Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Нутрибулет  (Прочетена 12191 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Tzi-Bo
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 60

« -: 26-02-2015, 09:18:56 »

Някой пробвал ли е Нутрибулет - това, което ме впечатли е че разрушавал клетъчната стена на разстителната клетка и така увеличава усвояемостта на храната, звучи интересно .... Вие какво мислите по този въпрос ?   помощ
Другият казус е със закупуването - цените започват от 220 лв. и стигат до 100лв., но тези от 100 са без никаква гаранция. Даже един продавач предлага едновременно за 100 лв. - без гаранция, за 120 лв. с 6 месеца гаранция и за 150 лв. с 12 месеца гаранция  пеперуди
Активен
Ros
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 615

« Отговор #1 -: 26-02-2015, 10:22:17 »

Tzi-Bo, аз не бих си го купила, определено. Smiley
Подобен продукт би имал само т.н. плацебо ефект. Smiley

Съжалявам, ако съм те разочаровала с отговора си, но това е моето мнение по въпроса .
« Последна редакция: 26-02-2015, 10:46:40 от Ros » Активен

Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1026

Познай себе си.

« Отговор #2 -: 26-02-2015, 14:22:03 »

Ха-ха-ха, разрушавал клетъчната стена... По какъв, различен от останалите стържещи сокоизстисквачки го прави това? И колко и какви окислителни и мн.др. процеси почват да текат в новоразрушената клетка - докато изпием течността?
За разлика от Нутрибулет и познатите (стар тип) сокоизстисквачки, новите такива смачкват плода/зеленчука и предизвикват по-малко окислителни и др. нежелани процеси...
И, ако не "режем" порасла в наша пръст житна трева или нещо друго зелено, ние силно бихме искали нитратите, фосфатите, хербицидите, пестицидите и пр. отрови да си останат в тази част от плод/зеленчука, която изхвърляме.
Иначе всяко нещо, с което работим, все трябва да се мие, да съхне, заема място и т.н.
Ако пък някой се блазни от мисълта, че като е предварително смляно/нарязано и т-н. нещото, няма да го дъвчем, че и без това нямаме време... не е добре. Слюнка си трябва, много, каквото и да ядем (с изключение на месо).
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
Tzi-Bo
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 26-02-2015, 19:04:12 »

Ето Вов посочва много важен акцент - пестициди, хербициди, нитрати и темподобни се натрупват в целулозната структура на зеленчука/плода.
 Нутрибулет къто ни направи всичко на мус ние ще се "облагородим" с още малко химия ....
Активен
Tzi-Bo
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 27-02-2015, 07:26:35 »

Ето Вов посочва много важен акцент - пестициди, хербициди, нитрати и темподобни се натрупват в целулозната структура на зеленчука/плода.
 Нутрибулет като ни направи всичко на мус ние ще се "облагородим" с още малко химия ....
Активен
babybash
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #5 -: 10-11-2015, 10:40:11 »

Здравейте, от скоро се интересувам от суровоядството и вече съм пред дилема относно покупката на блендер. Имате ли положителни мнения относно Нутрибулет, и ако не,  какъв блендер бихте ми препоръчали? Благодаря предварително
Активен
Elia
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 460

« Отговор #6 -: 10-11-2015, 14:42:03 »

Нямам Нутрибулет, но моя позната го има.Казва,че добре смила, но не мели кълнове.Аз преди години със скъп немски пасатор смилах почти всичко и с кафемелачката.Сега искам да купя блендер Витамикс - 1200 лв. е.Но явно си заслужава парите.Аз имам блендер 1000 вата на Мулинекс, но не съм доволна много.Смила, но не фино и трябва да се добавя и вода.Смилам кълнове с ел.машинка за месо - няколко пъти премилам сместа и става.Но ще видим, и аз желая да закупя Витамикса.Нутрибулетът  има и малка кана, което не е удобно.
Натрупала съм ги един куп машинки в къщи и вече не искам да купувам неща, които не вършат работа.От евтини машинки , които не вършат работа полза няма.
Поздрави !
Активен
donna
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #7 -: 10-11-2015, 22:29:22 »

Аз имам положително мнение за Нутрибулет, но мисля, че човек колкото и да е доволен от него, един ден си купува блендер Smiley.
Ножовете им се повреждат след няколко месеца употреба, един нов нож струва 70 лв. Като си купиш няколко пъти ножове и ще съжалиш, че не си купила блендер Smiley. А и четох, че е имало случаи на счупване на ножове, което ми се струва малко вероятно при блендера.
« Последна редакция: 10-11-2015, 22:31:03 от donna » Активен
babybash
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #8 -: 11-11-2015, 01:28:50 »

http://www.froothie.bg/store/froothie-blenders/optimum-8200
Ето на този се спрях аз. Не мога да си позволя Витамикс, та това ще е алтернативният вариант. Има опция за сравнение с други блендери, също и с Нутрибулет, и везната клони към Оптимум. Доставката го оскъпява, но пак е поносимо.
Благодаря ви за отговорите!
Активен
Iveta
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 68

« Отговор #9 -: 13-11-2015, 20:13:15 »

А дали този Оптимум има бутало? Пише, че е идентичен с Омнибленд (който е с дизайна на Витамикс), но май е като Блендтек и няма бутало  амии... знам ли
Активен
Изит
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #10 -: 25-12-2015, 16:47:34 »

