Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Работата, начина ни на живот и за избора, който правим  (Прочетена 16148 пъти)

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Ей Джаки какво съвпадение и аз съм завършила руската.А за курсовете въобще не знаех сестра ми скоро ще се връща за малко от Германия и иска да ходи на Рейхи курсове,оказа се,че има такива в града.
Понеже и мистиката много ме влече ,мисля ако разбира се не съм тръгнала дотогава на работа,да тръгна с нея.
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

priateli,iskah samo da spodelia radosta si s vas-drasnaha mi palna 6estorka na diplomnata.
biah na jiten rejim dokato ia pi6eh.malko go izmenih de,niakolko dni na zarneni pokalnali,i posle jito i mladi kokos4eta. I se polu4i efekta WOW!!!hehehe 
ne vi pi6a 4esto(a taka mi se iska);v momenta se vazstanoviavam sled tejak incident,i niakak si po4ustvah sled tova ogromna lubov kam jivota i tialoto si-to miloto e mnogo vajno,vsiaka 4ast e vajna,bez nego ne mojem da imame palnocenen jivot,triabva da mu blagodarim za 4udesnata rabota.Sega 4eta knijka za energetikata,na4ini za povi6avaneto i razli4ni metodi za le4enie,interesno mi e za reiki,nikoga do sega ne me e grabvalo.vseki den govoria hubavi raboti na zasegnatite mi 4asti i im pravia malko reiki s race:))))kakvo zna4enie ima koi kakvo misli,vajnoto e 4e az viarvam:))ako niakoi ima opit s reiki 6te mi e itneresno da spodelite.  :-*  :-*  :-*
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Жаки, честито дипломиране с отличие. :)
Да се възстановяваш бързо.  :-*
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

Blagodaria ti Veri!~
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

Здравейте!
Моята работа е свързана със здравословното хранене!
От години съм вегетариантка и съм изчела доста книжки,
правила съм доста опити със себе си и продължавам да ги правя  ;D
Завършила съм начална педагогика, но не съм работила по специалността.
Сега работя със здравословни храни, магазин във Варна.
В съобщения написах за отварянето му.
Щастлива съм да работя това, чувствам се удовлетворена и се надявам винаги да е така!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Ако имаш време да пишеш, си направи дневник и разкажи за тези опити, дето си правила, че ми стана интересно ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

Обмислям го това с дневника, но честно казано малко ме е срам  ::) защото съм правила много глупости и имам доста пропуски!
Но съм намислила нещо ново, може би ще почна от там с дневника  ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Но съм намислила нещо ново, може би ще почна от там с дневника  ;)
Супер! Обичам изненадите ;D :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

От както съм суровоядка живота ми се промени мега тотално. Още не мога да проумея мащаба на тази промяна - в мислите, в разбиранията, в ценностната система, в психиката, във вярванията и на последно място на физическо ниво.

Работата ми е - обработвам снимки за списания. Преди година и нещо още бях "човекът-кариерист", който иска да става богат, да трупа материални придобивки, да гради кариера, да купува по-голяма къща, автомобил, смятах, че успеха се измерва в тия неща, бях недоволна от това, което съм постигнала и все си поставях още по-високи цели. Колкото повече навлизах в този начин на живот толкова повече разбирах колко съм била сляпа или заблудена за почти всичко. Сега като си спомня и тръпки ме побиват.

Работата ми за мен не е никак важна, защото виждам в нея съучастничество в изсичането на още повече дървета. Не виждам нищо благородно и полезно в нея и все още обмислям как да променя това. Много ми се иска даже да не работя, а да си имам градинка, от която да се изхранвам и да правя единствено неща, които са ми на сърце. Но нали сме част от този свят и трябва и пари да изкарваме, поне за сега. Вярвам в проекта Венера и смятам, че наистина парите са хартийки, които не би трябвало да контролират света и дори няма смисъл от тях. Животът на Анастасия много ме плени и така ми се прииска да живея като нея - сред природата и без нищо да притежавам....
Активен
Духът владее материята!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Много ми харесва как си го написала, Мер. Явно доста хора мислим по този начин. И моите мисли са насочени в тази посока...какво да направим, за да сме още по-близо до природата...как можем да променим нещата още и още...не трябва да спираме, докато не намерим решения на въпросите ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

