Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Работата, начина ни на живот и за избора, който правим  (Прочетена 16140 пъти)

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

Здравейте  :)

Бих искала да ви попитам до колко работата ви е свързана с вегетарианството или по-точно с идеите, които носи вегетарианството ? Обичате ли това, което работите и бихте ли променили нещо ? Ако искате да смените работата си каква би била тя ?

Ще кажа няколко неща ( или малко повечко ) за мен, за да мога да обясня защо отворих такава тема : студентка съм в Технически Университет в София и тази година завършвам бакалаварската си степен със специалност топлотехника.
Последните години начина ми на мислене, възприемането на всичко случващо се около мен се промени ( или по-точно абсолютно всичко ) . . . и започна да ми става все по-трудно да съм в такава среда каквато е един университет обърнат изцяло към техническата страна на нещата. НО все пак реших да не се отказвам и да завърша започнатото, защото вярвам, че не се случват случайни неща и че сме поставени точно на мястото, на което трябва да бъдем. Това, което ме крепеше през тези години беше, че имах ( и все още имам ) възможността да се занимавам в свободното си време с неща развиващи творчеството, фантазията, духа, а по отношение на ТУ, че специалността ми е свързана с възобновяемите енергийни източници ( ВЕИ ). В крайна сметка изучавахме ВЕИ само един семестър, мина се през предмета много на бързо и това, което ми стана ясно е, че част от ВЕИ не са толкова щадящи природата, но все пак това са по-добри начини за получаване на електричество, толина . . .
Специалността ми е свързана със строителството, а честно казано не мога да си представя да правя подобни неща, защото те са изцяло против разбиранията ми. И ако изобщо започна да работя по това, което уча, то ще бъде свързано с ВЕИ, защото не ми харесва посаката, към която отиват голяма част от хората - почти всеки иска да стои - къща до къща, хотел до хотел, изсичат се гори, за да се правят писти, съответно до тях се строят хотели . . . почти всеки иска да трупа все материални неща около себе си, като че ли за да стане малко по-щастлив !?  И аз наистина се питам до кога ли ще издържа всичко това нашата мила Планета Земя ??? И няма ли най-после хората да се осъзнаят кое е наистина важното в живота ?  ???

Не си мислете, че съм черногледа, заради горенаписаните неща, даже в най-абсурдните ситуации се стремя да виждам добрата страна и вярвам, че всичко в крайна сметка се превръща в добро, а когато някой човек не ми е много приятен се опитвам да намеря поне едно добро качество и след това се концентрирам върху него.
Но тъй като скоро завършвам темата за професията доста ме вълнува . . . Имам още няколко месеца, докато реша окончателно какво да правя, но все пак бих искала чрез работата си да помагам на хората, но това поне за сега го виждам реализирано извън работното ми време  :)

Ако имате желание споделете какво работите и дали се чувствате удоволетворени от това, което вършите ?


Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Аз завърших преди 7 години Аграрна икономика в УНСС. Защо я учих...и аз не знам. Никога не съм имала мечти и желания свързани с тази специалност. По принцип исках да следвам филология / езиците са ми лека слабост :) / или МИО, но тъй като не стана, се бухнах в АИ. Е, имаше и интересни неща, които научих, не ми беше скучно като цяло. След това почнах работа / 1год и 3 мес. / в едно голямо предприятие/завод в счетоводния отдел / счетоводството винаги ми е вървяло / и по-точно контролирах всички разплащателни сметки и кредитите им. Много ми харесваше и все си казвах един ден искам да съм от другата страна т.е. да работя в банка. 2004-та се роди дъщеричката ми, оттогава съм в майчинство, а в банка така и не почнах работа. След като ме завъртя живота в съвсем друга посока- заминахме, 2008-ма се роди синът ми, вече 5 години се интерсувам много от здравословно хранене и начин на живот, някак не се виждам да доучвам счетоводство и да въртя кариера в банковия сектор. Изпари се това мое желание. Сега по- скоро искам да уча за натуропат, а какво ще работя след време- не знам. Само бъдещето ще покаже. :)

Понеже си повдигнала дума за материалните неща, макар че не е по темата...да знаеш що неща разкарах от къщата. Много ми пречеха, сякаш ми дишаха от въздуха разни вещи и уредчета. Искам да ми е просторно и просто.
« Последна редакция: 04-05-2009, 09:16:16 от Вери »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Интересна тема! И аз ще се включа. Аз от както се помня уча туризъм, продължавам да уча и искам да се занимавам с туризъм. Средното си образование завърших в техникум по туризъм, след това продължих в колеж по туризъм, завърших го 2003г. 5години по-късно реших да си продължа образованието и в момента следвам Магистратура туризъм в ИУВарна, защото ми признаха бакалавърска степен. Вече пети сезон работя като администратор в 5-звезден хотел и ми харесва да общувам с хора от различни националности, работата е динамична и интересна. По-натътък имам амбиция да се развивам в по-висока длъжност. Смея да кажа, че комплекса/Ривиера/, в който се намира хотела е най-райското кътче по бълг. черноморие, запазена е гората, растителността е страхотна, ваобще чудесно кътче, елате ни на гости. ;)Шегувам се разбира се!
Моята мечта е по някъв начин да обединя професията си с хобито ми-здравословния начин на живот. Бих била чудесен мениджър например на еко хотел или хотел, който предлага пакети със здравословна концепция. Много идеи имам, но средства да построя такъв хотел нямам за съжаление. Живяла съм в Германия година и половина и там има доста такива хотели, но тук хората нямат това мислене като на запад, стандарта е много нисък и никой не се интересува от еко, био и т.н. И все пак се надявам някой ден да се сбъдне мечтата ми. :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

