Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Коензим Q10  (Прочетена 26097 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Коензим Q10
« -: 23-09-2014, 08:50:43 »

Здравейте приятели,
от няколко дена употребявам тази вълшебна съставка и бързам да споделя прекрасните си впечатления. Кипя от енергия само след няколкото приема от това вещество. Вчера например свърших работата си с час и половина по-рано от обичайното време. Чета из нета, че с годините производството на Q10 в тялото намалява и поради това се налага да си го набавям сам. Попадам все на матеиали в които се твърди, че набавянето на достатъчно количество от q10 чрез храната е невъзможно, тъй като съдържанието в хранителните продукти е много ниско, тоест практически е невъзможно да се погълне огромното количество храна, което би осигурило достатъчни нива от въпросното вещество. Дали това е така и според вас? Проблемът е че хранителните добавки с Q10 продавани в магазините, съдържат още куп оцветители и консерванти, чийто прием се опитвам да избегна. Ако някой има представа, как все пак може да се набави q10 чрез хранене, моля да сподели.
Поздрави
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Коензим Q10
« Отговор #1 -: 23-09-2014, 09:04:28 »

Необходимите за организма ни нутриенти се синтезират нормално,само ако нашия организъм е ЧИСТ откъм шлаки и токсини.А ние всички знаем начина за изчистването му - гладуване(има и други начини,но този е най-добрия).Затова и хора,които гладуват редовно не приемат добавки.При тях всичко необходимо се доставя и усвоява на 100% от храната. :bleh
Не знам за Q-то,но ако се пие по 1ч.л. на ден спирулина енергетиката доста се вдига... :whistling2 - emotloader:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Коензим Q10
« Отговор #2 -: 23-09-2014, 09:38:29 »

 
Необходимите за организма ни нутриенти се синтезират нормално,само ако нашия организъм е ЧИСТ откъм шлаки и токсини.А ние всички знаем начина за изчистването му - гладуване(има и други начини,но този е най-добрия).Затова и хора,които гладуват редовно не приемат добавки.При тях всичко необходимо се доставя и усвоява на 100% от храната. :bleh
Не знам за Q-то,но ако се пие по 1ч.л. на ден спирулина енергетиката доста се вдига... :whistling2 - emotloader:
Чистотата на тялото си е чистота и няма нищо общо с възрастовият фактор Чери. Опитваш се да ни убедиш, че с годините способността на тялото да произвежда ценни вещества от който и да е вид не намалява. Представи си два индивида по на 50 години, единият хранещ се здравословно, атлетичен и енергичен, а вторият, хранещ се нездравословно, "горд" собственик на наднормено тегло и куп болежки. Опитваш се да ни убедиш, че тялото на първият, ще синтезира същите количества полезни вещества, каквито е синтезирало и преди 35 години например и че ще притежава същите способности, каквито е притежавало и по онова време? Но в този случай този човек би изглеждал видимо на 15 годишна възраст. Някой беше казал "Както в злото така и в доброто, човек може повече отколотото си мисли". Аз никъде не съм апоменавал, че имам проблеми с енергийните си нива. Просто винаги може повече, независимо колко си постигнал. :bleh
« Последна редакция: 23-09-2014, 09:45:25 от DeNiro »
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Коензим Q10
« Отговор #3 -: 23-09-2014, 10:02:56 »

"Опитваш се да ни убедиш, че тялото на първият, ще синтезира същите количества полезни вещества, каквито е синтезирало и преди 35 години например и че ще притежава същите способности, каквито е притежавало и по онова време?"
Да,това казвам.Ще синтезира необходимото му.С годините организма на човек се затлачва все повече и повече точно поради нездравословния начин на живот.При аутопсията на тялото на Пол Брег лекарите с изненада установили,че всичките му вътрешни органи са запазени и са като тези на 18-годишен младеж.
Другото,което ми направи впечатление-имах спор наскоро за усвояването на омега-3 и омега-6 мастни киселини от растителни източници.Месоядните ;D твърдяха,че единственият им източник са рибата или поне рибеното масло.А вегетата твърдят,че източника,съдържащ най-много омеги е лененото масло.Но...за да се усвояват те от растителния източник е необходимо организма да е чист.Иначе...рибата... :(
Имам и пресен пример в моето обкръжение-човек на възраст,който гладува редовно,веге е и се храни изключително просто.Не боледува (ако боледува то е за 1-2 дни най-много,през които не се храни естествено) и не приема добавки.Няма НИКАКВИ дефицити... :bleh :bleh :bleh :bleh :bleh
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Коензим Q10
« Отговор #4 -: 23-09-2014, 10:08:33 »

