Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК  (Прочетена 23956 пъти)

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #20 -: 19-12-2014, 22:51:04 »

   ....Пропусна да добавиш ,,ултра -мега -трансгалаткическа "
 Пчелния прашец е доста по добра от жълтъка.Не че е лош,вдига либидото.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #21 -: 20-12-2014, 00:12:17 »

   ....Пропусна да добавиш ,,ултра -мега -трансгалаткическа "
 Пчелния прашец е доста по добра от жълтъка.Не че е лош,вдига либидото.
:Content_14:
Може да добавим и чесъна, жен-шена, 2 - 3 вида гъби (гано ...) и вероятно много други с изразено положително въздействие при приемане в малки и дори в умерени дози, но това е вече конкретика..

В един случай се озовах към 22 ч в къщи, крайно изтощен, почти на границата на мускулна треска. Оплаках се на баща ми, че утре няма да мога да стана от леглото, а трябва сутринта много рано да пътувам. Той сипа по 1 шепа сушени трънки, глогинки и шипки в чайника, завря водата и каза "пий!" Изпих над 0,5 л, заспах, на сутринта не смеех да мръдна, да не схвана нещо... Станах и с радост установих, че няма и следа от мускулна треска. :)

НО, тази тема е за жълтъка.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #22 -: 20-12-2014, 00:22:05 »

 Доколкото знам пчелния прашец еединствената храна с която можеш да оцелееш 6 месеца ,само и единствено с нея и вода и после на кръвните изследвания да нямаш нито една липса на витамин или минерал.Тези йоги наркомани дето се хранели с въздух вода и слънце хич не им вярвам кой знае какви гозби си крият по хралупите в индийската джунгла
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #23 -: 20-12-2014, 19:31:10 »

Благодаря , Вов.
И пчелен прашец се консумира вкъщи ( 1 ч.лъжичка от вечерта накисната в малко вода , сутринта я пием )
И много чесън ядем . Особено пресен ,зелен. Макар , че е спам за него да ви споделя една рецепта -става уникален пастет ( за намазване на домашни лимецови питки например или за салата или за да си потопиш ореховите ядки в него...)
В чопър се слагат няколко стръка зелен чесън.
4-5 супени лъжици покълнал слънчоглед
1супена лъжица хранителна мая
1/2 авокадо
Сок от 1 лимон
може евентуално магданоз, маслини.
Става божествено  :essen:

Знам , че това е конкретика, но според мен именно тя е важна. Защото вярно е гладуване, гладуване,гладуване, пречистване.....но живота продължава и след тези процедури , все някак трябва да се храним  ....с конкретни неща   :Content_22:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #24 -: 20-12-2014, 20:25:31 »

 :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #25 -: 12-03-2015, 15:07:06 »

Добре, говорим за жълтъка.... Белтъка с какво действие, ако се приеме суров заедно с жълтъка.  :surpris_23:
 
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #26 -: 13-03-2015, 13:02:34 »

Какво съдържа суровият жълтък можем да разберем, когато видим с какво се хранят птиците - кокошки, пъдпъдъци и др.Истината е, че много от тях се хранят с различни отпадъци.Виждала съм по поляните на село да кълват всевъзможни отпадъци.Тогава за каква супер - храна става въпрос.Жълтъка, дори и да съдържа нещо ценно не е толкова фрапиращо ако не се употреби.Спряла съм употребата на яйца от години и нямам проблеми.Но всеки сам преценява за себе си.Животинската храна винаги се усвоява по - трудно от растителната.Хората ядат какво ли не, уверяват, че е вкусно, а понякога и че е полезно .Но дали наистина е така ? Хранейки се с различни отпадъци едва ли жълтъка на всяка птица ще е ценна и незаменима храна.
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #27 -: 13-03-2015, 19:20:45 »

Нима смяташ, че няма кокошки отгеадани в добре условия.....
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #28 -: 13-03-2015, 23:19:01 »

Жълтъците са полезни. Аз вече ям минимум по 3/4 на ден и се чувствам преизпълнен с енергия.
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #29 -: 20-03-2015, 21:53:19 »

Де Ниро изкушавам се да ти отговоря - крайностите не са за препоръчване......
 Научиха ме, че човек трябва да работи с минимални дози, така запозва реактивността на организма....
Трудно го възприех, защото бях максималист, но ефекта е уникален, сякаш тялото реагира повече на финните нива от малката доза....
 Просто гледна точка. 
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #30 -: 20-03-2015, 22:02:18 »

Не може това да бъде "гледна точка" без да се конкретизира понятието "крайности"  ;) Това е може би думата-клише с най субективно и неопределено значение  tooth Която всеки тълкува както му кефне и според собственият си комфорт.  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #31 -: 20-03-2015, 22:12:48 »

Ами крайност е ако кажат 1 жълътък дневно да изяждаш 3-4 например или ако препоръчат 30г. пчелен прашец дневно да яде човека 50 за да извилча максимален ефект. Понякога с увеличаване на количеството, намаляват резултатите .... Това имам предвид под крайност  :Content_4 - emotloader:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #32 -: 20-03-2015, 22:35:54 »

Здравей Tzi-bo,
и мерси за включването. Въпросът е, че аз изразходвам огромна доза физическа енергия, така че тези три жълтъка при мен сигурно се явяват, като един жълтък за човек с нормално физическо натоварване. А относно теорията ти за крайностите те подкрепям напълно.
Поздрави
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #33 -: 20-03-2015, 22:44:50 »

Ами точно това имам предвид - че за Tzi-Bo  3-4 жълтъка са крайност, а за мен , (който потребявам по 6-7 ) крайност са да кажем 20  :surpris_23:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #34 -: 20-03-2015, 22:46:04 »

Ами точно това имам предвид - че за Tzi-Bo  3-4 жълтъка са крайност, а за мен , (който потребявам по 6-7 ) крайност са да кажем 20  :surpris_23:
Абсолютно вярно.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #35 -: 20-03-2015, 22:47:41 »

Добре, говорим за жълтъка.... Белтъка с какво действие, ако се приеме суров заедно с жълтъка.  :surpris_23:
 
[/quote]Белтъка знам, че суров не се препоръчва, понеже е труден за преработка и като цяло не се усвоява добре. Ако е варен обаче се усвоява до 98%. Аз лично съм експериментирал със сурови яйчни белтъци и нямам добри впечатления.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #36 -: 21-03-2015, 00:01:30 »

Напротив. Всеки белтък се усвоява несравнимо по-добре суров! ( иначе коагулира и е нужна много повече солна киселина и енергия за да се разгради )  Докато за въглехидрата , който е с много по-проста структура, термообработката не е така фатална.
Специално за яйцата , някои не препоръчват белтъка, защото влиза в заимодействие с жълтъка и инактивира един от витамините - биотина. ( важен компонент, но не и единственият, който е сред полезните в жълтъка)  Обаче ако се взема по друго време от жълтъка, не би трябвало да има проблем никакъв.
« Последна редакция: 21-03-2015, 00:05:58 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #37 -: 21-03-2015, 00:18:05 »

В яйцата (белтъка) и по специално суровия, субстанцията която блокира усвояването на биотина, се нарича авидин, и блокира не само биотина в жълтъка, а и наличния в останалите храни комбинирани заедно с белтъка.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #38 -: 21-03-2015, 00:26:06 »

честно казано, не ги вярвам тия глупости, дето нямала кво да прай нАуката, та взела мислила, мислила и това й родила главата   ;D
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #39 -: 21-03-2015, 00:29:02 »


Аз лично съм експериментирал със сурови яйчни белтъци и нямам добри впечатления.

какво е станало примерно?
аз пък имам много добри впечатления от сурови и жълтъци и белтъци, по - точно - нямам никакви оплаквания както и да приемам яйцата
Активен
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 23 запитвания.