Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Дневникът на Iggiberry  (Прочетена 42768 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
diva menta
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 52

« Отговор #120 -: 11-02-2015, 13:56:28 »

Iggiberry, от сърце пожелавам да се оправите ти и бебчо по възможно най-бързия и без последствия начин!
Активен

Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...
Iggiberry
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 123

« Отговор #121 -: 11-02-2015, 22:06:55 »

Благодаря за пожеланията. Бебунчо вече суче яко и в петък, живот и здраве, ще го изпишат!

Аз още се назлъндисвам за гладуването. Още повече, че бебо е само на кърма.
Активен
Iggiberry
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #122 -: 20-02-2016, 12:29:03 »

Вай, яко съм се вкарала в джаза с бебето щом цяла година не съм писала. ама че съм

Та накратко - той вече е на годинка и най-големият дивак на света. А аз една година се храних ... не както бих искала. Имах си неразположения с дърпания във врата и гърба, изтръпване на ръцете нощем и прочие екстри, но все не ми идваше да гладувам. Освен това още кърмя.

Днес ми е 4-ти ден на вода и ... уф, все едно никога не съм гладувала. Доста ми е кофти, отпаднало, и ме боли кръста. Та се чудя тези болки в кръста какво ли чистят. Нямам доказана дискова херния или дископатия, но при всяко гладуване са ми се обждали тези болки, преди две години на 5-ия ден на вода бяха непоносими. Сега пак са доста силни - особено, ако река да се наведа.
Интересно наблюдение е, че лактацията ми се запазва и явно няма промяна във вкуса, защото юнакът си суче здраво.

Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3875

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #123 -: 20-02-2016, 13:12:33 »

Добре дошла отново!  слънце
 Та се чудя тези болки в кръста какво ли чистят
БЪБРЕЦИТЕ.
( дали точно ги чистят, не знаем, но точно те провокират болки в кръста, когато те няма причина да са от нещо друго, напр. от "хецване"  Smiley )
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
Рекс
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 41

« Отговор #124 -: 20-02-2016, 14:18:17 »

Здравей, Iggiberry! Как се реши на гладуване, при все че кърмиш? Токсините  не попадат ли в кърмата? Имаш ли инфо, литература или чужд опит на гладуване по време на кърмене?
Активен
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1046

Познай себе си.

« Отговор #125 -: 20-02-2016, 17:43:49 »

При всяко въздържане от храна периодично се "обаждат" (заболяват, сърбят, изтръпват, сълзят, слузоотделят и пр.) различни места по тялото ни. Колко периодично, колко продължително, възможно ли е да отграничим болка, предизвикана от бъбреци от такава от прорасли дискове и прешлени... и т.н. си зависи от конкретното състояние на даден човек, дейността, която върши, КАК точно провежда въздържането от храна и е невъзможно да се направи сигурна препоръка по интернет.
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
Iggiberry
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #126 -: 20-02-2016, 19:19:08 »

Хм, не мисля, че са бъбреци. Мисля, че е по-скоро нещо свързано с нерви, сухожилия, прорасли прешлени и т.н. Защото след такава криза се усещам много по-гъвкава, особено при навеждане надолу и всички стави са ми по-леки и гъвкави.

Вярвам, че токсините не се отделят с кърмата, а и кърменето е порцес, не е само мляко.  намигам А и бебето ми не е само на кърма.
Активен
Iggiberry
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #127 -: 21-02-2016, 21:31:12 »

Вай, побърка ме тази болка ниско долу в кръста. Какво е туй чудо - не знам. Отпаднало ми е и получавам леко сърцебиене и задъхване - както всеки път. Доста е трудно с бебе, дето търчи ивсе иска да го вдигам. А утре съм и на работа; НО аз съм си подготвена за тези неудобства, така че ще продължа още малко, поне докато ми утихне болката в кръста.

Нямам батерия на кантара да проверя теглото, но дънките ми се охлабиха.
Днес е пети ден на вода.
Активен
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1046

Познай себе си.

