Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник  (Прочетена 10929 пъти)

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Дневник
« -: 03-06-2014, 15:54:06 »

Здравейте : )

Реших да споделя историята си тук и да споделям всяка стъпка към излекуването си, за което от 2 дена реших да приложа суровоядство. Ох, от къде да започна.

Чувствам се истински депресирана. Имам акне от малка-14 годишна, сега съм на 21 и то изобщо не си е отишло-понякога успявам да го "премахна" с антибиотици, процедури и т.н., но то винаги се връща. С Пълна сила. Е, добре де, може би малко преувеличавам. Има и хора с по-лшо състояние. Аз имам просто много червени белези и на двете бузи и перманентно ми излизат п 4-6 пъпки и цялата тази картинка, макар да е предимно белези, ме кара да се страхувам да излезна навън по "гола кожа".

Ще се опитам да съкратя максимално историята си. Минала съм през 6 месеца роакутан (страхотни резултати, овладя 80% от акнето ми), всички видове антибиотици и кремове на пазара. Скъпи козметики - в момента съм се спряла на BABOR, която много успокоява кжата ми.

По трудния начин научих колко маниакални навици за хигиена трябва да изградя-сменяне на възглавницата всяка вечер, пране на 60 градуса, никакво докосване на лицето, преди да си сложа крем, ако съм докоснала каквото и да било си мия ръцете по 3 мин. със сапун, бърша го не с кърпа ами с бебешки кърпички (еднократни), неизбелени с хлор и ТН.

От 2 години не ям млечни (помогна), хляб, зърнени, захарни, боклуци и т.н. Практически ям само мес, риба, яйца, плодове, зеленчуци, ядки и до преди 2 дена масло, но и него г спрях.

Предварително се извинявам, че като месоядна пиша във вашия форум. Просто реших да опитам един друг подход. Не мисля, че би било реалистичн за мен да ставам веган, камо ли суровояден веган завинаги. Това просто няма как да се случи, защото лично за мен е крайно. Е, както обаче успях да спра толкова много храни преди 2 години и сега изобщо не мога да ги погледна, реших да ъпгрейдна режима си с периодични гладувания, намаляване на месото (ям всеки ден), увеличаване на рибата и оптимизация. Нямам проблем да карам по няколко месеца на сурови храни за експеримента. Но все още не мога да си представя да забременея примерно след няколко години и да ям само сурово. Това би довело до въпроса как бих хранила детето си? Както и да е, увлякох се :Д Простете! Въпреки това силно се възхищавам на всеки, който е способен да се лиши от храни, които е установил, че влияят зле на организма му и се надявам на същата толерантност и към моята персона. :Д :)


Ако все още четете (е, това си е дневник все пак :Д) :

Как си представям подобряването на режима ми? Целите на този дневник?

Вчера спрях перманентно и завинаги: кафето, преяждането, храненето по неразделен начин, МАСЛОТО.

Намалих: ядките, зехтина(спрях го тотално за известно време), животинските продукти драстично. От хранене с тях по 2-4 пъти на ден минах на 2-4 пъти седмично и сега съм решена това да са само домашни био продукти.

В момента обаче правя пречистване : ям само плодове и зеленчуци, сурови, колкото ми се яде, за да не се откажа, тъй като съм студентка (в чужбина) и съм силно напрегната. Позволявам си да прикривам само няколко белега с флуид-грим на Авен, без възпалените места, за да не съм тотално депресирана, когато ходя по улиците. Принципно мога да се гримирам така, че изобщ да не си личи, но това би било пагубно за лицето ми.

Тренирам от доста време и тренировките са нещо обичайно за мен, въпреки че не са от най-силните :)

Висока съм 172, тежа в момента 68 кг, като последните 5 години съм със средн тегло 64-65 кг. Рядко качвам както сега. Убедена съм, че акнето ми е свързано и с килограмите. Когато бях 60 кг, беше почти изчезнало. Целта ми е да бъда 55.


Ако прочетохте всичко това : благодаря ви!! :)
Ще се радвам на всякакви съвети, критики, вметвания, абе на всяка добра и обоснована дума :Д Трудно ми е, признавам. Но ще се справя :)
Активен

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневник
« Отговор #1 -: 03-06-2014, 16:02:44 »

Ден 1 на суровоядно пречистване


Нека споделя как мина и първият ми ден на сурово.

З: 70 гр бадеми, малко лешници, за да изям всички налични ядки вкъщи и да не купувам повече, за да не се изкушавам! :)

за около 4 часа: 2 кг ябълки, салата от домати и краставици

по-късно: пак краставици...


Не е като да съм ужасно гладна, това е доста повече от храната, която консумирам (2 кг ябълки!!!), но липсатана кафе ме прави толкова изморена, изнервена и ужасна, а фактът, че скоро няма да видя резултати и просто трябва да продължавам да правя това, което правя, което от своя страна на този етап не ми се вижда изключително вкусно и атрактивно : ми вдига "апетита" за нещо плодово. Нали е позволено.

Първите дни целта е да не се откажа. По-натам ще внимавам с количествата.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневник
« Отговор #2 -: 03-06-2014, 18:04:04 »

 Гледай 70-80% от дневните калории да ти е в суров вид.  :) Бих ти препоръчала, ако можеш и яйцата да спреш, тъй като в едно варено яйце има 373мг холестерол, а в пържено 420.  Не знам дали ще помогне за акнето, но го споделям, тъй като мисля, че това е огромен боклук  :surpris_23: За сравнение - в една пилешка пържола 100г. има 60гр холестерол.  ;)

"Но все още не мога да си представя да забременея примерно след няколко години и да ям само сурово. Това би довело до въпроса как бих хранила детето си? Както и да е, увлякох се :Д"
- В момента се храниш с чиста и жива храна. Как мислиш, че чистата храна би се отразила на едно бебе?

И добре дошла сред нас!  :fluretaa:
« Последна редакция: 03-06-2014, 18:09:30 от съншине :3 »
Активен

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневник
« Отговор #3 -: 03-06-2014, 20:27:33 »

Гледай 70-80% от дневните калории да ти е в суров вид.  :) Бих ти препоръчала, ако можеш и яйцата да спреш, тъй като в едно варено яйце има 373мг холестерол, а в пържено 420.  Не знам дали ще помогне за акнето, но го споделям, тъй като мисля, че това е огромен боклук  :surpris_23: За сравнение - в една пилешка пържола 100г. има 60гр холестерол.  ;)

"Но все още не мога да си представя да забременея примерно след няколко години и да ям само сурово. Това би довело до въпроса как бих хранила детето си? Както и да е, увлякох се :Д"
- В момента се храниш с чиста и жива храна. Как мислиш, че чистата храна би се отразила на едно бебе?

И добре дошла сред нас!  :fluretaa:

Гледай 70-80% от дневните калории да ти е в суров вид.  :) Бих ти препоръчала, ако можеш и яйцата да спреш, тъй като в едно варено яйце има 373мг холестерол, а в пържено 420.  Не знам дали ще помогне за акнето, но го споделям, тъй като мисля, че това е огромен боклук  :surpris_23: За сравнение - в една пилешка пържола 100г. има 60гр холестерол.  ;)

"Но все още не мога да си представя да забременея примерно след няколко години и да ям само сурово. Това би довело до въпроса как бих хранила детето си? Както и да е, увлякох се :Д"
- В момента се храниш с чиста и жива храна. Как мислиш, че чистата храна би се отразила на едно бебе?

И добре дошла сред нас!  :fluretaa:

Благодаря ти за топлото посрещане и съветите!

Искам обаче да се извиня (малко ми е неудобно, ама :Д :Д ) за мен яйцата са суперхрана. Източник на много витамини, минерали и да, холестерол - нещо жизненоважно. Без холестерол няма хормони, няма живот.

Не искам да влизам в дискусии. Да приемем като непроменлива величина, че в моя дневник всички животински продукти освен млечните, са на почит :) Имам жестока дълга и здрава коса и го отдавам на факта, че ям достатъчно мазнини. Малко ме е страх сега със суровоядството да не я загубя.

Надявам се Силно да не обидя някого с предпочитанията си. Бих се радвала да получа разбиране :) ! Аз също разбирам вашия избор.  :peperudi: :love_006 - emotloader:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник
« Отговор #4 -: 03-06-2014, 21:00:19 »

Вие двете май забравихте да уточните за какви яйца става дума - за варени или за сурови  ;)  Разликата е от земята до небето. Суперхрана може да бъде само суровото яйце, notexactly . И то най-добре да е пъдпъдъче, от надежден "домашен" производител , прясно снесено ( до 3-4 дни от снасянето) и оплодено. :) (каквито яйца имам шанса да потребявам аз от няколко години почти ежедневно) Така наистина е суперхрана. Но извън тези условия - остава само вярата .. :angel: ( Която също е много важна, но то тогава ще може и без яйца , а само с вяра  tooth )
« Последна редакция: 03-06-2014, 21:02:53 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Дневник
« Отговор #5 -: 03-06-2014, 21:10:31 »

здрасти  :flowers2:
не спирай всичко от раз, по скоро след периода на плодове, сурово и зелени, изключвай по ред...
И опитай да приготвяш привлекателно и вкусно храните, и разнообразно. доста народ се уморява от сурово защото подценява този момент...аико се увлечеш и едно сурово меню те грабне ще ти е най лесно
за яйцата и аз съм за, само не знам дали и как си набавяш чисти
Активен

Dafni

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Дневник
« Отговор #6 -: 03-06-2014, 22:00:20 »

notexactly не се тревожи за косата си заради спирането на мазнините. От години ползвам маска за коса с авокадо и резултата е невероятен. Смачква се половин авокадо, а ако си намериш само масло пак става, но аз го правя с плода. Добавяш 3 супени лъжици горчица и една супена лъжица канела. Тази кашотина плескаш на скалпа, увиваш с найлон, отгоре кърпа и седиш така около час. Може да ти стане горещо на канчето- от горчицата е, да не ти пука. Измиваш после с малко повече шампоан и воала :Content_22:Прави се не по често от два пъти в месеца O0
Активен
Музиката, любовта и смеха са единствените стимуланти които употребявам!

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневник
« Отговор #7 -: 05-06-2014, 19:36:57 »

Знам, знам...ние тука сме много крайни, екстремни и изперкали типове...но все пак да споделя и моето мнение. Разбирам, че имаш проблем, искаш да го решиш, пробвала си какво ли не и сега е ред на суровоядството... и аз така почнах. Няма нищо лошо в това...може би това е единствения начин да започнеш суровоядство и...ако ти хареса да останеш на него.

Но, все пак, суровоядството не е поредния мехлем, хапче, диета...нещо с което сe мажеш/гълташ/подлагаш за 20 дена, оправяте и, и после си продължаваш по-старо му. При всички хора е доста различно...но обикновенно, добрите ефекти от суровоядството почват да се усещат чак след 6-8 месеца, и разбира се изчезват ако го прекъснеш. А през първите 2 месеца...нищо чудно проблемите още повече да се изострят, защото организма ускорява почисвтането.

« Последна редакция: 05-06-2014, 19:40:21 от salvaje »
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневник
« Отговор #8 -: 06-06-2014, 06:15:25 »

Здравейте и благодаря за съветите! :)

На суровоядство няма как да мина, най-малкото вегетарианството за мен не е полезно. Обичам месо и не вижда връзка месо-лоша кожа. Единствено мога да спра да ям месо от супера и да почна да си купувам изцяло домашно био, но....  O0 Явно може и да се окаже проблем за дневника като гледам отзивите  tooth

Идеята ми беше да вкарвам разни пречиствания тук-таме, за да "разводня" режима и да го направя малко по-чист.


Проблем: провалих се още в началото. Снощи пих кафе и ядох яйца, защото имах много да уча и бяь супер подута от плодовете, повръщаше ми се от толкова фибри (4-5 банана, 2 кила ябълки, плюс салата) ииииии реших да си сготвя нещо нормално.

Почувствах се по-добре. Днес си правих пилешко месо (сварено), салати, сушени смокини (био, но бяха грешка, защото са с прекалено висок ГИ).

След обстойни изследвания за кафето, които направих, явно не храненето е единствената причина, затова си върнах решението и ще пия по 1 кафе (аз пия турско вкъщи) на ден максимум, което е доста ниска доза...

освен това преди да направя 3-4 седмици на плодове и зеленчуци, ще пробвам първо няколко дни седмично, че така изведнъж е много трудно.

Между другото вчера бях на козметик и в момента нямам нито едно възпалено място, никакви комедони по лицето, джъст няколко белега. От както не нося фон дьо тен (само локално на 2-4 точки) не ми излизат нови пъпки :)
Активен

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневник
« Отговор #9 -: 06-06-2014, 06:29:15 »

Знам, знам...ние тука сме много крайни, екстремни и изперкали типове...но все пак да споделя и моето мнение. Разбирам, че имаш проблем, искаш да го решиш, пробвала си какво ли не и сега е ред на суровоядството... и аз така почнах. Няма нищо лошо в това...може би това е единствения начин да започнеш суровоядство и...ако ти хареса да останеш на него.

Но, все пак, суровоядството не е поредния мехлем, хапче, диета...нещо с което сe мажеш/гълташ/подлагаш за 20 дена, оправяте и, и после си продължаваш по-старо му. При всички хора е доста различно...но обикновенно, добрите ефекти от суровоядството почват да се усещат чак след 6-8 месеца, и разбира се изчезват ако го прекъснеш. А през първите 2 месеца...нищо чудно проблемите още повече да се изострят, защото организма ускорява почисвтането.




Не искам да споря отново го казвам просто за мен суровоядството не може да се докаже във времето. Няма как да го почна, да изкарам 2 години, да стана успешен адвокат, да имам деца, мъж и да водя нормален живот с него. Все нещо се прецаква - я зъби, коса, да не говорим колко "стерилно" ми изглежда и не си представям да съм бремненна с него или да храня децата си после само с плодове или пък още по-лошо да ги правя вегани от раждането им. А и това да стана суровояд би следвало да прекарвам огромно количество време в набавянето на нужните ми вещества, за да не съм в липси на минерали и т.н., което не ми се струва нормално. Вероятно като суровоядка ще си изменя гледните точки за много неща, както и характера и бих си намерила по-лесно био веган мъж и двамата бихме били аут ъф дис уърълд, готвещи зеленчуци и водорасли в събота вечер вместо на по пържола с приятели :Confus_34: tooth, което ми се струва силно неатрактивно. Осъзнавам, че последното изречение прозвуча тъпо и грубо, но мисля, че схващате на къде бия. Просто си представям живот на салати скучно и доста гладно. :Д

Свързвам храненето донякъде и със статус на живот, енергия, традиция, емоции, личностно възприятие за света. Не целя да обидя някого с възгледите си. Уважавам веганите. Просто на моята личност не би й подхождало такава крайност. Това би унищожило всичко добро у мен :Д  Пиша във форума, защоро не познавам други форуми, където се правят пречиствания и т.н. Ако за вас е проблем да четете за месо, кажете ми, няма проблем  :flowers2: :flowers2:


Пожелавам ви един приятен ден и отново: постът ми не е предназначен да обижда веганите, просто този начин на живот не би бил възможен за мен поради драстичността и социалната изолация (от семейство, "средностатистичността", от която не искам да бягам прекалено далеч, традицията), с която го свързвам.
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Дневник
« Отговор #10 -: 06-06-2014, 10:03:25 »

 свят голям и шарен, всеки избира как да живее и да се храни, аз няма да те затрупвам с критика затова че обичаш месо и че не те убеждава суровото...мога да споделя някои неща само личен опит - точно в периоди на стрес, като по изпити например, като мина изцяло на сурово (което за мен не значи стриктно веган, консумирам и животински продукти) ми е най леко и лесно да преодолея натоварения период. Но аз от април някъде до октомври по принцип минавам почти на сурово и съм свикнала. През студения сезон "падам" на 50% готвено, 50% сурово...имам доста години така, а живея с всеядно с вечно гладно семейство  :essen:... и мъж, който обича да готви и го прави през ден.
Обяснимо е че не те влече подобен режим като не познаваш суровата "кухня" и възможностите за вкусни и привлекателни неща, а и да предположим че си от едно средностатистичеко нормално семейство в което се израства с определини навици... и не се е случвало да се наложи да ги променяш, ето как салатките ще те изглеждат скучни и бедни.
Правилно ти казват че за да се усетят добрите ефекти от суровоядството се иска време, но и желание, а това явно не ти е приоритет сега...но все пак дай си време и пробвай за момента да е валиден алтернатив...за моите приятели които не могат без аз вместо пържолата предлагам риба, суши, или едно свежо карпачо.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневник
« Отговор #11 -: 06-06-2014, 10:12:09 »

За акнето - моя колежка също имаше доскоро този проблем. Също-чести хреми и главоболие. :Confus_3:
По мой съвет  ;D спря млечните продукти и шоколадовите и захарни изделия,яйца-рядко.Постепенно акнето й се изчисти,няма ринити и главоболие.
Сега рядко си позволява по малко кисело мляко.Тя е на 27 години.
Иначе за кожата на лицето действа много добре сухото гладуване -дори само по 1 ден седмично дава доста добри резултати.Кожата се изчиства и светва... :fluretaa:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник
« Отговор #12 -: 06-06-2014, 10:34:30 »

notexactly, просто така питам, в момента и без това няма други "активни теми".. :-\
Каква е всъщност  идеята на този твой дневник? :)  :surpris_23:
Ти в началото писа, че ще си благодарна за съвети.. Получи доста съвети , но те все се оказват неподходящи за теб   tooth  
И след като явно идеята не е  ТИ да се информираш от форума, ние разбираме, че идеята ти вероятно е ФОРУМЪТ  да се информира от теб :) ?

 Съмняввам се обаче да получиш  шумни аплодисменти за тектовете си  :)

бих си намерила по-лесно био веган мъж и двамата бихме били аут ъф дис уърълд, готвещи зеленчуци и водорасли в събота вечер вместо на по пържола с приятели , което ми се струва силно неатрактивно

и че "веганството е крайност, която би унищожила всичко добро у мен"

Ако смяташ , че това силно обогатява форума и на съфорумците  им е важно  да го четат,  предпочитам да те разочаровам още сега и да ти спестя   негативни емоции от  "по-твърди" изказвания на някои хора..:) а и да не се хабиш  де .. :)

Все пак, имаш предвид нали, че това е вегетариански ( суровояден,вегански) форум ?
Надявам се правилно схващаш включването ми:
- помагам ти  да ориентираш постовете си да работят ЗА ТЕБ а не СРЕЩУ ТЕБ  :peperudi:
След като се интересуваш от пречистване, има толкова други методи извън "суровият".. ( след като  той не е за теб) , питай, ако знаем, ще казваме :)
 
Ако пък ти знаеш нещо ценно и интересно по въпроса - казвай, ние ще питаме  :Appetit_4:
« Последна редакция: 06-06-2014, 10:42:42 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник
« Отговор #13 -: 06-06-2014, 12:10:30 »

Едно питащо момиче на 21. Този свят има шанс, все пак. Добре дошла. Тормози те не акнето, скъпа, а мислите в главата. Там насочи вниманието си.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневник
« Отговор #14 -: 06-06-2014, 14:41:15 »

рибката и калия :peperudi: :flowers2:, благодаря за разбирането!
 Мисля, че рибката много добре разбра какво имам предвид и в какъв дух искам да насоча менюто си :0)

Калия, това за сухото гладуване звучи интересно, ще прочета по въпроса!

Бате бино, учтиов ще подмина поста ти, защото явно възгледите ни се различават, но от твоя страна не мога да усетя толерантност. Разбира се винаги съм отворена за съвети и от твоя страна, просто ще те помоля да бъдат съвети, а не упреци или заядливи и жлъчни изказвания, които нямат конструктивна цел. Освен това цитатите ти са взети самостоятелно без останалата част от контекста и разбира се звучат зле така изолирани. Мисля, че стана ясно какво искам да кажа: исам да се вписвам в традицията и средностатистическото общество, а не да тръгна по вълната на изцяло нови и екстремистки течения, защото това не се вписва добре с психиката ми и разбирането ми за живота.

Знам, че постовете ми са дълги и може би не всеки ги е прочел изцяло, затова ще резюмирам отново в няколко израза:

1) Месоядна съм. Това няма да се промени скоро. Мога да намаля месото.

2) Млечни и боклуци не ям от 2 години. Както и хляб и зърнени. Рядко, много рядко ориз, но винаги съжалявам.

3) Целта на този дневник е плавно, но постоянно да включа в ежедневието/ежегодието си пречиствания, които да поддържат една по-добра среда в организма ми и да подпомогнат здравето ми.

4) Бих се радвала на съвети относно самото пречистване, суровоядни "тактики", билки, йоги, моги абе всичко каквото се сетите и каквото ви идва на сърце, споделен опит, но не и съвети относно промяна на цялостната концепция на начина ми на живот (пример: да изключвам завинаги някоя от тези групи храни: месо, риба или яйца или да ставам вечен суровояд, веган). Само това не бих могла и не искам да правя на този етап от живота ми.

5) Убедена съм, че дори от ваша гледна точка да не съм 100% чиста, пак ще има добър ефект. Аз не искам 100% "чиста" диета.
« Последна редакция: 06-06-2014, 14:46:44 от notexactly »
Активен

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневник
« Отговор #15 -: 06-06-2014, 14:43:16 »

Едно питащо момиче на 21. Този свят има шанс, все пак. Добре дошла. Тормози те не акнето, скъпа, а мислите в главата. Там насочи вниманието си.

Интересно. Стрес ли имаш предвид? :) Може да има връзка.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Дневник
« Отговор #16 -: 06-06-2014, 15:02:24 »

"Красивите думи не са истински. Истинските - не са красиви." Мълчанието е разбираемо. Не искай всички отговори в един ден. После ще скучаеш.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Дневник
« Отговор #17 -: 06-06-2014, 16:48:08 »

Никой не те насилва да спираш, каквото и да е било. Ти си знаеш най-добре.  :) Като увеличиш чистата храна след време тялото ти ще започне само да си иска - по-леката, а не месо с картофи  tooth Ти сама ще си го усетиш, само че трябва и да се наблюдаваш за тази цел и когато го усетиш да не го игнорираш... Аз в началото на суровоядния ми период не можех да спра сиренето, бях като пристрастена, но не след дълго ми се промениха вкусовите рецептори и сега не мога да го дишам.  tooth Да не говорим, че ако хапна няма да мога сигурно 1 седмица да ходя до WC.  ;D

Гледай да не смесваш плодове с други неща. Също така не е препоръчително да си правиш плодова салата с сладки и кисели плодове, причинява дискомфорт.  ::)

Опитай поне по 1 път на ден да пиеш сок или смути от зеленолистни, ако са повече още по-добре.

Гореща вода - НОМЕР 1  :Content_14: Само си представи колко ти е приятно да се къпеш с топла вода, а не студена и ще разбереш какво му е на тялото отвътре.  ;D

Дъвчи докато стане безвкусна храната. Намалява газовете   :Content_4 - emotloader:
Активен

notexactly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Дневник
« Отговор #18 -: 06-06-2014, 18:14:32 »

Съншайн, страхотни идеи, ще ги приложа  :flowers2: Ето за такава помощ говорех :Content_22: Неща, за които не бих се сетила сама :)


П.С. Стана ли веган ще съм нещо като вегански Хитлер  tooth :police: Само времето ще покаже, не изключвам възможността да се променя по Пътя, тялото само си ме води. Сега... много работа ме чака юху :)

1

- микс сурови ядки
- много орехи...
- дояждане на пакетчето с няколко с.л. мед
- 2 ябълки
- 4 домата и 3 краставици

Страшно чудовище съм, особено ако ви кажа, че за деня имам 250 гр ядки  ;D Ох, ще се намалят. Днеска цял ден планирах, пречиствах си мислите, самомотивирах се, търсех нещо ново в себе си, за което да се закача. Извадих картите Таро  tooth   :Confus_3:


Наред със суровоядстването ще правя и позитивно пречистване на мислите. Забранявам си всяка деструктивна мисъл и страх за следващите 21 дена.

А, между другото миналата година по това време бях 3 пъти в спешното от необясними симптоми, 6 месеца ходех на лекари - минах през почти всички видове и всички бяха категорични, че съм болна от стрес и че ако не си променя начина на живот, ме заплашват сериозни болести. Първо им се изсмях като ми казаха да правя йога, но сега си спомних за онази нощ миналата година, в която се молех на Бог да ме излекува от каквато и "болест" да съм болна (имах силно туптене на сърцето до задух, разцепващи главоболия, необясними сърбежи по врата и обриви, потене нощем, измръзване....оказа се хормонално разбалансиране).

Обещах, че ако остана жива ще съм благодарна за всяка минута от живота си и ще се грижа за себе си и другите повече. Знам, че може да прозвучи изкуствено така написано, но ми се искаше да го споделя, тъй като това е доста натурален форум... Може би вълненията ми биха били разбрани :Д

Е :flowers2:

Аз отивам да тичам навън!

Приятна вечер  :Content_22:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник
« Отговор #19 -: 06-06-2014, 21:21:25 »

notexactly , налагат се някои разяснения явно ..
Опитах по най-уважителният начин и с прецизен подбор на изразни средства да ти намекна , че с квалификациите си за веганството  обиждаш НЕ МЕН, А САМИЯТ ФОРУМ! Затова се намесих, не от лични подбуди! (Обидните постове се изтриват съгласно правилата на администратора. Така съм преценил - така съм постъпил. Като станеш модератор, тогава ти ще преценяваш на воля     :peperudi:  А виждам ,че продължаваш с обидите - сега пък нарече веганството - "екстремистко течение" ..интересно , това ли е твоето разбиране за толерантност ? :) )
Разбрахме , че съфорумците вегани ти не уважаваш ( иначе би се изразила по съвсем друг начин ) , но стана ясно , че не уважаваш дори и админите и модераторите! Вероятно си свикнала още от третия ден да налагаш ТВОИ СИ  правила..
Направих ти учтиво и приятелски  забележка, а ти тръгна да ми отмъщаваш ,използвайки силни квалификации като "жлъчни и заядливи изказвания без конструктивност"  Само защото не ти пасват емоционално, затова ли ги охарактеризира така? Мен ме обиждай щом искаш ( явно си от хората , които не търпят критики ) , но да обиждаш форума, администраторката и  съфорумците, това няма да позволя.  ( за протокола : аз не съм суровоядец, така че в случая обиждаш не мен .. )
Ще те помоля за в бъдеще да си "пипнеш" изказванията за веганството и суровоядството.  Когато смяташ , че си готова, пиши ми на лични, за да отключа темата.
Ако решиш пък да пускаш нова, имай ги предвид тези неща и гледай да не ги "подминаваш пак учтиво"..  
« Последна редакция: 06-06-2014, 21:42:06 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 22 запитвания.