Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемПречистване на духа и тялотоГладолечение и режимиТема: има ли вероятност да съм сбъркала в захранването?
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: има ли вероятност да съм сбъркала в захранването?  (Прочетена 2404 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
m_jivkova225
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« -: 06-01-2014, 22:54:29 »

Здравейте, тази година правих 2 пъти гладувания за по 2 дена и след това се захранвам пак толкова - не мога да издържа повече.Първия път имах силна умора, безсъние, сърцебиене и петна на езика. Втория път мина само със силна умора и нищо повече/ опитваше ме да ме събори един вирус, затова минах на хранене само с плодове да си пречистя организма и се възстанових много бързо, дори на втория ден тренирах здраво/.Реших следновогодишно да си направя отново пречистване / преди него 3 пъти в рамките на 1 месец ходих на сауна 3 пъти и 2 пъти по един ден изкарах на плодове в рамките на един месец/ ....и отново само лека умора, главоболие нямах, езика ми е леко обложен по принцип - при него никаква промяна не забелязах и апетит нямах, което ми е странно, защото иначе озверявам и съм като вълк. Досега никога не съм карала толкова леко гладуване и се боя да не съм сгрешила някъде...
режима ми накратко беше следният:
първи ден - закуска фреш портокал, по-късно билков чай с мед, обяд ябълки и кивита, следобяд отново чай,вечеря 2 банана и мандарини. правих 1 час ставна гимнастика по Норбеков
втори ден - фреш от цитруси,  по-късно - билков чай, обяд мандарини и ябълки, следобяд чай , по-късно 2 банана, вечеря - 2 настъргани моркова. усетих болки в колената , прасците и кръста. Отново ставна гимнастика 1 час
трети ден - закуска ябълки и круши, обяд салата цвекло и моркови и  сварени картоф с подправки сух копър и риган, вечеря зелена салата/бях на заведение и беше с мн малко зехтин/, задушени картофи с малко чесън ... този път само 15 мин гимнастика за гръбначния стълб.
четвърти ден - закуска плодове, по-късно билков чай с мед, обяд крем супа броколи с малко крутони и зелева салата, следобяд ръжени солети/вече започнах да чувствам глад/ вечеря - супа от зеленчуци с фиде и малко хляб.
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3868

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #1 -: 06-01-2014, 23:01:26 »

Това захранване е за 7 дневно гладуване на вода Smiley
За двудневно е достатъчно само първото ядене да е плодово или зеленчуково.
А ти между впрочем под "гладуване" имаш предвид на вода или "плодоядене"? Защото различните хора влагат различен смисъл в това понятие Smiley
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
m_jivkova225
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 07-01-2014, 14:09:12 »

аз съм още новак и не съм мн наясно с терминологията, извинявам се. Имам предвид че е плодоядене. На вода не съм пробвала още, а и не смея, защото имам гастрит и стомаха може да се раздразни от липсата на храна.
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3868

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #3 -: 07-01-2014, 15:24:18 »

Това кой го каза за раздраването?   намигам  Щом язва се затваря на 100% , един гастрит ли няма да се оправи..  ухилен
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
Роми
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 154

« Отговор #4 -: 07-01-2014, 15:45:55 »

Ааа, поверието за "раздразването" го знаем добре. Smiley Още от дете помня как възрастните около мен целодневно подхапваха разни неща, ей така между другото, за да не им се раздразни стомахът.

Истината е, че дразненето и възпалителната реакция при гастрита в повечето случаи няма нищо общо с наличието или липсата на храна в стомаха. Обикновено става дума за бактериална инфекция, която най-ефективно се изчиства тъкмо с редовно гладуване на вода.

Друг е въпросът, че заразата с хеликобактер пилори се свързва и със системна консумация на боклучави храни.
« Последна редакция: 07-01-2014, 15:54:15 от Роми » Активен
Kalia
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 274

« Отговор #5 -: 07-01-2014, 16:54:30 »

Гладуването на вода би могло да излекува гастрита.Трябва само упоритост в случая.
Аз имах (и още май си имам де Grin) колит, който също се дразнеше редовно от какво ли не. ухилен
Но гладуването го лекува и то успешно.Трябва обаче и поддържане и постоянство,защото иначе всичко започва отначало.Преди години направих 7-дневно гладуване-водно и то направо елиминира колита.След това правех 1или 2-дневни,за да се поддържа режима.След време разхлабих хватката и нещата пак се влошиха.Сега гледам да съм изрядна. Даже в момента правя двудневно на вода.Да уточня - гладуванията на вода ми помагат,сухите не ме кефят много...
Активен
m_jivkova225
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 07-01-2014, 21:36:51 »

Благодаря много на всички за отделеното внимание и отговорите Smiley, давате ми сериозен стимул да се опитам като за начало ако не изцяло на вода да се опитам на плодови сокове. М/у другото гастрита ми се появи точно от прекаляването с боклуци и кафе и газирани напитки през ученическите ми години.Алкохол изключително рядко пия по мъничко, но ако е твърд алкохол също ме дразни. Аз не съм ходила нито на лекар, нито съм пила някакви лекарства, просто елиминирах вредните храни, кафето, безалкохолните / пия само вода /никога студена,а на стайна температура или леко топла/, чай, и фрешове/ . И със спазване на режим да се храня по едно и също време. И изключително рядко имам болки в стомаха - единствено при промяна на режима или ако остана дълго време гладна.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемПречистване на духа и тялотоГладолечение и режимиТема: има ли вероятност да съм сбъркала в захранването?
Отиди на: