Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Ина  (Прочетена 81843 пъти)

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #200 -: 30-12-2013, 21:20:24 »

Светли дни и на теб, Лина!
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #201 -: 31-12-2013, 01:32:05 »

Инче чета, да . Случва се и да пропусна , но като цяло гледам да му държа края :)
За тази методика не може да се отговори с няколко изречения, защото тя не е "една от многото"..:) Бих казал, че е по-специална.. :) Нарича се капиляротерапия и за мнозина медици-натуропати няма равна по трите основни параметъра: ефективност, простота и удобство при използване и същевременно- липса на странични ефекти! Прилага се за профилактика, кардинално детоксикиране ( посредством очистване на капилярите, което е извънредно важно за нормално протичане на ВСИЧКи физиологични процеси в организма! ) ,   а от там и разгръщане на собствения му оздравителен потенциал, който да възстанови или укрепи здравето като цяло, а не само вените..:)
"Баща" на капиляротерапията е  гениалният лекар Александър Соломонович Залманов , за когото мнозина медици казват, че името му трябва да стои наред с това на Хипократ , Авицена, Парацелс.. (Това е една негова творба, която е възможно да направи излишни цели библиотеки от медицински книги и учебници..- http://www.koob.ru/zalmanov/secret_wisdom_organism )
  Пуснаха на български едно книжле на Олег Мазур, един от неговите адмиратори и последователи http://www.book.store.bg/p39781/prochistvane-na-kapiliarite-oleg-mazur.html
другите му са на руски - http://www.livelib.ru/author/30637/top
За капиляротерапията намекват и в тази статийка на ДАР център: http://www.dar-center.com/article/?article=1261

Но аз не съм доволен от тези книги.. Прочитането им провокира извършване на кардинални промени в дома ми, с които  влязох в поредния екшън..( на път е да премине в трилър, само се моля да не свърши като драма.. tooth) : Съборих си стената м-у банята и тоалетната , както и тази към сервизният отвор за ВиК-то. Пуснах изцяло нова ВиК мрежа, нова конструкция около щранговете и вентилационните отвори на блока,  както и нова ЕЛ. инсталация. Закупих нов моноблок, мивка, душбатерии, два бойлера ( 150л. и 80 л.) и вана 170/70. Всичко предшествано от няколкодневно умуване и проектиране . Нужно беше  за да може всичко (без бойлерите)  да се смести така  в помещение 150см/200см., че да има достатъчно място и за шкаф :)  и за душ извън ваната, че да остане и  място за танцуване , защото ще се монтират и тонколони  :o  Заради бойлерите преграждам част от коридора (те ще се извън банята) , а системата от филтри за хлор ще бъде в кухнята, която свързах с банята чрез разбиване на част от стената. Предстоят плочки, окачен таван, подходяща врата за мокро помещение..
Всичко това е само защото реших да се сближа с методиката, за която обаче е нужна вана , а аз нямах.

Затова , Инче ако и ти нямаш вана, помисли добре дали искаш да се запознаваш по-подробно с "лечението с терпентин"  tooth tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #202 -: 31-12-2013, 08:09:41 »

Хахахахахаха, затова ли беше не на себе си  ??  tooth  tooth  tooth , а аз си викам бате ми Бино се е разболял нещо, но както виждам си се вкарал в приключенски сериал :)
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #203 -: 31-12-2013, 10:07:52 »

 :o :o :o

Ами ние имаме вана… Нямаме душ извьн ваната. Това си е рядкост като цяло, всьщност никога не сьм виждала. Но направо се шашнах от това, което ми разправяш…

А защо тонколони?

