Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: honey possum  (Прочетена 22085 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:honey possum
« Отговор #40 -: 21-11-2009, 10:09:16 »

Много ми е интересно,все по-често се повтаря,идва някой и започва да критикува,нищо не правите,не сте по различни,повърхности сте и егоисти. Не ядем месо и нищо друго не правим. Само рецепти има във форума.

Тук не ние събрала идеологията да правим революция и да променяме света. Да станем по добри,да си помагаме,да сме щастливи със себе си и околните,да се радваме на живота. всичко останало ще си дойде само.

Ти казваш същото,но разгледано през друг ъгъл:
Цитат
Моят начин да бъда полезен е да се погрижа за земята която имам да бъде жива,богата и щедра . Така по уникален начин  тази част от света който ми се полага ще бъде мое отражение ,моят характер.Това е прекия път към промяната! Вероятно и единствен. Каквото е земеделието ,такива са и хората. Земята е жива ,ние сме част от нея,тя усеща,мисли.  sorcerer - emotloader

Чу ли някой да ти казва,"ти с твойта земя,само земеделие ти е в главата,изпаднал си в параноя" Не си,всеки е уникален,вижда и чувства различно нещата,приоритетите също са различни. Света е ужасен за теб,може ,но трябва да приемаме действителноста и да живем в хармония и с положителна нагласа.
Когато е било чисто,са били не по малко зверски законите на живота. Човешкият живот не е имал по голяма стойност.
Не се фръцкай,като ущипана мома.Нищо няма да постигнеш така,дори да имаш най-прекрасните намерения.
Най важното го има тук, Човешкото отношение и приятелски тон,мястото за споделяне.  Има ли някой,който да е помолил за съвет и помощ и да не ги е получил?
Малко ли е това?
Защо умаловажаваш труда на другите?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:honey possum
« Отговор #41 -: 21-11-2009, 19:52:28 »

Здравей ,benato
 
Цитат
Когато е било чисто,са били не по малко зверски законите на живота. Човешкият живот не е имал по голяма стойност

 Стойността на живота я определя самия индивид . Една маймуна никога няма да се сети ,че живота има стойност. Животинския свят се променя чрез борба ,за бъдещия човек това няма да е така ,ако се придаде някаква ценност(истинска) на живота.
 Искам да препиша нещо от една книга със събрани есета от Ралф Емерсън, написано някъде 1850.
 Белег на нашето време, знаменателен дори за най-непроницателния наблюдател ,е, че много интелигентни и религиозни личности се отдръпват от съвместната работа ,от съревнованията на пазара и местния партиен клуб,отдават се на уединен и строг начин на живот ,от което все още не се е появил значителен резултат който да оправдае тяхното усамотяване . Те се държат резервирано : чувстват несъответствието между своите способности и работата ,която им се предлага,като предпочитат да бродят из полето и да загиват от скука пред унижението на онези подаяния и амбиции, които градът може да им предложи. Те отхвърлят работата и плачат за нещо стойностно .
    Те са самотни ,духът на техните писания и разговор е самотен ; те отблъскват чуждите влияния ;отбягват обществото ;склонни са да се затварят в своята стая ,да живеят на село ,а не в града,да търсят своите цели и удоволствия в самота . Със сигурност обществото не харесва особено това.То казва : ,,Който се разхожда сам обвинява целия свят ; той обявява всички за неподходящи да му бъдат компания; това е много невъзпитано ,дори обидно ; Обществото ще си отмъсти ,,.
  Но междувременно ,това отдръпване не произтича от някаква прищявка на тези хора;ако някой си направи труда да поговори с тях ,ще открие ,че те са избрали тази роля както поради темперамент ,така и поради принципи;също така с известна готовност ,като избор на по-млката от две злини ;защото тези хора не са по природа меланхолични ,озлобени и необщителни; те не са сурови или жестоки, a жизнерадостни ,чувствителни,нежни;те дори искат повече от другите да бъдат обичани.Като младия Моцарт,те са склонни да се разплакват по дест пъти на ден :,, Но сигурни ли сте ,че ме обичате ?,, Дори да ви кажат всичко ,което мислят ,те ще премълчат ,че любовта им изглежда сетният и върховен дар на природата;че има личности ,за чието съществуване те всеки ден блгодарят в душата си - личности,чиито лица може би са им непознати ,но чиято слава и дух са проникнали тяхното усамотение - и заради които те искат да съществуват .
 Да съзреш красотата на другиго ,който поражда нов интерес към теб самия ; да съзреш красотата в някое човешко същество с такава живост на възприятието ,че веднага да хукнеш към къщи,за да провериш дали не си самата уродливост ;да съзреш у другия израз на любов ,толкова възвишена ,че се самоудостоверява дори и пред мен ,срещу всяка възможна опасност ,освен моята недостойност - това са степените в скалата на човешкото щастие ,до които те са се издигнали ;именно верността към това чувство  е направила за тях обикновената връзка в отблъскваща . Те желаят справедливо и равностойно общение или никакво общение .
  При тази страст към великото и изключителното няма нищо чудно ,че те се отвръщават от грубостта и глупостта на хората . Те си казват:,, по-добре да бъдеш сам ,отколкото в лоша компания ,,. Тъкмо желанието за общуване - желанието да намерят подходящо за тяхната надежда и религия общество- ги подтиква да отбягват онова, което се нарича общество. Те чувстват ,че никога не са толкова готови за приятелство ,колкото когато са напуснали света и сами са си станали приятели.Картина,книга ,любимо място по хълмовете или в гората ,което те могат да населят с красивите и достойни създания на фантазията,може често да ги обгради с толкова живи образи,че някое време те да им изглеждат действителни ,а обществото- илюзорно. Но ,за да се приближим още малко до тайната на тези хора ,трябва да кажем ,че за тях е сякаш много лесно да отговорят на упреците на светския човек,но не им е толкова лесно да се изложат на съмнение и възражения,които ги спохождат. Те се упражняват във вътрешни духовни търсения,които ги запознават с всяко нещастие и с изпитанията на най-смелите герои......... Тези два начина на мислене се разделят във всеки момент и са в яростно противоречие . На онзи който гледа  живота си от към тези моменти на просветление,ще му се струва,че се имъква и играе посредствена,безпомощна, второстепенна роля в света. Трябва да се направи онова ,за което той няма умения ,или да се каже онова ,което други могат да кажат по добре,и той бездейства или се залъгва с нещо ,докато часът му удари отново....................,,
canat ,
Цитат
plm, какво са за теб еко ценности?

   Дано всеки намери своите еко ценности .  Ако ти кажа моите няма да ми повярваш . Но ако се чувствате по добре с вашите си ,тогава си ги дръжте докато можете .
  Това което преписах по горе е за последно ,така ,че не ми отговаряйте. Чао
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:honey possum
« Отговор #42 -: 22-11-2009, 00:50:04 »

"Състоянията на самотната птица са пет:
първото е ,че се стреми към най-високото,
второто-че не тъгува по приятели,
дори и за тези от собствения вид,
третото-че целта й е винаги небето,
четвъртото-че няма определен цвят
и петото-че пее много нежно"

Сан Хуан де ла Крус
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:honey possum
« Отговор #43 -: 22-11-2009, 07:14:05 »

plm, чрез този цитат ти описваш всъщност себе си - бягащ, неразбран...Ти така и не каза какво мислиш, какво чувстваш...играеш си с определения, клишета и като типичен политик от многото говорене, нищо не каза. Не се разкриваш. Пожелавам ти да преодолееш този страх и да бъдеш по-открит за в бъдеще :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:honey possum
« Отговор #44 -: 22-11-2009, 07:37:00 »

Като най простоват в този фором.........хехехехеххе.....да не кажа прост,комаи на мен ми се падна честа да обобща диалога до тук. :pensif_29:plm личното ми мнение за исказванията ти до тук е първо че се криеш зад цитати и второ че никога не си оставал сам извън града извън човешкото присъствие.Незнаеш какво значи самота.През цялото време говориш за едно идилизирано общество,но с риск да ти стана неприятен и да предизвикам грубоста ти ще ти кажа една древна истина.Дори и наи святия ходи до толетната........като исключим разбирасе хората които вибрират вече на друга чистота.В частност слънцеядите..........мда.............гожда ме съмнението да ме прощавате....Колкото до земеделието и зеленчуците мда...ти някога засаждал ли си нещо????Посявал ли си дори и едно семенце???Молил ли си се на всички богове по азбучен ред да има дъжд когато трябва да не падне слана да не одари градушка??Като всички мои съфоромци ти казвам добре дошъл винаги ми е интересно да прочета едно ново мнение и мислене,но като всички в този фором съм склонен да давам съвети....хехеххехеххехе.....идлизаи повече сред природата ходи повече и ако наистин аимаш тези сърдечни проблеми драсни ми някои ред и ако си от софия можеш да идваш с нас ако искаш.Аз заради щерката спазвам много леко темпо и марширутите ни са доста лекички така че успех и спри да се кахъриш за хорските недостатъци и кои какво правел.Аз навремето като бях зелен патрул ходех да шамаросвам разни мърляви туристи.Ако знаеш що нерви израсходвах зада им набивам в главата за какво служат кошчетата.... :police: :police: :police:Това беше от мен ъсжелявам ако ядосам някого...мда..... :bleh :bleh :bleh
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:honey possum
« Отговор #45 -: 22-11-2009, 07:40:51 »

