Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Търся решение  (Прочетена 20091 пъти)

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Търся решение
« -: 11-12-2015, 16:35:14 »

Здравейте, аз съм нов тук, но ви чета от около година. Не ми се щеше да бъда поредния, който ще си излага здравословните проблеми и ще чака съвети за разрешаването им, но уви принуден съм да го направя. Това е така, защото за цялото това време "традиционната" медицина не ми помогна. Накратко симптоматиката: от дълго време епизодични проблеми със синусите. Болка в челото, оток и зачервяване на долните, максиларни синуси. Зачервяване на кожата отстрани на носа и подуване. Дращене и дискомфорт в гърлото. Парене на върха на езика. Два-три пъти месечно се случва да имам нешо като алергични пристъпи, главно късно вечер, изразяващи се с болка в челото, запушване на носа, парене и зачервяване на лицето. Интересното е, че когато това нещо е в пика си, около 2-3 часа нощем, влизам в банята взимам душ с шампоан и сапун и нещата се успокояват постепенно. Напоследък към тези симптоми се добавиха и преиодични болки в малките стави - китки, глезени, пръсти на ръце и крака. Има ги няколко дни, после изчезват също за няколко дни и пак се появяват. И накрая едва ли е нужно да уточнявам, че съм обиколил всички възможни лекари и специалисти - алерголози, невролози, УНГ и т.н. Без резултат. Изследванията са добри, единствено имам установена полиалергия, вкл. и към стоматологични материали, а аз имам металокерамика в устата и към момента не мога да си позволя да я сменям+висок корозионен потенциал. Но оплакванията ми започнаха, наистина по-леки, преди да сложа конструкциите в устата си. И понеже се чувствам в безизходица, ще се радвам, ако споделите виждането си.
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Търся решение
« Отговор #1 -: 11-12-2015, 17:51:47 »

Здравей idulgerov,
ако няма видима причина за състоянието ти при направените изследвания е възможно да не я търсите в правилните места. Бих те попитала дали червата ти функционират добре, имаш ли храносмилателни проблеми, запек? Какви храни приемаш най-често? При по-голяма интоксикация на организма той дава реакция на най-неочаквани места. Един от факторите за интоксикация са именно болките в ставите и проблемите в синусите.
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #2 -: 11-12-2015, 18:11:03 »

Здравей, Сочи и благодаря за отговора. Храня се умерено и разумно. Не се ограничавам от нищо. Не прекалявам с месни и млечни продукти. Кисело мляко консумирам веднъж седмично, има дни в които сутрин ям по две лъжици заедно с ленено семе, после плод и до обяд нищо друго. Зеленчуци и плодове ежедневно+ядки. Употребявам за съжаление и алкохол и цигари. Между другото забелязвам, че когато се въздържам от тях за по 5-7 дни, нещата малко се оправят. Пържено и консерви не ям. Спортувам, когато ми остава време. Със стомаха, освен гастрит, май друго не ми е открито. За червата обачи си мисля, че може и колит да имам, тъй като понякога ми се случват коликообразни болки ниско долу и позиви за дефекация, след прием на определени храни, като кафе или люто. Запек нямам, по скоро обратното. употребявам и хляб, като гледам да бъде пълнозърнест или с кълнове. Просто не мога да го спра, защото не знам с какво да го заменя. Пропуснах да кажа, че от една година имам гъбички на ноктите на единия крак, които лекувам с масло от чаено дърво, но за сега не се справям. Това ме навежда на мисълта да нямам кандидоза и вътре в стомах и черва.
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Търся решение
« Отговор #3 -: 11-12-2015, 18:38:13 »

Да, добре си забелязал, че при въздържание от определени вещества има подобрение. Защо не опиташ по-дълго въздържание и някаква детокс диета подходяща за твоя вкус - има най-различни. Можеш да пробваш да заместиш хляба с накиснато жито /или варено ако не можеш да дъвчеш сурово накиснато, макар че може и да го смилаш след накисването/, то прочиства много добре червата и има лечебен ефект върху храносмилателната система.
Източната медицина прави връзка между гъбичките на пръстите на краката и недобре функциониращи или претоварени бъбреци. Иначе външно при гъбички добре повлиява затоплена мъртва вода - с РН1,5 - 2.
« Последна редакция: 11-12-2015, 19:07:42 от Сочи »
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #4 -: 11-12-2015, 19:06:52 »