« Отговор #128 -: 21-02-2016, 22:50:33 »

Не се съмнявам, че правиш поне по една клизма на ден...?
Че много внимателно подбираш течностите за пиене, приемаш прясна растителна храна...покълнали семена, изкиснати ядки, старичък препечен хляб, кокосово масло, достатъчно вода... flower
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
Iggiberry
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #129 -: 22-02-2016, 11:18:03 »

Хм, уточнение, на вода съм - 6-ти ден.

Не правя клизми - не мога, пробвала съм, а и не вярвам, че в моето състояние са абсолютно необходими. По голяма нужда ходих на първия, втория и петия ден от гладуването.

Днес кръстът е по-добре.
Активен
миа
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 201

« Отговор #130 -: 22-02-2016, 11:45:06 »

Iggiberry, аз се съмнявам, че правиш клизми, защото от прочетеното в дневника ти видях, че не са силната ти страна. Не се притеснявай, в интерес на истината и на мен по презумция не ми се отдават, но преди гладуване е добре да се пречистим, защото се самоотравяме. За себе си открих Шанката, но с разсол(зелева чорба), която изчиства целия храносмилателен тракт, не само дебелото черво.
Мисля си, че при теб пурините се отлагат в кръстцовата кост и малко се е калцирала кръстната с опашната част или последния поясен прешлен с кръстцовата кост и ако не взимаш мерки, срастването ще боли.
Имам два въпроса- болката там , ниско в кръста, хронична ли е и при гладуване се изостря или се появява само при глад?
И сприятели ли се с гостенката "миома" или мозъкът ти е зает с това как по- бързо да я елиминираш? свиркам си  сърце
Активен

Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.
Iggiberry
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #131 -: 22-02-2016, 12:28:34 »

Миомата ми, както се очакваше почти напълно изчезна в края на бременността, а с кърменето напълно. Но предполагам, че, ако не внимавам, пак ще се появи.

Болката в кръста е само при гладуване. Иначе имам леееко опъване при спорт и разтягане, но наистина не може да се нарече болка. Една невроложка ми каза, че поради наднорменото тегло имам някакви удебелявания или изкривявания ли нещо такова. Но и това, кото казваш, звучи логично.
Активен
миа
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #132 -: 22-02-2016, 12:54:06 »

Ясно!
За болката питах, защото и на майка ми в момента се появи болка, обаче в коляното при плодово пречистване. И тя не може и не иска клизми, разсола го пи по една чаша на ден, но се понадуха очите и го спря.
Иначе пътят е пред теб, ще боли, ще се учиш и с постоянство ще успееш.
За разтягане ти пускам една книжка, която много време търсих, а именно какви са терапевтичните ползи от йогата. От Венцислав Евтимов е. Погледни набързо 122, 123 и 124 страници.

http://workroom.chitanka.info/todo/7778-20150807-122359-Hrankov-Yoga_Venceslav_Evtimov.pdf
Активен

миа
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #133 -: 22-02-2016, 13:04:31 »

Iggiberry, аз се съмнявам, че правиш клизми, защото от прочетеното в дневника ти видях, че не са силната ти страна. Не се притеснявай, в интерес на истината и на мен по презумция не ми се отдават, но преди гладуване е добре да се пречистим, защото се самоотравяме. За себе си открих Шанката, но с разсол(зелева чорба), която изчиства целия храносмилателен тракт, не само дебелото черво.
Мисля си, че при теб пурините се отлагат в кръстцовата кост и малко се е калцирал последния поясен прешлен с кръстцовата кост(5-и лумбален
прешлен и кръстеца, която с възрастта се "запоява" (т. нар.
сакрализация)
 и ако не взимаш мерки, срастването ще боли.
Имам два въпроса- болката там , ниско в кръста, хронична ли е и при гладуване се изостря или се появява само при глад?
И сприятели ли се с гостенката "миома" или мозъкът ти е зает с това как по- бързо да я елиминираш? свиркам си  сърце

