Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Iggiberry  (Прочетена 49659 пъти)

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #100 -: 22-05-2014, 22:02:31 »

Здравейте хора, имам нужда от помощ! Може би имам нужда от професионална помощ, защото ми се натрупаха доста фактори и май-май няма да мога да ги контролирам.

Днес ходих на лекар и съм потвърдено бременна в 6 г.с. Докторът каза, че имаме "засега жизнен ембрион със сърдечна дейност". Горе долу плодният сак е 2 см. В същото време, обаче, миомата ми за един месец е станала 6 см х 4.6 см. Тъй като тя се влияе от високите нива на естрогена по време на бременност, е нормално да нараства бързо, но това е наистина много бързо. От 2 на 6 см ми идва в повече, а какво ще стане през следващите месеци.

Иначе аз се чувствам добре, храня се почти напълно сурово, на 99% вегански (с изключение на един айрян от дом. кисело мляко, на който не успях да устоя оня ден). Имам силно повишен апетит и хапвам доста - основно салати, но доста. Ходя на танци, нямам болки, кървене или прочие хубавини. Не ми се гади, само в следобедните часове ми се спи.

Освен това, поради много качени кг и едър плод, първата ми бременност завърши със секцио.

Та сега се чудя и мая какво да предприема, което хем да не пречи на брменността, хем да пречи на миомата, хем да не ми позволи да кача килограми, към които съм така склонна, за да мога да родя нормално. Знам, че въпросите ми са много и са доста специфични, но всякакви насоки какво да чета са добре дошли. И бих искала да продължа да гладувам, но колко е безопасно по време на бременността? Как да съм достатъчно далеч от болници и допълнителни хормонални продукти.... уф, ужасна работа...
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #101 -: 23-05-2014, 06:04:46 »

http://kulinaria.bg/articles/retsepti-na-baba-vanga-za-zhenski-bolesti

На това попаднах снощи, има варианти за сок от 1 суров картоф на ден, но това - за небременни, предполагам. Може би качествен хомеопат? Има възможност да ползваш техниките на ТЕС, не се знае какво може да помогне. На лични ще ти напиша още нещо
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #102 -: 23-05-2014, 21:15:41 »

значи, първо се успокой!
ако това ще те успокои, моя приятелка си роди и трите деца с две миоми, едната доста едра и няма и досега проблем, а я съветваха преди третата бременност да се оперира... познай кога щеше да роди трето дете - сигурно щяха да я остържат едно хубаво тия касапи...

хормонални не те съветвам при никой случай да използваш, а относно храненето - просто се старай да ядеш разнообразна храна, по възможност био- или най - добре собствено производство или от сигурен източник и в никакъв случай само салати и плодове!
наблягай наистина предимно на плодове и зелении, особено на диви - коприва, рукола, глухарче и т.н., но не се отказвай и от варива и ядки разнообразни, а също - малко качествени животински, неГМО!
ако можеш - напълно откажи бели брашна, сладки подобни боклуци!

движи се много на слънце и чист въздух и пий дстатъчно вода с малко сол / от Мъртво море, келтска или от Атлантически океан /!
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #103 -: 24-05-2014, 16:35:38 »

Извинявам се за спама. Искрена, колко сол трябва да се слага във водата за да не се усвоява от организма? Или целта в случая е да се усвой? Аз бях чела, че сол+вода=жива вода и опитах, но организма ми я глътна. tooth На сутринта бях като балон в лицето. Това май не действа при кафа доша?  :surpris_23: Дори Шанката като я правя, организма ми изсмуква от солта.  ???
« Последна редакция: 24-05-2014, 16:37:09 от съншине :3 »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #104 -: 24-05-2014, 17:08:12 »

абе, стига с тия кафи, калфи и вати и пити - немити, стига с тия глупости!
водата си е вода, солта - сол, и двете са жизненоважни за здравето на всички.

идеята е да се усвои солта, разбира се!
според Батманджелидж на литър изворна вода - около грам и половина добра сол!

п.с. ще се подуваш само в началото, после всичко ще се нормализира!
« Последна редакция: 24-05-2014, 17:12:52 от iskrena »
Активен

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #105 -: 20-08-2014, 16:48:03 »

Iggiberry, как си? какво става с миомата? Питам те, защото и аз се боря с тази, ах, как да се изразя по-меко, никаквица? Ту я отмалявам, а после тя се увеличила...Ти правиш ли сега нещо по въпроса или само следиш състоянието й?
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #106 -: 23-09-2014, 07:41:27 »

В момента нищо особено не правя. Тя си порастна още през първия месец от бременността до 6 см и сега си стои толкова. Вече 5 месеца.
Според "специалистите" след раждането и по време на кърменето ще се смали, а може и да изчезне.
Сега и храненето ми не е съвсем читаво - не ям изкуствени неща и разни блестящи опаковки, както и избягвам всякави месни продукти, освен ако лично не съм познавала животното, което в София е рядкост. Но пък ям доста и от всичко, включително готвено. :essen:
Засега съм на стенд-бай с миомата, затова не мога да те посъветвам нищо.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #107 -: 31-01-2015, 19:30:40 »

Здравейте пак от мен,

Родих преди пет дни, от днес съм вкъщи. Няма да влизам в подробности, но засега съм вкъщи без бебе след тежка спешна операция и в графата "лекарска грешка".
Тъй като покрай тези събития ме натъпкаха с отрови, искам час по скоро за започна да се чистя. Мисля да започна с три дни на вода и после сурово. Ако се чувствам добре, после може по-дълго на вода. Чудя се, обаче толкова скоро след операцията как ще ми подейства гладуването, дори и кратко. Една част от мен казва, че това е най-доброто за организма ми, който се нуждае от почивка, за да се възстанови възможно най-бързо, а друга част малко се страхува да не се изтощя твърде много.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #108 -: 31-01-2015, 20:23:37 »

гладуването сега не е добро за теб.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #109 -: 31-01-2015, 23:44:58 »

гадна история, съболезнования   :love_006 - emotloader:
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #110 -: 01-02-2015, 11:10:45 »

Не съм за съболезнования. Моля се да не съм, но бебето е в интензивно отделение и се молим да се събуди без мозъчни увреждания. Засега сме без него, надяваме се да се оправи.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #111 -: 01-02-2015, 12:45:31 »

Мисля да започна с три дни на вода и после сурово. Ако се чувствам добре, после може по-дълго на вода.

 :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Може четвъртия ден до обяд сокове от цитрусови, от ябълки..., а след обяд и до вечерта - сокове от моркови, зеле, целина, червено цвекло, чесън, земна ябълка, алабаш...
На другия ден - до обяд плодове, след обяд зеленчукови салати с покълнали всякакви, но е желателно да има жито(лимец) и слънчоглед.

Дъвчи всичко, включително водата - да стане на течна рядка каша, и тогава преглъщай.
Мисли си с любов за себе си, за детето, семейство, близки, приятели, Вселена...  :flower:
« Последна редакция: 01-02-2015, 12:51:12 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #112 -: 01-02-2015, 14:44:55 »

гладуването сега не е добро за теб.

Защо?
Активен

danito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #113 -: 01-02-2015, 17:03:21 »

Гладуването не се препоръчва на бременни, а щом толкова скоро си родила, за мен ти си още в графата "бременни". Също изисква спокоиствие, а ако е възможно и усамотение, каквито условия ти със сигурност няма да имаш. Но пък това важи с по-голяма сила за по-дългите гладувания. А ако до сега не си била изцяло на сурово, да започнеш суровоядство точно след раждане и по средата на зимата... едва ли е правилно, пък и не вярвам да успееш. По-добре започни да се храниш правилно. Сама прецени какво е правилно хранене за тебе. Не знам в какво състояние си и с какво си се хранила до сега. Сокове, смутита, салати, варива, задължително кълнове, такива работи. По възможност без млечни, без готвено месо, без сладко. Гайдурков пише за възстановяване на витаминно-минералния баланс на организма: сутрин на гладно сок от грейфурт или лимон (за мен най добре смесен) след 2-3 минути зеленчуков сок, след 10-15 мин. един суров жълтък. Мисля, че това е точно за тебе. Успех и силно се надявам всичко при бебчето да е наред
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #114 -: 02-02-2015, 14:19:14 »