zigzag човече хаиде да създадем стая на феновете на К.Кастанеда.Стихчето е точно на място.И ти ли си от заклетите почитатели на Дон Хуан и Двете мечки известен повече като Дон Хенаро?????
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:honey possum
« Отговор #46 -: 22-11-2009, 11:09:22 »

axim,
   Не позна нито веднъж. Преди 3 години след няколко нервни кризи ,а от там и сърцето излизаше от ритъм се наложи да   избягам на село за 2 години. Не можех да излизам никъде в града , не понасях хора ,коли ,магазини и всичко което е нормално за обществото. Чувствах се ,,добре,, само когато съм сам. Бях толкова объркан ,че си нямаш представа какъв ад изживях. Интересно обаче екзистенциалната философия има една хипотеза , че истинското щастие започва след истинското отчаяние .  Когато разбереш ,че си изгубил всичко и това което можеш да очакваш от обществото ,всякакави културни норми се разпадат  и тогава отваряш очи за невидимите неща. И всъщност разбираш ,че живота е нещо различно от всичко което ти се втълпява като ценност.... А за семенцата ,съзрях докато гледах растенията ,това ми беше най - голямото удоволствие ,направо си медитирах ,но не само ,ходих да събирам семенца ,дори си сях пъпеши ,цветя ,но само от любопитство. Гледах ги как покълват ,обаче в един момент се усетих ,че влаганите от мен усещания са неоправдани.Започнах да се ровя в сайтовете за растителна защита  >:(  исках да науча повече за растенията и семената които използваме.  Но този път бях обхванат от омраза към глупоста на учените хора,създаващи устойчиви форми растения на различни влияния. Скоро си взех две книги ,едната е по генетика ,другата селекция и семепроизводство. сега ми се изясни достатъчно какво се случва всъщност. ако няко се интересува какви кълнове си хапва му препоръчвам,, Обща селекция и семепроизводство ,,. Но без философско виждане за това няма смисъл.
 
« Последна редакция: 22-11-2009, 12:00:29 от plm »
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:honey possum
« Отговор #47 -: 22-11-2009, 11:14:18 »

Цитат
Дори и наи святия ходи до толетната

 Човече ,аз го знам това ,не летя чак толкова високо :laugh:
 даже ако ти споделя с какво искам да си торя моята градинка ще се отвратиш от мен  :essen:
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:honey possum
« Отговор #48 -: 22-11-2009, 12:40:39 »

canat,
Цитат
plm, какво са за теб еко ценности? и ти как ги защитаваш? какво правиш по въпроса?
  Въпросът ти беше много труден .  сетих се за моите три еко ценности .
 1-ва Да се стремя към емоционална независимост
 2-ра  еко ценност ;Да се стремя към осъществяване на собствените си мечти и никога да не го забравям
 3-та   еко ценност;Както каза zig zag в началото всички сме едно  ,това обаче можеш да разбереш  само когато другите ценности са налице и това разбиране е необходимо за да споделиш .
  За съжаление обаче малко хора днес имат мечти   и те са тези които не са еколози . И тук нищо не може да се направи ,не се опитвайте да променяте другите нееколози чрез натъртвания с веганство и разни групировки като зелените и други ,а намерете собствените си мечти.
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:honey possum
« Отговор #49 -: 22-11-2009, 12:45:25 »

 В крайна сметка всяка мечта има произход от някаква идея . Нещо което е възможно ,но още го няма . Идетя винаги се свързва с естествените еволюционни закони към усъвършенстване и биоразнообразие ,към добро.
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:honey possum
« Отговор #50 -: 23-11-2009, 06:38:49 »

Здравеи отново.Много се радвам че несъм познал нито веднъж....честно.Затъжих се че и ти като почти всички нас тук в този фором е трябвало да минеж през болка зада се промениш.Наистина е страно дали това е единственият път зада може човек личностно да израсте.БОЛКАТА.Колкото до торенето нищо ново...даже ти препоръчвам в нета да си намериш едно клипче за толетна която е повдигната и отдоло където е резорвоара се отглеждат торни черви.Направо излза готов хумос....хехеххехехеххехе......Радвам се че се реши да се присеидениш към нас.Разнообразието и знанието са решаващи за оцеляването на видът.Мда....... :pensif_29:
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:honey possum
« Отговор #51 -: 23-11-2009, 10:38:29 »