Не бой се, здравословни проблеми имаме всички  ;D И също питаме за себе си , макар да сме курназ да казваме за другите .. :)
Някой от специалистите заподозря ли вегетативна дистония?
(Тя е едно от белите петна  за тях, наред с паразитите , лимфната система и още това-онова :) )  
Как си със сърдечната дейност? Страхове? Учестяване на пулс? Панически атаки?
От това състояние страдат 25% от хората. Сложно е, тъкмо защото се проявява с всевъзможни симптоми, зад които не стоят диагностируеми органични нарушения.
« Последна редакция: 11-12-2015, 19:08:35 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #5 -: 11-12-2015, 20:15:57 »

Здравей бате Бино. Със сърдечната система, да чукна на дърво проблеми не съм имал досега. Панически атаки съм имал преди няколко години, но там симптоматиката беше друга. Относно сегашните симптоми, никой не е предположи, че може да се дължи на това. Още повече, че в момента не става въпрос за страхова симптоматика, характерна за паническите атаки.
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Търся решение
« Отговор #6 -: 11-12-2015, 21:02:07 »

idulgerov, може ли това ти състояние да се дължи на стрес?

Преди години изживях нещо много подобно, но при мен по-засегнато беше гърлото. Постоянни болки, които не минаваха от нищо. Имах и постоянен секрет от носа, който се стичаше надолу към гърлото и беше някакъв ужас. Боляха ме и лимфните възли, разположени зад ушите. Доста пари дадох за антибиотици и всякакви лекарства и спрейове... Така и не можаха да установят какво причинява тези симптоми.
Факт е само, че след като смених работата и града нещата отшумяха буквално за месец. Вече 3 години не са се появявали тези симптоми, затова подозирам, че са били породени от стрес и напрежение - я тях ги имах в изобилие докато работех в София. 

Възможно е и при теб корените да са някъде там.
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Търся решение
« Отговор #7 -: 11-12-2015, 21:03:11 »

 Тъй като напоследък проявявам достатъчно голям интерес към източната медицина, попадах на някои диагностики. Една от тях е по езика и затова може и да се пробвате да се самоизледвате, ето малко помощ:

"Понякога езикът е възпален и сякаш пари. Това се дължи на липса на желязо и на витамин В12. Може да е свързано с малокръвие или диабет."

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=202670

http://rummarinova.blogspot.bg/2011/10/blog-post_6835.html

http://rummarinova.blogspot.bg/2013/10/blog-post_8208.html
 :love_028:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #8 -: 11-12-2015, 21:31:59 »

Здравей Atlantis, всичко е възможно. Но за да проверя дали си права, трябва и аз да сменя работата и града. Търся начин да реша проблема, ако може без да ми се налага да правя това. Притесняват ме тези ставни болки, които се появиха преди от около месец. Преди не съм имал такива оплаквания. Но невролог ме изпрати да си направя изслезване за С - реактивен протеин и той беше в норма. Лекаря заключи, че не е артрит. Но аз продължавам да съм си наплашен. Ако искаш сподели ти как си се справила и какви са ти били симптомите?
Активен

Atlantis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 144
Re:Търся решение
« Отговор #9 -: 11-12-2015, 22:50:43 »

Ами при мен нещата почнаха с леки болки в областта на носоглътката, които не минаваха нито от пастили, нито от лекарства. След това се появи и този секрет от носа, който се стичаше директно към гърлото и затрудняваше дишането ми и спането. Без да преувеличавам, мога да кажа, че съм дала над 100лв за лекарства и мазила - без никакъв резултат. Единственото, което ме облекчаваше, бяха промивките с морска сол. Също така резултат даваше и налагането на гореща морска сол на челото (синусите). Това е похват, който най-често може да прихванеш от някоя баба. Аз от моята го научих  :laugh: Вече след това, периодично получавах ужасна и силна болка в лимфните възли - сливици и особено в областта под ушите. Направо  в един момент се бях подула като жаба  ???
Близо половин година си карах с тези симптоми, като само болката в сливиците отшумяваше и беше на етапи. Гърлото и носа ми бяха постоянно възпалени. Показателно беше, че инфекцията не слизаше надолу към дробовете и не даваше усложнения в други органи. Стоеше си изолирана само в УНГ. Един познат на баща ми, ехографист по професия, му подхвърлил, че може да е нещо на нервна почва. Аз точно бях завършила университета и веднага се бях засилила към София, да живея и работя и да се оправям сама  :Confus_3:
Истината е, че бях под доста голямо напрежение и стрес, но тогава не съм го отчитала като фактор за здравословното ми състояние.
Та така. След 6 месеца на мъчение и постоянно обикаляне по лекари, си събрах багажа и се върнах в Стара Загора  :) За много хора това е крачка назад и даже ме упрекваха, как може да се откажа от стандарта на живот в София. Е да ама, аз с ръка на сърце мога да кажа, че откакто съм се върнала УНГ проблемите ми отшумяха. Сега само ако изкарам някой грип се появяват, но за 3-4 дена.

Просто като ти прочетох описанието, особено проблемите със синузита, много ми заприлича на моя случай. Разбирам, че няма как всеки да си смени работата и града, при мене беше лесно, защото още бях лапе и тепърва започвах. Но лично аз не бих изключила стреса и напрежението като фактор при подобни симптоми  :fluretaa:
« Последна редакция: 11-12-2015, 22:53:08 от Atlantis »
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Търся решение
« Отговор #10 -: 11-12-2015, 23:56:08 »

idulgerov, ето една извадка от материал, който чета за кожата.:

"ГЪБИЧНИЯТ ПРОБЛЕМ /CANDIDA ALBICANS/
Трябва ли да се обърне сериозно внимание на изведнъж появилите се на- всякъде захарни гъбички и микози ­ специално по лигавиците и кожата, или те са само медицинско модно явление?


За да се отговори на този въпрос, трябва да се разгледа особеността на захаромицетите и гъбите в природа та. Хлорофилозните мицети не изграждат, а разграждат материята чрез ферментация, мухлясване и плесенясване. Те значи живеят от разложени неживи субстанции. Свързаната със светлината пчела и пеперудите не се хранят от тях, а бръмбари, мухи и охлюви. Те не обичат светлината и най­често и топлината, а влажни, тъмни места. Светлина и сухост, както се намират по планините и в съдържащия йод морски въздух, не са тяхната среда. Пациенти споделят често за внезапни подобрения на техните симптоми, когато се намират във високите планини или на море.
В червата има естествена симбиоза от бактерии и гъби. Когато това равновесие бъде нарушено в ущърб на бактериите ­ например чрез антибиотика, гъбите започват да доминират. Ако при това храната е и дегенерирала, и има ли налице и имунни слабости, поради някаква болест или нервно претоварване, организмът тендира в посока на авиталност, поради което гъбите намират идеални условия.
Увеличат ли се много ферментите в червата, появяват се ферментационни процеси, които между другото се проявяват с болки и подуване от газовете. Стомахът може да притиска нагоре към сърцето. Могат да се появят изменения на кожата и сърбеж; и понеже чрез ферментационния процес се произвежда също алкохол, черният дроб допълнително се натоварва. При жените често настъпват възпаления на пикочния мехур и влагалището. Някои пациенти са уморени без причина, изчерпани и неконцентрирани. Могат да се появят и болки в ставите. При диабетиците често се открива Candida-Besiedlung (заселване с гъбата кандида), понеже тяхната имунна система е отслабена, а ферментите обичат преобладаващата в кръвта захар. Затова се поставят във взаимовръзка епидемичната поява от захаромицити и прекалената консумация на въглехидрати като захар, бял хляб и многото сладки произведения, редом с дегенериралата храна и много то животински белтък, който много по­ дълго от растителната храна остава в червата и затова преминава в процес на гниене.
Значението на гъбичните инфекции се преценява в медицината противоречиво. Някои говорят за модерно явление и трактуват гъбите като естествен жител на червата, който при нормални условия е винаги там, други посочват опасностите от тяхното увеличаване, което сигурно не е неправилно, понеже тези ­ особено в болниците ­ все повече се увеличават. В САЩ те са на четвърто място, между причинителите на болести, които се намират в кръвта
Няма обаче увеличаване на количеството на причинителите, без съответната среда. Факторите на средата са ph-фактор, температура, храни

телни вещества и състав на кръвния серум. Така от клинични изследва ния беше доказано, че до 60% от пациентите имат гъбички, без да показват някакви клинични симптоми.
Чрез изследвания на устата, стомаха и храносмилателния канал се установи, че болестнотворни бактерии и гъби могат да се появят за известно време и също така бързо отново да изчезнат, без да оставят следи. Човек със силна имунна система може да се защити и с това да остане здрав. Значи не всяко намиране на гъбички е равнозначно на микоза (генерално нападане от гъбички).
Гъбичните заболявания според това са на първа линия „заболявания на болни“ и доминират в определени периоди от живота: кърмаческа и старческа възраст, предменструална фаза или бременност. Винаги трябва да се обхване общата симптоматика, иначе накрая човек страда от диагнозата, а не от болестта.
Терапията се състои в това, да се възстанови нападнатата среда. Тук е необходима природосъобразна пълнозърнеста храна, която притежава силно светлинно качество, проникването на червата със затоплящи, възпламеняващи подправки (особено Kьmel, Kreuzkьmmel и кориандър, или също чесън, който се смята за едно от най­добрите „дезинфекционни средства“ за червата.
Особено място заема копривата и хвоща, последният поради силициевата киселина. Естествено трябва да се санира и флората на червата. Тук се наложиха зеленчуци и сокове с млечна ферментация. Би трябвало да се избягват приготвени с мая сладкиши и хляб. Влажен хляб би трябвало да се препече.
Индустриалната захар, както вече се спомена, би трябвало да се ограничи, както и животинския белтък. И накрая също и тук трябва да споменем значението на душевната хигиена.
Сурови или варени кореноплодни зеленчуци е хубаво да се предпочитат заради засилването на обмяната на веществата, което е познато и при нападане от глисти. Една хигиена на храненето с добро дъвкане и спокойствие подпомага процеса на лечението. Ако има силни газове и разстройство, в антропософската медицина има добри препарати като Bir- kenkohlekapseln (капсули с брезов въглен) на фирмата Веледа или Bolus alba comp. на фирмата Вала, комбинирани с горчиви растения.
За подобряване на обмяната на веществата и за разграждане на остатъците в стомашно­чревния тракт и с това също и в артериите, се наложи една проста рецепта: Тридесет скилидки чесън с пет нарязани на парченца не пръскани лимони се смилат с един миксер, прибавя се малко вода и цялото става на каша. Прибавя се един литър вода и се оставя съвсем малко да поври, прецежда се, напълва се в шише и се запазва в

хладилника, като всеки ден се пие по една ликьорена чашка. От лимона миризмата на чесъна изчезва."

П.П. Помисли си за спиране на алкохола, не е твой приятел.  :kisss:



Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Търся решение
« Отговор #11 -: 12-12-2015, 01:49:13 »

И. Дюлгеров, ето и моят принос.
1. Спри да приемаш всички млечни и такива, съдържащи млечни елементи (напр. мл. шоколад).
2. Увеличи приема на вода до 2 л/ден, ако си 68+_ кг... Добавяй в нея с 2 пръста сол и сода за хляб - ня литър.
3. Не пий вода от 30 мин преди, до 30 мин след хранене. Ако ти изглежда, че храната ти причинява жажда, значи не е добра за теб, променяй я...
4. Започвай хранене САМО ако си осезателно гладен.
5. Дъвчи всяка хапка до течва каша преди да я глътнеш.
6. Сутрин, вечер и преди хранене казвай по едно ...Благодаря на...Вселената.
7. Ако не можеш да спреш алкохола и цигарите, направи го за един пробен период (а ако поискаш сериозно, напролет може да измислим нещо).
8. Имай пълна вяра в себе си. Щом си поискал и работиш по въпроса, ще стане.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #12 -: 12-12-2015, 12:56:03 »

Класически препоръки за храненето, Вова.
Пиенето на течности СЛЕД хранене, обаче, препоръчват да е даже мин. 1.5 часа след вегетарианско и 2 часа! след месно хапване. ( Неумивакин и Шаталова) Аз го спазвам това изискване безпрекословно и стомахчето ми се отблагодарява с всички сили  :thankyou: Смятам да го спазвам доживот.

