Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да им имаме "духовното израстване" и "евроатлантическите ценности"..  (Прочетена 15874 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Всеки ден , навсякъде по света, се провеждат множество семинари от  американски "духовни гурута". Ю-Туб също гъмжи от лекции , а в книжарниците  такива издания вече ще  счупят рафтовете .. И навсякъде се   говори за "духовно и нравствено  извисяване",   за "енергията и изцелителната сила на Цялата любов"    за     " единството с космическата хармония", за  "изпълване на тялото с енергия и светлина, вътрешен мир и безусловна любов" , "Освобождаване от негативизъм" , "достигане до по-висша мъдост и вътрешна интуиция" , за  "божествената ни същност" .. и т.н. висши категории, които само докато ги четеш , се умиляваш , насълзяваш и си казваш - "в какъв прекрасен и високоцивилизован  свят живея! В какво славно време , и с какви нравствено извисени хора съжителствам на тази земя .."

А всъщност,  ето им го "нравственото израстване" на сънародниците им . (на тези "гурута" , тръгнали да "цивилизоват"  второ- и треторазрядните хора по Източна Европа и Африка.)  :

90 % от американците са съгласни да се извърши ПРЕВАНТИВЕН ядрен удар срещу Русия.  И не  като защита от евентуално нападение, а с цел запазване на световното господството на страната им!!    


Американци събират подписи за ядрен удар срещу Русия
Публикувано от: Северина Йорданова
Американецът Майк Дайс реши да проведе необичаен експеримент. Той организирал събиране на подписи под шеговита измислена петиция за превантивен ядрен удар срещу Русия с цел запазване на превъзходството на САЩ, съобщи телевизия „Звезда“.
Дайс излязъл по улиците на Сан Диего и разказвал на минувачите, че Русия често нарушава международните споразумения и ядреният удар е единственият начин САЩ да запазят световното господство.
Удивително, но болшинството от американците подкрепили предложението на Дайс и дори не разбрали, че се шегуват с тях. Реакцията на минувачите се оказала абсолютно неочаквана. Никой от допитаните, освен един мъж, не се усъмнил в необходимостта от толкова абсурдната проява на агресия. Дори непротив, те с радост и охота поставяли подписите си под петицията. Само един на десет души отказал да се подпише под измисления документ.

http://rusofili.bg/%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D0%B1%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%8F%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D1%83/

Не знам какви биха били резултатите и при нас, но като че ли "мисионерите"  имат да свършат малко работа първо у дома, преди да напъплят по другите континенти ..  :surpris_23:
« Последна редакция: 10-06-2015, 13:41:58 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

 Веднъж разговарях с колега англичанин за Русия. Човека си беше повече от убеден, че Путин е диктатор. Аз изразих мнение, че руският народ по-скоро подкрепя Путин. Той ме попита с насмешка "според държавната телевизия ли?" Любопитното беше, че съпругата на този господин всъщност беше от руски произход, тоест би следвало тя да има реална представа от реалната ситуация относно народната"любов" към Путин.
 Мисълта ми е: стига с това деление на русофили и русофоби! Американците и англичаните, също са хора бате Бино, точно като всички останали. Имат деца, трудят се, смят се и умеят да обичат. Убеден съм, че никой американец или англичанин не би подкрепил ядрен удар срещу Русия. Ако въпросният Майк Дайс е осъществвявал допитвания до разни единици хора, които са с крайни националистически интереси, това е друг въпрос, защото такива хора има навсякъде по света, но те са единици предполагам в цял САЩ. И в коя друга независима национална медия е публикувана въпросната информация, защото на мен rusifili.bg ми звучи по-скоро, като русофилско настроена медия, а не като независима.
 Друг е въпросът, че може би почти никой на запад не харесва конкретно самият Путин. Всъщност аз самият не харесвам Путин. Путин е възпитаник на КГБ и в момента е на власт, освен това е с комунистически убеждения. Сами по себе си тези факти за мен са достатъчни за да не го харесвам.
  Това е сайт за здравословно хранене, бате Бино. Би ли обяснил, какво общо има режимът на Путин в Русия със здравословното хранене.
« Последна редакция: 10-06-2015, 14:11:24 от DeNiro »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист


ДеНиро, ти прочете ли въобще поста ми ?
1. В него никъде не се споменава името "Путин" .
 А и в експеримента аргументът за ядрен удар не е за да се убие Путин, а "за да се запази господството на САЩ"  :surpris_23:  ( Тоест, биха одобрили удар и срещу Китай, защото той не по-малко ги заплашва в това отношение..  ;) )

2.  Ако си забелязал, постът се намира в раздел "духовно израстване"  ;).
     Разгледа ли какви теми има там?

     А вече ако не намираш връзката с раздела, мисля  че няма да  мога да ти помогна много лесно..  :-\
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Не намирам никаква връзка между публикуваната от теб тема и здравословното хранене. Би ли опитал дa обясниш връзката все пак? Освен това питам за втори път в кой още, но независим сайт е публикувана тази новина?
« Последна редакция: 10-06-2015, 15:07:51 от DeNiro »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Връзка няма. Защото не е в раздел "здравословно хранене", а в раздел "духовно израстване".

Вероятно не ти се отваря раздела, затова копирам някои други теми от същия раздел:
( за да видиш , че и те нямат връзка със здравословното хранене. Темите за храненето са си в раздел "здравословно хранене" )
  

Сексуално програмиране
Контрол над ума
Живот в рая приживе
Как да се родят здрави деца
Сатурнова дупка
Тайната на дългата коса.
Християнство и химически следи
Регресията и ясновидството

2. След като нямаш доверие на сайта русофили.бг , ето други два сайта , в които новината  също е публикувана. Възможно е от там прочетено наистина да е по-достоверно.  :surpris_23:
 http://www.cross.bg/daiis-rysiya-ydar-1468972.html#axzz3cfFtXzba
http://bg.b2.mk/news/?newsid=wq7N

« Последна редакция: 10-06-2015, 15:25:08 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

удивително,  Бино!
право в целта!
благпдаря ти, че ни информираш за тия техни прекрасни "ценности"!
наистина сганта, дето проповядва "любов" и нам кво си, първо да си свърши работата у Хамериката   tooth
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

аз си мисля, че хамериканците бавно, но сигурно се израждат под влияние на ГМОтата, ваксини, антибиотици, хормони, хлор и флуор, кемове и всякакви химии...
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Бино, поздравления!
имаш супер търпение, първо себе си визирам, разбира се - колко си ме търпял   ;D
но и сега - в собствения си форум, пишейки в раздел, дет няма общо със здравословното хранене, макар, ко питаш мен си  има бая връзка духовното израстване с храната - духовна и физическа, ти се налага да даваш обяснения  tooth
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Какво да ти кажа бате Бино. За мен не е уместно да се развиват и дискутират подобни теории в този форум, но аз съм един обикновен потребител и очевидно мнението ми няма никакво значение. Както е записано в правилата на форума:
"Модераторите и админите са винаги прави. Действията им са подбудени не от лично отношение към някого, а за благото на форума и добрия тон. " Винаги съм се учудвал на тази точка от правилата на форума. Чудя се само в този случай с какво въпросната тема допринася за благото на форума?
Имам един последен въпрос. Да предположим, че информацията, която поднася русофилският сайт е достоверна. Това, че някакъв американец бил събирал подписи за ядрен удар срещу Русия от незнайно каква аудитория, според теб означава ли, че това е политика на правителството на САЩ? Отговорноста в случая не е ли персонална на личноста Майк Дайс, както и на няколкото човека участвали в подписката му? Защо намесваш САЩ?
 Като цяло си мисля, че няма проблем между гражданите на изтока и запада и в частност Сащ и Русия. Проблемите ги създават медиите и болните мозъци на някой от политиците, изкривявайки и преекспонирайки определени ситуации за да извличат дивиденти от страховете на народа.
Здраве и щастие пожелавам на всички участници във форумното пространство на "Земя на заем".
Поздрави
ДеНиро
« Последна редакция: 11-06-2015, 00:51:43 от DeNiro »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

