Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Търся решение  (Прочетена 20125 пъти)

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Търся решение
« Отговор #60 -: 18-12-2015, 14:26:38 »

,,Има и още един източник на силиций, дето никой не го споменава  - каолиновата глина. Аз си хапвам от нея понякога. При нея има нещо интересно - там силицият е в неорганична форма и в тялото имало някакъв ензим, който го превръщал в органична. Освен да се надяваме, че ще си превръща точно колкото му е необходимо   Smiley,,

Бате Бино, човешкият организъм не е в състояние да превръща неорганични минерали в органични. Нито силиций нито който и да било друг неорганичен минерал. Не ни трябват никакви учени или доказателства за това а само здрав разум. В тебешира се съдържа калций но никой не го яде. Циганетата които редовно ,,берат,, желязо и мед за да изкарат някой лев не ги ближат по пътя към изкупвателния пункт за да си набавят тези минерали. Само растенията са в състояние да превръщат неорганичните минерални соли в органични, затова и минералната вода е вредна за човека, защото минералите в нея са неорганични. Разликата между органични и неорганични минерали е много добре обяснена в книгата на Др. Норман Уокър ,,Водата и вашето здраве,,. Единствената вода която е полезна за човека е физиологичната, която се съдържа в плодовете и зеленчуците. Най-близките животни до човека - антропоморфните маймуни не пият никога вода, те си я набавят от плодовете с които се хранят в перфектната и форма - физиологична.
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Търся решение
« Отговор #61 -: 18-12-2015, 14:58:31 »

,,Аз съм чела за алергия вследствие на живачните пломби,които използваха преди 25-30 години.
Ако говорим,обаче за сегашните метални коронки- не мисля,че с тях би имало проблем. :Smiley
Според мен независимо от вида на синузита той се причинява от слузообразуващите храни,които споменахме вече.Затова решението е първо-прочистване и второ-избягване на посочените храни.
И на мен ми се струва,че  idulgerov дърпа чергата към традиционната медицина.
Лошо няма-стига да има лечение.
Но нетрадиционната медицина за мен лично е по-добрия вариант.,,


Cherry, всички храни са слузообразуващи. Някои повече други по-малко. Слузта се произвежда от тялото когато вкарваме токсини в него, за да ги ,,опакова,, със слуз за да не вредят на органите. Но когато вкарваме ежедневно токсини те стават толкова много че тялото не е в състояние да ,,опакова,, всички. Дори и веган суровоядците имат слуз в телата си но е по-малко от тази на всеядните, защото се хранят с по-малко токсични храни. Всички храни с които се храним съдържат токсини, затова всички хора имат слуз в телата си дори и да не го знаят, когато слузта е в по-малки количества човек не я усеща. Може би само ябълката не образува слуз в човешкото тяло но на този етап това твърдение няма как да бъде потвърдено защото не познавам такива хора които се хранят само с ябълки. Освен това невидимите мизерии които се съдържат във въздуха, който дишаме също водят до образуване на слуз в тялото. Така че всички имаме и ще имаме слуз въпроса е в какви количества.
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Търся решение
« Отговор #62 -: 18-12-2015, 15:22:30 »

idulgerov ще ме извиняваш за констатацията, но ми се струва, че ти в момента искаш да чуеш някакъв точно определен отговор. Нещо от сорта на "Ако ти минава с лекарста, значи няма какво да гладуваш" или "След като причината не е в натравяне на организма, значи няма нужда от гладуване".
Все увърташ около това. Според мен на тебе ти звучи логично, защото е по-лесното решение на проблема :)


Към Атлантис и всички останали фенове на гладуването. Искам да попитам всички които постоянно изтъкват гладуването като панацея за всичко дали те самите са здрави и гладуването помогна ли им или след определен период от време им се налага пак да гладуват. Ако трябва да се гладува през целия живот на определени интервали независимо дали седмици, месеци или години трябва да се замислим дали гладуването е решението и въобще то лекува ли? Аз лично не вярвам в гладуването. Много по-добре е да премахнем причината на заболяванията отколкото да гладуваме цял живот.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #63 -: 18-12-2015, 15:52:37 »