- има един лесен начини за спиране на всякакви зависимости , вкл. цигарите.  Достатъчно е приятно седмично соково гладуване! С 10 дни динена диета навремето туширах влечението си към шоколада. ( случвало се е да паля   колата нощем за да отида да си купя шоколад!  tooth tooth :Confus_3: )  

Дюлгеров, "страхова симптоматика" не е много точно казано. :) Паническите атаки, както и бъговете в сърдечната дейност са най-характерните симптоми за вегетативната дистония, аз  затова те питах  за тях. Но не са задължителни! И не са единствените. При ВД   може да се наблюдават и най най-различни други дискомфорти, без никаква логична връзка един с друг !  Това е вероятно най-загадъчната и неизяснена болест  измежду разпространените. Накратко - по непонятни причини нервната система реагира по неадекватен ( хипер) начин  на въздействието на външни фактори, като това се проявява в изпращане на различни от нормалните сигнали до всички органи. ( знаем , че работата на всички органи се управлява от вегетативната нервна система)
Това води до нарушена координация в работата им , което се проявява с всевъзможни симтоми.
Руснаците имат поговорка - "все болезни - от нервов" ( всички болести - от нервите)
Звучи като шега , но има много истина ,ако сме запознати , че на определен междинен етап нервната система винаги е ангажирана .  Тя си е част от веригата. Причината може да е извън нея, но нервната система  почти винаги се оказва въвлечена.  
Работещ точно в тази насока, преди години гениалният лекар Ал.  Самохоцкий твори чудеса пред очите на сащисаните си колеги - вдига на крак отписани , умиращи хора!  Според някои съвременници, откритията на д-р Самохоцкий превъзхождат всичко, което е известно на теоретичната медицина. Самохоцкий доразработва идеите на акад. Сперански - че болестите не са от микробите или др. външни дразнители , а от реакцията на нервната система на тези дразнители!  ;) И следователно , ако нервната система получи такъв сигнал, който коригира нейната реакция към външният дразнител, то това възстановява нарушеният баланс.. Гениално , нали?  
Защо не сме го чували ли ? :) Елементарно. -  тази методика прави излишни почти всички специалности в медицината ( с изкл. на  хирургията) , а за фармацевтиката да не говорим.. Затова не е чудно , че за такива като него дори не е споменато в нито един учебник по медицина..  tooth
( Ако някой е заинтригуван  , моля - http://www.trinitas.ru/rus/002/a0236004.htm )

Та, не е задължително всеки да има проблем с нервите, но не е излишно те да бъдат "основният заподозрян"  :)

 
« Последна редакция: 12-12-2015, 13:02:02 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #13 -: 12-12-2015, 14:58:57 »

"И следователно , ако нервната система получи такъв сигнал, който коригира нейната реакция към външният дразнител, то това възстановява нарушеният баланс.. Гениално , нали?"
Ако съдя по това, значи отиваме на друга плоскост и означава, че вместо лекарите, които съм посетил дотук, трябва да се обърна към психиатър? Така ли да го разбирам? Само, че те пак предписват лекарства!
Активен

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #14 -: 12-12-2015, 15:19:59 »

Защото размишлявайки, болестите се предизвикват от бактерии, вируси, паразити или "нерви". Но не знам как на нервна почва можеш да си докараш паразити или бактерии. Още повече, че симптоматиката, гърло, синуси, обриви и болки в ставите не ми се връзва да е на психическа основа...
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Търся решение
« Отговор #15 -: 12-12-2015, 16:44:35 »

По принцип всяко болестно състояние е пробив в системата от мисли-чувства.
Анализирай процесите в организма си и направи логическите връзки с поднесената информация във всеки отговор. Всеки от нас може да сподели опит и знания, но само ти си този който да реши кое точно би ти помогнало и има пряко отношение към твоя уникален организъм, цялостната ти система и моментно състояние, защото ти си единственият управител на собствената си система.
« Последна редакция: 12-12-2015, 17:01:24 от Сочи »
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #16 -: 12-12-2015, 17:27:48 »