А аз мисля, че все повече хора се интересуват от еко живот в България. Също мисля, че би имала голяма успех, Деси. Трябва да вярваш, че един ден ще се сбъдне твоята мечта, щом толкова много я искаш.  :)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Много ти благодаря Вери! :)
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Ками, и аз съм почти в същото положение като теб и затова разбирам как се чувстваш. В момента завършвам магистърската си степен по Връзки с обществеността - моята мечта;) Харесвам специалността си, харесвам професията си, но колкото повече се интересувам от отровите в ежедневието ни ( храна, козметика, разни изделия), толкова повече съм сигурна, че ще вървя срещу себе си, ако работя за такива лицемерни фирми. 
Желанието ми е да се развивам в някоя фирма или организация, с био
дейност или продукти :) Имам нужда да вярвам в това, което правя, за да се чувствам удовлетворена от работата си и да давам най- доброто си от себе си;)                               

Ками желая ти от все сърце да намериш своето истинско поприще  :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

Много ти благодаря  :) И аз ти пожелавам да започнеш работа на място, на което да се чувстваш добре и да правиш това, което наистина да ти доставя удоволствие.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

И аз се включвам ;)Догодина завър6вам "Български език и история"-нещо,което нито ме влече,нито е свързано с възгледите ми по някакъв начин.Но после искам да запи6а "Психология"-магистърска или бакалаварска степен,ако имам време и нерви :)-това се отнася6е за бакалавърската, понеже се интересувам от три неща:от здравословен начин на живот , от чове6ката психика и от взаимоотно6енията между хората(никъде не споменах български и история-нали? ;D).Мисля,че тези 3 неща са взаимосвързани,понеже подобрявайки качеството си на живот(което е тясно свързано с хранителните навици),човек подобрява и качеството си на мислене(не е толкова арогантен,агресивен,по-хармоничен някак си става и др.),а това неминуемо се отразява и на взаимоотно6енията му с околните :)Та в този ред на мисли,ако има някакъв център,който да е свързан с здравословният начин на живот,с удоволствие бих работила там.Но и аз съм оптимист,че постепенно ще започнат да се създават такива..как да го нарека...организации :)А до тогава......не знам  :)
Активен

Анелия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Моята професия няма общо с храненето, работя като консултант в магазин за техника. Надявам се някой ден да мога да направя нещо полезно за хората.  :)
Активен

diva108

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

И аз искам да споделя,че все още се лутам и не мисля че някога ще работя нещо което наистина би ме удовлетворило напълно.По скоро ми се иска да я няма тази зависимост от всичко заобикалящо ни - пари, професия, храна, мениния, интереси...но това са само мечти. Всеки път когато се захвана с нещо си мисля че някак си ще се вмести в интересите ми, все си представям как всички се отнасят с разбиране и колко е прекрасно всичко което ни заобикаля. Не че се оплаквам, ама все нямам търпение да стане някакво чудо.По принцип съм оптимист, но честно казано предпочитам да отдам по голяма част от живота си на семейството си и на близките си.
Завършила съм Българска филология, и дори да не съм го осъзнавала толкова силно тогава(защото беше отдавна), това не е нещо на което бих се отдала изцяло. С удоволствие бих споделяла и показвала нещата които пряко ме интересуват, но не и в родното училище.Имах амбицията да стана козметик, като си мислех че ще срещам хора които се грижат за здравето си... но се оказа че не е съвсем така.
Макар че за мое щастие до сега съм се занимавала все с неща които пряко не са ангажирали съзнанието ми с излишна информация, което е добре да мога да се отдам почти изцяло на себеси. Така че не се оплаквам, но до сега не сам работила нещо което изцяло се вмества с въгледите ми за света. Но ми се иска да помогна на всички дори и без възнаграждение.
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

ПРИЯТЕЛИ  трябва да ви споделя -ЩЕ  ВИ ЧЕРПЯ ВСИЧКИТЕ!!  ;D
предадох си дипломната работа ура ура ура!
Стана страхотна разбира се,нали сме си най-умни българите то се знае! :D
ох голяма радост,ТУП ТУП ТУП...ще ви направя каквото кажете!!!!!
 :-* на всички,отивам да спя,че утре летя.
Чуствам се все едно започва лятната ваканция.  ::)
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Jaki, Поздравления  :-*