Болката е нещо дори необходимо .Така се научава човек да цени някой дреболии които иначе  не забелязва щото се отплесва по весели неща. Онзи ден гледах Монк , той не обича да се радва ,казва ,че радостта е нещо много лошо  :laugh:
   Това за тоалетната е простото моята мечта :)))   И за калифорнийски червеи съм си мислил много ,но за тази комбинация не се бях сещал. Благодаря ти за което!
« Последна редакция: 23-11-2009, 10:41:07 от plm »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:honey possum
« Отговор #52 -: 23-11-2009, 11:06:27 »

Plm, ти май нямаш работа и скучаеш,затова е това вглъбяване в себе си. Голямо филосовстване пада,истината и радоста са в простите неща. Семейство имаш ли ,деца?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:honey possum
« Отговор #53 -: 23-11-2009, 11:23:05 »

Лао Дзъ ,Платон,Сократ(за него не съм сигурен) , Леонардо Да Винчи , Монтен,Паскал, Нютон,Лайбниц, Киркегор, Шопенхауер,Нитше и мнооого други които не са имали деца и се самовглъбявали . Знам ,че това е доста трудно( и опасно) за много хора ,но не значи ,че е нещо  нередно. А ти ми приказваш като баба ми. Не се нуждая от твоите съвети. Нужно е да се самовглабиш понякога и да се научиш бързо да се връщаш когато е нужно защото е пълно с хора които просто те дебнат да те клъвнат.
  Деца нямам ,но имах котка ,която умря от старост и все още я сънувам понякога щот ми е мъчно.
 
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:honey possum
« Отговор #54 -: 23-11-2009, 11:25:32 »

  Опредлено много хора се носят като коркови тапи на повърхността и накъдето ви твее течението на там ще отидите. Това е проблема
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:honey possum
« Отговор #55 -: 23-11-2009, 11:38:28 »

А сега с двата крака в ..........торта.Еиииииииии отвори любимата ми тема за червите и хумоса.Имам една голяма молба към тебе.Като ти чета писанията виждам че си културен човек.Та молбата ми е следната аиде да престанем с тези калифонирски тористи аааа.......аман....замисли се какви хубави сочни работливи плодящисе БЪЛГЪРСКИ ЧЕРВИ си имаме....стига с тез пришълци....важното е на наще да им създадем храна и работа ане на некакви пришълци...Ти гледал ли си американска ферма за черви?2Направо се одвратих тия саксонци+негри тормозят дори и червите...... :police: :police:
И нещо друго което ми стана страно и дори ми направи лошо впечетление.Какво сте се заяли за начините си на живот??2Кои деца имал кои рибки гледал...това всичкото е до личен избор и важното е да не пречиш на останалите...мда....я колко съм мъдър... :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:honey possum
« Отговор #56 -: 23-11-2009, 12:26:13 »

 
Цитат
Не се нуждая от твоите съвети. Нужно е да се самовглабиш понякога и да се научиш бързо да се връщаш когато е нужно защото е пълно с хора които просто те дебнат да те клъвнат.

 Мен,ти се нуждаеш от квалифицирана помощ!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:honey possum
« Отговор #57 -: 23-11-2009, 12:41:02 »

Опредлено много хора се носят като коркови тапи на повърхността и накъдето ви твее течението на там ще отидите. Това е проблема
Кои са тези дето имаш предвид? :surpris_23: :(
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:honey possum
« Отговор #58 -: 23-11-2009, 12:59:36 »

Ми всички дето не искаме да погледнем философски на нещата, а само си говорим за рецепти.  ;)
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:honey possum
« Отговор #59 -: 23-11-2009, 13:27:00 »

benato,
Цитат
Plm, ти май нямаш работа и скучаеш,затова е това вглъбяване в себе си
Истината е тази ! Напуснах работа преди месеци ,поради мои си причини които ще се опитам да споделя.Технолог съм в леярска фабрика . Ако не знаете да ви кажа ,че по мръсно производство едва ли съществува някъде в икономиката ни. По цял ден гълташ метални пари със значителна доза токсичен прах и доста висока радиация и елоктромагнитни излъчвания също и отровни етанолови изпарения и разни други химични лайна.А обстановката е идеална за Йога   Да,знам какво ще ми кажете ,кой за каквото е учел .съгласен съм с това. Обаче всички хора дет работят в цеха са ,,скапани,, нямат зъби и са много грозни , освен това имат и ракови бучки по тялото и лицето.така ,чче винаги когато си говорите за колко съм красив ,не забравяйте ,че има някой който седи и ви бърше дупето на всеки по отделно.Това лицемери е най грозното от всичко . Така ,че зад вашето ,,щастие,, се крие същото по силиа нещастие. Бенато , ходих на лекар вече ,обаче не си пия хапчетата пич!
  Та скоро се връщам на работа но от позиция на наблюдател и ясно се разграничавам от системата.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.128 секунди с 22 запитвания.