ДеНиро, извинявай , но нали понеже ти много работиш  нощем и вероятно не се наспиваш добре..,
нека уточня очевидното - аз пускам темата точно като "обикновен потребител", каквито права имаме всички регистрирани тук.
Каква връзка  има това с модераторството или администраторството ?  :surpris_23:
Преценил съм , че текстът е поучителен и  подходящ за съответният раздел и съм го пуснал.  :surpris_23:
А  това, че лично за теб темата не е полезна, не знам как мога да помогна  :surpris_23:.
 За някой друг тя би могла да е разбираема и съответно - ценна. :surpris_23:
( Ето напр. Искрена пусна цели три одобрителни поста  )
 
А вече ако самият раздел "духовно израстване"  те дразни с това че, няма връзка с "благото на форума" , това е друг въпрос..
Аз също навремето бях против да има такъв раздел тук.  
 

« Последна редакция: 11-06-2015, 09:45:26 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303

На второто видео е въпросната подписка: http://russian.rt.com/article/96861
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Подкрепям напълно  De Niro , манипулации има навсякъде, руснаците са много добри в тях, не че американците са цвете. Правилата на западните общества, все пак са така направени, че ако си работлив и умен ще успееш.
Спомнете си българчето Стефан, прието във всички престижни университети в САЩ, понеже има изключителни резултати на американската матура. Това в Русия не би се случило, още повече, защо никой абитуриент не отова да учи там. А колкото до сайта, който цитира бате Бино във всичко се съмнявам.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Благодарение на salvaje  :love_006 - emotloader: имаме запис на въпросното  интервю. ( аз се мъчих, но не успях да го издиря оня ден)

Къде са манипулациите в случая, sis  ? ( И ДеНиро)  :surpris_23:
Освен това , аз цитирах общо 3 сайта, които докладват за експеримента, ти в кой точно сайт  се съмняваш?  :surpris_23: И в трите ли?  

И , значи казваш, sis , че руснаците са манипулирали видеото с интервюто ли ?
Тоя "Майк Дайс", интервюиращият, всъщност  не е американец, а предрешен руснак, който говори на добър американски.. ?  :surpris_23: И минувачите също не са американци , а подставени лица - руснаци?  :surpris_23:
Възможно е градът също да е някой руски, който за целта да е  камуфлиран досущ като американски.. :surpris_23:
Не знам, щом казвате , може и така да е..  :surpris_23:
« Последна редакция: 11-06-2015, 15:20:04 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Идеална политико-икономическа и социална система не е измислена още. Който се опитва да ме убеди в това, че Путинова Русия е „обетованата земя“, която ще спаси човечеството, е толкова сбъркан, колкото онзи отвъд Океана, който искрено вярва, че Америка е демокрация, управлявана от и в името на обикновените хора.  

Но това, че светът не е идеален, а той никога не е бил такъв, не  е причина да се депресираме и да вадим демоните от нощните шкафчета. Просто винаги чашата е била полупълна или полупразна. Въпрос на гледна точка.

Честно,  бате Бино, донякъде те разбирам и уважавам мнението ти. Но цялата тази „рубладжийска“  пропаганда е много евтина. Прав си обаче в едно: ако се одобри безкритично споразумението за свободна търговия между ЕС и САЩ, много неприятни последствия могат да настъпят по отношение на контрола върху гмо-продуктите. Затова е добре да се бие камбаната и хората с глави на раменете си да мислят и да анализират, докато не е късно.

Иначе, щом е толкова кофти на Запад защо потокът е еднопосочен от изток на запад, а не обратно. Освен един бивш служител на ЦРУ и френска кинозвезда, която не иска да плаща големи данъци, други желаещи да стават руски граждани няма. Айде, не се сърди. 

А, че американският империализъм не е човеколюбив строй е видно за всеки, който има очи да види.
Но и в Русия, и на Запад има ценни умове, с различни гледни точки, неудобни за политическата коректност. Но това няма нищо общо със заклеймяването на цели държави и континенти априорно.
« Последна редакция: 11-06-2015, 19:09:51 от emo75 »
Активен

mike76

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

В russian.rt.com са пуснати паралелно два клипа в единия тъпите американци масово подписват за ядрен удар по Русия,а в другия от любимия на бате Бино Крим руснаците масово отказват и казват,че са за мир.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Още със създаването си в древността, Държавата е оръдие за присвояване (колкото може по-голяма) част от труда на хората. Свои, чужди - няма значение.
И от тогава всички на власт се упражняват с пълни сили да насочват мислите и чувствата на ограбваните от тях хора в която и да е друга посока, различна от "Защо ни грабят чак толкова много, мамка им...".
В този смисъл няма прави, честни и грешни и нечестни страни.
Има повече и по-малко вероломни, йезуитски, лъжовни, майсторски и ли пък глупави, нагли и пр. управници. Навсякъде по света.
Главната ни задача е да не допускаме да ни грабят прекалено много - според мен.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Съвсем честно , изненадан съм, че май никой  не схваща смисълът  :surpris_23:
Няма никакво значение кои са главните действащи лица. В случая те са Сащ и Русия, но можеше да бъдат Дания и Малта - тоест в Дания се събират подписи да се унищожи с ядрен удар Малта, защото я конкурира в продажбата на риба.
Въпросът е психологически, без оглед на това кой кого смята да напада. просто това имаме като данни  и това коментираме.
Но нищо  че не се разбира,  за сметка на това пък се развиха доста свободни съчинения, което все пак поразмърда маранята, обхванала форумчето в последно време  tooth
 
« Последна редакция: 11-06-2015, 22:22:30 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Ти сериозно ли вярваш, че някой на Запад съвсем реалистично обмисля превантивен ядрен удар срещу Русия? Стига, ве, човек... Падаме на нивото отпреди три десетилетия: мирни първомайски манифестации на фона на огромни плакати с карикатури на хищния Чичо Сам, който готви ядрен апокалипсис, за да задоволи мазохистичните си имперски импулси  tooth И после едночасова емисия новини по единствената телевизия, в която единствената международна новина е как пацифисти лягат пред входа на американска военна база в Западна Германия срещу разполагането на ракети "Пършинг".
И черешката на тортата: вечерта на събранието на входа оф-активистката дръпва едночасова реч срещу хищната американска политика и безумието на Рейгън.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122



И , значи казваш, sis , че руснаците са манипулирали видеото с интервюто ли ?
Тоя "Майк Дайс", интервюиращият, всъщност  не е американец, а предрешен руснак, който говори на добър американски.. ?  :surpris_23: И минувачите също не са американци , а подставени лица - руснаци?  :surpris_23:
Възможно е градът също да е някой руски, който за целта да е  камуфлиран досущ като американски.. :surpris_23:
Не знам, щом казвате , може и така да е..  :surpris_23:

хаха, еххх, Бино, честно, не ти е лесно и на теб....
на твое място не бих издържала   tooth
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122


Иначе, щом е толкова кофти на Запад защо потокът е еднопосочен от изток на запад, а не обратно. Освен един бивш служител на ЦРУ и френска кинозвезда, която не иска да плаща големи данъци, други желаещи да стават руски граждани няма. Айде, не се сърди. 


щото тия, дето го правят тоя поток - от изток на запад, са промити мозъци, затова!   ;D
Активен
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 23 запитвания.