Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Търся решение  (Прочетена 20112 пъти)

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Търся решение
« Отговор #40 -: 16-12-2015, 02:58:27 »

Тук,във форума е станало много интересно. :sorcerer - emotloader:
При всеки зададен въпрос първо се появява Вова и започва да обяснява на страдащия,че трябва да пие много вода и да дъвче всяко нещо 99 пъти. :pensif_29:
След това идва и Дона,която за всичко набеждава силиция,евентуално ако страдалеца има късмет-може и липсата на калций или магнезий. Решението-естествено...шуслерови соли. ;D
Искрена обяснява,че няма никакъв смисъл нито от лечение, нито от промяна в храненето защото и едното и другото са еднакво вредни в днешния химизиран свят,а бате Бино се опитва да балансира между различните гледни точки,белким страдалеца не се отчае съвсем от живота, горкия...
 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:


признавам, постът ти ме разсмя, доста е духовит и с точни попадения.
само че, в моя случай не е баш тъй - аз винаги обяснявам, че най - доброто лечение е истинската, органична храна, а се съмнявам в разни изолирани добавки, като сигурно и сред тях има добри, де.
също - отричам напълно всички синтетики, може би изключая само органозаместителна терапия, когато положението е докарано дотам, че да няма как иначе.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Търся решение
« Отговор #41 -: 16-12-2015, 03:06:57 »

Дона и Вова, не виждам за какво трябва да се обиждате от поста на Чери, беше си закачлив просто :)
и наистина няма лошо човек да повтори, ако ще и триста пъти нещо, което е частица от истината.
в крайна сметка, едва ли някой сяда да изчете целия форум преди да попита нещо и ако не му се повтори и на него, той може да си остане незнаещ  tooth
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Търся решение
« Отговор #42 -: 16-12-2015, 08:22:08 »

Аз съм леко обиден на Чери, загдето не съм споменат. Но както се казваше в едно стихче от миналото: " Отсъствам ли, аз пак присъствам".
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Търся решение
« Отговор #43 -: 16-12-2015, 09:31:37 »

Като гледам тук само Искрена е реагирала адекватно...
Поста беше шега. Извинения на обидилите се. :flowers2:
Дона,шуслерови соли използвам и сега-за костите,но доста пестеливо.Единственото,обаче,което помага 100% на здравето е само и единствено глада.А недостига на нещо си в организма се доказва САМО с изследвания, макар че и те са доста манипулирани днес.
Тихий, имах и за теб,приятелю,но се сетих в последствие.Следващия път обещавам да не се дъня. :fun_096:
Ти поне ще го приемеш философски, защото си в мир със себе си. :angel:
« Последна редакция: 16-12-2015, 10:10:24 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Търся решение
« Отговор #44 -: 16-12-2015, 13:02:27 »

Аз съм леко обиден на Чери, загдето не съм споменат. Но както се казваше в едно стихче от миналото: " Отсъствам ли, аз пак присъствам".

че то остана и да си споменат - толкова си лаконичен, че чак не се виждат постовете ти    tooth
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #45 -: 16-12-2015, 18:18:06 »

Чери, прибързала си да похвалиш само Искрена , сега ще взема и аз да се обидя, че не съм измежду похвалените  tooth
Един ден да закъснея  няколко часа  с влизането тук -  и веднага пропускам похвалата  tooth
И аз съм на това мнение - Чери била в добро настроение ( някой й го е оправил например някак си ..  tooth )
 и се пошегувала момичето.
 Ние сме си наши, допустимо е да се шегуваме ,  и някак си е редно да имаме по-голям толеранс към "нашите" .
   Ако са новодошли , тогава е друго и  много по-лесно ( и по-оправдано) се избухва, защото не го знаеш човека  - без да иска ли се гъбарка, или си е "гъбар" по професия   tooth
 
Дона, не се обиждай , поводът не е достатъчно основателен :) ( Още повече , че Чери се извини )
 При това, никой друг освен Чери не се шегува със силиция. Само заради един човек да напускаш е твърде лесно :))) Изчакай да се насъбере поне повечко "материал" :)
Сериозно:  напускайки, ще ощетиш и натъжиш много хора, които нямат никаква вина в случая. Помисли за тях
 :pensif_29:    

  
« Последна редакция: 16-12-2015, 18:25:29 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Търся решение
« Отговор #46 -: 16-12-2015, 19:29:14 »

Някои хора са обидени, че са споменати...
други пък- че не са споменати...
трети са похвалени, че не са обидени,
но пък четвърти са обидени, че не са похвалени...
Ех, свят широк-хора всякакви...иди че разбери... :Content_4 - emotloader:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Търся решение
« Отговор #47 -: 17-12-2015, 02:37:18 »