ПП.Питах те на лични за Тодикамп  ;)
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #204 -: 31-12-2013, 11:03:35 »

E как защо тонколони ?????????  Докато си лежи във ваната да се наслаждава на качествена музика с качествен звук :) Абе вие жените нямате никакво отношение към музиката, тя ви е само някакъв фон  :pensif_29:
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #205 -: 31-12-2013, 11:47:58 »

Аз за лежане и наслада не прочетох, прочетох за танцуване  :bleh
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #206 -: 31-12-2013, 12:53:18 »

Танцуването е по душа, а лежането е във ваната. Макар че при силно  желание би могло да се случи и обратното  tooth tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #207 -: 31-12-2013, 13:00:26 »

Тъй, тъй … Сега по-мога да си представя картинката. Стана горещо вьв форума. Между теб танцуващ под душа (или лежащ вьв ваната) и salvaje, който не бьрза да се облича, а стои по тяло, за да си прави вьздушни бани…

Хубава работа са това оздравителните процедури  :whistling2 - emotloader:

Моля те да ми отговориш за Тодикампа, за момичето с колета чака отговор. А пьк когато имаш време ако ми напишеш подробно за вените ще сьм супер благодарна, оказа се, че ми е трудничко да чета на руски. Даже може би трябва да се пусне отделна тема, за да е полезно на всички ?!
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #208 -: 31-12-2013, 13:23:36 »

Тъй, тъй … Сега по-мога да си представя картинката. Стана горещо вьв форума. Между теб танцуващ под душа (или лежащ вьв ваната) и salvaje, който не бьрза да се облича, а стои по тяло, за да си прави вьздушни бани…

 tooth На фона на вихрещите се яростни религиозни спорове, ние с Бате Бино вкарахме толкова еротизъм във форума, че направо не се стои от горещина...
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #209 -: 31-12-2013, 13:26:36 »

ДА, добре е да си представяме някои неща.  tooth току виж се случили и в действителност ..  tooth tooth
За капиляротерапията - не си погледнала даже и линковете - една от книжките е на български  :pensif_29: Вместо Тодикамп , "момичето с колета" може да ти я изпрати :)
Разбира се , че ще  " се пусне" тема за капиляротерапията , но трябва да видим как ще се справим с едно неудобство.. - този , който чете , никога няма време , обаче иска максимално синтезирано, съдържателно и убедително да е писаното.. :)    което няма как да стане набързо от страна на пишещият :)
Тоест - пишещият трябва да отдели няколко дни  за да може четящият за няколко минути да попие!  tooth  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #210 -: 31-12-2013, 14:00:07 »

Да, за повечето хора си прав. За сьжаление… Аз преди имах време да си чета спокойно, ама сега…
Иначе за руския говорех за един линк, който видях в една друга тема (май баш в темата за Тодикамп беше). Трьгнах да го гледам, но ми изисква толкова усилия, че го оставих. По сьщата причина няма смисьл да си порьчвам книгата от Златинка. От сега до лятото, едва ли ще мога да чета нещо друго от най-спешното за дипломиране.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #211 -: 31-12-2013, 14:22:12 »

Какви приятни емоции се вихрят тук, а аз се тормозя с аматьорите от еротичните канали.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #212 -: 31-12-2013, 15:11:23 »

Аматьорите също не са за подценяване  :pensif_29:  Ноевият ковчег беше построен от аматьори , а Титаник - от професионалисти  ;D
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #213 -: 01-01-2014, 02:42:29 »

Честита Нова 2014 година !!!

Нека бъде здрава и спорна, а домовете ви да са пълни с топлина и светлина !!!


Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #214 -: 02-01-2014, 19:24:21 »

Внимание следват един куп оплаквания, който не ще, да не чете!

Веднага след добрите пожелания, да излея малко отрицателни емоции…

Искам да се оплача на някого, пьк няма на кого. Чувствам се много потисната… Около нас едни смьртни случаи, за радост не на най-близките, но все пак… Пьк и някои свьрзани с голяма трагедия, която ме докосна дьлбоко и доста ме разстрои…

Чувствам се сьщо много ужасена заради изпитите. Вьобще не сьм добре подготвена. Уж четох, ама всьщност нищо не знам. Нощем чак трьки ме побиват и се сьбуждам обляна в пот. Днеска ми се обади и една администрация: проблеми сьс стажа. За тоя стаж имам лошо чувство и само се опитвам да си повтарям, че изпадам в параноя и няма причина, и всичко ще бьде наред, ама като гледам как се е затлачил почвам много силно да се притеснявам, а ако нямам стаж, няма да заверя годината  :-[

Вьобще един подтиск ме е налегнал и хич не ми е добре.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #215 -: 02-01-2014, 20:14:59 »

За изпитите, аз помня че за тези които най малко подготвях после по един странен начин най леко ги взимах. Първата година учех като луда и ако не минех поне 90% от материя не си и мислех да се явявам. После се роди дъщеря ми и всичко друго беше втори план, целта ми стана да не губя сесии и да завърша възможно най бързо, ходила съм тогава с нахалството да знам че съм едва на 30% от програмата и пак пробвам, и все е минало като на кино, както съм си го представила и хоп тези въпроси ми излизат  ;D
моят съвет е спри и си дай почивка, а после отивай смело и с усещането че няма начин да не стане! и от сега програмирай нещо ново все едно си ги минала.
« Последна редакция: 02-01-2014, 20:24:51 от ribkata »
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #216 -: 03-01-2014, 08:56:43 »

По принцип това е стресът преди изпити - уж знаем, че нищо не знаем, но не е така.
Напоследък се запознах с една методика на проф. Лозанов, но не съм имала възможност да я изпробвам по предназначение, а за други цели, действа.
За учене е следното - първо се чете съвестно материала, прави се една визуализация за цялостност, после се сканира материала страница по страница на диагонал, по 10 секунди се гледа - без да се чете, после половин час се прави нещо съвсем различно и като се вземе после материала, оказва се, че вече на 70 % всичко е в главата и може само да се добавя...Това е практикувано редовно от студенти.
За самата визуализация ще пиша при свободно време днес, дано не забравя, не е сложно. :)
Усмихнат ден! :flower:
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #217 -: 04-01-2014, 12:05:58 »

Благодаря момичета.

Нели, много добре ми изглежда методиката ти. Проф. Лозанов е разработил сьщо и Релакса-та, ако не се льжа (така научих италиански).

Моля те, когато намериш малко време да напишеш за визуализацията.  :flower:

Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #218 -: 04-01-2014, 18:52:43 »

И така, стъпките, както ги описва психотерапевтът Алексей Бъчев:
1.Сяда се удобно  на стол /в началото, после няма значение/, със затворени очи се съсредоточаваме да усетим стъпалата на краката си, каквото и да е усещане
2. Съсредоточаваме се в темето, върха на главата
3. Нареждаме на съзнанието си да обедини двете като ос - то знае как
4. Понеже тялото е от две части по начало - лява и дясна - обхождаме лявата част бавно и постепенно, методично и подробно, всичко, за което се сетим, че имаме в нея, поне в началото, после става рутина
5. Същото - с дясната половина
6. Обединяваме двете части, нареждаме им да се "слепят" по средата
7. Обединяваме горе и долу, ляво и дясно, да станем цялостни, аз лично мисловно се обхождам като светлинно яйце
 Това обемно възприятие се прави за релакс, за решаване на проблеми, за учене/със споменатите условия/, за здравословни проблеми и какво ли не още от сферата на битието / със съответни допълнителни детайли/, но това си е специфична наука все пак.
Успех с ученето от мен!
« Последна редакция: 04-01-2014, 18:58:50 от Nelli »
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #219 -: 05-01-2014, 00:14:03 »

Благодаря много.

Малко сьм запозната с подобна техника от Владимир Леви и добре разбирам как се прави. Ще пробвам още утре.

Последен вьпрос:
после се сканира материала страница по страница на диагонал, по 10 секунди се гледа - без да се чете

Сканирането означава да се гледа 10сек или са две различни неща?

Супер ми допада това, което си ми обяснила. Откьде го знаеш?
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 22 запитвания.