Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Коензим Q10  (Прочетена 26093 пъти)

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Коензим Q10
« Отговор #40 -: 26-09-2014, 13:47:16 »


   Значи стана ясно че никакъв калций няма в киселото мляко,не и усвоим, но може да увеличи стойностите на Ca в кръвта, в ядките имало но не бил достатъчен, за сметка на това в черупките от яйца има много и в комбинация с елементи от аптеката било здравословно да се приема... Добрее :)
започвам и аз да обработвам черупки от яйца яйца яйца  :Content_4 - emotloader:
   Ако някой има симптоми на липса на калций в тялото, това не означава непременно че е недостатъчно калция в менюто му или че тялото има нужда от още калций!
Ако някой има недостиг на калций това означава,че се храни с киселинни храни т.е. вредните храни-месо,млечни,белобрашнести,готвени храни.Пие кафе и безалкохолни.Киселинните храни изсмукват калция от костите и зъбите.Но пък от друга страна калция е необходим при по-възрастни хора,с проблемни кости и остеопороза.Така че...голям залък лапни,голяма дума-не казвай.
Лично аз си обработвам чинно черупките,защото малкия сега започва да сменя зъбите.Не прибавям нищо от аптеката.А за киселото мляко не ми се спори,защото 3 години работих в мандра и лично го правих преди мнооого годинки... tooth tooth tooth
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Коензим Q10
« Отговор #41 -: 26-09-2014, 13:55:47 »

Мъгла е , като цяло.. както с калция , така и с Q10,  Q8  ( Q5 e  метъл група , да не се бърка с нея :) )
и всичко останало ,трябва да признаем  tooth Няма как да се изчислят  дневните ни нужди , че нито да сме в недостиг, нито в излишък.. Ей тук му е мястото на "положителното мислене" според мен - че сме уцелили правилните дозировки на няколкото хиляди витамини, минерали, ферменти и прочие неща, които влизат в нас (,както и милиардите комбинации, в които те влизат помежду си! )  tooth или , че ако не - организмът ще свърши тая работа вместо нас  
« Последна редакция: 26-09-2014, 13:58:10 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Коензим Q10
« Отговор #42 -: 26-09-2014, 14:01:55 »


   Cherry ти очевидно си знаеш всичко, не е нужно нищо допълнително да ти се казва, само витамини не ти достигат твърдиш. Калция гледам и на възрастни и на млади го предписваш а и за себе си, дано имат нужда всички от толкова колкото им слагаш в паничката.
   Мога да те помоля любезно тъй като ме цитираш само да не слагаш в устата ми думи или залци.., не съм споменавал никога индустриално приготвяне на каквото и да било, а ти че си работила в мандра, много хубаво е това наистина  :D

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Коензим Q10
« Отговор #43 -: 26-09-2014, 14:54:51 »

grow,пак си ме разбрал погрешно,приятелю... :bleh
Не ме интересуват нито витамини,нито минерали,консумирам си каквото ми е вкусно.Нито пък съм запозната с цифричките на необходимите за организма нутриенти,дето ги пише в дебелите книги.
Черупките от яйца ги приготвям за малкия,защото сменя зъбите. :whistling2 - emotloader:
А за млечните и киселото мляко мога да напиша докторат,чието заглавие е:"Не консумирайте тези продукти никога".Понеже съм доша капха по аюрведа млечните ме скапват от воле.А ако искаш точния състав на киселото мляко и мл.производни,разбит по химични и микробиологични показатели-имаш го веднага.Дъвкала съм го близо 10-ина години.Повярвай ми-в киселото мляко няма и една молекула калций-такъв,който да се усвоява от организма.Нито пък в така прехваленото сирене. :bleh :bleh :bleh
« Последна редакция: 26-09-2014, 14:57:19 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

danito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Коензим Q10
« Отговор #44 -: 26-09-2014, 15:31:36 »

"При аутопсията на тялото на Пол Брег лекарите с изненада установили,че всичките му вътрешни органи са запазени и са като тези на 18-годишен младеж.
Лъжа, измислена с единствената цел да се продават книгите му. Както виждате има ефект. Най-вероятно изобщо не е правена аутопсия (та той се е удавил, не е убит).
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Коензим Q10
« Отговор #45 -: 26-09-2014, 20:58:16 »

 Един добре пречистен организъм усвоява всичко от въздуха казваш Чери. Да разбирам, че говориш за хранене, чрез прана. Може би ако човек е пранояд това е възможно, но в противен случай е абсурд да се усвои, каквото и да е от въздуха с изключение на кислирода, който се вдишва, чрез белите дробове. Смяташ ли, че е възможно например да се поддържа прилична мускулна маса, чрез слънцеядство или праноядство?
В млякото нямало усвояем калций казваш също, но пък киселото мляко съдържа пробитични бактерии, които са изключително полезни, нали? Не трябва да се отрича нито една храна. Всяка храна съдържа полезни хранителни вещества за определени органи и системи.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Коензим Q10
« Отговор #46 -: 26-09-2014, 21:57:12 »

grow,пак си ме разбрал погрешно,приятелю... :bleh
Не ме интересуват нито витамини,нито минерали,консумирам си каквото ми е вкусно.Нито пък съм запозната с цифричките на необходимите за организма нутриенти,дето ги пише в дебелите книги.

  Приятелко любима с това трябваше да започнеш, това обяснява някои работи, не виждам обаче как човек може да се хвали че не се интересува от дадена материя , сега разбирам защо толкова настойчиво обсъждаш гладуването, явно вкусотиите които хапваш си казват думата.
Иначе много добре съм те разбрал! ти не се интересуваш от техническа информация но разбираш от повечето работи, я кажи ми тогава 3-4см циментова замазка колко време съхне на 15-17 градуса, но без да ме препращаш към бгмама?

  Темата е на горе с краката, сега остава cherry дето си похапва каквото и е вкусно, да говори и почне да разбрира и от прана и всичко ще си дойде на мястото, особено ако някой и каже че е вкусна  :Confus_3:


Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Коензим Q10
« Отговор #47 -: 29-09-2014, 07:11:34 »

grow,обсъждам гладуването защото ме интересува.Също-млечни не консумирам от две години,защото са "смъртоносни" за моята особа.Също-месни и белобрашнести изделия не консумирам от години.Иначе-да,хапвам си вкусотийки на корем, не отричам-любимата ми са зеленчуковите салати и сочните плодове.Просто казах,че в киселото мляко няма грам калций,а в ядките е малко.
Ех,пак бях разбрана погрешно,еййййй.... :Confus_3:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Коензим Q10
« Отговор #48 -: 29-09-2014, 07:14:34 »

"но пък киселото мляко съдържа пробитични бактерии, които са изключително полезни, нали?"
Да,ако е домашно произведено.Но ако имаш способността да натрупваш повече от обикновено слуз в организма надали млечнокиселите бактерии ще те спасят в случая.Има и много други начини за набавянето им,млечните храни не са много полезна храна. :whistling2 - emotloader:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Коензим Q10
« Отговор #49 -: 29-09-2014, 10:11:04 »

"но пък киселото мляко съдържа пробитични бактерии, които са изключително полезни, нали?"
Да,ако е домашно произведено.Но ако имаш способността да натрупваш повече от обикновено слуз в организма надали млечнокиселите бактерии ще те спасят в случая.Има и много други начини за набавянето им,млечните храни не са много полезна храна. :whistling2 - emotloader:

Чери я кажи, освен сокът от кисело зеле.. къде другаде се срещат най-много пробио. бактерии?
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Коензим Q10
« Отговор #50 -: 29-09-2014, 10:31:48 »

Срещат се в...стомашно-чревния тракт.При добра воля от негова страна (разбирай добре работеща система) организма САМ си ги синтезира,без да има нужда да се внасят отвън. :whistling2 - emotloader:
Иначе -ако искаме да ги внесем отвън при евентуална дисбактериоза-има добавки :Confus_3: в аптеките-пробиотични,в които не се знае колко са живи животинките,горките... :surpris_23:
Също - закваската за кисело мляко,която се произвежда в няколко фирми у нас и се продава в млекопреработвателните предприятия - тя е много добра, стига да може да се намери откъде да се закупи и също-да се активира правилно. :peperudi:
« Последна редакция: 29-09-2014, 10:35:19 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Коензим Q10
« Отговор #51 -: 29-09-2014, 13:55:39 »

