Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Работата, начина ни на живот и за избора, който правим  (Прочетена 16152 пъти)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Жаки, как си, мила?!!  :-* :-* :-*
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

ауу че мн.случки стават в любимия ми форум.утре засядам пред компа и следва обстоен преглед на темичките.уф не ми се работи вече,само ми се сърфира из форума и красивите ни бг кътчета.Благодаря за хубавите думи на баба ни Марийка,този цитат го уцели в десятката,точно от него имах нужда сега.радулче сладурче,ако се събирате август/септ.идвам където и да е....попадна ми нещо интересно - - - http://www.solarhealing.com

и поздравче за вас с любим мой изпълнител:
http://www.youtube.com/watch?v=0dxf6J-KA5Q
Активен

dusinda

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Здравейте на всички!
От доста време си прекарвам свободното време във форума. А суровоядството сериозно ме увлича.
Завърших Специалност "Топотехника" в ТУ-София, преди няколко години. И макар да се интересувам изцяло от диетология, спорт, духовност и всичко останало с цел по-добър начин на живот: без хапчета, болести и депресии, аз си работя по специалността. Ослушвам се и търся начини, с които бих могла да променя работата си и да работя това,което ме увлича, но все още нямам яснота. Ами това е от мен. Ще се радвам да поддържам връзка и с други суровоядци, с които да се подкрепяме за напред.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

...
Ескориал ми е разправяла, че в Канада имало еко селища, където хората си живеят природосъобразно. Да вземем да си направим някакво такова селище в БГ. Има доста запустели села. Мислила съм си за това. Но като всяко колективно нещо в БГ  и това е обречено на провал. В манталитета ни е заложено да сме единаци. Всеки сам се оправя. Не ми харесва това.
Такива селища има и тук, например Тринога в Стара Планина и  последователите на Анастасия в Странджа. За вторите четох, че всичко било прах в очите и там просто си правели оргии, разбираш ли. Права си за манталитета и че тук по-трудно идеята ще се приеме от масите. И на мен мечтата ми е една такава утопиика, даже и земя имам...идвайте  O0

По темата, аз съм завършила Системи и Управление в Техническия. В началото не си давах сметка, но след като знанията ми се сглобиха в главата осъзнах, че това е точно свещената геометрия. Математици като Фурие, Непер и т.н. са описали явленията и според мен, са изпреварили доста времето си. Аз не мисля, че инженерите са откъснати от духовното, напротив. Инженер идва от латинското "in genium", което означава "мислещ човек". Това, което съм научила в ТУ изигра голяма роля в моето израстване. Не съм сигурна, обаче, как колегите ми интерпретират Знанието. Надявам се повече от тях да са разбрали, че това е окончателната наука  :love_028:
А иначе работя като Софтуерен Инженер (смята се, че е по специалността ми), но в Банка. Като знаете мнението ми за конспирацията и институциите, можете да си представите какво ми е всеки ден. Енергията тук подтиска и смачква, но чрез енергийни практики успявам да "презаредя" пространството, в което работим поне тези няколко колежки, които усещаме за какво става ?с.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:А, така...я да ви поизпитам ,аз сега двенките, инжинерките...какво е общото между програмата на живота и компютърните програми...какъв е техният принцип? tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

В тези, които аз пиша, принципът е оптималността. Понякога отказвам изисквания, ако правят програмата и/или интерфейса нестабилен, объркващ или подвеждащ. Точно като храненето - за целите на оптимизацията се налага да се лишиш от някои неща...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:цъ...не тва...имам предвид ...май, че го наричате ситема ли  ,принцип ли на ком.памет...Базата, бе базата данни от какво се гради???какво е тава дето помни???
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Колко дълбоко да стигна? И софтуерно или хардуерно питаш?
Хардуерно горе-долу представлява клъстър от сървъри, т.е. няколко машини, вързани зад маска като една. Вътре има РАИД масиви от твърди дискове (свързани така, че например 2 са за данни, + още 1 който помни информацията за файловете на тях). Самите дискове съдържат плочи, върху които на електромагнитен принцип се записва информацията.
Софтуерно, обикновено се използва релационна база данни, т.е. всички таблици са свързани с всички други, пряко или косвено, според йерархията. Ако трябва да намеря аналог са нещо като невроните - няколко (обикновено 2-3) полета са абсолютно еднакви като съдържание в 2, да ги наречем "съседни" таблици. За да проследиш информацията, трябва да минеш през непосредствено съседната таблица, която с други 2-3 полета контактува със следващата и т.н.

Не съм сигурна в коя посока да тръгна, но това не пречи да си поговорим :D
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Забелязвам вече в 2 форума, че по-алтернативно мислещите (то даже не е алтернативно), са завършили математическата или се занимават с програмиране/ компютри и т.н.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

И също, че повечето математици от древността са и философи  tooth
Математиката не те учи на аритметика, а на по-различен и аналитичен поглед към нещата.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Мдааааааааа, това е ,като детската градина да ти даде дефиниция за атом...питам за единичките и нулите!!!ти отиде...ехехехеййййййй... :surpris_23:дето нииииищичко не разбирам
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Интересно...правя аналогия с материя/анти-материя...
Знаете, светът ни е свят на дуалностите, само че двете страни, обединени, правят трето "нещо", така че всъщност в основата имаме 3 елемента, бяло-черно-ин/ян. Или 0, 1, "дума" от 0 и единици. Сами по себе си, двете са нищо, но заедно са...всичко!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Хъ, додохми си на думата...Интересуваме ти какъв конкретен аналог ще направиш ...какво според тебе е 1, и какво 0-личката!Те правят - третото, което е ............в информационните науки???
    Ха сега кажи и как Природата се самосътворява...кое , кое е ....кое е 1 при нея, и кое е 0личката и какво е третото дето го създават???
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Алоооооооооуууууууууу...нема никой...на жицата... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Тука опираме до казусът яйце-кокошка  :bleh

1 е семенцето, кодираната функция на златното сечение. 0 е етерът, прана, ефир, т.е. условията за живот, което е третото.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Такаааааааа,...топло, топло...много топло...но няма да те мъча по-вече, защото и аз се измъчих...
Та ..първо трябва да сме наясно, че: Човек не може да сътвори нищо, нищичкоооо,което вече да не е сътворено от Майката Природа!!!Та значи тя вече си я яма тази система-принцип.../има го у дядо Платон, работата ,е че го няма в електронен вид и ще ви го набера, ако искате/
     Та,  1- монадата- Духът-идеята - словото е семенцето ,което опложда 0-личката-почвата, субатомния свят и се ражда - третото- формата живот...от най-малката оплодена частичка до найййййййййййййййй-сложната система...аз не знам коя е най-най...сложната, знам само че и Чело-векът е една от тези системи!!!Т.е. ПОДОБНО НА ДВОЙЧНАТА СИТЕМА НА КОППАМЕТТА И СЪОТВЕТНО ОТДЕЛНИТЕ МУ ПРОГРАМКИ, ПОД,ПОД И Т.Н.И ЖИВОТА СИ Е ПРОГРАМА С МНООООГО НЕПОВТОРЯЕМИ ПРОГРАМКИ!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69


Много интересна тема  :Content_14:, как да не се включа и аз :).

Съгласна съм с DarbyMac, форума е прекрасен :heart_2:, но е хубаво и отвреме-навреме да се виждаме на живо :Content_22:

Иначе конкретно по темата, завърших география в СУ, а после и  маг. приложна лингвистика във ВТУ.  Езиците винаги са ми били голяма слабост, с удоволствие уча и така по-скоро се разтоварвам.  Известно време бях в много голяма компания, накрая отговарях и за отдела, но в един момент започнах сама да си говоря. Почти нямах почивен ден, и в малките часове ми се обаждаха за разни проблеми, направо бях пред разпад, така да се каже :'(.  Да не говорим, че с колегите положението не беше розово,имаше и свестни, но винаги се чувствах различна с идеите си, общо взето в повечето случаи, когато решах да споделя нещо ме гледаха странно или с насмешка. Затова теглих чертата, сега съм в една малка гръцка фирма, чувсвам се много по-добре, няма този фалш и тази болна амбиция в сегашните ми колеги.

Също като повечето от вас искам да живея в гората да отглеждам цветя зеленчуци и деца ;D, но и таткото трябва да се намери все пак  tooth. Иначе ми се занимава с нещо творческо, или в някоя организация, свързана с някакви културни събития, знам ли, то на повечето места е прогнило, но няма да се отчайваме :whistling2 - emotloader:. За сега това е от мен :). Целувки на всички :kisss:

Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Еми ти още се ослушвай за таткото  tooth , я гледай тук колко свободни мъже има
Активен

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69

Еми ти още се ослушвай за таткото  tooth , я гледай тук колко свободни мъже има

 Звучи прекрасно :whistling2 - emotloader:, а ти по принцип ли говориш или... tooth. Поне една снимка сложи... ;D
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Ако сложа снимка ще стане тълпа и ще ти е трудно да си пробиеш път :) Затова те улеснявам :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.147 секунди с 23 запитвания.