Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Салата от магданос,лук,тиквичка,краставичка,авокадо,орехи,чесън,семки,сусам,лимо  (Прочетена 11155 пъти)

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62

Здравйте.Днес направих една салата с каквото имах в къщи и се получи страхотно.     2вр. магданоз,2вр. пресен лук,1 сур.тиквичка,1 краставица.1 авокадо,лимон,оцет,4ск.чесън,орехи една шепа,белени семки 1л.   сусам1л.  хим.сол 1 шепа маслини нарязани.      Нарязах на ситно магданоза и лук,тиквичката и краставицата на ренде,а другите неща на хаванчето.Авокадото го намачках заедно с всичко.Половин лимон малко ябълков оцет домашен,хим.сол и маслините нарязани на ивици. Утре ще направя с пресна салата като допълнение към това.
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Здравей, а полезно ли е да се яде толкова много магданоз наведнъж :)?
« Последна редакция: 17-01-2015, 00:29:39 от donna »
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62

Здравей, а полезно ли е да се яде толкова много магданоз наведнъж :)?
    Полезно е, салатата е за двама.
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

А представяш ли си, ако не бях те попитала и някой беше прочел това и си направи такава салата само за себе си, какво може да стане :)?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Не смесвай толкова много продукти. Аз например пресен лук не бих ял. Прекалено тамастичен е. Авокадото е плод. Не му отиват зеленчуците. Яде се самостоятелно.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62

А представяш ли си, ако не бях те попитала и някой беше прочел това и си направи такава салата само за себе си, какво може да стане :)?
                                                  Салата такава може да си хапваш и сама няма да ти навреди,стига да харесваш такъв вид салата.
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Правете си салата каквато ви харесва.
« Отговор #6 -: 17-01-2015, 17:23:59 »

Не смесвай толкова много продукти. Аз например пресен лук не бих ял. Прекалено тамастичен е. Авокадото е плод. Не му отиват зеленчуците. Яде се самостоятелно.
    Не задължавам никого да хапва такава салата,просто исках да ви споделя какво аз съм хапнал.Всеки си има вкус.Едни не обичат лук,друг магданоз или копър,за това си хапнете това което ви харесва.
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Правете си салата каквато ви харесва.
« Отговор #7 -: 17-01-2015, 18:19:28 »

Виж, papa64, съчетанието на зеленчуците в салатата поне за мен е хубаво, на мен също би ми харесала много / като изключим или оцета, или лимона - някак си две различни киселини..., но както и да е /. Проблемът е в магданоза.

Защото има връзка, и връзка - т.е. и малки връзки, и големи връзки. Въпреки, че в салатата има други зеленчуци, магданоза за мен е много, а той е опасен. Порови се в нета и ще видиш.

Поне за мен това беше проблема - защото някой може да си навреди, и то сериозно - ако си направи сам салата с две връзки магданоз, не дай Боже пък и такива, каквито ги продават в нашия магазин. Иначе вярвам, че салатата е трепач и аз бих си я направила веднага, ако имах същите продукти в момента - но без толкова много магданоз :). Поздрави :love_006 - emotloader:
« Последна редакция: 17-01-2015, 18:23:54 от donna »
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Правете си салата каквато ви харесва.
« Отговор #8 -: 17-01-2015, 19:07:03 »

Виж, papa64, съчетанието на зеленчуците в салатата поне за мен е хубаво, на мен също би ми харесала много / като изключим или оцета, или лимона - някак си две различни киселини..., но както и да е /. Проблемът е в магданоза.

Защото има връзка, и връзка - т.е. и малки връзки, и големи връзки. Въпреки, че в салатата има други зеленчуци, магданоза за мен е много, а той е опасен. Порови се в нета и ще видиш.

