Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Болки в костите/програма за хранене  (Прочетена 7907 пъти)

Neugirde

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте,

Имам проблеми с костите и ставите. От месец имам болки, които понамаляха, но не са изчезнали.
През този период ги третирах външно, не съм пила лекарства. В момента провеждам прочистване по Лидия Ковачева - 3 дни на плодове /3 дни захранване. След това искам да продължа  известно време със суровоядство (а може и по-дълго, ако  ми хареса и и мам волята да го правя). Запасих се с литература, но тя изисква доста време.
Ако някой има опит - на какви храни трябва да наблегна предвид проблема с костите?
Някаква примерна програма?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Болки в костите/програма за хранене
« Отговор #1 -: 17-01-2014, 19:41:22 »

Не се заблуждавайте уважаема. Няма храна за костите, бъбреците, черния дроб и т.н. Има здравословен начин на живот, част от който е храненето. Или се стремиш към него постепенно, изхвърляйки храните които те тровят, или си страдаш от всякакви болки методично една след друга. В този форум има толкова много написано за храните, че няма смисъл да се повтаря. Просто четете.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Болки в костите/програма за хранене
« Отговор #2 -: 17-01-2014, 22:58:46 »

Зимата наистина може да причини жестоки болежки в ставите и костите. Някои хора забравят да се обличат топло в полза на добрата външност и това си има цена. Освен това не забравяй, че когато космонавтите се завърнат на земята след дълъг престой в космоса са загубили голям процент костна и мускулна маса поради липса на натоварване и активни движения.
За изчистване на стави се използват глави целина или дафинов лист (под формата на отвара или сготвен), но с него трябва да се внимава да не се докара язва.
Канелата също действа добре на ставите.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Болки в костите/програма за хранене
« Отговор #3 -: 18-01-2014, 02:31:25 »

Не се заблуждавайте уважаема. Няма храна за костите, бъбреците, черния дроб и т.н. Има здравословен начин на живот, част от който е храненето. Или се стремиш към него постепенно, изхвърляйки храните които те тровят, или си страдаш от всякакви болки методично една след друга. В този форум има толкова много написано за храните, че няма смисъл да се повтаря. Просто четете.
Напълно подкрепям.Стига половинчати истории:вземи това,пробвай онова,да помага, ако захвърлиш всичко вредно,иначе ще страдаш и пак ще бъдеш принуден да го направиш,ако лекарите не те скапят нацяло преди да те одерат жив :)
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Болки в костите/програма за хранене
« Отговор #4 -: 18-01-2014, 10:17:34 »

Можеш да пробваш с прочистване на ставите с ориз по Малахов. Мисля,че рецептата я има в сайта на здравен център "Дар". Мои познати пробваха и са много доволни.След прочистването обаче болките в ставите се засилват за известен период, явно поради засиленото прочистване. Важното обаче е по време на пречистването освена приемането на ориз да се спазва диета -т я също е описана.
А за костите(калция) ние у дома приемаме черупки от яйца (падпадъчи или домашни-кокоши) - изсушени,стрити и накиснати в лимонов сок.
Но зад всичко както казаха съфорумците стои най-вече правилния начин на живот.
Успех! :peperudi:
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Болки в костите/програма за хранене
« Отговор #5 -: 18-01-2014, 23:59:45 »

Сусамов тахан (суров или сушен на не много висока темп.), суров жълтък (в него има витамин Д), мисля, че в рибното масло от черен дроб на треска също има витамин Д (трябва да се провери), да стоиш на слънце за да синтезираш витамин Д, млечните ги изключваш (само масло може). Амии също така, може плътността на костите ти да е ниска. Увеличава се чрез движение - бягане. Пълноценни белтъчини да имаш, да приемаш !
Като цяло не можах да разбера тая информация е малко... Ти откъде мислиш, че ти е дошло тва на главата. Нямаш ли си идея. Травма нещо, претоварване. Обездвижване ?
Активен

Neugirde

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Болки в костите/програма за хранене
« Отговор #6 -: 19-01-2014, 23:35:36 »

Благодаря за изказаните мнения и съвети!

В конкретния случай болките започнаха след прекарана вирусна инфекция, която след това беше продължена и от бактериална инфекция.
Не се случва за първи път. Обикновено са свързани с бактериални инфекции на дихателните пътища, при които изолирват някакви стафилококи.

Това, което пропуснах да кажа е, че повече от година съм на безглутенова диета. Това повлия добре алергията ми и ликвидира тежкия ми колит. Съмнявам се, че това също може да има връзка с костите, защото изключвайки глутенсъдържащите продукти се лишавам от много ценни вещества. Може би някакви хранителни добавки, които да компенсират?
Благодаря.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Болки в костите/програма за хранене
« Отговор #7 -: 20-01-2014, 08:54:23 »

Извинявам се, че пак се включвам. Не разсъждавай като лекарите. За бъбреци - синьото хапче. За гърло - жълтото. Не влизай в този филм. Просто си промени цялостно живота.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Dakota

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Болки в костите/програма за хранене
« Отговор #8 -: 20-01-2014, 14:14:33 »

И аз имам проблеми със ставите,по конкретно дясната раменна става.Но при мен е от претоварване.От 15 години изработвам дърворезба.Но моето не е нормална работа,а ургулешката.Буане и млатене по 10 часа на ден,без почивка.И понеже явно имам високо ниво търпимост на болката,се сещам да запра,едва когато не мога да си движа веке ръката.Сега съм на това дередже,от една седмица и ми иде да вия,не мога да мърдам изобщо.Едно спортистче ми сподели,че му помагало суровия сусам.Ама при мен си има некво възпаление,я на нерви,я на влакна?!Като отида при ортопеда ми бие по два блокажа,за да мога да се разгъна,но това определено не е добро решение.
п.п.И не се сърдете на хората.Четем си ние,ама не всичко можем да прочетем наведнъж.Еле пък,ако сме изпаднали отскоро тук...Лично аз търсих теми,да сте писали за възпаления около ставите,но не намирам.Та някакви идеи да имате с какво може да си помогна,компреси,лапи...че се не трае?Пък ако сме ви толкова досадни,трийте постовете и толкоз.Мир да има!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Болки в костите/програма за хранене
« Отговор #9 -: 20-01-2014, 19:46:19 »

Прочети за  Тодикамп например. Ще забравиш за ортопеда.  tooth
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=6458.0
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=6198.msg55612#msg55612)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Болки в костите/програма за хранене
« Отговор #10 -: 04-03-2014, 17:13:05 »

Уважаеми съфорумци,
Когато в телата ни (храмове на нашите души (!!)) не достига вода, едно от хилядите аварийно-защитни действия е отнемане на калций от костите - за решаване на проблеми. В огромен брой от случаите се наблюдава освен грешно хранене, грешно дъвчене и пр., иии системно обезводняване на тялото.
Пиенето само на чиста (дестилирана) вода не може да реши въпроса, поради необходимостта от поддържане на 9+- промила осмотично налягане; излишната вода се изхвърля много бързо с малък очистителен ефект. Необходимо е, за лечебни цели, водата да съдържа маалко готварска (йодирана, морска, хималайска... редувам ги) сол и маалко сода за хляб.
За възстановяване способностите на организма ни да си изгражда кости, хрущяли и пр., най-прекият път е първо да се очисти човек с разтоварващо - диетична терапия, най-добре (за мен) представена от проф. Ю. Николаев.
Силно препоръчвам първите две очистванея (по 1 на година) да се правят с ръководител.
Към и след тази терапия се добавят множество дихателни, умствени, физически упражнения, променя се дъвченето на храната, както и самата храна ииии след 2 години може да бъдем съвсем различни хора!  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Болки в костите/програма за хранене
« Отговор #11 -: 04-03-2014, 18:19:29 »

Вова, проблемът с дехидратацията сме коментирали из различните теми. Ако те интересува, пусни търсене с подходящи ключови думи: "NaCl", "Ф. Батманжелидж", "д-р Батман" (на галено), "соле", "вода и сол" и пр. Във всеки случай не сме го коментирали достатъчно обстойно.

Личното ми мнение е, че не е лошо човек първо да се научи да пие вода, пък после да става, какъвто е наумил да става - веган, суровоядец, плодоядец, сокопиец, кръвопиец и т. н. От години наблюдавам нарастващ брой ентусиазирани суровоядци, които поглъщат де що има бестселъри за суровоядство, пристрастени са към екзотични ядки и биокултури от далечни краища на света, но постоянно страдат от разни болежки, лесно прихващат вирусни инфекции и често са жертва на всевъзможни трудно идентифицируеми болестни симптоми.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Болки в костите/програма за хранене
« Отговор #12 -: 04-03-2014, 22:26:07 »

... От години наблюдавам нарастващ брой ентусиазирани суровоядци, които поглъщат де що има бестселъри за суровоядство, пристрастени са към екзотични ядки и биокултури от далечни краища на света, но постоянно страдат от разни болежки, лесно прихващат вирусни инфекции и често са жертва на всевъзможни трудно идентифицируеми болестни симптоми.

мдаа, и една от причините / на физическо ниво / е непиенето на достатъчно вода!  :)
прав си, Роми!
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Болки в костите/програма за хранене
« Отговор #13 -: 05-03-2014, 00:08:02 »

Вова, проблемът с дехидратацията сме коментирали из различните теми.
Е, да де, нали хората се оплакват от болки в костите...
Дори имам теория как точно и защо съвременните хора, живеещи в "цивилизация" страдаме от обезводняване (още наричано "дехидратация") без дори да подозираме това...
Съществено е, че освен обезводняването, е важно да премахнем и не допускаме закисляването (=намаляването на pH) на кръвта и всички телесни течности. Намаляване на pH се случва при поглъщане на въглехидрати, повече отколкото можем незабавно да използваме за пряко хранене на мускули при достатъчни физически усилия, при продължително задържане на дишането (апнеа), при плитко дишане (Бутейко) и при определени условия може да има желано медицинско въздействие...
Тук, в сравнително кратките изложения, не може всичко да се обясни, само даваме направления, нали?  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Болки в костите/програма за хранене
« Отговор #14 -: 05-03-2014, 18:05:36 »

И аз имам проблеми със ставите,по конкретно дясната раменна става.Но при мен е от претоварване.От 15 години изработвам дърворезба.Но моето не е нормална работа,а ургулешката.Буане и млатене по 10 часа на ден,без почивка.И понеже явно имам високо ниво търпимост на болката,се сещам да запра,едва когато не мога да си движа веке ръката.Сега съм на това дередже,от една седмица и ми иде да вия,не мога да мърдам изобщо.Едно спортистче ми сподели,че му помагало суровия сусам.Ама при мен си има некво възпаление,я на нерви,я на влакна?!Като отида при ортопеда ми бие по два блокажа,за да мога да се разгъна,но това определено не е добро решение.
п.п.И не се сърдете на хората.Четем си ние,ама не всичко можем да прочетем наведнъж.Еле пък,ако сме изпаднали отскоро тук...Лично аз търсих теми,да сте писали за възпаления около ставите,но не намирам.Та някакви идеи да имате с какво може да си помогна,компреси,лапи...че се не трае?Пък ако сме ви толкова досадни,трийте постовете и толкоз.Мир да има!

Здравейте!
Тъй като си преди една година си счупих крака, се наложи да изчета доста литература по въпроса.
В продължение на 6 месеца го масажирах с домашен крем от мас и черен оман(зарастличе), и до сега не ме е болял.
За всеки случай имам и друг лек пред вид, който също правел чудеса, но още не съм го пробвала.
Имам познат, със сходен на твоя проблем, и ми вика така: Ако те заболи,  взимаш си качествено прясно зеле,  поначукваш малко листа, за да си пуснат сокче, слагаш го на болното място и преспиваш 3 нощи с компреса от зеле. Пробвай и ти, а после можеш да споделиш дали е имало положителен резултат.
Поздрави!









Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Болки в костите/програма за хранене
« Отговор #15 -: 05-03-2014, 18:52:20 »

Във всеки случай преспиването с 1 зелев лист, леко напръскан с ябълков оцет и превързан на болното място, няма да навреди на никого. Д. Димков го препоръчва като първа мярка за доста страдания (+ клизма с обикновена хладка вода).  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 22 запитвания.