Tук преправих малко предпоследния си пост.
« Последна редакция: 22-02-2016, 13:09:26 от миа » Активен

Iggiberry
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #134 -: 23-02-2016, 22:52:23 »

Краят на седми ден - кръстът ми си боли непрекъснато, но се търпи, най-гадно е като си легна вечер докато заспя. Други неразположения май няма.
Иначе ми е ужасно отпаднало, едно такова, като парцал съм. Недоспиването покрай бебето помага.
Активен
Iggiberry
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #135 -: 26-02-2016, 12:04:48 »

Здравейте пак,
Днес вече 9-ти ден на вода. Добре се чувствам, започнах да чистя явно и през белите дробове и се задъхвам повече. Устните ми се непрекъснато напукани. Мисля, че кърмата ми малко е намаляла, щото нощес малчо протестираше и не пускаше. Болката ниско в кръста се обажда само вече като си легна, съвсем поносима е вече.
Захранвам вдругиден.
Активен
Iggiberry
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #136 -: 24-02-2017, 10:57:58 »

Да, така е.... човек като се срамува от себе си, не пише в никакви дневници...

След гладуването 10 дни на вода миналата година бях ужасно изтощена от недоспиване и кърмене и ходене на работа и гладуване... не се получиха нещата, не захраних добре и после станах още по-уморена. Енергията и мотивацията ми за живот направо се размазаха към края на годината и все си мечтаех да започна воден пост, но не можах... пак кърмене и недоспиване, ставане по 10 пъти на нощ, цели седмици никакво спане и т.н.
Сега дребосъкът стана на две. Решила съм да отбивам и все по-успешно намаляваме кърменията. Даже вече спи с баща си, за да мога аз да се наспивам.
Затова си позволих пак да започна. Защото имам крещяща физическа и емоционална нужда от тотално изчистване. Днес съм 4-ти ден на вода - ами не е лесно, след две години хранителни извращения. Но не е и супер трудно.
Устата ми е суха и засега това е единственото, което чувствам. Ще карам докато мога - 5, 10 дни, докато тялото ми каже да прекъсна.
Този пост ми е подготовка за един по-дълъг, по-дъбок воден пост, а после защо не и сух.
Активен
Тихия
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 741

Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

« Отговор #137 -: 24-02-2017, 11:43:11 »

Би ли ми казала какви са параметрите на тялото ти? Височина, килограми?
Активен

Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
Iggiberry
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #138 -: 24-02-2017, 21:54:58 »

Ех, сега, неудобни въпроси.... ами големи са ми параметрите.
По принцип теглото ми е 80 кг и съм висока 172 см. С тези кг се чувствам и изглеждам добре. Яка и набита съм, спортна фигура. Сега, обаче в момента съм точно... 98 кг. Не изглеждам толкова, но се чувствам ужасно - не заради визията (след два брака и две деца това ми е последният проблем), а заради нивото на енергия.
Активен
Iggiberry
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #139 -: 25-02-2017, 18:40:54 »

Установих, че ми е много полезно да си чета преди време какво съм писала и как са ми протичали гладуванията преди време, затова и сега ще споделям.
Днес, 5-ти ден, имах пристъп на болка в кръста, който продължи около 2-3 часа, но сега е съвсем умерено, само го усещам. Странно, до сега всеки път ме побъркваха тези болки, до рев ме докарваха. Но преди две седмици ходихме на почивка в Сепарева баня и там от водата много ме боля кръстът, може тогава да ми е минала основната криза.
Освен това още от втория ден започна да ми тече носа и да изкарвам зелени секрети и храчки. А тази зима боледувах няколко пъти с много неприятни пристъпи на синузит, които някакси успях да приспя - е, явно сега се събуждат.
Днес получих спонтанно изчистване на червата, което беше чудесно, че вече се подготвях с иригатора, с който никак не се обичаме.
Добре се чувствам, след изхождането и сърцебиене вече няма, но ... готвя за домашните и ми е малко кофти, но ще го преживея.
Активен
Страници: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: