Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Възстановяване и поддържане на здравето  (Прочетена 126097 пъти)

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #160 -: 28-04-2015, 18:39:34 »

Бино, Гроу, (пък и всички),нека да правим каквото трябва, пък да става каквото ще...

Вече имам въпрос с повишена за мен трудност. Опитах да измеря рН на току що срязан лимон... Той нали бил алкален? На жълтата хартиена лентичка, която си купих преди месец, нищо не се промени, дори 30 минути след измерването(намокрянето).
Лентичката е истинска, проверил съм я с много други измервания, при които оцветяването се променя в логичната посока. Примерно, с приятно учудване забелязах, че чешмяната вода, която сварих за пиене сутринта, причини лееко изменение на жълтия цвят в посока към синия (!). Та не разбрах защо лимонът не дава синкав цвят? ???
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #161 -: 28-04-2015, 21:26:43 »

Защо да е с повишена трудност , Вов? Лимонът се знае, че е киселинен преди да го изгълташ, но после дава алкална реакция.
Тези лентички са афиф работа , неточни.. Трябва машинка.
При преваряване  водата леко променя PH-то си към алкално.  ;)
Затова и препаратът АСД-2, който е силно алкален, трябва да се пие с преварена вода  ;) - за да не се стига до неутрализирването му дори и в малка степен.
 :Cherries
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #162 -: 28-04-2015, 23:47:17 »

Там е магията на лимоните, те и други фокуси умеят, пак да кажа- жлъчогонни са, а което отпушва черния дроб и жлъчката, спомага и за детоксикирането на тялото от всякакви тежки метали, вируси, паразити, всичко бива изведено навън от тялото, т.е. пътищата на детоксикация се засилват неколкократно и то само за 3 дни - Еasy  ;D

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #163 -: 29-04-2015, 14:42:26 »

Лимоните наистина имат алкална реакция и могат да спрат всяка хронична болка.Преди години съм правила гладуване по рецепта на един от най - известните лечители на нашето време - д -р Роберт Морс.Гладуването се прави 10 дни с вода - 1,5 литра,сок от пресни лимони - 11/2 ч.ч., мед - 1/2 ч.ч.Получих чудесни резултати.На 10 -я ден всички болки спряха.Сокът от лимони се получава от пресни, добре измити лимони, около 1,5 кг. от по - дребните, защото имат повече сок.Чувала съм за приложение на лимоните за лечение на рак и няма да се изненадам ако има прекрасни резултати.Лимонът за мен е едно от най - силните средства за лечение на всяка хронична болка.Използвала съм също и сок от грозде за лечение и останах много доволна.Соковете от лимони и от грозде могат да се приложат за лечение на много тежки заболявания според мен, макар ,че много лекари забраняват приема на цитрусови плодове.Но ако човек изпробва лимоновия сок ще се убеди в неговите чудотворни свойства.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #164 -: 29-04-2015, 17:12:48 »

Еййй, преди няколко дни си посадих 4 стръка домати в две големи саксии - в хола. Нямам обаче място за лимонннн...
За мен е важно да разбера как лимонът си е кисел, както други плодове, пък после, като отиде в стомаха, действал алкализиращо. И е май единствен с такова действие от масово ползваните плодове...?
Иначе и в народното лечение и в официалната, и в полуофициалната медицина са известни рецепти с лимонов сок, смесен с най-различни неща, при най-различни състояния. Прочетох също, че всеизвестният Витамин С в лимоните се състоял от 6 или 7 отделни съединения (!!!) а този от аптеките - само от едно.
Лимоните, които купувам сега са много различни на външен вид от първите, които помня (с извинение - от началото на 60-те години). Те бяха всеки отделно увит в тънка хартийка... мечти.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #165 -: 29-04-2015, 22:17:27 »

аз си посадих лимонова семчица миналата година и понеже за пръв път я накисвам преди това във водица няколко дни, затова за пръв път ми се хвана и сега имам едно метър и половина високо стъбло с много листа :)
но, понеже сменихме посоката на търсене на имот от Санданско на Хисарско, та не знам къде ще го посадя това дръвче :)