ДеНиро, щом така и така изследваш добавката, споделяй моля те, от коя фирма го купуваш , какъв модел е точно и др. подробности..За да знаем и ние като решим да купуваме, към кого да се насочим.
Аз навремето съм пил и нищо не съм усащал. Което значи две неща: 1. Или не съм попаднал на продукт или 2. Възможно е недобросъвестни производители ( те май са преобладаващите  tooth ) да добавят стимулиращи съставки , за да може да залъжат хората, че наистина "има ефект" :)
Знаем, подсъзнателно всеки очаква " да усети" нещото , за което е дал парици.. :)

Преди време имаше  скандал с голяма американска фирма за протеини - пъхали вътре разни стимуланти, за да им предпочитат  продуктите. Дори един кофеин да се добави - стига му "да го усетиш" . (Нормално един чист протеин няма как да има стимулиращ ефект, той си е белтък, градивен материал )
« Последна редакция: 23-09-2014, 10:11:42 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Коензим Q10
« Отговор #5 -: 23-09-2014, 10:43:58 »

Чери , моето мнение е , че и двамата с ДеНиро сте прави, защото говорите за различни неща  tooth tooth

С възрастта (категорично е доказано!) дори и при здрави и "чисти" организми не само Q10 , ами и стотици ( вероятно хиляди) още хормони и ферменти се отделят в по-малка степен - и ADSL,  и тестостерон, и естроген ( някоя жена успяла ли е  да избегне менопаузата? ) и  тимусните клетки , и стомашна киселина и храносмилателни ферменти  и т.н.т.н. Организмът се обезводнява, губи топлина ..(С това се занимават геронтолозите.) То затова никой не иска да остарява я.. tooth

А чистият организъм ( това което искаш да кажеш ти) ОПТИМАЛНО си ги отделя, но за възрастта си! Тоест - намаляващо! Просто така е предвидено от природата. Дори и дивите животни не са пощадени - стар лъв виждала ли си как ловува? ( Никак!  tooth В нормални условия умира на 15 , макс 20 , а в зоокъта може да изкара и 35! )

Друг е Хамлетовският въпрос обаче..  :-\  (говорим за хипотетично чист организъм !)  - дали трябва да добавяме нещо, което организмът е преценил, че вече не следва да го има в такова количество, както на младини... Логиката казва - категорично НЕ! Суетата ни - категорично ДА!  :)
Тук вече трябва всеки да решава за себе си..  Защото всяко добавяне ОТВЪН кара организмът да работи извън своят ресурс, извън софтуерът си. И става за сметка на нещо друго, защото енергията е една - гребнеш ли от нея за едно - ще я оголиш откъм друго..
Това си е жив   " силов тунинг на организма". ( както аз изкарах 455 к.с. от автомобила си , който излиза от завода със 162 к.с. Само че после се оказа , че за тази мощност нито купето е съобразено, нито окачването, нито гумите.. нито уменията ми да карам такава кола ,която ускорява от 0-100 за 4 сек. и от 0-200 за 14. Е, оцелях, слава на Бога .. tooth С една дума - трябва всичко да смениш  за да си бъде в унисон )  
« Последна редакция: 23-09-2014, 10:47:50 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Коензим Q10
« Отговор #6 -: 23-09-2014, 11:10:17 »

Абсолютно съм съгласен с бате Бино. Въпросът е дали "организмът е прценил" или просто няма друга опция тъй като се е поизносил с годините. Въпросът е дали в случаят го натоварваме, подавайки му свежо "гориво". Наистина нещата опират до личен избор в този случай. А защо да не се намесим в природните закони, ако това ни кара да се чувстваме ОК? През каменната епоха хората са живеели по 30-на години. Бактерии, вируси, студ, влага, хищници...какво ли не е погубвало хората в онези времена. От всичко това сме се предпазили именно, чрез намесата на разума. Големият въпрос е дали еволюцията е срещу природата или е част от природата!?
« Последна редакция: 23-09-2014, 11:49:34 от DeNiro »
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Коензим Q10
« Отговор #7 -: 23-09-2014, 12:52:36 »

ДеНиро, щом така и така изследваш добавката, споделяй моля те, от коя фирма го купуваш , какъв модел е точно и др. подробности..За да знаем и ние като решим да купуваме, към кого да се насочим.


+1 :) Моля за повече инфо.. може и на лични  :D
В България за момента качествени добавки съм вземала и предпочитам само от GNC и Nature's Way..
не съм сигурна обаче, дали имат Q10 там.
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Коензим Q10
« Отговор #8 -: 23-09-2014, 13:07:49 »

"Друг е Хамлетовският въпрос обаче..  нерешителен  (говорим за хипотетично чист организъм !)  - дали трябва да добавяме нещо, което организмът е преценил, че вече не следва да го има в такова количество, както на младини... Логиката казва - категорично НЕ! Суетата ни - категорично ДА! "
Това изобщо не е под въпрос. :surpris_23:
Говорим за природно хранене и живот според природните закони.Внасянето на добавки към него НЕ е заложено в нашата природа.Не знам лъвът да пие добавки с калций,за да може да разкъсва(с по-здравите си зъби) по-добре жертвата на старини... ;D :bleh :bleh :bleh
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Коензим Q10
« Отговор #9 -: 23-09-2014, 13:27:11 »

Черешка, права си, НО, нека да напомня че повечето суровоядци се разхождат с доста увреден зъбен емайл.
Точно защото калцият е много трудно да бъде набавен.
Тук е следващият момент, ние можем да консумираме чисти продукти и някак да сме изчистили телата си, но под голямо физическо, умствено и стресово напрежение.. няма как да оцелеем без лека външна намеса във вид на добавки.
« Последна редакция: 23-09-2014, 13:28:45 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Коензим Q10
« Отговор #10 -: 23-09-2014, 14:27:37 »

"Друг е Хамлетовският въпрос обаче..  нерешителен  (говорим за хипотетично чист организъм !)  - дали трябва да добавяме нещо, което организмът е преценил, че вече не следва да го има в такова количество, както на младини... Логиката казва - категорично НЕ! Суетата ни - категорично ДА! "
Това изобщо не е под въпрос. :surpris_23:
Говорим за природно хранене и живот според природните закони.Внасянето на добавки към него НЕ е заложено в нашата природа.Не знам лъвът да пие добавки с калций,за да може да разкъсва(с по-здравите си зъби) по-добре жертвата на старини... ;D :bleh :bleh :bleh
Лъвът не пие добавки, защото не притежава разум  :bleh Според кои природни закони трябва да живеем Чери? Според тези на необятният космос за който всъщност не знаем нищичко или според онези на планетата наречена " майка Земя", същата планета, която е вземала и ще продължава да взема милиони човешки животи със земетресения, наводнения, вулканична дейност, студ и прочие?
« Последна редакция: 23-09-2014, 14:32:45 от DeNiro »
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Коензим Q10
« Отговор #11 -: 23-09-2014, 14:47:11 »

Черешка, права си, НО, нека да напомня че повечето суровоядци се разхождат с доста увреден зъбен емайл.
Точно защото калцият е много трудно да бъде набавен.
Тук е следващият момент, ние можем да консумираме чисти продукти и някак да сме изчистили телата си, но под голямо физическо, умствено и стресово напрежение.. няма как да оцелеем без лека външна намеса във вид на добавки.

Ако суровоядците са с увреден емайл на зъбите това означава единствено и само,че същите не провеждат правилно режима на суровядстване.И че телата им не са достатъчно чисти,мисля си аз... :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Коензим Q10
« Отговор #12 -: 23-09-2014, 14:53:21 »

