Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: „Зает съм.Търся причината за болестта си.” И май дълго ще съм зает.. :)  (Прочетена 7807 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

За мен лично отдавна е ясно: да търсиш причината за болестта си е все едно да търсиш черна котка в тъмна стая, в която изобщо няма котка ))
Не сте съгласни? Прекрасно , тъкмо ще поспорим :) (Аз съм се подготвил с моите аргументи ,вадете вашите  8))

Преди година един млад лекар ми писа тук във форума, че отчаяно и настървено търси причината за дерматита, от който отдавна страда жена му. Дойдоха даже и у нас, да й направя акупунктурна диагностика, защото досега не намирали причината и съответно подходящото лечение..Казах му – „Приятелю, симпатични хора сте и двамата, но не си губи времето, няма да я намерите! „
„Ама как така, аз ще изровя земята, но ще открия причината за тоя гаден дерматит, нали трябва да го излекувам!” - ми отговаря .
Аз пак си знам моето..:  „Може и да  намериш нещо , но то ще е МЕЖДИННА причина , няма да е ПЪРВОпричината.. ”  И добавям, макар да знам , че оттук нататък той вече не ме разбира : "Зад всяка причина, която ще намериш, ще стоят още поне дузина други причини. Те са „причини за   ПРИЧИНАТА”. А всяка една от тях си има пък своя причина..Коя точно от тях ще обявиш  за виновна за дерматита?
„Ами какво да правя тогава?”
„А! Това е вече добър въпрос.  Ще избереш подход, който не се интересува от причините! Няма да се объркаш, той е само един – почистваш организма, подравняваш го да живее според природните закони , внимаваш за мислите, за емоциите , за съзнанието  и ..общо взето – това е. Просто почти като боб”
Не знам доколко съм му помогнал, но мисля, че отговорът не му хареса и той още търси причината за дерматита..


Понеже винаги ще има такива  , които няма да са съгласни с такова „обезсърчаващо” становище като моето,( например уважаващите Научната медицина) предлагам  да разгледаме под лупа въпроса за причината за болестта атипичен дерматит тъкмо според НАУЧНАТА МЕДИЦИНА
(  тук нямам забележки към нея)

Нека започнем , а вие внимавайте  ;)

АТИПИЧЕН ДЕРМАТИТ.

Възможни причини и фактори:

1.Наследственост
2. Хиперреакция към различни алергени. ( за да има такава, нещо в организма не е е в баланс)
3. Психо-емоционално пренапрежение,
3. нарушена обмяна на веществата.
4. слаб имунитет
5. Нарушено усвояване на хранителни вещества. ( редица болести на храносмилателните органи водят до непълно усвояване на някои от веществата. Неразградени, те постъпват в кръвта, но са разпознати от организма като антитела! А както знаем, антителата той атакува, изработвайки  антигени! Което често се проявява и с кожни промени.)

Но това не са крайни причини, виждаме , че те също си имат причина...

Нека разгледаме САМО ЕДНА от „причините” за дерматит:

Нарушено усвояване на хранителни вещества

Възможни причини и фактори:

1. Дискинезия на жлъчния мехур.
2. Проблеми с тънките черва( чревни инфекции, недоимък на лактаза, паразити,глутенова   ,млечна, соева непоносимост, и мн. други)
3. Панкреатит ( слаба секреция на панкреатин)
4. Глисти и други паразити
5. Бърз растеж на гъбички и бактерии
6. Гастрит (недостиг на стомашна киселина)
7. Анатомични причини ( стриктури, дивертикули, фистули.. и др.)
8. Гастроентерит

Нека разгледаме САМО ЕДНА от причините за това нарушено усвояване.  

ДИСКИНЕЗИЯ НА ЖЛЪЧНИЯ МЕХУР

Механизмът: мехурът не работи нормално –самопроизволно излива  голямо количество жлъчка / при отсъствие на храна/ в чревния тракт, като с това го ерозира , спазмира, и нарушава функциите му, една от които е самоочистване на организма. Когато тя се наруши , се стига до самоотравяне на организма, което може да се прояви с различни алегични реакции, на първо място – дерматит.

Възможни причини за дискинезията:

1.   Лошо хранене ( наблягане на солено, люто,мазно, пържено, пушено, твърд алкохол)
2.   Стрес
3.   НЕРВНО ВЕГЕТАТИВНА ДИСТОНИЯ  (НВД)
4.   Паразити.
5.   Дисбактериоза
6.   Възпалителни заболявания на храносмилателния тракт
7.   Ендокринни заболявания (щитовидна жлеза, диабет)
8.   Прекаран хепатит
9.   Наследственост
10.   Хронични възпаления на дихателните пътища.

Нека разгледаме 4 от причините:

Нервно вегетативна дистония
  

 причини и фактори:

1.   Хроничен стрес
2.   Неизразходени ( с физ.действие) емоции, водещи с времето до дисбаланс на нервната функция.
3.   Инфекции
4.   Пушене
5.   Честа употреба на кофеин
6.   Преумора
7.   Продължителна хиподинамия
8.   Остеохондроза на шийните прешлени!
9.   Заболявания на вътр.органи ( язва, панкреатит,колагенози и др.)
10.   Ендокринни заболявания ( щитовидна жлеза)
11.   Физически и химически въздействия - микровълново излъчване ( мобилни апарати) рентген,и др. токсични въздействия.
12.   Излишък на емоции ( жените по-често страдат от НВД )
13.   Проблеми с бъбреците!

ПАРАЗИТИ

причини-

1. най-общо-слаб имунитет, контакт с паразити.

ДИСБАКТЕРИОЗА

 причини:

1. Използване на антибиотици,антисептици,хоромони
2. Нерационално хранене ( предимно въглехидратни и мазни храни, без  сурови плодове и   зеленчуци
3. Дълго протичащи стомашно-чревни възпаления ( колити, гастрити,дуоденити, панкреатити и др.)
4. Паразити, глисти.
5. Неблагоприятна еко-обстановка.


ЗАБОЛЯВАНИЯ НА ЩИТОВИДНАТА:

възможни причини и фактори:

1.Нарушения в имунната система
2. Проблеми с Вегетативната Нервна Система ( пак тя ли бе.. tooth).
3.Наследственост
4. липса на йод
5. излишък на йод
6. синозит
7. гнойна ангина
8. вирусни инфекции ( грип, херпес..)
9. ревматизъм
10. хронични инфекции
11. гъбична инфекция
12  алергични заболявания

Да продължаваме ли още?
Мисля, че не е нужно ..
Особено като стана ясно, че болест А  води до  болест Б , но и болест Б  също води до болест А !! ;D

ВНИМАНИЕ!
Тук не изброяваме „алтернативните” и езотеричните причини:
1.погрешни мисловни и житейски модели. ( по Луиз Хей)
2 . Лоши мисли и чувства (омраза,завист, алчност и др.)
2.влияние на геопатогенни зони и мрежата на Хартман.
3.резбалансиране на чакрите
4. Дисбаланс на енергиите в различни системи от тялото. ( по източната медицина)
5. кармични обременености / или наказания за извършени грехове в този живот.
6. неспазване на Фън-Шуй.
7. „пробои” в астралното, енергийното ,менталното тяло..
8. неспазване на Божиите закони.
9. Външни енергийни въздействия ( магии )
10. Зашлакованост на организма. ( огромен брой холистични медици считат това за основна причина.)
11 .Липса на обич и потребност за обич ( знам, на голяма част, и най-вече на дамите, това им е „любимата”  и единствена причина.Само че им е любима като са здрави..  ;D  Разболеят ли се и заболи ли ги.., кой знае защо – бързо отиват на лекар, лечител или питат във форумите.. :))))) )

Е, ще можем ли да определим  каква е причината за дерматита на жената на доктора? :surpris_23:

То да оставим това, ами има и още по-лошо...  :o  :surpris_25:
За съжаление, дори да сме намерили и отстранили  всички възможни причини, не значи че ще се излекуваме. Защо? Ако болестта е отскоро – да. Но ако е от дълго време , тя вече е проникнала в други финкционални системи, предизвикала е компенсаторни реакции, дегенеративни изменения, с една дума – пуснала е дълбок корен, за чието изваждане вече са необходими  по-категорични и активни действия.