иначе, много са вкусни баш истинските лимони, напълно натурални - такива съм яла в Ливан :)
понякога носят добри лимони в Хранс - комерса, дребнички, гръцки някакви, но се вижда, че са си натурални.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #166 -: 29-04-2015, 22:23:29 »

четейки превъзнасянията за лимона на Елиа си мисля, че не само лимонът е прекрасно средство против болка, рак и хронични болести, но ВСЯКО едно растение, което е създадено от Твореца в природата - всичко е уникално и е една богата палитра от лечебни свойства.

нима не можем да кажем всички тия суперлативи, отнасящи се до лимона и за магданоза, за всички зелени подправки, за лютите чушки, за горските плодове и за всички плодове и зеленчуци!
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #167 -: 30-04-2015, 10:33:47 »

Искрена,
лимонът според мен има много по - силно действие от някои плодове и зеленчуци.Аз имам лимон, засят от семка, още останал от баба ми, но не дава плод.Трябва да е облагороден, така ни казаха.Купихме си облагороден, но той още не е дал плод.Ако се засее от семка трябва да се облагороди за да дава плодове.Но това става, когато дръвчето не е много голямо.А нашият лимон, който не е облагороден вече е доста голямо дърво.Трябва да се посъветваме с агроном за да видим какво можем да направим.Лимоновият сок, смесен с мед се използва и за лечение на псориазис.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #168 -: 30-04-2015, 12:53:07 »

Можем Искре, Ели,
Всяко нещо, създадено от Твореца, има своите безценни свойства и ако ги познаваме отлично, можем да ги ползваме...
Моят въпрос сега по-скоро е за равновесието мужду ползването на лимони от магазина с твърде неизвестни свойства и алкализирана с електричество вода, която мога да си приготвям в почти неограничени количества... Че и микроорганизми едва ли остават живи в нея...
И изобщо ми е интересно, от здравословна гледна точка, как кисели неща "дават" алкална среда в тялото ми... Вчера видях една статия, в която грейпфрутът също беше причислен в групата на алкалообразуващите, макар и не толкова силно като лимона...?  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #169 -: 30-04-2015, 18:26:04 »

...
И изобщо ми е интересно, от здравословна гледна точка, как кисели неща "дават" алкална среда в тялото ми... Вчера видях една статия, в която грейпфрутът също беше причислен в групата на алкалообразуващите, макар и не толкова силно като лимона...?  :flower:

   Навярно отговора е свързан тясно със същността на Химията като цяло, химическите процеси, киселините, реакциите които протичат...
   В лимоните има лимонена киселина- citric acid. Киселините разправят че разтворени във вода освобождават Водородни йони, а трите групи киселини (2-hydroxypropane-1,2,3-tricarboxylic acid.) в лимонената киселина в частност освобождавали по 4 Водородни-(Hydrogen) йони на молекула.
   Както става ясно има тясна връзка с - "алкалността" или pH т.е. (potential Hydrogen).




...Преди години съм правила гладуване по рецепта на един от най - известните лечители на нашето време - д -р Роберт Морс...

   Знам го този агент, очевидно знае туй онуй, обяснява разни работи, странно ми е говори за чистене на слуз, задръстена лимфа и т.н. а докато говори звучи се едно на носа си говори... :)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #170 -: 01-05-2015, 23:08:59 »