Фрутариано, радвам се за теб, че само с помощта на "здрав разум" би могъл да отремонтираш телевизор, самолетен двигател, да направиш хирургична операция или да приключиш счетоводния баланс на някой завод  :thankyou:  Аз , за съжаление, само на разума не разчитам,  в случаите когато той не е достатъчен.
За щастие , и други са били съгласни с мен, защото иначе сега нямаше да си пишем на компютър, а да си пращаме писма с гълъбчета, ако всички разчитаха само на здравия си разум :)

Много неща са били отричани, после са били предполагани, докато в един момент вече е било възможно да бъдат доказани ОТ НЯКОГО :)  
Но след като си добре с разума, ето ти възможност - тествай го  и дай становище без да правиш проверка  :) :
1. Незаменимите аминокиселини  наистина са незаменими. вярно или невярно ? :)  и защо??
 2. Невроните ( мозъчните клетки)  не се възстановяват . Вярно или невярно? и защо??  
 Е , как е , справяш ли се ? :)

Същото е и с неорганичният силиций. Има хора, дето са имали достатъчно време да го проучат, и още повече време да го тестват на практика, като изследват нивата му в организма  "преди" и "след"  ;)
( в случаят това е Надежда Семенова, биолог, експерт по хранене, паразити, 20г практика в своите центрове за  противопаразитно  прочистване и детокс.  Два пъти съм бил при нея )
 
(Силицият от кремъка  също е неорганичен.   ;)  Той е един и същ на практика , с този, който е и в глината.)

Има къде да си ползваме разума , когато ни липсва компетентност. Но тогава наистина е "въпрос на разум"..
 и изследване не е нужно..
 Ето 3 примера:
1. Защо се вее флага ,поставен на луната, след като на нея атмосфера няма. И защо са "изгубени" оригиналите на снимките и на клиповете, доказващи "кацането" ?
2. Как така Гагарин си забрави фотоапарата, по време на историческият първи полет в космоса! ( няма снимки, правени от неговият кораб. )
3. СПИН била силно заразна половопредавана болест.( през 80те говореха за пандемия!)  Добре, само че защо за 30 г.  никой не чу за някой, който да е чул  за някой, който да е бил "заразен" ?  :surpris_23:
 tooth
« Последна редакция: 18-12-2015, 16:16:16 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Търся решение
« Отговор #64 -: 18-12-2015, 16:17:43 »

Никой не отрича учените и техните изобретения и открития. Простосмъртните хора като мен трябва да използват и здрав разум понякога, защото има и подкупни учени от хора с интереси които често лъжат масите. Често се появяват всякакви нови ,,доказателства,, как еди кое си било полезно а се оказва че всъщност не е полезно а изследването е било финансирано от еди кой си който има интерес от това да се каже че неговия продукт е полезен. Затова трябва да ползваме и здрав разум заради загубеното доверие. Иначе ще се радвам ако предоставиш тези доказателства и на нас простосмъртните които не са били два пъти при тази госпожа и само при нея ли ги има тези доказателства или са признати на световно ниво от всичките и колеги биолози?
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Търся решение
« Отговор #65 -: 18-12-2015, 16:27:23 »

Ако трябва да избирам между "Здрав разум" и "многото  умни учени", ще избера.. "нездравия си разум" - каквото и да значи това.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Търся решение
« Отговор #66 -: 18-12-2015, 17:36:36 »

  idulgerov, алергичната реакция , независимо към какъв елемент - в случая евентуално металите в устата ти, е замърсяване на организма до степен в която той не може вече да се справи с нито един излишен нему елемент и подава сигнал, във вид на определено нетипично физическо състояние.
Медикаментите само потискат имунната система и дават временен комфорт. След спирането им в повечето случай симптомите се появяват отново, че даже и по-силно. Дори да успееш да изолираш въпросния алерген като го премахнеш напълно, има огромна вероятност да получиш алергична реакция към друго вещество.  и.... пак медикаменти ли?