 Не не , Дюлгеров, не е толкова просто обяснението :) Ще опитам по-точно да го кажа.
(Но дори и да беше просто - нито психиатри, нито невролози са способни да  излекуват проблема. Знаем, те само облекчават чрез лекарствата , които предписват. Но вече и децата знаят, че лекарствата нямат за цел да излекуват :) )
Но ти не случайно си попаднал тук при нас :) следователно си наясно с абсурдността на  тясната специализация в Медицината и съответно  си с огромно предимство пред другите, които все още не са го осъзнали :)

Важното да се схване е , че ( както казваш ти ) бацили и вируси на нервна почва не се хващат, но също така те не са и ОСНОВНАТА причина за каквото и да е .. :)  Или по-точно - те са МЕЖДИННА причина. Определен ЕТАП от болестта. Проявяват се на определен етап , когато балансът вече  го няма, когато организмът е отслабнал..
Същото е и с нервите, "нервната почва" ,вегетативната дистония.. Всички тези състояния са от една страна ПРИЧИНИ за последващи усложнения , но от друга - СЛЕДСТВИЕ от други причини!  
 Причините за вегетативната дисфункция  са най-общо дисбаланс в енергетиката на кръвоносната и ендокринната система.
Конкретни причини за ( най-общо) "проблем с нервите":
1. шийна остеохондроза
 2. слаби бъбреци
 3. стрес
 4. психо-емоционални нарушения. ( излишък на емоции. Не случайно от Вег. Дистония страдат най-вече жени )
 
Съжалявам, че с това усложнявам нещата, но виждаме, че те така и така не са прости :)
 "Простият" подход :   за простата - простатизал, за газове- дегазин, за хемороиди - хемороидал
    не върши много работа като цяло..  tooth tooth

Но при теб ги няма характерните симптоми за ВД, така че засега -  :whistling2 - emotloader:
« Последна редакция: 12-12-2015, 17:31:40 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #17 -: 12-12-2015, 18:03:28 »

В такъв случай бате Бино, освен с промяна на хранителния режим и неприемането на конвенционални лекарства, какво друго да предприема? Междудругото днес си пуснах микробиологична посявка на гърлен секрет, който ще е готов във вторник. Все ми се ще вече да излезе някой бацил или паразит, та поне да съм наясно какво да лекувам.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся решение
« Отговор #18 -: 12-12-2015, 18:53:01 »

Приятелю, всеки от съфорумците тук е казал по нещо ценно!И важно.

Колкото може доближаване до природният, естествен живот. По всички направления.
Това е основното.
Спомагателното - има разни алтернативни препарати, билки за ускоряване и подпомагане на процеса..ще помисля ако трябва.
За гърленият секрет - не е трябвало. Каквото и да се изолира , то не е причина! Особено ако е условнопатогенен като стафилококът, който си е винаги на линия :)
 Това е един от примитивизмите на "научната" медицина :)  Най им е лесно да обвинят някой нещастен бацил..
Естествено , че дори и здрав човек да се простуди , в храчката му ще бъдат намерени разни бацили!
И когато се оправи ( без значение как, може и само с инат :) )  бацилите няма да ги има, интересно къде са изчезнали сами ?  :surpris_23:

(Изключения правят разбира се силно агресивни бацили, с които организмът не се е сблъсквал често и не е достатъчно подготвен, като напр. тези  причиняващи бяс, сифилис, ебола, лаймска болест и др. Там нещата са по-различни  )
« Последна редакция: 12-12-2015, 19:08:10 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

idulgerov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Търся решение
« Отговор #19 -: 12-12-2015, 19:03:25 »

Добре тогава, ако няма нужда от изследвания, как например ще откриеш че имаш свръхкандидоза, за да махаш гъбичките? Или как ще знаеш, без изследване, че имаш паразити, за да правиш прочистване? По твойте думи, те няма да са виновни за проблема, а биха си заминали просто ако пациента се заинати и оздравее ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.167 секунди с 23 запитвания.