Заключение и разсъждения:

Когато сме болни, всички ние искаме да намерим някаква причина за това , която да отстраним възможно най-бързо и  да си върнем здравето в най-кратък срок.( аз на първо място!  tooth) Най-добре това да е някакъв бацил, който да премахнем с някой цяр или с ток и да приключим с проблема.  Случва се и да успеем и сме горди , че сме „намерили причинита”. Само че след време бацилът цъфва пак.. или пък на овакантеното място се е наместил нов бацил .. и пак имаме някакъв здравословен проблем..
Някои се захващат да търсят следващият пореден „причинител”, докато на други им „светва”, че бацилът май не е основната причина, тоест първопричината. И че явно нещо в организма благоприятства неговото присъствие и безконтролно размножаване..
 Точно това е винаги първопричината ,която не можем да сбъркаме: заболял е ОРГАНИЗМЪТ, което може да се  дължи на хиляда възможни фактори..
Върви ги търси и изследвай ако си нямаш работа.. tooth

И какво да правим тогава, след като стана ясно , че шансът да намерим първопричините е равен на това - да изкопаеш Тракийско съкровище?
Ами , според мен, да действаме без Тракийското ..( особено след като е вече изкопано ), след като  си имаме подръка едно друго съкровище.. някои се сетиха - форумът "Земя назаем".  Там има казано немалко какво да правим

 
  
(материалът е изцяло "авторски".Използвал съм  малко информация от медицински сайтове. Ако ще се копира, споменавайте форума, мен не държа.)
« Последна редакция: 06-09-2014, 15:44:47 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

добър пост, интересно как още това не е било отбелязано писмено от някого!   ;D
и добре си се сетил да споменеш, че иде реч за физическите причини, които наистина не са водещите, а винаги, в цялата им стълбица, са последица от духовните такива!   ;D
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

Цитат
„Ами какво да правя тогава?”
„А! Това е вече добър въпрос.  Ще избереш подход, който не се интересува от причините! Няма да се объркаш, той е само един – почистваш организма, подравняваш го да живее според природните закони , внимаваш за мислите, за емоциите , за съзнанието  и ..общо взето – това е. Просто почти като боб”

- бате Бино

Амин!  :love_026:

бате Бино, поздравления за изключително интересната и полезна статия!
Направи я важна, моля те, нека повече хора я забележат и прочетат.
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129

Поста е страхотен! Накара ме да се замисля, определено се надявах да открия една причина за всичко и да минава и заминава. :-) Да ама не...
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

причината е една винаги - замърсяване на духовно и физическо ниво и недостиг на здрава, истинска храна и вода - духовна и физическа.
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

За мен лично отдавна е ясно: да търсиш причината за болестта си е все едно да търсиш черна котка в тъмна стая, в която изобщо няма котка [/url

съгласна...и вместо да играеш на "болен съм и сега трябва да разбера как и защо", по добре започни да играеш на "аз оздравявам"... тоест ясно ми е че някъде нещо са се разстроили нещата, стига ми това да осъзная, а от тук какво и как ще става - зависи от мен.
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88

Май всеки знае какво е болест. А колко са онези, които са наясно що е здраве? Масовото схващане е, накратко казано, липса на симптоми /т.е. забележими реакции на организма/. Затова и стремежът е към туширането им - нещо напълно погрешно като цел. Всъщност когато разбираме здравето като състояние на личността с определени параметри и възможности /така аз го разбирам/ и се стремим към постигането и поддържането му, тогава от самосебе си ние ще се насочим към първопричините за изграждането му.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

и на практика това се постига как, Евгени?   ;D
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88

Накратко казано - с разум и действия. Когато от наличната информация отсеем зърното от плявата ще намерим верния път. Най-верният ориентир са резултатите.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

даа, на казване е кратко, но като изпълнение може да отнеме години отсяването на зърното   ;D
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Поздравления за прозорливостта бате Бино.  :Content_14:  Много ми хареса лафа с липсващата черна котка... Вместо да я търся е много по-лесно да натисна РЕСТАРТ, чрез едно гладолечение и всичко си идва по местата. Въпросът е след това да не се повтарят старите грешки, ето тук е сложото.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519


АТИПИЧЕН ДЕРМАТИТ.

Възможни причини и фактори:

1.Наследственост
2. Хиперреакция към различни алергени. ( за да има такава, нещо в организма не е е в баланс)
3. Психо-емоционално пренапрежение,
3. нарушена обмяна на веществата.
4. слаб имунитет
5. Нарушено усвояване на хранителни вещества. ( редица болести на храносмилателните органи водят до непълно усвояване на някои от веществата. Неразградени, те постъпват в кръвта, но са разпознати от организма като антитела! А както знаем, антителата той атакува, изработвайки  антигени! Което често се проявява и с кожни промени.)

Но това не са крайни причини, виждаме , че те също си имат причина...

Нека разгледаме САМО ЕДНА от „причините” за дерматит:

Нарушено усвояване на хранителни вещества
Възможни причини и фактори:

1. Дискинезия на жлъчния мехур.
2. Проблеми с тънките черва( чревни инфекции, недоимък на лактаза, паразити,глутенова   ,млечна, соева непоносимост, и мн. други)
3. Панкреатит ( слаба секреция на панкреатин)
4. Глисти и други паразити
5. Бърз растеж на гъбички и бактерии
6. Гастрит (недостиг на стомашна киселина)
7. Анатомични причини ( стриктури, дивертикули, фистули.. и др.)
8. Гастроентерит

Нека разгледаме САМО ЕДНА от причините за това нарушено усвояване.  

ДИСКИНЕЗИЯ НА ЖЛЪЧНИЯ МЕХУР

Механизмът: мехурът не работи нормално –самопроизволно излива  голямо количество жлъчка / при отсъствие на храна/ в чревния тракт, като с това го ерозира , спазмира, и нарушава функциите му, една от които е самоочистване на организма. Когато тя се наруши , се стига до самоотравяне на организма, което може да се прояви с различни алегични реакции, на първо място – дерматит.

Възможни причини за дискинезията:

1.   Лошо хранене ( наблягане на солено, люто,мазно, пържено, пушено, твърд алкохол)
2.   Стрес
3.   НЕРВНО ВЕГЕТАТИВНА ДИСТОНИЯ  (НВД)
4.   Паразити.
5.   Дисбактериоза
6.   Възпалителни заболявания на храносмилателния тракт
7.   Ендокринни заболявания (щитовидна жлеза, диабет)
8.   Прекаран хепатит
9.   Наследственост
10.   Хронични възпаления на дихателните пътища.


    Оградил съм частта свързана със стомаха и 12 пръстника като пряко свързани с нарушеното усвояване на хранителни вещества. Честно казано получава се малко омагьосан кръг.

    "Кожата" на стомаха и най-вече тази на 12пръстника я посочват като една от най-важните за цялостното здраве  на тялото, за чистенето на токсини,усвояването на хранителни вещества, производството на невротрансмитери...., черния дроб произвежда жлъчните сокове които спомагат за храносмилането и усвояването на мазнините, както и за чистенето на токсините.

     Ако в случай че дроба е задръстен, това затруднява движението на жлъчни сокове и храносмилането и усвояването няма да се случат в пълна степен.
     Производството на жлъчни сокове пък го посочват като пряко стимулирано и от приеманите мазнини с храната, т.е. един вид ако няма адекватно количество вкарани мазнини с храната, черния дроб не произвежда оптимално количество жлъчни сокове...,а от недостатъчно произведеното количество  жлъчни сокове няма да бъде оптимално и количеството на стомашния сок, което само по себе си няма как да води до оптимално та дори и правилно храносмилане и усвояване.

      Кога това неконтролирано изливане на жлъчен сок в 12пръстника води до проблем, на празен, на пълен стомах, без пиене на вода, с приемане на достатъчно вода?
      Малко се завърта колелото, да не би именно подтискането на жлъчен сок да води до нарушаване лигавицата на тънките черва?..., щото ако е така не е никак добре.
      Да не стане като с ниското количество на стомашен сок, което лекуват с препарати подтискащи производството на стомашен сок. :)


Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Поздравления за прозорливостта бате Бино.  :Content_14:  Много ми хареса лафа с липсващата черна котка... Вместо да я търся е много по-лесно да натисна РЕСТАРТ, чрез едно гладолечение и всичко си идва по местата. Въпросът е след това да не се повтарят старите грешки, ето тук е сложото.

   Именно, ако нещо не е оптимално в тялото (храна, вода, емоции), дори и след този рестарт нещата пак ще отиват в неправилна посока. Аз си мисля че въздържането от храна не трябва да е спасителния пояс, а именно оптималния вид и количество храна, под каквато и да е форма- веществена или не, пък който му разбира достатъчно може да ползва въздържането от храна като лост да вдигне ниво на горе себе си. :)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Благодаря на всички за топлите думи и за високата оценка  :thankyou: (Дано да съм я заслужил :))
Да, темата е важна. Насочих я в това направление повече с "възпитателна цел". Защото болшинството от болежките по тоя свят са именно такива - "с неизвестна причина" или  с "комплекс от причини". Това са всички хронични, автоимунни, онкологични, синдроми  и вероятно др. болести..
 Но верен на потребността си  за обективност, съм длъжен да дам (мое) становище, че понякога наистина е необходимо да се търси причина, дори и тя да не е КРАЙНАТА ПЪРВОПРИЧИНА..
В кои случаи? ( добавяйте, ако съм пропуснал нещо)

1. При всички професионални заболявания. Където винаги има някакъв постоянно действащ вреден фактор ,който, докато не бъде отстранен, не може да се мисли за оздравяване -    химични вещества, вибрации , лъчения, дълго стоене прав, дълго на колене ( фаянсаджия), пренапрежение ( имате ли представа за работният режим на сервитьорите по корабите? Мамма миа! - 6 месеца по 14-16 часа на ден , без почивен ден!! Почти всички са принудени да вземат наркотици или поне по 4-5 Редбула-а  дневно за да издържат! Мой приятел е от 15г. по корабите и ми разказва от първа ръка.)  

2. Всички тежки възпалителни и животозастрашаващи състояния, когато може и трябва да бъде устанавено кой точно е бацилът-агресор. (напр. при менингит, малария, пневмония,  енцефалит ..) За да се овладее тежката фаза! А после вече да се умува на спокойствие защо това е третата пневмония за две години..   и какво да се прави за да се засили организма.

3.  При наличие на механични пречки , чужди тела, както и вродени аномалии, възпрепятстващи нормалното функциониране на организма - големи фекални камъни ( познавам жена, която само след една единствена клизма си оправила 20 годишен запек.. просто е имала късмет с причината :) ) конкременти в бъбреците, в жлъчката, износени сърдечни клапи , запушени важни съдове, стеноза на матката ( много рядък вроден проблем, заради който не може да се забременее! Добре, че се напънахме да помислим повече от лекарите, защото още щях да съм бездетен.. Никой от тях не го допусна като причина за все неслучващото се зачатие. А се оправя просто -разширява се канала и почва да пропуска това ,което трябва да пропуска :) )      

5. Паразитни заболявания.
  - големи паразити : Метил, тения и всякакви други ужасии , които директно застрашават живота. Трябва да се знаят като причина, защото зискват специфичен подход за отстраняването им.  
Съгласно паразитната теория, всички болести се дължат на разни бацили.

 - Онкология:  Достатъчно лекари постигат огромни успехи след ликвидирането на "обичайните заподозрени" - кандида ( Симончини) трихомони ( Т.Свищева) фасциолопсис буски ( О.Елисеева) ,токсоплазма ( В.Кривонос) имащи "участие" в развитието на болестта. Дори и да не са първопричина, тяхното премахване силно повлиява процеса..Естествено , после също трябва да се умува какво да се прави за да не се появат пак.
 
- психични заболявания дори! : Имам честта да познавам лично "еретикът" д-р Владимир Кривонос от Украйна, който е зъл предследвач на токсоплазмата! В 25 годишната си практика постига чудодейни излечения/подобрения  при почти всякакви болести посредством ликвидиране на този бацил! Дори и при шизофренията и епилепсията!! Описано е подробно в книжката му ( която имам) "Трихомонада и токсоплазма - опасный тандем ".
 И тук пак следва същото: Какво да се прави за недопускане на този бацил.
 
- 6.Явни негативни въздействия: геопатогенни зони , магии , зла тъща/свекърва  tooth ( не са за подценяване и трите фактора! Без премахването им ще е трудно да се върне здравето )

-  Като цяло, не е грях да търсим причини при всички патологии, но с уговорката , че това не са крайни причини и че , тяхното "намиране" може да помогне само отчасти и временно  - 1. за "мониторинг" на процеса по оздравяването и
   2. потиснатите  "косвени причини" ( като бацили например ) временно да облекчат , да "свестят" болния, да му повдигнат живеца, оптимизма..  и с надеждата той после сам да поеме кормилото ..  :Content_22:

Трябва да се признае, че дори народната медицина, която лекува "на парче" отделни органи, безусловно има успехи, това не може да се оспори. Само че истинските лечители ( като Петър Димков, Дънов  и др. ) дават не само готови билкови схеми , но и  немалко ценни препоръки как да се живее, за да не се стига до болест  ;)  С което сами доказват, че билките , макар и "чудодейни" , не са панацея , особено ако сме на принципа - "природно и полезно е това, което ми е вкусно"  tooth  (цитирам постът към една статия )

Гроуи, твърде сложно е дори за академиците лекари, а какво остава до нас,  дилетантите  tooth
 Аз дотук съм разбрал , че не може да имаш САМО болна жлъчка, или САМО болен стомах или САМО болно черво..
 Всичко там е свързано и в някаква степен винаги са засегнати и съседите  :-\

 ЕВГЕНИ, да, важен много е въпросът, който си повдигнал, имаме писано по темата:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1058.0
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1137.msg23917#msg23917

Вторият линк получават   всички ( щат не щат  tooth) при първо запитване за препарата Тодикамп. Опитвам се нежно да им намекна да не разчитат САМО на Тодикамп или който е да е друг цяр ...
Но ситуацията е.. вероятно се досещате ..  tooth
Един не е казал:  "Мерси за линка"
Обаче съм им силно благодарен и задължен, че поне ( от възпитание ) среден пръст не ми показват  tooth 
Вече съм свикнал с подтекста  "Давай да пием, че нема време за четене и за мислене" и не се сърдя, нали ни учат "позитивно да мислим" я ..     
« Последна редакция: 07-09-2014, 13:21:21 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Според мен Бате Бино преминава към своя зрял син период. Макар да имам резерви по някои от темите които е засегнал, очаквам с нетърпение оранжевия, каквото и да значи това. Той отдавна е запознат с моята теза, а именно, че знаещият трябва да е внимателен какво говори, защото не знае.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Енигматичността е  основна черта и "запазена марка" на твоя изказ, приятелю Тихий . И подобно на Айнщайн, който само той си разбирал теорията, така и ти с твоите "кодове" tooth (  а и не само ..  tooth )
Може и да не знам, но поне пиша..:)))
 А ако всички имаха твоят пестелив стил на "загатване" и "недоизказване", нямаше да има форуми ..щеше да е безпредметно просто :)
  Ако с нещо конкретно не си съгласен - сподели , ще го обсъдим, а не така , както в оня руски разказ, дето главният герой от люлката до гроба си знаел само едно: "Не се обгръща баобаб! "   tooth
Та и ти с това твоето прословуто "знаещият не говори ,говорещият не знае"

Между другото..., не бих казал, че единственият съфорумец, който многократно си признавал, че  боготвориш и твой идол  (Purelove,  Л.М. Лунното момиче) - НЕ ГОВОРИ ..  Напротив - тя говори много  ;) ;)
Значи какво  излиза.. , че ти я харесваш защото НЕ ЗНАЕ? 
Ако е така- значи  влизаш в противоречие със себе си .. ?
 
Ако не е - значи проблемът за теб не е в това , че се говори , а в това което се казва ;) ;) ;)
ЗНачи , за да излезеш достойно от ситуацията , се налага или да си редактираш девиза, или да кажеш с какво не си съгласен , за да го обсъдим дружно, нали за това е форумът ?  :surpris_23:
Защото в противен случай, след като не даваш аргументи и конкретика, излиза , че просто не съм ти симпатичен..
Което не означава обезателно , че не знам..

 

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Гроуи, твърде сложно е дори за академиците лекари, а какво остава до нас,  дилетантите  tooth

   Аз конкретика чак не изисквам, но ако някой може да я даде, ще я дискутираме и нея. ? знак който съм зложил е всеки да се замисли върху въпросите, в случая казваш: жлъчката ако излива сок когато си поиска, ако това е ерозивно за лигавицата след нея, то пиенето или непиенето на вода може да е или задълбочаване на проблема или ключа към връщане на баланса.

   Същото нещо и с храната: ако въпросната жлъчка излива сок, който е установено че действа пагубно за лигавицата, то логиката води към вкарване на храна по често, а въздържането от храна поне за кратко би обострило явно проблема, поне нещо такова си представях аз.

   Иначе ако нещо е сложно за академиците, то за обикновенните хора като нас не би трябвало да е проблем да видим истината, не сме обременени толкова, мое мнение :)

   Вече дори и логиката да е правилна, предполагам може да се иде ниво на горе - разума да каже какво да правим :)

Аз дотук съм разбрал , че не може да имаш САМО болна жлъчка, или САМО болен стомах или САМО болно черво..
 Всичко там е свързано и в някаква степен винаги са засегнати и съседите  :-\
   
   Даам, или с други думи това което медицината нарича "Х" в един орган, в друг орган макар и да са го кръстили "Y", не е съвсем така. :)

ЕВГЕНИ, да, важен много е въпросът, който си повдигнал, имаме писано по темата:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1058.0
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1137.msg23917#msg23917

Вторият линк получават   всички ( щат не щат  tooth) при първо запитване за препарата Тодикамп. Опитвам се нежно да им намекна да не разчитат САМО на Тодикамп или който е да е друг цяр ...
Но ситуацията е.. вероятно се досещате ..  tooth
Един не е казал:  "Мерси за линка"
Обаче съм им силно благодарен и задължен, че поне ( от възпитание ) среден пръст не ми показват  tooth 
Вече съм свикнал с подтекста  "Давай да пием, че нема време за четене и за мислене" и не се сърдя, нали ни учат "позитивно да мислим" я ..     

   Ако бях запознат с препарата и с дискусиите щеше да ми е по-лесно, но уви. Мисля си бате Бино че след като човек е приел мисията да дава от себе си в името на общото благо на това общество - нали това е общата идея тука, на този форум,  е отворено общество, че няма място за стъпки назад, единствено бутането напред е от значение и оптимизиране където е възможно.

   Поне ако болшинството на участниците са с такава нагласа, нещата няма как да не вървят правилно, има и изключения от "дисциплината", но поне ако повечето мнения са не просто 2 думи с които се пише нещо, но не казват нищо информативно, ще е направо TOP.

   Само така може да стане това място от просто форум- в база от данни за заинтересованите :)  В тая връзка, недей да търсиш непременно благодаря, мисията изисква жертви, който обича вече него не можеш да спреш :)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Гроуи, по въпроса за "мерси за линка" погрешно си ме разбрал ( можеше по-точно да го кажа, съгласен съм :) )
Исках да кажа, че не го поглеждат   tooth, хич не ми е до благодарността им.. аз не съм го писал за благодарност :) ( за всичко, което сме научили от интернет безплатно -  някой друг се е бъхтал.. Ако той не е вложил - ние няма да получим. Ако ние не вложим - някой друг няма да получи.. това е моето разбиране  )

И давам този линк не за да правя "непоискано добро" , а защото те самите ми споделят, че търсят начини да се излекуват и били готови на "всякакви съвети" .. (Обаче това последното го разбират като "кратки готови рецепти  с дозировки" ,както е в аптеката :-\  и в инструкция за експлоатация на домашен уред  )
« Последна редакция: 08-09-2014, 09:12:42 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

   Йода буди интерес, поне за мен. Срещал съм в нета твърдения на разни хамерикански доктори и хомеопати че го свързват с най-различни състояния на дисбаланс в тялото. Няма да се очудя ако са прави. Ако бате Бино няма против да допълня за Йода в неговата тема/изследване, за да не се разпиляваме излишно :)

  Ниските нива на Йод ги свързват с:

- понижена функция на Щитовидната жлеза.
     Йод + аминокиселината Тирозин, изграждат Тироидните хормони.

- Хашимото - автоимунно състояние на Щитовидната жлеза.

- нарушава метаболизма на клетките, задръства лимфата.

- рак на репродуктивните органи и в двата пола, рак на простатата у мъжа.

- рак на гърдата: твърде много естроген, който Черния дроб не може да обработи, заради ниски нива на Йод.
    Черния дроб е органа в тялото, който обработва естрогена.

- свързан е с ензима който е отговорен за производството на Меланин, пигмента от който зависи пигментацията на кожата и в частност на косата!
    Меланина се образува от окислението на аминокиселината Тирозин.

Елементите от Халогенната група: Хлор, Бром и Флуор са антагонисти на Йода ! т.е. редуцират го, същото се твърди и за захарта и стреса.

« Последна редакция: 09-09-2014, 21:09:45 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 23 запитвания.