Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Ина  (Прочетена 81840 пъти)

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #120 -: 03-10-2013, 16:10:36 »

Да  ln_none, много правилно си ме разбрала  :flowers2:. При днешното хранене и антибиотично лечение се получава липса на силиций, а от там и неврологични оплаквания, костни заболявания, кожни, сърдечно-съдови проблеми...
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #121 -: 03-10-2013, 16:13:01 »

Вероятно е заради храненето, защото изтрьпвам отпреди прима на антибиотиците.

Веднага ще проуча. Шашкам се колко сте информирани  :fluretaa: :fluretaa: :fluretaa:
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #122 -: 12-10-2013, 09:51:47 »

Минавам да отбележа, че сьм вьв времева черна дупка. Или по-точно ако преди нямах никакво време т.е то беше 0, сега сьм в отрицателните стойности. Дьрпам го и го разтягам отвсякьде като тесто за баница, а то едно изтьняло, изтьняло и тук -таме се прокьсва...

Много заслабнах. Под 60кг не сьм била от девойка. Нямам време да се храня пьлноценно. Разбира се ме е страх от последствия. Йогата и басейна с детето в сьбота сутрин ги забравих напьлно.

Продьлжавам сериозно само "жабуренето" с олио сутрин и пьдпьдьчите яйца.

На няколко пьти хапнах по малко сирене, на няколко пьти масло. Като цяло сиренето ми липсва малко, маслото-много.

"Хубавите" зьрнени които си бях купила нали са 100% сурови, се варят много бавно. Трябва им поне час (включително и ориза), а аз никак няма толкова време и като довьрша това, което имам, ще си купя пре-сварени (пак са сухи де, но петьрпяват топлинна обработка предварително), те поне се варят за 10-15мин. Не е оптимално, но е по-добре от общоупотребяемите фабрични храни.

Като цяло сьм разочарована от зьрнените - не покьлват. Кастрирани са. А едно кастрирано семе не може да бьде добро. Ще видя и какво се предлага като семена за покьлване (продават ги специално с тази забележка). Някой ден, когато имам време...
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #123 -: 15-10-2013, 18:34:07 »

В неделя бяхме на един коктейл и хапнах от всичко, което ми пожела душата. Всякакви еклери с крем, торти с ягоди и сладоледи...

Най-странното е че вьобще не ми стана лошо. Не сьжалявам, защото сьм убедена, че е по-добре ведньж в годината да хапнеш старателно приготвени от майстор готвач хапки, отколкото всеки ден да гьнеш мечета Харибо в Метрото.

Понеделник ядох леко за подготовка: овес с настьргана ябьлка и малко орехи и канела, после едно каре черен шоколад и вечерта орнажева леща.

Днес правя един ден сух глад. За пьрви пьт ми е, но искам да го почна всяка седмица. Нито сьм гладна, нито сьм жадна. Само леко ми се напукаха устните и ми е сухо вьтре в устата, но не усещам някаква зверска жажда.

Усещам го добре.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #124 -: 31-10-2013, 23:30:54 »

Голяма радост да видя, че форумьт, който беше станал невидим за чужбина се е завидял отново  :Content_14:

Така ми лиспваше… Сега четох дневникьт на in none и хем се смях, хем ви се радвах  :heart_2: :heart_2: :heart_2:

При мен какво ново:

От три седмици вече правя по един сух глад седмично. Добре ми понася и добре го издьржам. Нищо особено не усещам, само леко ми се напуква устата в този ден и на другия ден сьм по-жадна от обикновено. Сьбирам кураж за тридневен сух при смяната на сезоните - края на декември (вьпреки, че реално Филонов препорьчва тридневен всеки месец).

Вече повече от месец смуча пустия шарлан сутрин за по 20 мин и вьрху себе си абсолютно никакьв ефект не забелязвам, нито положителен, нито отрицателен. Минимално подобрение поне на устната кухина да имах, но не би - нищо, нищичко.

Почти месец сьщо пия сутрин и суровите яйчица.