Този път вървяхме двете с детето ми с години - потискане на реакциите и последващо взривяване с нова сила. Никой не се сети да ни препоръча поне някаква по лека диета. Само лекарства, сиропи, мазила... и все от по-скъпичиките, че са и по-качествени  :Confus_3: Де толкоз акъл тогава?
При нас традиционната медицина не помогна. Успех на теб с нея.
 
Помогнаха ни информация и опит от хора, споделящи ги на места като този форум, за което изключително благодаря, че има хора със заложен стремеж към споделяне. Но вложих доста усилия през годините за да приложа наученото. Всичко започва с очистителни процедури на тялото. Затова първият въпрос на всеки в този форум с определен опит е логичния -с какво се храниш? Задръстването на червата, развъждането на лошите бактерии, вследствие подкиселяване на организма от алкохол, готвени и животински храни води до много проблемни реакции.  

Стигне ли се до промяна в нормалното здраво физическо състояние, тялото просто подава сигнал, че е време да се направи промяна, понякога кардинална, но винаги постепенна, в начина на живот - хранене, мислене, чувстване. Който не слуша тези сигнали за мен е обречен на последващи мъки. Това показват личните ми наблюдения на множеството ми болни роднини и познати. Докато нещата могат да влязат в контрола на човек е добре да се действа адекватно, после става много трудно.
« Последна редакция: 18-12-2015, 17:48:17 от Сочи »
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #67 -: 18-12-2015, 17:38:38 »

Фрутариано, има една поговорка - " Не е нужна вярата , която премества планини, когато има техническата възможност да се премести планина " :)
 Тествай се преди и след неорганичния калций и сам ще разбереш усвоява ли се или не.
Аз нямам време освен дето  споделям ценни информации (съвсем немалко ) , че и да представям доказателства за всичко, което съм казал  tooth  
(Но поне не се базирам на книги с неизвестни  автори  tooth )
Който иска потвърждение - проверява, търси , проучва..
животът е пред нас  :Content_22:

А за корумпираната наука -  това е ясно вече за всички, само че си пропуснал да се сетиш, че там ВИНАГИ става въпрос за продукти и методики, зад които стоят огромни пари! (като напр. ГМО, аспартам, патентовани лекарства.. )
А за това, което си го копаеш от земята  - на кой учен или производител  му пука и как ще забогатее той от това ? tooth
« Последна редакция: 18-12-2015, 18:05:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Търся решение
« Отговор #68 -: 18-12-2015, 17:50:49 »

Бате Бино, не знаех че каолиновата глина може да бъде источник на силиций. Как по-точно процедираш с нея? Влагаш я в храна, вода или нещо друго?
« Последна редакция: 18-12-2015, 17:52:45 от Сочи »
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #69 -: 18-12-2015, 18:15:03 »

Сочи, там количеството силиций е огромно и за мен това е най-лесният и удобен начин да си набавиш силиций. Освен това глината има и други  много ценни качества, прекрасен сорбент е ( пречиства тръбопроводите :) ) използват я дори за лечение на онкология. (Има доста информация )
Яде се . Но може също и да се разтвори и да се правят вани с нея ( който има вана  ;D )
Аз отдавна щях да пускам тема , а и  имам и за продаване голямо количество :) ( към 200 кг )
Но е само за външно използване ( вана , маски за лице , компреси.. )
За пиене имам ограничено количество за лично ползване, но ако има желаещи , ще мога да уредя , макар да иска занимаване и там :)  
« Последна редакция: 18-12-2015, 18:16:41 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Търся решение
« Отговор #70 -: 18-12-2015, 18:23:37 »

Норман Уокър и Пол Брег не са анонимни автори. Щом нямаш време да ни докажеш твърденията на рускинята поне дай някакви линкове пък ние ще четем сами. Нека да видим къде пише подобно нещо кой е автора и има ли световно признание. Питай рускинята калция от тебешир ли си го набавя и защо да си набавям силиции от полезни изкопаеми а не от хранителен източник?
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Търся решение
« Отговор #71 -: 18-12-2015, 18:27:22 »

Освен това виждам че ти продаваш въпросния продукт. Тоест ти няма как да си обективен в случая, защото си търговец на рекламирания от самият теб продукт
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Търся решение
« Отговор #72 -: 18-12-2015, 18:29:14 »

Благодаря за отговора Бате Бино. Добре ще е да има отделна тема за силиция и источниците за набавянето му и по-специално каолиновата глина.