Поне за мен това беше проблема - защото някой може да си навреди, и то сериозно - ако си направи сам салата с две връзки магданоз, не дай Боже пък и такива, каквито ги продават в нашия магазин. Иначе вярвам, че салатата е трепач и аз бих си я направила веднага, ако имах същите продукти в момента - но без толкова много магданоз :). Поздрави :love_006 - emotloader:                               Бях на работа в друга държава 1992г. и там за първи път видях как си правят салата само от магданос и ми беше много интересно и попитах месните,а те ми казаха че е много полезно за стомаха и други органи.Но имам познати ако видят и малко да има магданоз в манджа отказват да опитът.Та всеки сам решава кое за него е добре.Разбира се за мен тази салата не ми е основно ястие,а добавка към другата храна.Правя това което имам в наличност,или червено цвекло с ряпя,моркови.Или зеле с моркови.Целина с моркови каквото имам в къщи.И стига да имам време да се занимавам.
Активен

Sha

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

Гот е била салатката ти.. обожавам да си правя експерименти и аз...
Всичко на което добавя ядки или семки, зърна и прочие, става наистина фантастично..
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Не смесвай толкова много продукти. Аз например пресен лук не бих ял. Прекалено тамастичен е. Авокадото е плод. Не му отиват зеленчуците. Яде се самостоятелно.
:Content_14: :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Гайдурков пише : лук термично обработен не бива да се яде,
Тихия казва :"Аз например пресен лук не бих ял." ,
къде е истината?
 Колкото хора , толкова мнения.
 Всеки със своите доводи.
Всеки със своята истина.....
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Аз пък да питам защо магданозът да е опасен? И какво значи думата "тамастичен"? Защо да трябва да се яде авокадо отделно? В салата добавено е най - готино пъъък...  :essen:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Ех, че сте готини. Лукът, чесънът са храни увеличаващи огънят. Разбалансиращи енергиите  по принцип. Нищо няма да ми се случи ако хапна, но така съм решил. Аз нямам нужда от това.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

аз също недоумявах, по - точно направо се възмутих като прочетох, че магданозът трябва да се приема едва ли не на дози...
доста голяма глупост!  
има народи, където правят салата от десет и повече огромни връзки за  примерно пет души, например в арабските страни / т. нар. салата таббули /.
лично аз като ям магданоз мога да изям и две връзки сама, без дори да е на салата!
е, жива съм и нищо ми няма!   ;D ;D

/ на Дона не й се отразяват добре идолите явно! /

« Последна редакция: 21-01-2015, 00:28:27 от iskrena »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Ех, че сте готини. Лукът, чесънът са храни увеличаващи огънят. Разбалансиращи енергиите  по принцип. Нищо няма да ми се случи ако хапна, но така съм решил. Аз нямам нужда от това.

 а това, че били разбалансиращи храни.... не знам, Тихий,  от кое тихо кътче на почти липсващото си его го извади това!    tooth
аз като си хапна изобилно лук и чесън съм си съвсем балансирана  хаха   tooth
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

 Тихий, излиза че истината е някъде по средата между тебе и Гайдурков  :Content_4 - emotloader: , верно е сладуранки са :D

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200

Гроу , то така прозвуча наситина , сякаш има двама души на този свят от които черпя информация за живота : Тихия и Гайдурков  :pensif_29:  
Идеята ми беше , че от всеки  можеш да научиш нещо (полезно, ценно, важно), но и от толкова много информация да се объркаш , коя е истината .....но нея всички я търсим (освен тези които вече са я намерили), така че няма проблем , не ми пречи , че в очите ти изглеждам сладуранка ( тоест такава една дущица , неориентирана ) :thankyou:

Продължавам да търся истината  :D
« Последна редакция: 21-01-2015, 10:10:34 от zinaida »
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

Зина, аз пък нищо лошо не намирам в сладуранките, даже напротив. Също съм фен на магданоза и салатата табуле е една много любима моя. А Тихия като прави някакво изказване да казва дали е негов личен опит (вкус, предпочитания, наблюдения) или прочетена информация, на която би се доверил.
Също и аз обичам да си правя богати салати, с по 7-8 съставки. А рекорда ми май беше 12-13  :Confus_3: Но пък ми се получава, много вкусно го докарвам. И аз като съм вата с'я, к'во да ям и к'во да не ям? 'Фърлете малко светлина насам.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

аз много обичам табуле или табули, не зная кое е правилното , трябва да питам, който трябва :) И пробвали ли сте да нарежете на много ситно 2 големи връзки магданоз в хумус , повечко де , една малка тенджерка например , става невероятно вкусно. Моя приятелка ме научи миналата година и останах много приятно изненадан.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.165 секунди с 22 запитвания.