Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4 5 6 7   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Любими ядки  (Прочетена 76436 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2359

« -: 28-11-2009, 09:16:15 »

Нека направим проучване за това какво обичаме да си похапваме ние суровоядците мммм мммм мммм
« Последна редакция: 28-11-2009, 09:18:53 от Petko » Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
vladi
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 486

« Отговор #1 -: 28-11-2009, 10:52:13 »

Орехи!  мммм
Следват ги бадемите и лешниците. Но орехите са безспорен №1 в личната ми класация! Носят спомени за детството, бабината престилка, липов чай, множество дървени лъжици и буркан с мед на полицата.  Smiley
Активен

Даниела
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1580

« Отговор #2 -: 28-11-2009, 11:26:05 »

бадеми и после кашу  слънце
Активен
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2153

« Отговор #3 -: 28-11-2009, 16:39:27 »

Най-много кашу. Но гледам вече да има някакъв баланс при ядките, да не е само кашу.
Активен
SiMoNcheTo
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 348

« Отговор #4 -: 28-11-2009, 16:55:14 »

и мен кашуто най-много ме изкушава, после бадеми, лешници и шам фастък... орехите не са ми любими, но винаги гледам да са смесени ядките, че ми писва само един вид Smiley и след като разбрах колко са вкусни накиснати само така ги ям.. но аз ям два дни по 200 гр после ми писват и няколко дни не ям и после пак Smiley или ям стабилно(услаждат ми се) или не Smiley
Активен

Мисълта е там, където ни боли!
lilka
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 171

« Отговор #5 -: 28-11-2009, 17:17:33 »

На първо място за мен са бадемите,макадамия,лешници, кедрови, слънчоглед,кашу, фъстъци не мога да ям, напоследък и кашуто нещо не ми се отразява добре  амии... знам ли незнам защо. Но другите много ги обичам.
Макадамийката ми е много вкусна, но е скъпичка и кедровите също  плезя се
Активен
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #6 -: 28-11-2009, 17:30:53 »

Вярно е ,макадамията е 23лева килото амии... знам ли
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 28-11-2009, 19:21:25 »

На мен най-любимото ми е кашуто. Следват бадеми, орехи, шамфъстък, макадамия и лешници Smiley
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

Кате
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 247

« Отговор #8 -: 29-11-2009, 00:22:00 »

На мен любими са ми лешниците, а после орехите и бадемите. Така съм свикнала от малка, както каза vladi, "спомени от детството"  Smiley  Не се изкушавам много по чуждестранните ядки
Активен
Val
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 519

"Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

« Отговор #9 -: 29-11-2009, 02:14:53 »

Ако ще ги степенувам, то на първо място са лешниците. После бадеми /задължително накиснати/.Фъстъци също много обичам, но се притеснявам защото напоследък чувам доста противоречиви мнения за тях. Следват ги орехите. Странно при мен кашуто е последно.
Активен
Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

« Отговор #10 -: 29-11-2009, 18:43:52 »

Амииии, всичките  bleh. Понякога са ми любими орехите, но като прекаля с тях и ми стават нелюбими за доста дълго време. Любими са ми и кашуто, но като разбрах, че не е сурово, а попарено и малко вече не ми се нрави, или поне гледам да не прекалявам (то е едно такова сладичко, ммммм). Иначе много обичам и макадамия и кедрови, но бързо ми става тежко от тях. Шам фъстъка си е класика, понякога съм изяждала по половин кило, директно от торбата (всъщност то излиза най-скъпо от всички ядки, без кедровите, защото веднъж събирах черупките от 1 килограм шам и като ги претеглих се оказаха, че са 450 гр - почти половината, та затова 1 кило чист шам излиза двойна цена, на тази на която сме ги закупили).
Орехите понякога ми нагарчат, та като опитах pecan (на английски е и пеканите са братовчеди на нашите орехи) страшно ми харесаха, имат вкус на орех, но без присъщата горчивина, едни такива сладинки..... ммммм. Та те също са ми страшно любими.
Бразилският орех ми е доста тежък, мога най-много да изям 3-4.
Активен

Духът владее материята!
Val
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 30-11-2009, 01:15:24 »

Искам да питам за този бразилски орех. Много ми е тежък , но не това ме притеснява. Имам чувството , че е печена ядка или нещо си правена. Просто вкуса на този орех хич не ми е на сурова ядка. Защо така? На вас как ви се струва? Да не си внушавам нещо...
Активен
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2153

« Отговор #12 -: 30-11-2009, 01:42:35 »

Веднъж ядох бразилски орех и направо ми се повдигна. Същото чувство имах- че е обрабован. Тежък и мазен.
Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: 30-11-2009, 07:57:52 »

Тежичък е. Вече трети месец дояждам един пакет от 1 кг. Няма друга храна толкова богата на селен. Две ядки от бразилски орех ни дават дневното количество селен, от който се нуждае организмът ни Smiley
Активен

silversmith
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 54

« Отговор #14 -: 30-11-2009, 08:46:53 »

Ако трябва да се степенува може би бадем лешник,кедрови -стига да не са огранени,че и такива съм вземал и една комбинация,която напоследък ми е любима за салати смлени орехи и тиквени семки.
Активен
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #15 -: 30-11-2009, 09:38:15 »

И аз така,първо ми харесват много,после чак не мога да ги ям и сменям. Бразилския го ям с маслини,много е хубаво и убива мазното.
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« Отговор #16 -: 30-11-2009, 15:38:09 »

Моите любими ядки са бадеми и кашу и на трето място орехи.
Активен

Val
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: 01-12-2009, 02:00:05 »

Бенато, как така маслини с бразилски орех??!? Че то съчетава ли се изобщо? И как тъй убива мазното?
А иначе се успокоих. Явно не само на мен ми се струва обработван, печен тоя бразилски орех. Но е полезен, нали така? А защо фъстъците предизвикват толкова противоречиви мнения напоследък? Какво им е толкова на фъстъците. Аз си ги обичам и хич не ми е приятно като чета лоши работи. В крайна сметка според вас каква е истината?
Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: 01-12-2009, 06:29:35 »

Бенато, как така маслини с бразилски орех??!? Че то съчетава ли се изобщо? И как тъй убива мазното?
А иначе се успокоих. Явно не само на мен ми се струва обработван, печен тоя бразилски орех. Но е полезен, нали така? А защо фъстъците предизвикват толкова противоречиви мнения напоследък? Какво им е толкова на фъстъците. Аз си ги обичам и хич не ми е приятно като чета лоши работи. В крайна сметка според вас каква е истината?
Фъстъците не се ядат сурови, освен ако някой не иска да се отрови мъдър
Те не са ядки, а бобова култура Smiley
Ето инфо - http://bg.wikipedia.org/wiki/Фъстък
« Последна редакция: 01-12-2009, 06:31:19 от Petko » Активен

Angie
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 839

« Отговор #19 -: 01-12-2009, 12:34:48 »

Аз що фъстък съм изяла суров, и нищо ми е нямало. Петко, в това, което препращаш пише "Печени, осолени или подсладени, ядките от фъстъци са предпочитано лакомство." Не виждам да пише да не се ядат сурови. Също така пише, че маслото му като качества е доста близко до зехтина- според теб дали ги пекат фъстъците преди да им светят маслото Smiley После, от бобови са и люцерната, и соята. Доколкото ми е известно всички тук ядем покълнала люцерна и соя без проблем.. Аз не бих била толкова категорична, че фъстъка не трябва да се яде суров.
Активен
Страници: [1] 2 3 4 5 6 7   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: