Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: honey possum  (Прочетена 22060 пъти)

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:honey possum
« Отговор #20 -: 18-11-2009, 12:40:42 »

 beelee, :flowers2:
  Щом може да се яде така ,тогава със сигърност ще го правя . Въпросът е ,че предполагах ,че ще има болки в стмаха и сигурно така ще бъде в началото.
 
Цитат
За светлинната обвивка на тялото, да ти кажа - има паразити на енергийно ниво, които се хранят с нея. Те обаче не закачат вегетарианци, защо ли?
  Даде ми ново поле за разсмисъл.  Често се питам за функциите на паразитните форми ,но вероятно и там си има някаква избирателност .  ^-^
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:honey possum
« Отговор #21 -: 18-11-2009, 13:10:41 »

Здравей, plm  :Content_22:  Радвам се, че по земята ходи още един човек със сходни мисли :) Добре си дошъл във форума. Присъединявам се към Петко да се вслушваш в тялото си и да не вярваш сляпо на всичко, което прочетеш :)  Приятно прекарване на времето с нас  :kisss:
Активен
Намасте :)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:honey possum
« Отговор #22 -: 18-11-2009, 13:11:49 »

Оставете научните статии и се вслушайте в телата си :pensif_29: ...иначе ше стигнем до там, че да отричаме зехтина(примерно ;)) ;D ;D ;D
Хахахаах! Много добро...  :laugh:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:honey possum
« Отговор #23 -: 18-11-2009, 13:35:18 »

 Мили суровоядци разбирам какво ми намеквате доста добре . Но ако винаги слушам тялото си много често ще върша разни бели  :Confus_3:    Чрез тялото наистина се извисяваш ,но без устойчиви разбирания си оставате само с конфортните усещания и бликащата от вас енергия,която често остава неорганизирана ,чисто емоционална. Ако се разчита единствено на тялото ,то зависимостта от него е пълна и ако изпуснете някое ядене може да се депресирате доста  по лесно . Дано не съм прав ,но мисля ,че колебливостта е голяма в този случай. Мислех ,че тук има не само жизнерадостни хора ,а и проницателни и за други неща . Лека ви Йога
« Последна редакция: 18-11-2009, 13:37:31 от plm »
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:honey possum
« Отговор #24 -: 18-11-2009, 13:51:01 »

Хееей, какво се засегна??
Лично моят последен коментар е най-вече по повод една друга дискусия за зехтина.  ;D
Естествено, че човек трябва да трупа познания, преди да може да разпознава какво е добро за него и какво не. И да може да го усеща без значение кой какво пише в книгите си, това, за което Петко говори.
Не се засягай така бързо, никой не е целял да те обиди или нападне. Всички сме различни и си споделяме опита и мнението. В това няма нищо лошо, в крайна сметка!  ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:honey possum
« Отговор #25 -: 18-11-2009, 14:18:17 »

Няма нужда да се обиждаш!
Но ако винаги слушам тялото си много често ще върша разни бели  :Confus_3:    Чрез тялото наистина се извисяваш ,но без устойчиви разбирания си оставате само с конфортните усещания и бликащата от вас енергия,която често остава неорганизирана ,чисто емоционална. Ако се разчита единствено на тялото ,то зависимостта от него е пълна и ако изпуснете някое ядене може да се депресирате доста  по лесно . Дано не съм прав ,но мисля ,че колебливостта е голяма в този случай.
Ти искаш да кажеш не тялото, а умът. Зависими сме от ума. Той е колеблив. Умът ни управлява, докато не се поизчистим и напреднем. Тогава го успокояваме и чуваме тялото какво иска ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:honey possum
« Отговор #26 -: 18-11-2009, 15:41:33 »

Абе то и аз преди да почна да тренирам и да се храня чисто, ако слушах тялото си щях да карам цял живот на шоколад и капучино...сега организмът ми сам си иска някои зеленчуци, ей така, от никъде, което ме кара да мисля, че определено вещество или вещества от този зеленчук са ми необходими в дадения момент.
Според мен горе се има предвид като експериментираш с някоя храна, кълнове или каквото и да е, да наблюдаваш реакциите на тялото си.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:honey possum
« Отговор #27 -: 19-11-2009, 14:40:11 »

Здравей, и добре дошъл! :)
Каквото и да решиш да правиш за в бъдеще с храненето си, или изобщо - успех!  :kisss:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:honey possum
« Отговор #28 -: 20-11-2009, 19:56:02 »

Buku, благодаря ти !
     
Причината да съм любопитен за начина ви на живот е защото осъзнавам значението на това с което се храним. Много съм разочарован обаче,защото вашето разбиране свършва до тук .До субективните ви усещания ,нищо повече ,а всичко което се опитват някои да пробутват като принципи и философии като веганство и други са нелепици(предразсъдъци) ,един параван да оправдят невежеството си и своята пълноценност. Аз имам нужда да се обясни  чрез какви съображения се достига до там. Тук няма да намеря отговори а рецепти .  Търся пример  ,алтернатива на всичко в днешния свят. Как реално можем да направим нещо истинско?!  Щом да не ядете месо за вас е досатъчно значи не съм за този форум. Всъщност дори и не разбирате какво се пише и в Анастасия ,просто ви харесва ,като една приказака.  Затова реших ,че няма да си губя времето в търсене на разбиране . Книгите на Мегре започнах да чета ,но само след няколко страници се отказах да продължавам . Защото ми омръзна да осъзнавам колко лош е живота сега и единственото което се случва с мен е да изпадна в още по голямо отчаяние виждайки разликата между това което светът е сега и което искам да бъде.  Сигурен съм ,че ще намеря собственият си баланс с природата , а е хубаво и вие да не си оставате само с книгите. Не искам да се задълбавам прекалено,но дори и не подозирате какъв ефект има тази хибридизация на която се крепи световното стопанство.Темата е много сложна и деликатна .Петко по горе опрости нещата така както му е удобно естествено.. 
След време ще публикувам снмки на всичко което правя в този форум ,до тогава няма да се връщам тук да ви преча ,че да не кажете сега ,че се заяждам само
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:honey possum
« Отговор #29 -: 20-11-2009, 20:20:34 »

Значи ние не разбираме книги които ТИ не си чел от досада??? Малко наготово искаш всичко, но май така сме всички, само дето аз имах търпението и посточнството.

п.с. Айде фръцна се и кво???
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:honey possum
« Отговор #30 -: 20-11-2009, 20:31:59 »

За нещо езотерично ли става въпрос?Така и не разбрах към какво се стремиш.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:honey possum
« Отговор #31 -: 20-11-2009, 21:07:24 »

Ние поне правим нещо за да се променим, не разбрах ти какво усилие си направил  ??? разбрах само, че ние нищо не разбираме, язък дето сме чели някои книги  :Confus_3:
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:honey possum
« Отговор #32 -: 20-11-2009, 21:07:59 »

Лейла, прочетох достатъчно  колкото да се уверя ,че идеята е същата до която съм достигнал и аз. Не се фръцкам ,не ми е до фръцкане .  доста ходих по болници заради аритмии на сърцето и доста пъти съм изпадал в критични моменти . Доста съм мислил за това което говоря за разлика от теб .
 Zig zag ,
  Вече няма значение .
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:honey possum
« Отговор #33 -: 20-11-2009, 21:09:57 »

  Даниела,
Имам предвид ,че не сте по малки егоисти от всички останали и всъщност нищо не правите! Просто не парадирайте с еко ценности ,защото лицемерничите!
« Последна редакция: 20-11-2009, 21:11:43 от plm »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:honey possum
« Отговор #34 -: 20-11-2009, 21:13:16 »

ако за теб е нищо, че се събуждам всяка сутрин с усмивка, че се чувтствам щастлива, че давам любов на близките си, че творя - нека е нищо...за мен е предостатъчно да се радвам на живота  :Content_22:  не разбрах ти какво търсиш...
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:honey possum
« Отговор #35 -: 20-11-2009, 21:27:22 »

Чакайте, нека го изслушаме.
plm, какво са за теб еко ценности? и ти как ги защитаваш? какво правиш по въпроса?
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:honey possum
« Отговор #36 -: 20-11-2009, 21:33:51 »

Чакайте, нека го изслушаме.
plm, какво са за теб еко ценности? и ти как ги защитаваш? какво правиш по въпроса?


Както винаги,в телеграфен стил  :Content_4 - emotloader: :fluretaa:
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:honey possum
« Отговор #37 -: 20-11-2009, 21:46:17 »

Имам предвид ,че не сте по малки егоисти от всички останали и всъщност нищо не правите! Просто не парадирайте с еко ценности ,защото лицемерничите!
щом plm казва така, значи Той нещо прави, за разлика от всички Нас. Значи Има нещо да каже и да покаже, да ни научи на нещо. Нека чуем и да се запознаем с фактите.
« Последна редакция: 20-11-2009, 21:54:15 от canat »
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:honey possum
« Отговор #38 -: 21-11-2009, 09:50:00 »

Цитат
Значи ние не разбираме книги които ТИ не си чел от досада???

Лейла , не съм се изразил правилно. Причината да не ги чета не е защото са ми досадни. А защото ми е трудно да запазя равновесие на духът . Желанието ми да бъда част от природата по начина както е описано в книгите е прекалено силно и започвам да губя представа за сегашния живот . Книгите които обичам винаги оставам недопрочетени.  Но ако си ги чела внимателно ,което си мисля ,че е така, сигурно си забелязала някои странности като имаше момент в който Анастасия казва да си сложим семенцето което ще засяваме в уста . Това е много интерсно. Например това ,,усъвършенстване средата на живеене ,, го чух от Мегре . Знаеш ли какво означава?!  Моля те помисли. Със сигурнсот не е да си купиш хладилник или нова мелачка. Ами забеляза ли ,че в книгата се говори ,че на Анастасия косата и е побеляла и винаги се бори с нещо . Живота си има две страни.
 Самотата е най-скъпо платената свобода. 
 
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:honey possum
« Отговор #39 -: 21-11-2009, 09:56:19 »

Аз освен нападки и високомерие, друго не видях. Нека напише какво прави...Никой не му пречи. Нашите усещания са субективни, неговите не ;D :D :D
Аз имам нужда да се обясни чрез какви съображения се достига до там. Тук няма да намеря отговори а рецепти.
Обяснение най-точно и конкретно можеш да намериш тук -
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=19755
а също и в някои статии...освен рецепти на самия сайт има и доста интересни статии ;)
Всъщност дори и не разбирате какво се пише и в Анастасия ,просто ви харесва ,като една приказака.  Затова реших ,че няма да си губя времето в търсене на разбиране . Книгите на Мегре започнах да чета ,но само след няколко страници се отказах да продължавам . Защото ми омръзна да осъзнавам колко лош е живота сега и единственото което се случва с мен е да изпадна в още по голямо отчаяние виждайки разликата между това което светът е сега и което искам да бъде.
Така е. Истината боли. Но нали знаеш, ти избираш дали да си в матрицата или не. А щом чак те е страх от действителността, че спираш да четеш Анастасия...
« Последна редакция: 21-11-2009, 09:59:55 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.