Iggiberry, съжалявам за това,което се е случило.  :flower:
Дано нещата се подредят бързо и ти и бебето да сте добре. :Content_22:
Съдейки по моя не толкова богат опит в гладолечението и здравословното хранене, достигнах до извода,че колкото и да се гладува, ако човек не се храни природосъобразно, то ползите от глада са нулеви. Даже се получава обратния ефект - когато се гладува, а след това се върне предишния начин на хранене и живот,то здравето се влошава. Пример-аз... :-\ . Миналата година правих 2 малко по-дълги гладувания през май и юли, но след това не правех поне еднодневни гладувания и се хранех не толкова здравословно. Резултатът не закъсня - ноември се разболях по-тежко.  :Confus_3:
След гладуване е много важно да се поддържа режима, както и начина на хранене-разнообразен и по-възможност поне вегетариански. Не искам да те съдя, нито да давам съвети, просто споделям опит. Не казваш как си се хранила по време на бременността?
А сега, ако няма да кърмиш, мисля,че късите(1-3 дни) гладувания не са лош вариант за теб.Организма сега, обаче е изтощен и затова е необходимо да се захрани с много разнообразна и "силна "храна-кълнове, зеленолистни, червено цвекло, моркови ,целина (или сокове от тях),чайове, плодове-сезонните.
Успех и стискам палци. :peperudi:
П.С.Не се чуди,че Искрена те съветва да не гладуваш.Тя разбира по-скоро от християнското вероучение,отколкото от гладолечение и суровоядство.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #115 -: 02-02-2015, 17:54:56 »


Защо?

така усетих нещата в себе си, може и да греша.
просто си изстрадала много и не мисля, че веднага след тормоз от такъв характер е добре да се напъваш отново да се мобилизираш.

защото гладуването си  е напън, първо в духовната сфера, следван от душевната и физическата.

мисля, че имаш нужда от релакс, което не означава да се тъпчеш с боклуци.

Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #116 -: 02-02-2015, 17:59:14 »


П.С.Не се чуди,че Искрена те съветва да не гладуваш.Тя разбира по-скоро от християнското вероучение,отколкото от гладолечение и суровоядство.

не знам дали разбирам от християнско вероучение, както си се изразила, но от гладолечение и суровоядство не разбирам чак толкоз малко, та да не отбележа, че това изисква мобилизация!   ;D
докато на нея в момента й трябва релакс.

просто така усетих нещата, така ги казвам, без претенции за правота.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #117 -: 02-02-2015, 20:18:26 »

Здравейте и благодаря за отговорите ви.
Да кажа малко повече за храненето ми през последните месеци. До 6-7 месец от бременността се хранех на 80-90% сурово с малко домашно постно готвено и домашен квасен хляб от време на време. Последните два-три месеца беше по-разюздано. Позволявах си шоколад и повече готвено, но не съм имала никакви неразположения - киселини, тежест и т.н. Никакви болежки не са ми се обаждали, чувствах се до раждането прекрасно.
Сега, обаче от седмица ми се върнаха старите болки във врата, гърба и ставите, които имах преди чистенията, които правих миналата и по-миналата година преди да забременея.
От няколко дни ям сурово, бързо се възстановявам от операцията, но все ми се спи, отпаднало ми е.
И не кърмя, но цедя и нося в болницата, което май е същото, което ме спира от гладуването. Може би ще направя един-два дни на вода по Екадаши.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #118 -: 03-02-2015, 13:15:44 »

Освен това явно нещо са ме събрали и закърпили накриво, защото вместо позиви за ходене по нужда чувствам болка и тежест в корема. Като цяло май тази тежест си е постоянна.
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #119 -: 03-02-2015, 14:39:19 »

Iggiberry пожелавам ти да се възстановиш бързо и стискам палци за бебо, дано всичко се подреди  и да се гушкате скоро :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 21 запитвания.