Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК  (Прочетена 23932 пъти)

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #40 -: 21-03-2015, 18:37:13 »

Дайте вашите рецепти за консумация на яйца...аз до сега не съм пробвала да деля по различно време белтъци (които не ме влечат много) и жълтъци
Активен

fenix

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #41 -: 23-03-2015, 15:42:21 »

Жълтъците са полезни. Аз вече ям минимум по 3/4 на ден и се чувствам преизпълнен с енергия.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #42 -: 23-03-2015, 22:18:22 »

Жълтъците са полезни. Аз вече ям минимум по 3/4 на ден и се чувствам преизпълнен с енергия.
ха ха, имах предвид 3 или 4. Извинявам се за обърквацията. Но понякога и 3/4 си хапвам, като се спука жълтъка и изтече част от него  :Content_4 - emotloader:
« Последна редакция: 23-03-2015, 22:32:13 от DeNiro »
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #43 -: 25-03-2015, 11:48:03 »

3-4 жълтъка, да не претоварите храносмилателната система младежи  :D

ето един вариант на прием на цели сурови яйца: 3*6 бр. за 3 мин. = 1800кал.
https://www.youtube.com/watch?v=L_nlkDzBlps

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #44 -: 27-03-2015, 21:06:29 »

3-4 жълтъка, да не претоварите храносмилателната система младежи  :D

ето един вариант на прием на цели сурови яйца: 3*6 бр. за 3 мин. = 1800кал.
https://www.youtube.com/watch?v=L_nlkDzBlps


Ами няма ка да се претовари, ако се приемат разделно - по един на хранене. С белтъците вече може и да се получи претоварване, но пак казвам, че според мен всичко зависи от физическата активност. Ако се изразходва достатъчно количество енергия, би следвало да няма проблеми с няколко яйца дневно. Другото е проблема и по-точно, че по-голямото количество храна замазва сетивността и товари не само храносмилателната система, а и цялото тяло. Въпросите с храненето като цяло са толкова противоречиви, че никой, никога няма да открие точна формула. За себе си съм разбрал, че трябва да следвам баланса, тоест опитвам се да се храня толкова, колкото да залъжа тялото, че всичко е ок, но не и да го претоварвам. Разбира се, гледам да не остава и без храна, защото тялото по начало не обича промените. Храната е неговата зависимост и отнемеш ли му я, то започва да си я търси и да изпада в хранителна абстиненция, което при много хора води до стресови физически и психически състояния. От друга страна, прекомерната зависимост(преяждането) също е проблем и пак води до своевременен абстинентен синдром, защото тялото винаги иска повече и повече. Тук обаче нещата са сложни за асимилиране, защото главната хранителна зависимост представлява сбора на много малки зависимости. На първо място е зависимостта на мозъка към ефекта "вкусно". Мозъка и по-точно главата обожава да и е вкусно възможно най-дълго, като врметраене и възможно най-силно, като усещане. Ето защо, докато главата се "друса" не се интересувани ни най-малко от факта, че прекомерното количество храна, ще претовари останалите части от тялото, които ще трябва да преработват впоследствие дълго време храната за да я превърнат в точната формула от фекалии и урина. Казват, че за подаване на командата "ситост" са нужни цели 20 минути. Тоест необходимото количество храна обикновено е поето цели 20 минути преди края на храненето, но информацията не може да достигне до мозъка, защото той е затворил "портала" си за прием на въпросната. Това е времето в което мозъка се е отдал на блаженство и през което време никой друг орган не е в състояние да му повлияе за да го накара да прекрати удоволствието си навреме. Затова и по начало се стига до преяждане. Ако обаче по време на "вълчи глад" се приеме не храна, а голямо количество вода наведнъж, командата ситост, ще стигне до мозъка веднага след напълването на стомашната кухина. Защо в този случай мозъка приема командата "ситост" на момента? Отговорът е: защото отсъства процеса на "надрусване", а именно този процес блокира приемането на въпросната команда. Има няколко ценни трика, които аз лично използвам понякога, макар и много рядко за да постигна разумно хранене.
1-во. Преди хранене изпивам известно количество сок. Не вода, защото водата, ще напусне много бързо стомашната кухина и съответно състоянието  на глад, ще настъпи отново, почти незабавно.
2-ро. Преди преминаването към много вкусна храна, изяждам няколко плода. Това води до още по-голям обем в стомаха и тук вече командата за ситост от страна на стомаха, започва да упражнява все по-голямо влияние върху мозъка(главата).
3. Когато премина към частта"много вкусна храна" вече дъвча много бавно, което не би било възможно, ако редът на храните беше наопаки. Мозъка в този момент позволява по-дълъг и по-бавен дъвкателен процес, защото се поддава на сигнала за ситост, който към този етап на храненето, вече е доста влиятелен.
 Разбира се, че при използването на тези трикове, удоволствието от храненето е много по-слабо, но пък нали е по-важно, че съм постигнал целта си и не съм претоварил тялото си с храна.
Всичко това са си мои заключения и експерименти, които съм направил на база личните си убеждения и опит в храненето и които просто споделям с вас, така, че моля не ги приемайте като миродавни, нито пък ги следвайте, защото както казах точна формула в здравословното хранене не съществува, в смисъл, че и тук всичко е индивидуалноно и относително. Иначе казано, при мен може и да действа тази формула, а при други не.
  Ето например слънцеядите живеят без храна, но аз не мога, и не за друго, а защото не вярвам, че бих могъл да го постигна, а и не съм убеден вече като цяло, че изобщо подобно нещо е достижимо.
Поздрави
« Последна редакция: 27-03-2015, 21:15:53 от DeNiro »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #45 -: 27-03-2015, 23:51:02 »

ДеНиро, твоя работа, ако искаш мляко с диня смесвай , но тези "трикове" ти товарят много системите, нали се сещаш  ;)   Вкарвайки алкални храни или сокове преди основно ядене , си прецакваш PH-то на стомаха, отслабва киселината  и трудно ще смилаш белтъците, а ти нали обичаш да си похапваш и месце   tooth Като това може да повреди и по-долни дялове, заради непълното смилане. Сега си млад и силен и това не го усещаш, но с годините ако продължиш по този начин,  може да ти се появят някои странни симптомчета.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #46 -: 28-03-2015, 00:43:12 »

добре, де, нали Лидия Ковачева, а и други съветваха именно това - да се ядат плодовете преди храна   :surpris_23:
ако това води до такова алкализиране на стомашните сокове, то значи ли, че този съвет е некомпетентен?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #47 -: 28-03-2015, 07:34:51 »

Ами понеже пак нямаме конкретика, затова   :)  
Една ябълка 30-40 мин. преди ядене е  различно от 2-3 праскови точно преди ядене.

Но има хора с корави стомаси, (такъв беше дядо ми) - дори най-абсурдните комбинации явно не им правят проблем. 
« Последна редакция: 28-03-2015, 07:44:35 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #48 -: 28-03-2015, 09:51:06 »

Хапвам си сьомга и пилешко и то в ограничени количества. Месото е супер полезна храна според мен, стига да е в ниски дози и леко за преработка(риба, пилешко). Ph не меря, нищо не меря. Медицината мери постоянно и резултатите са нагледни. За мен най-важно е нивото на емоционалното PH. Ако съм спокоен, позитивен и шастлив, това за мен означава, че и тялото ми е щастливо. Позитивното мислене за което толкова обичаш да говориш, според мен е показател, а не метод(средство).
« Последна редакция: 28-03-2015, 09:53:26 от DeNiro »
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #49 -: 31-03-2015, 22:26:14 »

 :Content_14:
Активен

Tzi-Bo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #50 -: 04-04-2015, 21:38:07 »

До момента стана въпрос за сурови яйчни и пъдпъдъчи жълтъци, някой има ли мнение по повод жълтъците от пачи яйца ?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #51 -: 04-04-2015, 22:36:25 »

Чувал съм, че не е хубаво да те насадят на пачи яйца  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #52 -: 05-04-2015, 01:05:47 »

Чувал съм, че не е хубаво да те насадят на пачи яйца  tooth

 tooth   tooth   tooth
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Свръх-супер храната СУРОВ ЯЙЧЕН ЖЪЛТЪК
« Отговор #53 -: 05-04-2015, 23:34:13 »

 tooth  tooth  tooth  tooth  tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 23 запитвания.