Някой пробвал ли е Нутрибулет - това, което ме впечатли е че разрушавал клетъчната стена на разстителната клетка и така увеличава усвояемостта на храната, звучи интересно .... Вие какво мислите по този въпрос ?   помощ
Другият казус е със закупуването - цените започват от 220 лв. и стигат до 100лв., но тези от 100 са без никаква гаранция. Даже един продавач предлага едновременно за 100 лв. - без гаранция, за 120 лв. с 6 месеца гаранция и за 150 лв. с 12 месеца гаранция  пеперуди

Здравейте, май само аз ще се изкажа положително за Булета  Grin Ъъъ? Grin което ми е малко странно,защото в суровоядската група във фесбук там всички сме големи фенове и почти всичките имаме нутрибулет..както и да е слънце Първо да отговоря защо цените на булета варират- защото като започна да се продава добре и много скоро след това се появиха ментета по обясними причини  :Smiley И за да сте сигурно,че няма да си купите менте и да се увътрите със 100 лв. или малко повече, ако решите го купете от Топ шоп. Лично аз съм доста скептично настроена към продуктите на топ шоп и вероятно никога не бих си купила нещо от тях,но по препоръка на приятел си купих нутрибулет и съм много,много доволна,при положение,че преди това смених три или четири,други блендера и нито един от тях не смилаше до желаната консистенция. Друг плюс на булета е,че има мелачка за семена,ядки и зърна,смила всичко на брашно,много съм доволна от тази приставка,преди се мъчех с една кафемелачка...големи мъки бяха. Много е лесен за почистване/измиване. Ползвам го вече 9-ти месец и слава богу за сега не съм имала никакви проблеми.
Нормалната му цена е 240лв.,понякога пада цената и се продава на промоция,на каквато го купих аз - 190лв.
Мисля,че ако го купите за по-малко от 180лв. има голяма доза риск да попаднете на менте.

ПОДЧЕРТАВАМ,че не работя за Нутрибулет   мъдър
И ако има недоволни от нутрибулет, според мен то те са използвали ментето-булет  изчервен изчервен изчервен
иначе не мога да си представя,че може да има недоволни от тази машина  Ъъъ? амии... знам ли амии... знам ли
Активен
Vik
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 63

« Отговор #11 -: 08-01-2016, 12:09:11 »

Имам го от година и половина вече. закупен на изплащане за 6 месеца та ако има някакви проблеми в началото директно да си им го върна без после да си чакам парите ....

та оттогава - всяка сутрин закусваме от него Smiley
Уреда е страхотен, и съответства напълно на рекламата си и на възможностите които показват в нея!
сега за разрушаването на клетъчните стени и прочие бля бля, няма да коментирам, но смила идеално и определено това, което се поглъща под тази му форма на смути , няма как да стане да си ги хапваш поотделно.

Взех си го с допълнителна гаранция, за да се общо 4 години и да има мегдан за трошене Smiley Smiley

Проблеми имах с приставката с ножовете на 3-ия месец - почна да протича смазката и (за щастие  навън, не в чашата) - смениха ми я гаранционно !
После на две от чашите (едната малка и другата голяма) се счупиха пластмасовите зъбци за закрепване към мотора, а без тях няма как да работи - смениха ми ги гаранционно , като вместо 2 ми изпратиха 3 нови чаши комплект. По принцип това не било гаранционно , но ми уважиха рекламацията !

Сутришното смути, с което закусвам се състои по  принцип от следното :
накиснати във вода от предната вечер сурови бадеми, годжи-бери и  чия.
към тях добавям банан за плътност на смутито, цяла ябълка със семките, но обелена без кори, замразени малини  или ягоди или други горски плодове (това нарочно защото студено смутито ми е в пъти по -вкусно)
лъжица мед или  кокосово масло....
Съставките винаги варират според наличните продукти.  
Децата много обичат банан с мед и мляко минати през булета...

пробвах в началото и най-различни зелени смески със зеленчуци  но на вкус  не е моето  Smiley

за разлика от сокоизтисквачки и прочие е супер лесен за почистване - само изплакване на капака с ножовете и изплакване на чашата - бързо и лесно
та с две  думи  -  много доволен.

п.с.  не съм дилър и нямам нищо общо с разпространението на уреда.

« Последна редакция: 08-01-2016, 12:13:03 от Vik » Активен
Spinach
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 82

« Отговор #12 -: 09-01-2016, 14:14:28 »

Ползвал съм нутрибулет като бях на гости - върши работа и изглежда добре направен.
Аз лично ползвам блендер предимно за зелени смутита и ползвам евтин на Кенлууд : смути мейкър.

В UK нутрибулета го видях за 40 паунда (100лв) , нов от магазин ( бойс и вилко ) . Тези дето са по продавалник може и да не са ментета , но е много вероятно да са купени от Англия на търг за върнати стоки.
Приятно пазаруване с вейс телешоп и другите търгашари.
Между другото много ми харесват как правят рекламите, ставал съм свидетел как хора не могат да свалят поглед от рекламата без да ги интересува околният свят Smiley Дайте да разучим технологията и да я ползваме за добро намигам
Активен
Atlantis
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 144

« Отговор #13 -: 21-01-2016, 11:28:29 »

А в къщи съм с домакински робот на Philips и съм страшно доволна. Използвам го близо 4 години (основно блендера) и досега не ми е правил проблеми. Но когато правя смутита, трябва да добавям вода, защото машината просто пасира плодовете и зеленчуците, не работи на принципа на сокоизстисквачката.
Иначе за крем-супи няма грешка Smiley Особено гъбена и картофена  ам-ам
Не мога да кажа цена, защото ми е подарък. Но по магазините гледам, че подобен тип многофункционални роботи вървят по 250-300лв. Заслужава си ако ще се използва повече от едната му функция. Ако уреда ще е само за блендиране има и по-евтини и компакти решения Smiley
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: