Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Кои са любимите ни ядки?

орехи
бадеми
лешници
кашу
шамфъстък
бразилски орех
макадамия

Автор Тема: Любими ядки  (Прочетена 97689 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Любими ядки
« -: 28-11-2009, 09:16:15 »

Нека направим проучване за това какво обичаме да си похапваме ние суровоядците :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
« Последна редакция: 28-11-2009, 09:18:53 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Любими ядки
« Отговор #1 -: 28-11-2009, 10:52:13 »

Орехи!  :Appetit_17:
Следват ги бадемите и лешниците. Но орехите са безспорен №1 в личната ми класация! Носят спомени за детството, бабината престилка, липов чай, множество дървени лъжици и буркан с мед на полицата.  :)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Любими ядки
« Отговор #2 -: 28-11-2009, 11:26:05 »

бадеми и после кашу  :Content_22:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Любими ядки
« Отговор #3 -: 28-11-2009, 16:39:27 »

Най-много кашу. Но гледам вече да има някакъв баланс при ядките, да не е само кашу.
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Любими ядки
« Отговор #4 -: 28-11-2009, 16:55:14 »

  и мен кашуто най-много ме изкушава, после бадеми, лешници и шам фастък... орехите не са ми любими, но винаги гледам да са смесени ядките, че ми писва само един вид :) и след като разбрах колко са вкусни накиснати само така ги ям.. но аз ям два дни по 200 гр после ми писват и няколко дни не ям и после пак :) или ям стабилно(услаждат ми се) или не :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Любими ядки
« Отговор #5 -: 28-11-2009, 17:17:33 »

На първо място за мен са бадемите,макадамия,лешници, кедрови, слънчоглед,кашу, фъстъци не мога да ям, напоследък и кашуто нещо не ми се отразява добре  :surpris_23: незнам защо. Но другите много ги обичам.
Макадамийката ми е много вкусна, но е скъпичка и кедровите също  :P
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Любими ядки
« Отговор #6 -: 28-11-2009, 17:30:53 »

Вярно е ,макадамията е 23лева килото :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Любими ядки
« Отговор #7 -: 28-11-2009, 19:21:25 »

На мен най-любимото ми е кашуто. Следват бадеми, орехи, шамфъстък, макадамия и лешници :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Любими ядки
« Отговор #8 -: 29-11-2009, 00:22:00 »

На мен любими са ми лешниците, а после орехите и бадемите. Така съм свикнала от малка, както каза vladi, "спомени от детството"  :)  Не се изкушавам много по чуждестранните ядки
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Любими ядки
« Отговор #9 -: 29-11-2009, 02:14:53 »

Ако ще ги степенувам, то на първо място са лешниците. После бадеми /задължително накиснати/.Фъстъци също много обичам, но се притеснявам защото напоследък чувам доста противоречиви мнения за тях. Следват ги орехите. Странно при мен кашуто е последно.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Любими ядки
« Отговор #10 -: 29-11-2009, 18:43:52 »

Амииии, всичките  :bleh. Понякога са ми любими орехите, но като прекаля с тях и ми стават нелюбими за доста дълго време. Любими са ми и кашуто, но като разбрах, че не е сурово, а попарено и малко вече не ми се нрави, или поне гледам да не прекалявам (то е едно такова сладичко, ммммм). Иначе много обичам и макадамия и кедрови, но бързо ми става тежко от тях. Шам фъстъка си е класика, понякога съм изяждала по половин кило, директно от торбата (всъщност то излиза най-скъпо от всички ядки, без кедровите, защото веднъж събирах черупките от 1 килограм шам и като ги претеглих се оказаха, че са 450 гр - почти половината, та затова 1 кило чист шам излиза двойна цена, на тази на която сме ги закупили).
Орехите понякога ми нагарчат, та като опитах pecan (на английски е и пеканите са братовчеди на нашите орехи) страшно ми харесаха, имат вкус на орех, но без присъщата горчивина, едни такива сладинки..... ммммм. Та те също са ми страшно любими.
Бразилският орех ми е доста тежък, мога най-много да изям 3-4.
Активен
Духът владее материята!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Любими ядки
« Отговор #11 -: 30-11-2009, 01:15:24 »

Искам да питам за този бразилски орех. Много ми е тежък , но не това ме притеснява. Имам чувството , че е печена ядка или нещо си правена. Просто вкуса на този орех хич не ми е на сурова ядка. Защо така? На вас как ви се струва? Да не си внушавам нещо...
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Любими ядки
« Отговор #12 -: 30-11-2009, 01:42:35 »

Веднъж ядох бразилски орех и направо ми се повдигна. Същото чувство имах- че е обрабован. Тежък и мазен.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Любими ядки
« Отговор #13 -: 30-11-2009, 07:57:52 »

Тежичък е. Вече трети месец дояждам един пакет от 1 кг. Няма друга храна толкова богата на селен. Две ядки от бразилски орех ни дават дневното количество селен, от който се нуждае организмът ни :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Любими ядки
« Отговор #14 -: 30-11-2009, 08:46:53 »

Ако трябва да се степенува може би бадем лешник,кедрови -стига да не са огранени,че и такива съм вземал и една комбинация,която напоследък ми е любима за салати смлени орехи и тиквени семки.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Любими ядки
« Отговор #15 -: 30-11-2009, 09:38:15 »

И аз така,първо ми харесват много,после чак не мога да ги ям и сменям. Бразилския го ям с маслини,много е хубаво и убива мазното.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Любими ядки
« Отговор #16 -: 30-11-2009, 15:38:09 »

Моите любими ядки са бадеми и кашу и на трето място орехи.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Любими ядки
« Отговор #17 -: 01-12-2009, 02:00:05 »

Бенато, как така маслини с бразилски орех??!? Че то съчетава ли се изобщо? И как тъй убива мазното?
А иначе се успокоих. Явно не само на мен ми се струва обработван, печен тоя бразилски орех. Но е полезен, нали така? А защо фъстъците предизвикват толкова противоречиви мнения напоследък? Какво им е толкова на фъстъците. Аз си ги обичам и хич не ми е приятно като чета лоши работи. В крайна сметка според вас каква е истината?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Любими ядки
« Отговор #18 -: 01-12-2009, 06:29:35 »

Бенато, как така маслини с бразилски орех??!? Че то съчетава ли се изобщо? И как тъй убива мазното?
А иначе се успокоих. Явно не само на мен ми се струва обработван, печен тоя бразилски орех. Но е полезен, нали така? А защо фъстъците предизвикват толкова противоречиви мнения напоследък? Какво им е толкова на фъстъците. Аз си ги обичам и хич не ми е приятно като чета лоши работи. В крайна сметка според вас каква е истината?
Фъстъците не се ядат сурови, освен ако някой не иска да се отрови :pensif_29:
Те не са ядки, а бобова култура :)
Ето инфо - http://bg.wikipedia.org/wiki/Фъстък
« Последна редакция: 01-12-2009, 06:31:19 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Любими ядки
« Отговор #19 -: 01-12-2009, 12:34:48 »

Аз що фъстък съм изяла суров, и нищо ми е нямало. Петко, в това, което препращаш пише "Печени, осолени или подсладени, ядките от фъстъци са предпочитано лакомство." Не виждам да пише да не се ядат сурови. Също така пише, че маслото му като качества е доста близко до зехтина- според теб дали ги пекат фъстъците преди да им светят маслото :) После, от бобови са и люцерната, и соята. Доколкото ми е известно всички тук ядем покълнала люцерна и соя без проблем.. Аз не бих била толкова категорична, че фъстъка не трябва да се яде суров.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.342 секунди с 26 запитвания.