Да, Гроу, отдавна забелязах, а и в разказ на акад. Норбеков е споменато: излиза, че е мнооого трудно, дори за велики учители, многократно убедени на теория и практика в полезността, моралността и пр. достойнства на - да речем - дадено хранене, или система от упражнения и пр.- да ги спазват последователно до края на живота си... Сигурно всеки си спомня за някой сенсей, свръх майстор по бойни изкуства, който на 50 - 60 и повече годишна възраст все още прави семинари, демонстрации, премята и разхвърля хора като снопи от гръсти, но който вече е доста дебел, а не какъвто е бил преди 20-30 години. Забелязвам същото на снимките на "свръх напреднали" учени и "инструктори" по здравословен живот от държавата САЩ... Те много добре знаят, че трябва да имат и снимки в Интернет, по етикети и пр., ноооо снимките им са от преди доста години, или пък си личи как доста са се удебелили вече..  :whistling2 - emotloader:
Вероятно това е велика трудност и само хора като Христос, Ганди, Левски, Учителя, ... тоест, абсолютни единици, са толкова посветени и духовно издигнати, че храненето не им е единствено, нито дори главно удоволствие и запазват младежка фигура до края на земните си дни.
А най-силно действа на хората личният пример. Във всяка човешка дейност учениците от всички полове и възрасти, попиват всичко от учителя - и думи и действия... Отдааавна съм престанал да вярвам на който и да е лекар или лечител, който не може себе си да оздравее, а иска - мен.  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #171 -: 02-05-2015, 07:20:01 »

Да, Гроу, отдавна забелязах, а и в разказ на акад. Норбеков е споменато: излиза, че е мнооого трудно, дори за велики учители, многократно убедени на теория и практика в полезността, моралността и пр. достойнства на - да речем - дадено хранене, или система от упражнения и пр.- да ги спазват последователно до края на живота си... Сигурно всеки си спомня за някой сенсей, свръх майстор по бойни изкуства, който на 50 - 60 и повече годишна възраст все още прави семинари, демонстрации, премята и разхвърля хора като снопи от гръсти, но който вече е доста дебел, а не какъвто е бил преди 20-30 години. Забелязвам същото на снимките на "свръх напреднали" учени и "инструктори" по здравословен живот от държавата САЩ... Те много добре знаят, че трябва да имат и снимки в Интернет, по етикети и пр., ноооо снимките им са от преди доста години, или пък си личи как доста са се удебелили вече..  :whistling2 - emotloader:
Вероятно това е велика трудност и само хора като Христос, Ганди, Левски, Учителя, ... тоест, абсолютни единици, са толкова посветени и духовно издигнати, че храненето не им е единствено, нито дори главно удоволствие и запазват младежка фигура до края на земните си дни.
А най-силно действа на хората личният пример. Във всяка човешка дейност учениците от всички полове и възрасти, попиват всичко от учителя - и думи и действия... Отдааавна съм престанал да вярвам на който и да е лекар или лечител, който не може себе си да оздравее, а иска - мен.  :pensif_29:


Малахов на някои снимки  е доста охранен, но това не означава, че е „кривнал” от правия път. Човекът си спазва неговите принципи на хранене. Той обаче консумира понякога и пилешко месо. Макар да споделя, че в определени моменти веганството да е полезно – според жизнения цикъл, в който се намира организмът. Ако прочетеш биографията му, ще разбереш, че това е нормално след дълъг цикъл на гладуване и дълго възстановяване да си възстановиш нормалния телесен вид. А за някои хора той е да бъдат леко по-топчести. Просто вид конструкция според Аюрведа. По тази причина се налага няколко пъти годишно поне по 7 дни да се гладува на вода.
„Фанатиците”, които спазват „правия път” стриктно, често изглеждат състарени преждевременно: губи им се подкожния колаген и на 40 години вече имат доста бръчки. Това е характерно особено при жените суровоядки и стриктни веганки. Истината не е просто понятие. Тя има много лица.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #172 -: 02-05-2015, 08:40:16 »

Емо , нали си съгласен , че ако няма контрааргумент, няма да е интересно ?    tooth
Имам предвид  "състарените преждевременно  вегани и особено веганки"
Аз уважавам мнението на който и да е , който се е потрудил , наблюдавал и извел някаква зависимост.
Щом е стигнал до нея - значи такава съществува! Това се нарича правило.
Обаче ..
изключенията от всяко правило винаги смущават и навяват подозрение в неговата еднозначност..  :surpris_23:

Тук имам един клип с един 98г. веган, работил до 95 като кардиохирург.. ,( Dr. Ellsworth Wareham )
https://www.youtube.com/watch?v=FX58PyQwrcI
А освен всичко и какво излъчване има този човек! Какво одухотвореност ,благост и доброта струи от него.  :Content_22:   незабравим клип лично за мен! ..

А тук има клип с три дами-веганки ,гонещи 80-те!  
https://www.youtube.com/watch?v=ZulBBztcWJY
Качеството  не е много добро , но в ю-туб има много техни клипове и като поотделно, по име могат да се издирят.

Е? Да коментираме изключенията от правилото ?  :surpris_23: Потвърждават ли го или го омаловажават?
« Последна редакция: 02-05-2015, 08:47:00 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #173 -: 02-05-2015, 08:48:54 »

Емо , нали си съгласен , че ако няма контрааргумент, няма да е интересно ?    tooth
Имам предвид  "състарените преждевременно  вегани и особено веганки"
Аз уважавам мнението на който и да е , който се е потрудил , наблюдавал и извел някаква зависимост.
Щом е стигнал до нея - значи такава съществува! Това се нарича правило.
Обаче ..
изключенията от това правило винаги смущават и навяват подозрение в неговата еднозначност..  :surpris_23:

Тук имам един клип с един 98г. веган, работил до 95 като кардиохирург.. ,( Dr. Ellsworth Wareham )
https://www.youtube.com/watch?v=FX58PyQwrcI
А освен всичко и какво излъчване има този човек! Какво одухотвореност ,благост и доброта струи от него.  :Content_22:   незабравим клип лично за мен! ..

А тук има клип с три дами-веганки ,гонещи 80-те!  
https://www.youtube.com/watch?v=ZulBBztcWJY
Качеството  не е много добро , но в ю-туб има много техни клипове и като поотделно, по име могат да се издирят.

Е? Да коментираме ?  


Бате Бино, цитираното от теб не изключва казаното от мен. А именно: истината има много лица. В някои случаи суровоядството и веганството е единствен начин да се излекуваш от нелечими болести, в други - носят съмнителни ползи. Просто всеки човек е индивидуален случай и е опасно да се обобщава.
А относно наблюденията ми. Виж на какво е заприличала Маги Малеева. Имам и други примери от хора, с които се срещам отвреме-навреме. Изводът не е да не се практикува суровоядство и веганство, а да се прави умно, според личните потребности. Теоретично е напълно възможно суровоядка да си запази подкожния колаген, ако консумира повече храни с омега 3 и омега 6.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #174 -: 02-05-2015, 11:42:41 »

Мъдро думаш , Емо.  За нас обаче остава по-трудното - да се опитаме също да бъдем  мъдри и да преценим кое ще бъде най-добро за нас  :surpris_23:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #175 -: 02-05-2015, 12:16:37 »

Добре Vov, радвам се че си ме разбрал правилно относно въпроса ти с "повишена" трудност който си имал за алкалността и киселинността на лимоните, то и липсата на индикация е достатъчен индикатор, не е ли :D
   Само да не вземе сега някой в желанието си да се хАлкализира в ускорен темп да се нагълтори с някакви субстанции и да стане беля, а иначе и с обикновенно лимонтозу от кауфланда ще стане..  ;D

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #176 -: 02-05-2015, 13:00:47 »

Мъдро думаш , Емо.  За нас обаче остава по-трудното - да се опитаме също да бъдем  мъдри и да преценим кое ще бъде най-добро за нас  :surpris_23:

Всичко е проба и грешка, бате Бино. Важното е човек да опитва. Но, примерно, ако забележи, че при някаква диета или процедури минусите са почти колкото плюсовете, да си направи необходимите изводи и да се поправи. А не да упорства излишно само, защото в книгите мъдреците казали така.
В наше време каквото и да ядеш, все си на някакъв минус, но такъв е животът. Приемаме го философски. В други времена просто не е имало какво да се яде. Пак не е било за завиждане.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #177 -: 03-05-2015, 20:06:35 »

... Само да не вземе сега някой в желанието си да се хАлкализира в ускорен темп да се нагълтори с някакви субстанции и да стане беля, а иначе и с обикновенно лимонтозу от кауфланда ще стане..  ;D

Много уместно казано. Колегите гмуркачи, които се снимат като гмуркат и ловят риба под вода, спряха да посочват дълбочините, след като се установи, че доста неопитни хора се опитват да ги имитират и се ...давят. Затова периодично споменавам,че не е добре от едно прочетено нещо в интернет, в който и да е форум, да се правят самостоятелни опити. Много пъти по-безопасно е - първияти вторият опити да бъдат под нечие ръководство.

Мъдро думаш , Емо.  За нас обаче остава по-трудното - да се опитаме също да бъдем  мъдри и да преценим кое ще бъде най-добро за нас  :surpris_23:

Всичко е проба и грешка, бате Бино. Важното е човек да опитва.

Във връзка с казаното по-горе: ако има начин да се научим от чуждите грешки, е много, много по-добре! Не може всеки всичко сам да открие, дори в една такава област като Възстановяване и поддържане на здравето. :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #178 -: 04-05-2015, 12:27:24 »

Мъдро думаш , Емо.  За нас обаче остава по-трудното - да се опитаме също да бъдем  мъдри и да преценим кое ще бъде най-добро за нас  :surpris_23:

Всичко е проба и грешка, бате Бино. Важното е човек да опитва.

Във връзка с казаното по-горе: ако има начин да се научим от чуждите грешки, е много, много по-добре! Не може всеки всичко сам да открие, дори в една такава област като Възстановяване и поддържане на здравето. :pensif_29:
[/quote]


Така е, но това е неизбежно, Вов. Няма как някой друг да напише книга за теб. Ти сам я пишеш с живота си. Може да се опишат общи закономерности и евентуални възможности. Другото е личен опит, проба и грешка.
Разбира се, колкото си по-добре информиран, толкова по-адекватни решения ще взимаш.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Възстановяване и поддържане на здравето
« Отговор #179 -: 04-05-2015, 15:37:14 »

...Тук имам един клип с един 98г. веган, работил до 95 като кардиохирург.. ,( Dr. Ellsworth Wareham )
https://www.youtube.com/watch?v=FX58PyQwrcI
...А тук има клип с три дами-веганки ,гонещи 80-те! 
https://www.youtube.com/watch?v=ZulBBztcWJY

Ето, в тези примери и в които и да са други, става съвсем ясно, че само сурова храна или само йога или само "гладуване" ... + много приказки за подобряване  на здравето ...не водят до съществени резултати... Затова като чуя, че някой е "веган, пък виж го на какво прилича..." не хващам никаква вяра.
Дълготрайният и значителен успех се постига с:
1. Много, много силно желание да възстановим здравето си. За това би помогнало общото (ни) отношение към себе си, към близки и приятели, към света изобщо...
2. Търпеливо изучаване на пътища(та) и постепенно намиране на своя път.
Това включва упражнения за мислене, пиене, хранене, дишане и мускулни такива. В какво съчетаване, честота, количества и пр. - всеки сам избира.
3. Създаване и непрекъснато поддържане на нестихващ ентусиазъм, радост, дори възторг от 2. по-горе.
4. Непрекъснато дообразоване по всички въпроси, свързани със здравето ни.
5. (Отново) Упражняване 10 часа на седмица е скромен ориентир. Хранително изключение за мен е нещо, което ни се хапва поради неизградени нови навици и вкусове, но което знаем, че е вредно, 1 път/месец. (Не 1 път на ден... :whistling2 - emotloader:)
6. Навлизане в дружелюбна среда, в която хората са тръгнали по същия път.
7. При всеки случай на преяждане/препиване и пр. сривания в старите навици, препрочитане на някой любим текст, споделяне със сродни души и т.н. - разтоварване по някакъв начин, прошка към себе си и пак напред. Никакво отчаяние или отказване!
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.109 секунди с 21 запитвания.