Междудругото всяка неорганична материя има изначален органичен произход. Всичката пръст/земя, скали/минерали и изкопаеми водят началото си от разлагането на някога живели организми. Там е ключето защо човешкият организъм е в състояние да усвои част от неорганичната материя.
« Последна редакция: 18-12-2015, 18:31:33 от Сочи »
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #73 -: 18-12-2015, 21:09:56 »

Фрутариано, винаги бързаш да ми отговориш по твоя си начин :)
Интересна логика имаш освен това  ;)
 По твоята логика, ако аз съм собственик на плувен басеин , значи няма да съм обективен  в това, което ще ти разкажа за плуването , така ли ?  tooth

Глина има навсякъде  - можеш да си изровиш безплатно. Ако ще е за пиене  - намери си находище, изследвай  го за % съдържание на силиций ( трябва да е повече от 50 % ) , за големина на частиците (  не трябва да са по-големи от една определена величина :) ) , за радиация, за тежки метали, и за патогени. ( първите две се изследват само на едно място в страната  :) )
След това  си готов и приемаш смело  :Appetit_17: ( аз тези изследвания съм ги направил)
Ако е за външно - изрови и пий без изследвания. Ако не ти се занимава - виж кой къде продава, ако намериш някъде по-евтино - купи оттам. Ако не - купи от мен , проста работа  :surpris_23:
А най-добре - въобще не купувай  tooth
А след като ти е интересно и бързаш, намери си информация за Семенова, както аз съм намерил  :surpris_23: Книжки има нейни, купи си , както аз съм си купил 15ина.
А ако ти се стори, че величината й не е достатъчно "световна" , потърси други по-световни , нямам нищо против    :surpris_23:
« Последна редакция: 18-12-2015, 21:17:45 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #74 -: 18-12-2015, 22:22:26 »

Фрутариано, значи за себе си признаваш само автори   "от световна величина" , а на нас пробута цяла книга  без  автор , а ?  

Признавам те, определено си те бива!
« Последна редакция: 18-12-2015, 22:52:42 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Търся решение
« Отговор #75 -: 18-12-2015, 22:44:20 »

Бате Бино бъди пич и признай, че не всеки има достъп до безплатна глина. Първо трябва да знаеш къде има глина, аз например незнам. Второ земята да е свободна а то такава почти не остана, повечето земя е частна, общинска, фирмена и т.н. Трето е загуба на време и пари за транспортни разходи, дали във всеки един град и село по света има глина? Аз лично се съмнявам. Четвърто както сам казваш трябва да се изследва а това струва пари. Колко процента от хората според теб ще се занимават да търсят глина? Естествено че повечето ако не и всички ще си купят готова от продавач и това много добре го знаят хората които казват че глината е безплатна. Плодовете и зеленчуците също растат безплатно но колко процента от хората имат достъп до тях? Възможно ли е някой учен да каже за някое полезно изкопаемо, че е полезно с цел финансова изгода? Да напълно възможно е. Може самият учен да има излишна глина за продаване или да измисли методика на приемане или негови роднини или приятели да имат големи количества глина за продаване или просто да е подкупен от някой. Не казвам че в случая със Семенова е така, защото нито я познавам нито имам доказателства а само казвам че е възможно. Възможно е също така и да бърка искрено. Не те познавам и нямам представа какъв ти е месечният доход и доколко разчиташ на тези продажби. Аз лично ако знам че нещо вреди на хората или не е напълно сигурно и доказано средство няма да го продавам а ще намеря друг начин да изкарвам пари. Нека поне в тези сайтове, които се посещават от хора търсещи здравословния начин на живот да няма дезинформация, каквато се бълва всеки ден от медиите. Примера с басейна и плуването беше меко казано неадекватен, очаквах повече от теб. И най важният въпрос, след като си ходил два пъти при Семенова пита ли я дали човешкият организъм е в състояние да превръща и други неорганични минерали в органични или това важи само за силиция? Ако не може да превръща другите минерали защо е така? Това ще е доста интересен казус как превръща само силиция а другите не може. Ако можем да превръщаме всички неорганични минерали в органични това означава че можем да се храним с почва и така директно да си набавяме минералите от пръстта вместо да чакаме растенията да ги превръщат в органични. Ако почвата, глината или друго полезно изкопаемо беше полезно за нас природата щеше да ни го подскаже, със мирис и вкус. Не вярвам на някой човек да му харесва поглъщането на почва или полезно изкопаемо. Животните оцеляват като използват само собствените си инстинкти, не четат книги. Въпреки неправилният начин на живот човека все още не е изгубил собствените си инстинкти, доказателство за това е, че плодовете продължават да ни привличат с мирис и вкус така както нищо друго. Силицият е минерал, няма причина поради която да си набавяме който и да било минерал от нехранителен източник.
Активен

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Търся решение
« Отговор #76 -: 18-12-2015, 23:05:19 »

А относно книгата без автор, никога не съм казвал следвайте я, тя е свещенната истина. Постнах я в този много съкратен вариант за да може хората, които не говорят този език да я прочетат. Аз лично се съмнявам във всяка нова информация, затова казвам и на вас, четете тази книга и се съмнявайте а не се доверявайте сляпо.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #77 -: 18-12-2015, 23:13:12 »

Фрутариано, аз ако можех да намеря отговори дори на 3% от въпросите , които ме вълнуват, щях да съм най-щастливият човек.  :)  Въпроси да искаш..
А за глината, добре , че стана дума покрай теб, та да се сетя че продавам  tooth От февруари ми стоят чувалите горе на тавана.  
Много задълбахме, ако искаш обади ми се да ти споделя гледните си точки, че едва ли са интересни и за останалите нашите диалози. :)
( и не четеш внимателно - строгите изследвания са за глината, която  е за вътрешна употреба, а аз такава засега не продавам. За външна тези изследвания не се налагат чак толкова ) 
« Последна редакция: 18-12-2015, 23:29:58 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Търся решение
« Отговор #78 -: 18-12-2015, 23:18:21 »

fruttariano, само вметвам, че всички тревопасни животни си набавят неорганични соли чрез близане на сол - във всеки обор и кошара има буци сол. А всяко диво тревопасно стадо знае къде в ареала му се намира пръст или скали с нужните им допълнителни вещества, което място се посещава почти ежедневно и... да те точно ближат и ръфат.
Дори чисто плодоядните видове прилепи ближат стените на пещерите за да си доставят допълнително соли от стичащите се обогатени капчици.

Органичните соли са по-важните за човека, но са недостатъчни, поради крайното обедняване на почвения състав. В ограничени дози неорганичните соли носят баланс в организмите на хора и животни, и както по всичко личи много добре си се усвояват и при двата споменати вида.
За твоя организъм неорганичните соли може и да са излишни, но за повечето хора са потребност.

Мирис и вкус плодовете отдавна са изгубили, дори тези, които са био. Единствено дивите все още имат що годе приемливи качества.

Поздрави!
« Последна редакция: 18-12-2015, 23:27:58 от Сочи »
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

fruttariano

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Търся решение
« Отговор #79 -: 18-12-2015, 23:29:16 »

Сочи, сигурна ли си че дивите животни ближат сол, аз не съм. В книгата без автор също изказват съмнения за това. Но дори и да ближат, тревопасните не са мярка за сравнение с човека нито плодоядните прилепи. Животните които трябва да наблюдаваме когато говорим за хранене са само и единствено антропоморфните маймуни а те не ближат сол, дори не пият и една капка вода през целият си живот. Бате Бино с удоволствие бих ти звъннал но ти нямам телефона
Активен
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 22 запитвания.