Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Iggiberry  (Прочетена 49655 пъти)

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #120 -: 11-02-2015, 13:56:28 »

Iggiberry, от сърце пожелавам да се оправите ти и бебчо по възможно най-бързия и без последствия начин!
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #121 -: 11-02-2015, 22:06:55 »

Благодаря за пожеланията. Бебунчо вече суче яко и в петък, живот и здраве, ще го изпишат!

Аз още се назлъндисвам за гладуването. Още повече, че бебо е само на кърма.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #122 -: 20-02-2016, 12:29:03 »

Вай, яко съм се вкарала в джаза с бебето щом цяла година не съм писала. :Confus_3:

Та накратко - той вече е на годинка и най-големият дивак на света. А аз една година се храних ... не както бих искала. Имах си неразположения с дърпания във врата и гърба, изтръпване на ръцете нощем и прочие екстри, но все не ми идваше да гладувам. Освен това още кърмя.

Днес ми е 4-ти ден на вода и ... уф, все едно никога не съм гладувала. Доста ми е кофти, отпаднало, и ме боли кръста. Та се чудя тези болки в кръста какво ли чистят. Нямам доказана дискова херния или дископатия, но при всяко гладуване са ми се обждали тези болки, преди две години на 5-ия ден на вода бяха непоносими. Сега пак са доста силни - особено, ако река да се наведа.
Интересно наблюдение е, че лактацията ми се запазва и явно няма промяна във вкуса, защото юнакът си суче здраво.

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #123 -: 20-02-2016, 13:12:33 »

Добре дошла отново!  :Content_22:
 Та се чудя тези болки в кръста какво ли чистят
БЪБРЕЦИТЕ.
( дали точно ги чистят, не знаем, но точно те провокират болки в кръста, когато те няма причина да са от нещо друго, напр. от "хецване"  :) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Рекс

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #124 -: 20-02-2016, 14:18:17 »

Здравей, Iggiberry! Как се реши на гладуване, при все че кърмиш? Токсините  не попадат ли в кърмата? Имаш ли инфо, литература или чужд опит на гладуване по време на кърмене?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #125 -: 20-02-2016, 17:43:49 »

При всяко въздържане от храна периодично се "обаждат" (заболяват, сърбят, изтръпват, сълзят, слузоотделят и пр.) различни места по тялото ни. Колко периодично, колко продължително, възможно ли е да отграничим болка, предизвикана от бъбреци от такава от прорасли дискове и прешлени... и т.н. си зависи от конкретното състояние на даден човек, дейността, която върши, КАК точно провежда въздържането от храна и е невъзможно да се направи сигурна препоръка по интернет.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #126 -: 20-02-2016, 19:19:08 »

Хм, не мисля, че са бъбреци. Мисля, че е по-скоро нещо свързано с нерви, сухожилия, прорасли прешлени и т.н. Защото след такава криза се усещам много по-гъвкава, особено при навеждане надолу и всички стави са ми по-леки и гъвкави.

Вярвам, че токсините не се отделят с кърмата, а и кърменето е порцес, не е само мляко.  ;) А и бебето ми не е само на кърма.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #127 -: 21-02-2016, 21:31:12 »

Вай, побърка ме тази болка ниско долу в кръста. Какво е туй чудо - не знам. Отпаднало ми е и получавам леко сърцебиене и задъхване - както всеки път. Доста е трудно с бебе, дето търчи ивсе иска да го вдигам. А утре съм и на работа; НО аз съм си подготвена за тези неудобства, така че ще продължа още малко, поне докато ми утихне болката в кръста.

Нямам батерия на кантара да проверя теглото, но дънките ми се охлабиха.
Днес е пети ден на вода.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #128 -: 21-02-2016, 22:50:33 »

Не се съмнявам, че правиш поне по една клизма на ден...?
Че много внимателно подбираш течностите за пиене, приемаш прясна растителна храна...покълнали семена, изкиснати ядки, старичък препечен хляб, кокосово масло, достатъчно вода... :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #129 -: 22-02-2016, 11:18:03 »

Хм, уточнение, на вода съм - 6-ти ден.

Не правя клизми - не мога, пробвала съм, а и не вярвам, че в моето състояние са абсолютно необходими. По голяма нужда ходих на първия, втория и петия ден от гладуването.

Днес кръстът е по-добре.
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #130 -: 22-02-2016, 11:45:06 »

Iggiberry, аз се съмнявам, че правиш клизми, защото от прочетеното в дневника ти видях, че не са силната ти страна. Не се притеснявай, в интерес на истината и на мен по презумция не ми се отдават, но преди гладуване е добре да се пречистим, защото се самоотравяме. За себе си открих Шанката, но с разсол(зелева чорба), която изчиства целия храносмилателен тракт, не само дебелото черво.
Мисля си, че при теб пурините се отлагат в кръстцовата кост и малко се е калцирала кръстната с опашната част или последния поясен прешлен с кръстцовата кост и ако не взимаш мерки, срастването ще боли.
Имам два въпроса- болката там , ниско в кръста, хронична ли е и при гладуване се изостря или се появява само при глад?
И сприятели ли се с гостенката "миома" или мозъкът ти е зает с това как по- бързо да я елиминираш? :whistling2 - emotloader:  :heart_2:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #131 -: 22-02-2016, 12:28:34 »

Миомата ми, както се очакваше почти напълно изчезна в края на бременността, а с кърменето напълно. Но предполагам, че, ако не внимавам, пак ще се появи.

Болката в кръста е само при гладуване. Иначе имам леееко опъване при спорт и разтягане, но наистина не може да се нарече болка. Една невроложка ми каза, че поради наднорменото тегло имам някакви удебелявания или изкривявания ли нещо такова. Но и това, кото казваш, звучи логично.
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #132 -: 22-02-2016, 12:54:06 »

Ясно!
За болката питах, защото и на майка ми в момента се появи болка, обаче в коляното при плодово пречистване. И тя не може и не иска клизми, разсола го пи по една чаша на ден, но се понадуха очите и го спря.
Иначе пътят е пред теб, ще боли, ще се учиш и с постоянство ще успееш.
За разтягане ти пускам една книжка, която много време търсих, а именно какви са терапевтичните ползи от йогата. От Венцислав Евтимов е. Погледни набързо 122, 123 и 124 страници.

 http://workroom.chitanka.info/todo/7778-20150807-122359-Hrankov-Yoga_Venceslav_Evtimov.pdf
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #133 -: 22-02-2016, 13:04:31 »

Iggiberry, аз се съмнявам, че правиш клизми, защото от прочетеното в дневника ти видях, че не са силната ти страна. Не се притеснявай, в интерес на истината и на мен по презумция не ми се отдават, но преди гладуване е добре да се пречистим, защото се самоотравяме. За себе си открих Шанката, но с разсол(зелева чорба), която изчиства целия храносмилателен тракт, не само дебелото черво.
Мисля си, че при теб пурините се отлагат в кръстцовата кост и малко се е калцирал последния поясен прешлен с кръстцовата кост(5-и лумбален
прешлен и кръстеца, която с възрастта се "запоява" (т. нар.
сакрализация)
 и ако не взимаш мерки, срастването ще боли.
Имам два въпроса- болката там , ниско в кръста, хронична ли е и при гладуване се изостря или се появява само при глад?
И сприятели ли се с гостенката "миома" или мозъкът ти е зает с това как по- бързо да я елиминираш? :whistling2 - emotloader:  :heart_2:

Tук преправих малко предпоследния си пост.
« Последна редакция: 22-02-2016, 13:09:26 от миа »
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #134 -: 23-02-2016, 22:52:23 »

Краят на седми ден - кръстът ми си боли непрекъснато, но се търпи, най-гадно е като си легна вечер докато заспя. Други неразположения май няма.
Иначе ми е ужасно отпаднало, едно такова, като парцал съм. Недоспиването покрай бебето помага.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #135 -: 26-02-2016, 12:04:48 »

Здравейте пак,
Днес вече 9-ти ден на вода. Добре се чувствам, започнах да чистя явно и през белите дробове и се задъхвам повече. Устните ми се непрекъснато напукани. Мисля, че кърмата ми малко е намаляла, щото нощес малчо протестираше и не пускаше. Болката ниско в кръста се обажда само вече като си легна, съвсем поносима е вече.
Захранвам вдругиден.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #136 -: 24-02-2017, 10:57:58 »

Да, така е.... човек като се срамува от себе си, не пише в никакви дневници...

След гладуването 10 дни на вода миналата година бях ужасно изтощена от недоспиване и кърмене и ходене на работа и гладуване... не се получиха нещата, не захраних добре и после станах още по-уморена. Енергията и мотивацията ми за живот направо се размазаха към края на годината и все си мечтаех да започна воден пост, но не можах... пак кърмене и недоспиване, ставане по 10 пъти на нощ, цели седмици никакво спане и т.н.
Сега дребосъкът стана на две. Решила съм да отбивам и все по-успешно намаляваме кърменията. Даже вече спи с баща си, за да мога аз да се наспивам.
Затова си позволих пак да започна. Защото имам крещяща физическа и емоционална нужда от тотално изчистване. Днес съм 4-ти ден на вода - ами не е лесно, след две години хранителни извращения. Но не е и супер трудно.
Устата ми е суха и засега това е единственото, което чувствам. Ще карам докато мога - 5, 10 дни, докато тялото ми каже да прекъсна.
Този пост ми е подготовка за един по-дълъг, по-дъбок воден пост, а после защо не и сух.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #137 -: 24-02-2017, 11:43:11 »

Би ли ми казала какви са параметрите на тялото ти? Височина, килограми?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #138 -: 24-02-2017, 21:54:58 »

Ех, сега, неудобни въпроси.... ами големи са ми параметрите.
По принцип теглото ми е 80 кг и съм висока 172 см. С тези кг се чувствам и изглеждам добре. Яка и набита съм, спортна фигура. Сега, обаче в момента съм точно... 98 кг. Не изглеждам толкова, но се чувствам ужасно - не заради визията (след два брака и две деца това ми е последният проблем), а заради нивото на енергия.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Дневникът на Iggiberry
« Отговор #139 -: 25-02-2017, 18:40:54 »

Установих, че ми е много полезно да си чета преди време какво съм писала и как са ми протичали гладуванията преди време, затова и сега ще споделям.
Днес, 5-ти ден, имах пристъп на болка в кръста, който продължи около 2-3 часа, но сега е съвсем умерено, само го усещам. Странно, до сега всеки път ме побъркваха тези болки, до рев ме докарваха. Но преди две седмици ходихме на почивка в Сепарева баня и там от водата много ме боля кръстът, може тогава да ми е минала основната криза.
Освен това още от втория ден започна да ми тече носа и да изкарвам зелени секрети и храчки. А тази зима боледувах няколко пъти с много неприятни пристъпи на синузит, които някакси успях да приспя - е, явно сега се събуждат.
Днес получих спонтанно изчистване на червата, което беше чудесно, че вече се подготвях с иригатора, с който никак не се обичаме.
Добре се чувствам, след изхождането и сърцебиене вече няма, но ... готвя за домашните и ми е малко кофти, но ще го преживея.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.298 секунди с 24 запитвания.