хаха, продължаваш да ме разсмиваш, Черка, харесват ми шегите ти :)
добре си ги навързала нещата :)
явно силицият добре ти се е отразил  tooth

пс и аз почнах сега да вземам някакъв силиций :)

ппс  ооо, Чери, виж, че на теб се падна честта да пиша 1 000 - ния си пост   tooth
трябва да си много поласкана   tooth
ако не си, ша ти са убидья   tooth    tooth
« Последна редакция: 17-12-2015, 02:42:21 от iskrena »
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Търся решение
« Отговор #48 -: 17-12-2015, 09:15:20 »

За обидените, че са споменати, както за обидените, че не са- :heart_2: :heart_2: :heart_2:

И понеже се чувствам виновна,че оспамихме темата да споделя още за синузита.
Като студентка се сдобих с тази красота природна.Тогава проведох едномесечно лечение чрез физитерапия и болестта си отиде за няколко години.Но се завърна с пълна сила след това.И единственото решение беше-първо- гладолечение и след него спирането на всякакъв вид и род млечни продукти.
Моя колежка спря млечните по моя препоръка.
Избави се от синузит,хреми и вечното главоболие, което имаше... :Cherries
А силиция аз си доставям посредством билката полски хвощ-по една чашка чай на ден:
http://www.bgbilka.com/594/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%85%D0%B2%D0%BE%D1%89/
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Търся решение
« Отговор #49 -: 17-12-2015, 14:31:06 »

В синусите се натрупва слуз,която запушва каналите.Вследствие на това се създава напрежение и оттам идва болката.Тази слуз се задържа там с години и трудно се извежда от синусите.За да се излекува синузита слузта трябва да се изчисти-за това има различни методи:
1.Прочистване с мед-внимателно с меда защото може да предизвика силна алергична реакция.Говорим все пак за областта на главата.Медът трябва да е по-слаб (напр.акациев, в никакъв случай манов).
2.Джала нети: 
http://oooooom.com/theory/Neti
При мен нямаше голям ефект-прочистването беше повърхностно.
И третото-класиката-гладуване-водно или сухо.
И така... :love_028:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Търся решение
« Отговор #50 -: 17-12-2015, 16:51:52 »

Бате Бино, решението ми няма нищо общо с поста на cherry. То беше взето преди това. Със сигурност няма да има натъжени. Но знам със сигурност, че това, което написах, ще бъде от полза на други хора за в бъдеще :Content_22:.

Затова бих искала да добавя само нещо към предишния си пост - ако някой приема силиций под някаква форма, да бъде много внимателен, ако има предразположение към тромбоза :pensif_29:. Действа и кръвоспиращо, поради което не бива да се взема от жени 1-2-3 дни преди МЦ и след това, защото може да причини силни болки :surpris_25:.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #51 -: 17-12-2015, 23:50:59 »

Че то някой знае ли дали е предразположен към тромбоза?  :surpris_23:
Има и още един източник на силиций, дето никой не го споменава  - каолиновата глина. Аз си хапвам от нея понякога. При нея има нещо интересно - там силицият е в неорганична форма и в тялото имало някакъв ензим, който го превръщал в органична. Освен да се надяваме, че ще си превръща точно колкото му е необходимо   :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #52 -: 18-12-2015, 02:11:11 »

Цели 51 коментара по темата. Благодаря на всички отзовали се досега и на тези, които ще го направят в бъдеще! Излязоха ми резултатите от микробиологията на гърлен секрет. Резултат: не се изолира нищо, вкл. кандида. Колкото и да не ми се щеше от три дни съм на антихистамини, демек противоалергични и резултата е налице. Цялата симптоматика, която ме тормозеше изчезна почти. За сега мисля да ги взимам, докато не установим кой е алергена и да го изолирам, ако може. Най-вероятно ще се окаже от металите в устата. Интересното е, че моя позната стоматоложка ми каза, че преди време една жена е имала тежки поражения на черния дроб и няколко години са се опитвали да разберат причината, докато накрая не са установили, че е именно от метала в устата й. Бате Бино, мисля противопаразитното прочистване да го направя веднага след празниците.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #53 -: 18-12-2015, 09:17:31 »

Спокойно, приятелю.
Не бързай да  осъзнаваш, че всичко , което ти говорят тези лекари, са сладки приказки преди заспиване  tooth
За това се иска време и доста анализ на правилна информация  докато се научиш да отсяваш зърното от плявата :)
Естествено , че симптоматиката ще изчезне, то това е главната и единствената задача на фармацевтиката - да пиеш хапченца РЕДОВНО , с които да замазваш ВРЕМЕННО положението , докато нещата се усложнят дотолкова, че хапченцата да станат хем повече , хем по-скъпи
Поздрави стоматоложката си , да е жива и здрава и все така да ни радва и извън празниците
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Търся решение
« Отговор #54 -: 18-12-2015, 09:46:29 »

idulgerov,за доказване на синузит се прави снимка.Иначе са само предположения.
А колкото до алергията-тя е показател за замърсеност на организма с токсини.
Решението......пак глад........ ;D
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #55 -: 18-12-2015, 10:15:37 »

Cherry, ако се окаже, че имаш алергия към метал в устата си и след отстраняването му нещата се оправят, това значи, че няма нужда да гладуваш и че организма ти не е отровен от токсини. Така ли е? На мен така ми звучи логично! бате Бино, какво имаш впредвид с поздравите към заболекарката/ще й ги предам, макар да не ме лекува тя/? Просто ми разказа за пациент, който дълго време се лутал по лекари, защото не могли да му открият причината за проблемите и накрая чак го пратили на зъболекар и установили, че са от алергия към метали. Свалили му короните и се оправил.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #56 -: 18-12-2015, 10:32:05 »

Е , дай Боже всекиму , Дюлгеров - да му свалят  по нещо , да му открият точният бацил, алерген, и .. пей сърце - пациентът е вече здрав и го чакат сто години здраве и благоденствие  :thankyou:
Това са много редки изключения, които лекарите се опитват да превърнат в правило  ;)
А и всеки път , когато някой разкаже как  някой си се оправил,  оздравял , или пък - се влошил..  той не се интересува какво е станало със същият този човек след месец, година или две..  ;) Защото често се оказва, че май констатацията е била твърде прибързана  :laugh:

Ако след "оправянето си" се влоши, казват -"Аа, ама той се е влошил от друго"  tooth  tooth
А  пък ако "влошеният" вземе  че се подобри с алтернативни средства , казват  - "аа, значи сме сгрешили в диагнозата"  tooth tooth
 :surpris_23:
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #57 -: 18-12-2015, 11:03:22 »

Значи аз разсъждавам така. След като алергията представлява повишена чуствителност на организма към чужди субстанциии и тела, в единия случай ако се отстрани алергена, който е  внесен отвън, в случая материал и се намира в устата, а мястото му не е там, човек се оправя и организма му спира да се бори срещу него и симптомите изчезват.  В другия случай обаче, ако говорим за останалите алергии, като напр. към полени, цъфтежи, акари, храни и прочие, те реално не се намират в човека, а са в околната среда и не могат дабъдат отстранени. В този случай, може би прочистване на организма, гладуване и други методи биха били полезни. Но не зная дали пак биха се справили с проблема. А относно антихистамините знам, че не решават нищо. Просто се чутваш по-добре докато ги приемаш. Въпреки, че алерголог е твърдял пред мен, че с дълъг прием на антихистамини иам случаи на напълно излекувани хора. Тоест алергията си е отишла.
Cherry, има два вида синузит бактериален и алергичен. Моя е втория. Доказан е със снимка. А естествено, че човек когато настине може да му се обостри и другия вид синузит. То и лекарите често ги бъркат. Мен са ме лекували за бактериален синузит с антибиотици, докато след седмица не разбират, че ефект няма и започват лечение на алергичен.
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Търся решение
« Отговор #58 -: 18-12-2015, 12:49:01 »

idulgerov ще ме извиняваш за констатацията, но ми се струва, че ти в момента искаш да чуеш някакъв точно определен отговор. Нещо от сорта на "Ако ти минава с лекарста, значи няма какво да гладуваш" или "След като причината не е в натравяне на организма, значи няма нужда от гладуване".
Все увърташ около това. Според мен на тебе ти звучи логично, защото е по-лесното решение на проблема :)
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Търся решение
« Отговор #59 -: 18-12-2015, 13:14:19 »

Аз съм чела за алергия вследствие на живачните пломби,които използваха преди 25-30 години.
Ако говорим,обаче за сегашните метални коронки- не мисля,че с тях би имало проблем. ::)
Според мен независимо от вида на синузита той се причинява от слузообразуващите храни,които споменахме вече.Затова решението е първо-прочистване и второ-избягване на посочените храни.
И на мен ми се струва,че  idulgerov дърпа чергата към традиционната медицина.
Лошо няма-стига да има лечение.
Но нетрадиционната медицина за мен лично е по-добрия вариант.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 22 запитвания.