"Лъвът не пие добавки, защото не притежава разум  :bleh Според кои природни закони трябва да живеем Чери? Според тези на необятният космос за който всъщност не знаем нищичко или според онези на планетата наречена " майка Земя", същата планета, която е вземала и ще продължава да взема милиони човешки животи със земетресения, наводнения, вулканична дейност, студ и прочие?"
Трябва да живеем според природните закони на планетата Земя.Щом като природата е преценила,че след като остареем нямаме толкова голяма нужда от нещо си - еми...значи Е така.И най-големия проблем на човека е ума-с него той затъва все повече и повече в двуполюсния модел на този свят.А целта на духовното израстване е точно обратната-да се отделим от ума и само да съзерцаваме и наблюдаваме безпристрастно  всичко около нас(малко будизъм в случая).Същия този човешки ум е измислил медицината,лекарствата,цифричките,с които се измерват стойностите на Q-тена в организма ни.Също-и добавките,съдържащи така необходимия ни Q-тен. tooth Ами калция,желязото,витамините,протеините,въглехидратите и много,много други лакърдийки ;)-тях с какво ще ги наваксаме като остареем? Мъка... :bleh
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Коензим Q10
« Отговор #13 -: 23-09-2014, 15:03:43 »

Тя природата е преценяла и за хората в каменната ера да живеят по 30 години най-много, но ето, че ние сме и надмогнали. Така, ще и надмогваме и занапред, това е еволюцията. Нашият разум също е част от природата, нали?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Коензим Q10
« Отговор #14 -: 23-09-2014, 15:18:49 »

Никога не съм приемал добавки. Те са необходимост на ума, а не естествена нужда. За мен темата е изчерпана.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Коензим Q10
« Отговор #15 -: 23-09-2014, 15:35:17 »

Тя природата е преценяла и за хората в каменната ера да живеят по 30 години най-много, но ето, че ние сме и надмогнали. Така, ще и надмогваме и занапред, това е еволюцията. Нашият разум също е част от природата, нали?
Еееееее,Де Ниро,ама ти спориш само заради самия спор,приятелю... :Confus_3:
Ума ни е даден,за да научим тук и сега своите уроци.Т.е. това,за което сме се преродили в днешното си състояние, в нашия материален свят и в нашите материални тела.Чрез него ние разделяме всичко тук-на черно и бяло,добро и лошо,горе и долу и пр. т.е. разглеждаме всичко дуално.А всъщност всичко е едно цяло и монетата има само една страна(ако може така да се каже),но това е извод,до който всеки сам трябва да достигне(пак малко будизъм ;)).Затова и природата се е погрижила да следваме нейните природни закони и колкото и да се стараем(С или БЕЗ добавки ;D) с течение на времето остаряваме и накрая - смятам знаеш (букетчето)... tooth tooth tooth
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Коензим Q10
« Отговор #16 -: 23-09-2014, 16:59:20 »

Черешка, права си, НО, нека да напомня че повечето суровоядци се разхождат с доста увреден зъбен емайл.
Точно защото калцият е много трудно да бъде набавен.
Тук е следващият момент, ние можем да консумираме чисти продукти и някак да сме изчистили телата си, но под голямо физическо, умствено и стресово напрежение.. няма как да оцелеем без лека външна намеса във вид на добавки.

Ако суровоядците са с увреден емайл на зъбите това означава единствено и само,че същите не провеждат правилно режима на суровядстване.И че телата им не са достатъчно чисти,мисля си аз... :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader:

Рече и отсече!  tooth
От колко време си суровоядка, Чери?
Питам те, защото като разбрах за проблема но тези хорица, силно се разколебах от идеята суровоядство, поради тази причина търся отговори от титани в областта.

Активен
Stay Hungry Stay Foolish

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Коензим Q10
« Отговор #17 -: 23-09-2014, 19:35:39 »

ДеНиро, щом така и така изследваш добавката, споделяй моля те, от коя фирма го купуваш , какъв модел е точно и др. подробности..За да знаем и ние като решим да купуваме, към кого да се насочим.
Аз навремето съм пил и нищо не съм усащал. Което значи две неща: 1. Или не съм попаднал на продукт или 2. Възможно е недобросъвестни производители ( те май са преобладаващите  tooth ) да добавят стимулиращи съставки , за да може да залъжат хората, че наистина "има ефект" :)
Знаем, подсъзнателно всеки очаква " да усети" нещото , за което е дал парици.. :)

Преди време имаше  скандал с голяма американска фирма за протеини - пъхали вътре разни стимуланти, за да им предпочитат  продуктите. Дори един кофеин да се добави - стига му "да го усетиш" . (Нормално един чист протеин няма как да има стимулиращ ефект, той си е белтък, градивен материал )

Добавката я купувам от Holland&Barrett, но мисля, че фирмата производител е Phitness pharma, 30 капсули от по 100 мг.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Коензим Q10
« Отговор #18 -: 23-09-2014, 22:37:14 »

Добавката я купувам от Holland&Barrett, но мисля, че фирмата производител е Phitness pharma, 30 капсули от по 100 мг.