И аз искам да живея далеч от суетата. Писнаха ми тези лицемерни отношения с хората. Не искам даже да се срещам и да виждам хората, които всеки ден са около мен. То и затова се ровим в тоя форум и търсим компания. Но и това не е решение на въпроса. Личният контакт си е нещо съвсем различно. Виртуалните връзки не са ми по вкуса.
Та за смисъла на живота. Аз допреди три години имах собствен бизнес и доста добре си печелех. Обаче нямаш свободно време, постоянно си на педали - Варна-София-Варна ми беше като пътя от дома до работа. За държавния и патриен рекет няма да споменавам. То си е нещо съпътстващо всеки сериозен бизнес. Но всичкото това те въвлича в едно състояние между законното и незаконното. Направо се бях изтощила. След като се оправих от лошата болест продадох бизнеса. Една година се шматаросвах и си почивах. Много хубаво време беше. Но децата - трябва да учат, да ядат. И започнах работа от 9 до 5, вземам си заплатката и си гледамспокойствието. Но и това не решение за мен. Искам да живея на някое пусто място, да съм с природата. Е, ако има съмишленици - добре, но се научих да съм  самодостатъчна. Това не е решение на личностния конфликт. Всеки има нужда от човек до себе си. Бях чела някъде, че ако не се докосваш до друг човек  се разболяваш. Общуването е важно нещо. Но народа пощуря по коли, попфолк, кич и американска храна. Такава девалвация на ценности не знам дали някога във времето е имало. А уж се развиваме. Не ми харесва накъде отива света. А и деца трябва да възпитавам, да им изграждам ценностнната система. Трудна работа. Ескориал ми е разправяла, че в Канада имало еко селища, където хората си живеят природосъобразно. Да вземем да си направим някакво такова селище в БГ. Има доста запустели села. Мислила съм си за това. Но като всяко колективно нещо в БГ  и това е обречено на провал. В манталитета ни е заложено да сме единаци. Всеки сам се оправя. Не ми харесва това.
Активен
Намасте :)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Ох,лельооооо,колко ме трогна всичко,което си написала.И аз мисля,че хората съвсем изперкаха,че нямат никакви ценности.Притеснявам се за децата си.....каква ценностна система ще им изградя,притеснявам се защото средата оказва също извънредно силно влияние.Аз не  мога да контролирам средата навън :(.Но най ме притеснява това,че хората сякаш станаха лоши и коравосърдечни,наистина действат на принципа всеки да се спасява както може :(.За еко селищата........и аз съм мислила колко би било хубаво човека да живее на такова място и колко хармонично ще се чувства......ама как няма вижте само за какво става въпрос http://www.azareiya.com/sitebg/galeriq.htm като някаква приказка изглежда....искам да живея таааааам :(
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Мисля си от вчера, защото се случиха някои неша, че хората не са лоши, а неразбрани и необичани, затова са отрицателно настроени към света, черногледи...
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Ама това селище е направено за туризъм. Наистина е страхотно. Даже мислех да отида там това лято и да обикалям близките баири.
Активен
Намасте :)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

ДарбиМаг, и мен много ме трогна написаното от теб!! Много си права... Вери, ти също си толкова права!!...
Явно трябва да стигнем дъното, за да започнем да се изкачваме нагоре в правилната посока. Нещата се променят, но бавно и се това се усеща по-скоро като гледаш глобално. В по-тесен план не може да се видят много промените.

« Последна редакция: 09-07-2009, 23:20:28 от Radula »
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Хм...виж ти-за офертата ::)
Петко,затъжих се за теб бе Мен,не сме си лафили отдавна ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

хах...за коя оферта да видя?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Тихо не прказвай глупости бе :D :D :D :D
Просо възкликнах,нищо няма да гледаш ти :D :D :D
 ;)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :-*Ейййййййй, СЪБРАХМЕ СЕ.....
Жаки, дете, Чистито и от баба Марийка-проклетийка /досега бях вегетарийка, ама ми омръзна и си сменям никнейма/
Ами ,дете ти не само ,че не си черногледа ами си белогледа, още по-точно светлогледа!!!Поздрави за дипломирането- няма нищо случайно в школото - живот!!!всеки си получава задачките..и кой колкото силици има започва да си ги решава!!!

МИСЛИ ОТ ПАНЧАТАТРА
     /древноиндийски епос/

Каквото е решено , ще се случи,
към другото не се  стреми смутен.
Ще се изплъзне от ръката всеки
скъп дар, за други предрешен.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 22 запитвания.