Срещат се в...стомашно-чревния тракт.При добра воля от негова страна (разбирай добре работеща система) организма САМ си ги синтезира,без да има нужда да се внасят отвън. :whistling2 - emotloader:
Иначе -ако искаме да ги внесем отвън при евентуална дисбактериоза-има добавки :Confus_3: в аптеките-пробиотични,в които не се знае колко са живи животинките,горките... :surpris_23:
Също - закваската за кисело мляко,която се произвежда в няколко фирми у нас и се продава в млекопреработвателните предприятия - тя е много добра, стига да може да се намери откъде да се закупи и също-да се активира правилно. :peperudi:

Дам, наясно съм за закваската, Чери, но търся варианти които да не включват животински продукти.
Благодаря все пак за отделеното време.  :)
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Коензим Q10
« Отговор #52 -: 29-09-2014, 15:06:26 »

Дам, наясно съм за закваската, Чери, но търся варианти които да не включват животински продукти.
Благодаря все пак за отделеното време.  :)
Ами ферментирали продукти - кисело зеле,сока на киселото зеле,туршии по суров начин.
Това е което знам.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Коензим Q10
« Отговор #53 -: 29-09-2014, 21:44:29 »

Така и така отворихме приказка, ще си позволя да изтъкна, че пробиотиците са другата вълшебна съставка в чиито свойства съм се убеждавал не веднъж. Мисля, че тези продавани по магазините са от животински произход в което не виждам нищо лошо.
« Последна редакция: 29-09-2014, 22:06:55 от DeNiro »
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Коензим Q10
« Отговор #54 -: 30-09-2014, 12:10:48 »

По повод на прозихода на Пробиотиците (във връзка с фармацевтичното ми образование , което е в разрез с идеите на форума , но си го имам какво да се прави  :surpris_23: ) скоро ми презентираха един нов пробиотик -който се отглежда в екологично чист растителен сок, , изолиран от кокиче.  Подходящ за вегетарианци и вегани . Не съдържа лактоза, не съдържа глутен, не съдържа ядки.
Няма да му казвам името да не ме обвините , че имам комерсиална цел да го споделям . Просто го вмъквам в темата информативно (пък и да успокоя най-вече себе си , че фармацевтичната индустрия не създава само болест, поквара и зло  :Confus_3: ) , за да знаете , че има и такива неща из аптеките .
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Коензим Q10
« Отговор #55 -: 30-09-2014, 12:33:15 »


   Значи стана ясно че никакъв калций няма в киселото мляко,не и усвоим, но може да увеличи стойностите на Ca в кръвта, в ядките имало но не бил достатъчен, за сметка на това в черупките от яйца има много и в комбинация с елементи от аптеката било здравословно да се приема... Добрее :)
започвам и аз да обработвам черупки от яйца яйца яйца  :Content_4 - emotloader:
   Ако някой има симптоми на липса на калций в тялото, това не означава непременно че е недостатъчно калция в менюто му или че тялото има нужда от още калций!
Ако някой има недостиг на калций това означава,че се храни с киселинни храни т.е. вредните храни-месо,млечни,белобрашнести,готвени храни.Пие кафе и безалкохолни.Киселинните храни изсмукват калция от костите и зъбите.Но пък от друга страна калция е необходим при по-възрастни хора,с проблемни кости и остеопороза.Така че...голям залък лапни,голяма дума-не казвай.
Лично аз си обработвам чинно черупките,защото малкия сега започва да сменя зъбите.Не прибавям нищо от аптеката.А за киселото мляко не ми се спори,защото 3 години работих в мандра и лично го правих преди мнооого годинки... tooth tooth tooth


От това, което cherry написа, единственото вярно нещо е за безалкохолните и белобрашняните произведения. За месото, млечните, готвените храни и кафето е относително. В повечето случаи зависи от качеството, количеството и комбинирането - например месо със зеленолистни. Но за млечните продукти с изключение на суроватъчна извара и млечното масло от естествено хранени животни е вярно.А примерно какво му е вредното на зеленчуци обработени на пара - примерно моркови, броколи, защото това също се вписва в графата готвена храна. Защо едно качествено нормално или късо кафе от 100% качествена Арабика със соево или друго ядково мляко да е вредно?
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Коензим Q10
« Отговор #56 -: 30-09-2014, 12:48:59 »

Много ти благодаря за информацията Зина!  :flowers2:

--------------------------------------------------

Постарах се да изровя малко информация за неосведомените като мен по повод пробиотиците  :)



Кефир

Кефир е ферментирала млечна напитка, произхождаща от населяващите Централна Азия тюркски, монголски и тибетски народи. Особено популярна е в Русия и бившите съветски републики.
Получава се след коагулация на краве, козе или овче мляко с помощта на кефирни зърна. Възможно е и използване на конско мляко – нарича се кумис.

Повече информация: http://goo.gl/dnQXYc



Мисо

Мисо /Miso/ е традиционна японска подправка, която е обявена за една от най-полезните в целия свят. Въпреки че я наричаме подправка, мисото по-скоро е гъста и лепкава паста, която има много солен вкус и наситен аромат. Мисо се произвежда от процеса на ферментация на соя, ечемик или ориз, които са накиснати във вода, сол и специален вид плесенна гъба, наречена „кохи“.
Процесът на ферментация е доста дълъг – трае седмици или дори години. Вече ферментиралите продукти се смилат на фина паста.

Повече информация: http://goo.gl/FTY07u



Кисело зеле

Любимото у нас кисело зеле намира място сред храните с пробиотици.
Полезните бактерии се образуват при ферментацията му, ако към него не е бил добавян оцет.
Киселото зеле е хранителен продукт, получен при ферментацията на пъпките на зелето в специално приготвена саламура, основно под въздействието на лактати.

Повече информация: http://goo.gl/Izm02T



Кисело мляко

Киселото мляко е най-известният и разпространен източник на пробиотици.
То помага за регулиране на храносмилането.
За да сте сигурни, че киселото ви мляко наистина действа като пробиотик се препоръчва да си го приготвите у дома.

Повече информация: http://goo.gl/JwydPN



Гауда

Макар много храни да съдържат добри бактерии, не всички успяват да достигнат до храносмилателната система, защото не са достатъчно устойчиви.
Добрите бактерии в някои ферментирали, меки сирена обаче успешно достигат целта си.
Такива има ви сиренето Гауда.
Сиренето гауда е традиционно холандско твърдо сирене с минимум 30-48% мазнина, произвеждано от краве мляко.

Повече информация: http://goo.gl/KZtMkY


Кисели краставички

Ако киселите ви краставички са приготвени само със сол и вода, без оцет, значи са богати на пробиотици.


Хлябът с квас

Хлябът с квас не е много лесен за приготвяне.
Но пък е много полезен за стомаха.
Хлябът с квас е богат на лактобацили, които се грижат за доброто храносмилане.
Квасеният хляб е по-ароматен, бухнал и полезен от този с купешка мая, но първото му приготвяне от самото начало до края отнема около седмица. Имате ли веднъж квасен хляб - имате основа за приготвяне на следваща доза квас.

Повече информация: http://goo.gl/II9iEk


« Последна редакция: 30-09-2014, 12:53:01 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Коензим Q10
« Отговор #57 -: 30-09-2014, 13:09:43 »

Абсоютно не ми с вярва, че зеленчуците на пара може да са вредни. Убивали се витамините...о горките витаминчета   :o Сигурен съм, че повечето от тях остават невредими. Нещо напоследък много ме вкисват подобни крайности, дори забелязвам, че възгледите ми се променят. Не виждам проблем да си похапвам от всичко, стига да не прекалявам, тоест да не преяждам. Храната си остава зависимост за мен, но като се замисля целият живот е изграден от зависимости. Слънцеядството не е ли поредната зависимост? Въобще, може ли около това да се върти целият ми живот...да мисля за храна и кое колко вредно било? Не, благодаря.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Коензим Q10
« Отговор #58 -: 30-09-2014, 13:18:09 »

Ама то тука станало забавно. Ще си позволя да вметна между другото: Видно от написаното, повечето знания не само, че не помагат, но и объркват. Просто защото са чужди такива.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Коензим Q10
« Отговор #59 -: 30-09-2014, 13:45:27 »

Ама то тука станало забавно. Ще си позволя да вметна между другото: Видно от написаното, повечето знания не само, че не помагат, но и объркват. Просто защото са чужди такива.

Имаш нещо да добавиш .. ми се струва.
Хайде да не бъдем голословни и подкрепяме думите си с факти.. би било хубаво, нали :)
Активен
Stay Hungry Stay Foolish
 

Страницата е създадена за 0.114 секунди с 22 запитвания.