   Очевидно DeNiro  е в настроение за глезене, щом има свободни средства за добавки :), само не спомена кое го е насочило към този вид витамин. За Q10 под формата на добавка широко споменават за ниската му усвояемост от организма.
   Тихия го е казал точно, докато му е интересно да го употребява и да вярва в действието му, ефекта от него ще го има, в момента в който му писне да дава пари- ефекта на коензима ще се изпари.
   Лично според мен, чак толкова силно действие и то от 1 витамин, малко съмнително.., освен ако не е от спец партидата с ефедрин, кофеин, амфетамин или таурин, а от естествен източник посочват че го има в сйомгата, туната, черния дроб, пълнозърнестите храни.

Рече и отсече!  tooth
От колко време си суровоядка, Чери?
Питам те, защото като разбрах за проблема но тези хорица, силно се разколебах от идеята суровоядство, поради тази причина търся отговори от титани в областта.

   Кои титани имаш предвид, ако не е тайна?

Черешка, права си, НО, нека да напомня че повечето суровоядци се разхождат с доста увреден зъбен емайл.
Точно защото калцият е много трудно да бъде набавен.

   Наблюдателност никога не е излишна, вярно е това за зъбите. А зъбите са част от костната система нали така, ако те не са ОК, значи и костите също така, дали това е остеопороза, нека някой с табелка и престилка да го каже.
   Какво ако например не калцият е в недостатъчно количество, да речем че приема му и усвояваемостта му са оптимални. Ами ако например има друга причина за липсата на калция в тялото, Ако нещо го изкарва от костите например? Преди да напусне тялото трябва да мине през кръвта, след това урината, и чак тогава навън от тялото нали така? Какво би било това което го изкарва от тялото навънка?
 




Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Коензим Q10
« Отговор #19 -: 24-09-2014, 07:12:16 »


   Лично според мен, чак толкова силно действие и то от 1 витамин, малко съмнително.., освен ако не е от спец партидата с ефедрин, кофеин, амфетамин или таурин, а от естествен източник посочват че го има в сйомгата, туната, черния дроб, пълнозърнестите храни.


Трябва да си призная, че ми е изключително приятно да чета написаното от теб, твърде вероятно защото имаш добри познания в много насоки, но не парадираш с това.

За мен истинският въпрос който трябва да си зададем е:
Качествен ли е този продукт и ако ли да .. ще подейства ли и на нас по същият начин, защото да си признаем, доста си пийваме кафенце през дена въпреки че преминаваме през множество прочистващи процедури на тялото.
За мен, като силно пристрастен човек към кафето и неговото действие (*наясно съм с ползите и вредите от него), ако има начин да го заменя с една таблетка Q10 то ще го направя на минутата.

Цитат
Кои титани имаш предвид, ако не е тайна?

Grow, не визирам никого, така като наблюденията ми са още в зародиш, като иде реч за редовните посетители на този форум.
.. Но се надявам да получа отговор на някои мои въпроси от хора, които имат годишен опит с суровоядството и вегетариянството, като иде реч за ползите и вредите му.


  
Цитат
Наблюдателност никога не е излишна, вярно е това за зъбите. А зъбите са част от костната система нали така, ако те не са ОК, значи и костите също така, дали това е остеопороза, нека някой с табелка и престилка да го каже.
   Какво ако например не калцият е в недостатъчно количество, да речем че приема му и усвояваемостта му са оптимални. Ами ако например има друга причина за липсата на калция в тялото, Ако нещо го изкарва от костите например? Преди да напусне тялото трябва да мине през кръвта, след това урината, и чак тогава навън от тялото нали така? Какво би било това което го изкарва от тялото навънка?
 


Така е, основателни съмнения и предположения за външни фактори, ДНК, възраст и прочие.. са все неща, които имат и могат да имат ефект за цялостното състояние на даден организъм.
Спор по този въпрос няма, но въпреки това.. колко често срещано е подобно явление при суровоядците.. се питам аз.
« Последна редакция: 24-09-2014, 07:13:47 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish
 

Страницата е създадена за 0.06 секунди с 22 запитвания.