Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Ина  (Прочетена 81792 пъти)

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #220 -: 05-01-2014, 08:28:37 »

Да, същото е, да гледаш без да се вторачваш, да обхождаш с поглед страницата с редовете.
На такива и много други забавни техники се учим  при Алексей Бъчев, днес отивам за трети модул обучение, а в София той си има и редовни групи.
Това е линк към негови статии, откъдето научих за неговите методи на забавление с проблемите
http://www.edna.bg/avtori/aleksej-bychev-50
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #221 -: 08-01-2014, 11:14:09 »

Нели, благодаря ти пак за метода. Много ми допада, откакто ми го каза започнах да го практикувам.

Имам сега друг вьпрос: много ми капе косата. И без това ми беше рядка, сега вече оставам почти без нея. Някой да ме посьветва спешни мерки ? И защо ми капе така...
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #222 -: 08-01-2014, 11:48:21 »

Против косопад - корен от репей. Купува се от билковата аптека,прави се като чайче и с него се облива косата.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #223 -: 08-01-2014, 18:48:32 »

Според мен  възможно е да капе при бременност, след раждане, но основно на стресова основа се получава. Нещо в живота ти те дестабилизира постоянно. Другите причини са твърде редки.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #224 -: 08-01-2014, 19:09:05 »

Аз имам андрогенетична (ако така се казва на бьлгарски) алопеция (свьрзано с един хормон, който атакува корените на косата). Имам я от малка (12-14год). И винаги сьм била с рядка коса, но в момента всеки пьт като си пипна главата свалям шепи коса и тя бьрзо става все по-малко.

Ужасно се изкушавам да си купя някои от онея препарати пьлни с химия, но не си струва. Но пьк ме е яд много, ако оплешивея сьвсем тотално, защото е жалко за сравнително млада жена да е с гола глава или с много малко коса.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #225 -: 08-01-2014, 19:11:20 »

При мен косата не само, че беше престанала да капе, но се сгъсти видимо, приятелките ми бяха очаровани от ефекта, а това го постигнах с често ядене на кълнове и редовно подхранване с естествена къна и зехтин, малко тривитаминол ...От няколко месеца спрях кълновете и веднага пролича, ще ги вкарам пак, с тях ефект има дори на втората седмица. При теб е възможно да е и от стреса покрай ученето.
Отделно си мия косата с шампоан с репей и розмарин, репеят си знае работата!
Радвам се за метода, тъкмо ще кажеш после от първа ръка достоверен ли е.
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #226 -: 08-01-2014, 19:16:15 »

Да, хубаво се запомня с него. Сега само така уча.

За косата, явно трябва да почна кьлнове. Аз се кьносвам с натурална кьна ведньж в месеца. Репей ще си купя, когато мога да отида до билковата, а иначе ще видя дали няма в био-магазина до нас.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #227 -: 08-01-2014, 19:37:39 »

Аз също се боря с косопада.Минах на естествена боя за коса,мазане с масло от репей,миене с естествени   смеси,често подстригване и един-два пъти нанасях Тодикамп.Дървен гребен - също.Всичко това дава резултат.
 :)
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #228 -: 08-01-2014, 19:45:51 »

Четката ми е от естествен косьм, винаги сьм слагала само натурална кьна. Преди се миех и аз сьс смески, но е твьрде трудоемко за начина ми на живот в момента. Имам вьзможност да се подстригвам само 1 на 3 месеца (при смяна на сезоните, заради ограничен бюджет).

Водата тук е много кофти, ужасно варовикова. Преди плакнех с филтрирана и малко ябьлков оцет. Виж, това го бях забравила, може пак да го почна. Репея ми дадохте голям тласьк, непременно ще си го набавя. Ще си купя реших и един препарат, който е предимно естествени масла, сьс сьвсем малко химия вьтре (наистина малко).

Значи да обобщя:
- кьлнове
- репей (масло или отвара, каквото намеря)
- плакнене с филтрирана вода и оцет
- активиращо крьвообращението масло

Ако друг знае друго, да казва.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #229 -: 08-01-2014, 20:47:03 »

Знаеш ли ,гледам съпругата ми и дъщеря ми си купуват от ветеринарната някакво олио с което си мажат косите т.е. втриват в корените на косата  и стоят известно време така мисля ,че беше Тривитаминол за подхранване на косата .  Много са доволни, просто споделям от тяхно име защото го ползват и наистина са много доволни. А ето и друга рецепта:http://www.bg-mamma.com/

"Аз спрях моя косопад с маска с тривитаминол: 1с.л. тривитаминол, 1с.л. кисело мляко,1с.л.мед, 1с.л. зехтин, 1с.л. ракия. Стоя с маската два часа. Ако косата е къса може мярката да е чаена, а не супена лъжица. Спира косопада, но наистина сега косата ми е по-омазнена от преди."

"Тривитаминола или т.нар. конски витамини са най-ефикасното средство за сгъстяване на косата,а заради множеството си съставки стимулира и  растежа.Най-популярната маска използвана с него е със свинска мас,жълтък и няколко капки бадемово масло.Тъй като и на мен и на много други хора не им понася свинската мас,тя може да бъде заменена с зехтин.
По принцип целия цикъл на заздравяване,сгъстяване и рацтеж на косата не започва и не завършва само с маски и ампулки ,необходимо е да се приемат витамини-Мерц би свършил добра работа,Допълхерц-женския комплекс или дори от А до Я,а за тези,които нямат възможност препоръчеам Геритамин,Герифорте и всичките им производни намиращи се за 2-3 лева в аптеките.
Необходим е поне едномесечен курс с витамини,после прибягвайте към маските,редувайте ги,тривитаминола е силен-най-много 2 пъти в месеца,междувременно може да ползвате маска с майонеза(в нея има и мазнина и яйца и вскичко необходимо,ако не ви се бъркат смеси вкъщи).
Косата и ноктите като цяло са израз на здравословното състояние на организма,така че не може да искаме хубава коса и нокти,ако страдаме от недостиг на важни вещества!"

"Аз съм много доволна от тривитаминола! От години го ползвам ,като последно време изобщо не съм постоянна, слагам ,когато се сетя, при това аз слагам на косата само тривитаминол, не обичам разни "бъркочи" с други неща по главата си. Винаги съм си спирала косопада с него, а косата расте като бясна:) Не мисля че при някои момичета капенето на косата се провокира от  тривитаминола, но и не споря. Аз лично съм много доволна!"
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #230 -: 08-01-2014, 22:02:12 »

Ето няколко рецепти и от мен :)  Розмаринът също е много ефикасно средство при абнормен косопад.

Рецепта 1

Изцеждат се няколко капки от листата на свеж розмарин в чаша топла вода. След измиване с шампоан, косата се облива с така приготвения разтвор. Изчаква се няколко минути, след което се изплаква само с вода (без шампоан). Процедурата се прави се всеки ден.

Рецепта 2

Един литър чиста вода се оставя да заври. Когато наближи точката на кипене, в тенджерата се сипват 4 пълни супени лъжици изсушени листа от розмарин. Тенджерата се маха от котлона, а запарката се оставя да стои 6 часа. Така полученият чай се затваря добре в тъмна стъклена бутилка или буркан и се съхранява в хладилника.

Употреба: Половин чаша чай от розмарин се разрежда с половин чаша топла вода. След измиване с шампоан, косата се облива с така приготвения разтвор. Изчаква се няколко минути, след което се изплаква само с вода. Процедурата се прави се всеки ден.

Рецепта 3

2 супени лъжици масло от розмарин се смесват с 1 супена лъжица масло от гроздови семки. Сместа се втрива в косата, оставя се да постои няколко минути, след което се измива с подходящ шампоан. Прави се всеки ден.


Въпросът има и друга страна. Може би ще бъде по-уместно на лични.
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #231 -: 15-01-2014, 08:00:35 »

 :) Понеже по-горе дойде реч за репея, това ми попадна днес, но има някакви спорове кой от кого препечатал, ето двата източника
http://www.doctorbg.net/bilka-repei-pravi-chudesa-pri-diabet/
http://www.lekar.bg/news-119/info-1676/%D0%A0%D0%95%D0%9F%D0%95%D0%99/
Извинявай за спама, Ина, но дано тези методи увличат все повече хора :pensif_29:
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #232 -: 06-02-2014, 12:52:07 »

За нищо, Нели. За мен е удоволствие  :flower:

Не сьм писала отдавна.

Благодарение на сьветите на ценни сьфорумци, косопадьт ми почти спря.

Минаха изпитите и без почивка емнахме втория семестьр. Мина и голямото тьржество за рождения ден на дребната, в което вложих седмици сили и енергия. Резултатите започват да излизат. Справила сьм се чудесно. Тьржеството сьщо беше прекрасно.

Дойде и моментьт, който очаквах и знаех, че ще дойде след това: голямата умора. Ама от тая адската, дето просто сьм изпита и нямам сила дори просто да седя в рейса.

То се беше ясно, от месеци се храня предимно с хляб. Когато е по-здравословно го комбинирам с авокадо, когато не - сьс сирене. Сигурно сьм пьлна с липси или по скоро трябва да кажа сигурно сьм празна  :surpris_23:

За да стьпна малко на крака (защото релано едва се дьржа на тях и изпитвам трудност дори да си нося чантата), от една седмица си правя сутрин следния коктейл:

- сока от два портокала
- 3чл пшеничен зародиш
- малко бадемова сметана за вкус
- 1чл ленено масло

После се опитвам да закусвам плод и сушени плодове, а следобяд за закуска да ям ядки и супени плодове. Ще видим колко ще успея да пазя този ритьм.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #233 -: 19-02-2014, 11:39:07 »

Реших да пробвам житния режим. Не знам колко ще изкарам, но колкото толкова.

По тоя повод, абсурден разговор от вчера:

Отивам в местния Био-магазин да си купя жито. Взимам един пакет необработвано, цяло зьрно ипитам продавача:
- Извинете, това жито ще покьлне ли?
- Не госпожо, няма да покьлне.
- Защо, обработвано ли е?
- Не е обработвано, но не е направено за покьлване.  (?!)
- Ако не е обработвано би трябвало да покьлне.
- Няма да покьлне, защото това е жито за консумация, ако искате за кьлнове, зьрната са насам, но нямаме жито.
- Ако не кьлне, значи е стерилизирано, значи е Монсанто.
- В никакьв случай !!! В Био-то няма Монсанто !!! Но няма да покьлне, защото не е направено за покьлване.
- Нещо не разбрам, нали това е нормално, сурово, необработвано жито, в природата зьрната нямат нужда от специално приготвяне, те просто си покьлват, сьгласен ли сте с мен?
- Да разбира се, точно така е.
- Значи ще покьлне?
- Не, няма да покьлне, зашото не е приготвено за покьлване.
….

Лошото в случая е, че той има право и аз го знам много добре. Вече сьм провбала сьщото жито и то не покьлва. Исках само да проверя какви според него са причините.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #234 -: 22-02-2014, 09:37:07 »

Да, във великият Запад е много възможно да получиш отговори от такъв тип  tooth Лошото е , че и ние се присламчихме към него и трябва да се подготвяме , мисловни донори вече напъплиха и у нас  :surpris_23: Достатъчно е да позвъниш на мобилният си оператор и като се включи автоматичната централа, да изслушаш за 10 минути подменютата със стотиците опции за натискане на подходящ бутон и ако не си си забравил дотогава въпроса  , като се появи най-накрая жив човек на линията и те почне с оня роботизиран, стерилен, предвзет и високопарен  тон, тогава вече наистина забравям за какво съм се обадил  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #235 -: 23-02-2014, 00:19:43 »



Лошото в случая е, че той има право и аз го знам много добре. Вече сьм провбала сьщото жито и то не покьлва. Исках само да проверя какви според него са причините.

не е ли възможно просто да е грухано жито, то не покълва, доколкто знам.
може това да е опитвал да каже човекът   :)

ако не е това, разговорът е абсурден!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #236 -: 23-02-2014, 00:24:13 »

Достатъчно е да позвъниш на мобилният си оператор и като се включи автоматичната централа, да изслушаш за 10 минути подменютата със стотиците опции за натискане на подходящ бутон и ако не си си забравил дотогава въпроса  , като се появи най-накрая жив човек на линията и те почне с оня роботизиран, стерилен, предвзет и високопарен  тон, тогава вече наистина забравям за какво съм се обадил  tooth

няма нужда да изслушваш подменютата, знаеш това със сигурност   ;D
иначе, някои от операторите са наистина любезни, а роботизираните аз набързо ги разроботизирам   ;D

но човек трябва да е добре подготвен относно плановете им, че да не падне в някой двегодишен капан   tooth
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #237 -: 23-02-2014, 09:56:33 »

Не, не е грухано. Сурово пьлнозьрнесто си е.

Иначе днес е пети ден на житения режим. Не изпитвам никакьв глад, започвам да се чувствам малко по-добре, но не ми харесва много този режим и това си е.

Шмекерувам по малко: поради отвращението, което изпитвам кьм житото (не по принцип, свьрзано е с режима и не знам защо), си слагам вьтре по сьвсеееем мьничко канела и/или джинджифил. Това ми помага да го изям, иначе просто ми се повдига от миризмата. Това ме кара малко да се сьмнявам дали да го продьлжавам или не, защото не сьм убедена, че е хубаво да се издевателства така над тялото при вьтрешно отхвьрляне, но докато не стане критично ще дьржа.

Не успявам да пия по толкова вода, колкото трябва. По принцип не сьм голяма любителка на водата и колкото и да знам, че е добре, не мога да се насиля.

Вчера вечерта пробвах "обливането с цветове" и мисленото сьсредоточаване вьрху органите, които се предполага, че се вьзстановяват. Не сьм последователка на бялото братство и не правя режима от духовна гледна точка, но ми харесаха тези две идеи и реших да ги опитам.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #238 -: 25-02-2014, 20:01:37 »

Седми ден на житния режим и започва да ми става мнооого трудно. През деня бива, но прибера ли се вечер у дома и свекьрвата готви и цялата кьща ухае на грах, едва издьржам просто.

Между другото лимеца ми кьлне. Сега се присетих, че този дето бях купувала преди е друга марка (и тя Био и то много известна)  :surpris_23:

Как ще изкарам още три дни не знам. Ужасно се изкушавам да захраня още утре… Ама много ще ме е яд, само за три дни да прецакам всичко  :(
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Дневникът на Ина
« Отговор #239 -: 25-02-2014, 22:55:09 »

Ееее още малко де. Нема файда от цялата работа. Като ще е гарга да е рошава. И при мен беше тека като бях на кленов сироп, на 7 ден а...а... да се захраня, но ината се прояви и си искарах 10 дни.
Е , трудничко е като има и дразнители, но така се калява волята ли ината ли не знам ...  Виж ,ти пак си прецени и най добре усещаш какво трябва да првиш....
Успех.....
Активен
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 23 запитвания.