P.S. След тази сесия и мене ме очаква писане на дипломна работа...Но нали суровоядите сме умни хора... ;D
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

Благодаря ти Ради,5 дни се хранен предимно с микс от кълнове от 7 зърна- лимец,овес,ръж,ечемик,елда,кафяв ориз и едно друго.+ мед,коноп,лен и вс.ден редувах плод или зеленчук. подейства  ;D умница брех
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

Jaki, браво на теб  :)
И аз сега си пиша дипломната и те разбирам напълно какво ти е било . . . много се радвам, че всичко е минало добре  ;D
А ти всъщност какво учиш ?
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

Ками,а ти какво учиш? изпити сега??
мн.интересни теми пускаш,чета си ги винаги когато има време  :D
учех управление на летищни операции.темата за дипломната ми е:
Мерки и системи на сигурност на летищната терминална среда за предотратяване от криминални прояви. нещо такова звучи,стана мн.интересна-включих и архитектура,психология,законодателство и т.н.

Потвърди се още нещо,което Учителя е казал за житото.Ако се прави в момента житния режим мн.помага за учене и такива неща.Аз тези дни в денонощно учене,почти само тако ва си хапвах и мн.леко ми мина писането,имах чудесна енергия,супер спокойна,мисълта ми беше чиста и такатака я изстрелях за 0 време,мисля че най-леко от всички писаници-сега дипломната ми вървеше...ураааааааааа  ;D
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

Уча топлотехника в Техническия Университет в София и съм последна година ( бакалаварска степен )  ;D . . . остана още малко  :) Сега имам да си предам един проект и да си взема един изостанал изпит от 2-рата година - казва се съпротивление на материалите  ( много ми е неприятен и скучен и затова все не сядах серизно да уча, за да се явя и да си го взена, но вече няма на къде да ходя  ::) ).
Дипломата ти звучи интересно  :) мойта е " Анализ на обемни водни акумулатори на топлина ", т.е. разглеждат се различните видове бойлери и начините на загряване на вода като се използват възобновяеми енергийни източници . . . имам голямо желание да си разчистя всичко и лятото да ми е свободно и да тръгна да бродя из приказните ни планини  :) и това ми е голям стимул  ;) дано успея . . . ако пък не стане сигурна съм, че ще е за добро  :)
Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

И аз да се включа завършила съм Стопанско управление и бакалавър финанси.
Точно това най-малко ме влечеше,но просто така се получи.
Принципно мечтата ми беше да стана археолог,може би,някой ден ще се сбъдне,но засега не въждам изгледи.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Oooooo,Nel,за археолог има "маса учене":могили,периоди,и т.н. и т.н.,и т.н.,и т.н.,и т.н.Само ти споделям понеже ние като учим история,минаваме и през археологията.....Ако знаеш за к'ви имена само става въпрос,за какви чудесии,никога преди не съм предполагала,че може да съществуват такива словосъчетания ;D ;D ;D
Но пък ти стискам палци,ако решиш да гониш мештата си,хубаво е човек да следва себе си ;)
Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

О, знам Василена,че е много трудно,аз даже на изпит по история ходих,за археология,но така се получи,че трябваше да следвам в Русе и то адски тъпа специалност  >:(.
Та това ще ми остане някаква мечта,но не е много вероятно да се осъществи вече.

Иначе сестра ми имаше много колежки от Търново,които следваха археология и все разправяха някакви много интересни истории.
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

Nel живяла съм в Русе мн.год.,завърших руската и мен ме влече археологията(и химията  ??? )...но завърших туризъм,маг-евро фондове;и разни др.дипломи ми висят на стената,но работя като стюардеса  ;D авиацията ми е мн.интересна,и записах бакалавър 3 год.в тази индустрия-ей така за удоволствие.от време на време ходя по семинари,симпозиуми,курсове,чувствам се добре като уча.Това,което сте завършили и изучавате,никога не е излишно,можете само да се гордеете с тези знания в различни области,освен това мозъка ви се подържа активен,а и бях чела статистика,че най-щастливите хора били студентите...като ти пишат 3 си на 7 небе и следват щури веселби,нали разликата м/у 2 и 3 е 1 година :D
Винаги можете да запишете още нещо,имате цял живот пред себе си,използвайте го:)
мен сега ми се учи някакъв труден език,и почвам арабски,ей така за кеф.  А в Русе има мн.интересни курсове,винаги когато си ходя посещавам нещо-скулптура,психология.
Nel,ако ходиш на приложна психология,говори в Меги-тя дълги години е била суровоядка,и знам че така се е излекувала от мн.неща...ако не-ще те заведа като се върна(август).целувкииии
Активен
 

Страницата е създадена за 0.134 секунди с 22 запитвания.