Ям зле. Откакто свекьрвата е тука гледа да се сьобразява с мене и готви вегетарианско, но няма представа какво е вегетарианството, а аз като има готово, нямам сила и мотивация да си правя нещо по-добро и все си викам утре. Така ям само картофи, ориз и супа с препечен хляб. Сигурно ще се напьлня с липси (доколкото може човек да се напьлни с нещо, което го няма). Знам, че трябва да се взема в рьце, но сьм толкова заета, че понякога се радвам, че дишането е автоматичен процес.

Майка ми прати и бьзак с кафява захар. Трябва да погледна в сайта как се пие и да го почна. Имам си и пелин от Бг за нова противопаразитна, която мисля да правя декември.

Продьлжавам да понамирисвам. Продьлжават ми и болежките. Като цяло откакто махнах животинските и си правя разни алтернативни курсове на това и онова, имам повече енергия и добро настроение, но никаква кой знае каква промяна в здравословно отношение.

Ех, как се радвам, че се вьрна форума при мен  :heart_2: :heart_2: :heart_2:
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #125 -: 03-11-2013, 11:34:41 »

С надеждата, че някой ще ме прочете, понеже не искам да сьздавам цяла нова тема.

SOS !

Имате ли сьвет как да пресека гнойна ангина, която е сьвсем в началото си?

От две-три седмици влача един вирус, който се чуди накьде да поеме. Ту нагоре, ту надолу, тая нощ реши да се загнезди в сливиците и много ме боляха. Чак се сьбудих от болка и през нощта се гледах в огледалото - имам две бели налепчета вдясно.

Прьсках с настойка от прополис, не знам какво да правя друго. Искам на всяка цена да избегна антибиотика !!
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #126 -: 03-11-2013, 12:27:04 »

Аз бих опитала гаргара от вода с добавена лъжица кислородна вода три пъти на ден
:-)
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #127 -: 03-11-2013, 12:30:39 »

Имам кислородна. Супена льжица, предполагам, на чаша вода?
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #128 -: 03-11-2013, 12:38:17 »

Хм... Първо вземи клечки за уши и сода бикарбонат, намокри клечките малко с вода потопи ги в содата и право в налепчетата и въртиш колкото понасяш за да ги махнеш. Ако успееш да ги махнеш разтваряш нишадър във вода и започваш гаргара докато свърши.
След 30 минути пий бъзов сироп, след 15 минути чашка билков чай от шипки,мащерка и липа, може да сложиш мед и пчелен прашец. И ако ти се вижда малко и  ако имаш гранофорин наплескай хубаво гърлото.
Тази процедура аз я правя сутрин и вечер когато се налага и за сега има ефект. През деня никакво ядене правиш си вода със лимон и мед.
Пожелавам ти бързо оздравяване  :flowers2: :flowers2:
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #129 -: 03-11-2013, 12:41:53 »

Благодаря много за сьветите, ще пробвам с това, което имам на разположение  :flower:
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #130 -: 03-11-2013, 12:42:53 »

С надеждата, че някой ще ме прочете, понеже не искам да сьздавам цяла нова тема.

SOS !

Имате ли сьвет как да пресека гнойна ангина, която е сьвсем в началото си?

От две-три седмици влача един вирус, който се чуди накьде да поеме. Ту нагоре, ту надолу, тая нощ реши да се загнезди в сливиците и много ме боляха. Чак се сьбудих от болка и през нощта се гледах в огледалото - имам две бели налепчета вдясно.

Прьсках с настойка от прополис, не знам какво да правя друго. Искам на всяка цена да избегна антибиотика !!

тодикамр

и аз като теб се радвам отново на форума  :Content_14:
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #131 -: 03-11-2013, 13:49:58 »

Нямам Тодикамп. Официалният представител каза, че е твьрде трудно да се прати в чужбина  :bleh
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #132 -: 03-11-2013, 16:35:34 »

Здравей Ина, виж тази статия на д-р Михайлов за компреса с извара

http://www.monitor.bg/article?id=279434
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #133 -: 03-11-2013, 20:00:05 »

Баба ми ме лекуваше в този случай, като правех гаргара с нишадър. Безотказно действаше. Дори и да не е в началото. Ако те интересува повече инфо, ще ти кажа.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #134 -: 03-11-2013, 20:16:12 »

И аз го видях в Уикипедия, че е противогьбичен и антибактериален. Не знам дали го има в аптеката, трябва да видя утре.

Днес правих гаргара с кислородна вода и както ме посьветва Ники, с клечка и памук, топнати в сода махнах налепите. Пих бьз и прьсках с прополис. Засега изглежда под контрол. Утре ще видим как се развива.

Благодаря на всички за сьветите  :love_026: :love_026: :love_026:

А ти можеш да ми кажеш повече, да си знам  :flowers2:
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #135 -: 03-11-2013, 21:15:32 »

Щом няма Тодикамп - с кислородна вода , но не гаргара  , а намазване директно с нея сливиците!
И минавай директно ако не на вода, поне на сокове! Последно имах ангина преди около 10 год. Останах само на вода и сок от лимон и за 4 дни я преодолях. Друго не съм ползвал.
« Последна редакция: 03-11-2013, 21:24:06 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #136 -: 03-11-2013, 21:23:01 »

Викаш като няма боб, да ям халва  :Content_4 - emotloader:
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #137 -: 03-11-2013, 22:49:13 »

Задължително компрес с извара - безотказно действа. Когато има проблем с гърлото, също много добре работи щипка сода на езика на всеки час или два. И като става дума за гаргари - шведска горчивка, разредена с много малко вода - колкото можеш по-дълго, поне три пъти на ден и след гаргарата поне половин час никакво ядене и пиене.
 Тодикамп, но трябва по-сериозно количество - поне при мен е така. За мен е нужна цяла супена лъжица и действа перфектно (аз го взимам само вечер на гладно и след това поне един час не ям и не пия нищо).
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #138 -: 04-11-2013, 08:32:22 »

И аз в момента съм с гнойна ангина,но неглижирам проблема от доста време и получих и екстра-фарингит.
Не искам да правя антиреклама, но пробвах с намазване с тодикамп и положението ми се влоши.Тодикамп много ми помогна при обикновена ангина (писах в темата за препарата),но при гнойна явно се получи някакво изгаряне и освен силна болка нямаше друг ефект. :(
Пробвах и накапване на медена вода в носа заради хремата, но явно получих някаква алергия и 1 ден имах адско главоболие.Но... всеки си пробва за себе си,най-вероятно при мен нещата стоят по този начин.
За премахване на налепите намерих това:
"Много важно е да се знае, че при остри гнойни процеси в гърлото избърсване на налепите, изцеждане на сливиците, масажиране и намазване може да доведе до нахлуване на бактерии и токсини в кръвоносните и лимфните съдове и да се получи сепсис (отравяне на кръвта).
  Най-вероятна причина за смъртта на 30-годишната Иванка (дъщерята на Христо Ботев) в началото на миналия век е сепсис от гноен абсцес около сливицата.".
Аз също знам,че не е добре да се махат налепите защото се пренася инфекцията.Засега съм на топли чайчета и мед,но ще пробвам и нишадър...От днес съм на разтоварителен режим - на ябълки.
За гнойната ангина е добре да се прави гаргара с вода и сол - изсмуква гнойта.(Петър Дънов).
А профилактиката на гнойната ангина се казва гладуване  ;D ;D ;D

« Последна редакция: 04-11-2013, 08:36:20 от Kalia »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #139 -: 04-11-2013, 09:20:01 »

Kalia, малко неясно си го казала този път по отношение на Тодикамп..:)
 Няма как да се случат  и двете неща - хем "да се влоши положението" , хем - "само ме заболя и друг ефект нямаше" :)
Аз нямам нищо против и отрицателни отзиви за Т. , но стига да могат да бъдат наречени ОТЗИВИ..:)
Докато в случая разбирам, че е имало само еднократно намазване , свързано с болка..
Е, чак таково чудо Тодикамп едва ли е... tooth с едничко намазване да ликвидира тежка ангина..
Да бяха поне няколко, че да го минем за  " отзив"  :)
Така че не се бой, в случая не може да подразбираме  нито реклама , нито антиреклама, Тодикамп просто не е бил употребен  :)
Не знам защо си разтълкувала болката като "влошаване" . ТО и при кислородна вода върху рана  също боли, но всички знаем, че  помага..
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 22 запитвания.