Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сподели и покажи какво си носиш за хапване на работа!  (Прочетена 8719 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Аз вече започнах новия сезон /работя като администратор в 5-звезден хотел/и тази тема ме вълнува, предполагам и всички вас. По принцип ни осигуряват хранене в стол, но просто тръпки ме побиват ако трябва да вкуся тази храна. Работя на смени, дневна, нощна и два дни почивка. На дневната си нося сандвич от 2сурови елдено-ленени хлебчета, едната филийка я мажа с маслинова паста, слагам отгоре лист зелена салата и резен домат. Сандвича си увивам във фолио и го хапвам за обяд, много добре се съхранява. Изглежда ето така:

Сутринта на закуска пия зелен чай и си хапвам плод, а малко по-късно- супер енергиен бар или гранола бар.

« Последна редакция: 14-05-2009, 01:41:50 от Mep »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

На нощна смяна имам нужда от сложни въглехидрати и си направих сухарчета, хапвам ги около полунощ. Изглеждат ето така:


Рецептата за 30бр.е:
1/2ч.покълнала елда
1/2чаша смляно ленено семе
1/2ч.сусам
1/2ч.слънчогледови кълнове
2с.л.зехтин, морска сол, босилек и риган
Всичко се обърква много добре и се оформят малки топчета, които се изсушават след това.
За сутринта на нощната си нося пакетче зелен чай и плод.
Очаквам и вашите идеи! :)
« Последна редакция: 14-05-2009, 01:41:08 от Mep »
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Супер, благодаря за рецептите и снимките.
Аз на работа винаги си правя на място салата. В една чанта (с кола съм и не е проблем да нося дори и по-тежка чанта) си нося каквито имам зеленчуци и там ги нарязвам и поливам с някакво студено пресовано масло и оцет (на работата съм си оставила от тях). Някой път си нося и дресинг. Всеки ден салатите са толкова различни. Напоследък са марула, домат, краставица, маслини, рукола, крес, кълнове от люцерна и строшено ленено семе. Тия дни не мога да им се наситя. То май винаги е така със салатите.

Всъщност горното е когато съм втора смяна - от 2 до 10. Иначе когато съм първа (от 6 до 2) е почти винаги едно и също - първо - чаша топла вода, след това до към 10 часа 2-3 чаши чай, и след това плодове. Чак като  се прибера - ям салата или някаква друга сурова гозба.
« Последна редакция: 14-05-2009, 01:51:27 от Mep »
Активен
Духът владее материята!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Мер, благодаря ти, че сподели! Много е хубаво, че успяваш да си носиш зеленчуците на работа и да си правиш на място салатата. За съжаление при мен няма условия да си направя салата, а пък и нямам време и затова си нося готов сандвич за да го хапна набързо. Общо взето по обяд винаги има много работа и затова на закуска си хапвам освен плод и някое барче. Салатите си ги оставям за вкъщи като се прибера вечерта.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Деси, мисля да изпробвам рецептата ти тези дни, но имам някои въпроси:

1. Слънчогледовите кълнове на колко дни са? Предполагам, чистиш ги от обвивката?

2. Колко време ги сушиш?
Начинаеща съм и имам нужда от малко насоки относно сушенето.
Ще правя и бисквитки от кайсии и ленено семе за зъбките на бебока (по Казънс), той препоръчва 2 часа на 60 градуса + 4 часа на 40 градуса.

Благодаря!

ПС Погледнах и другите ти рецепти - звучат апетитно и при първа възможност ще изкушавам домочадието

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Здравей Влади! Ами кълновете, които използвам са на 1ден след накисването, колкото да си пуснат кълнче. Хлебчетата и сухарчетата ги суших заедно във фурната в 2тави, отне ми около 16часа, но след това ако забележа, че са все още малко влажни ги изсушавам още няколко часа и дълго време се запазват.
Активен

Nadika

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравей Деси 82,
чела съм ти постовете и в друг един сайт-за разделното хранене.Аз съм привърженичка на този режим,но тъй като месо и млечни не консумирам, се замислям все повече за суровоядството.
Прави ми впечатление, че винаги даваш интересни рецепти, както и Мер.
Момичета от къде взимате идейте,в смисъл има ли някаква специализирана книжка.
Аз чет адоста литература,но като Вашите рецепти не съм срещала никъде досега :)
Аз сутрин изпивам чаша топла вода+1-2 лъжици сусамов тахан.След това на работа към 11 часа-плодче,на обед-сурови ядки-около 30 гр,следобед -плодче,ако ми огладнее много-1-2 лъжици сусамов тахан,обожавам го.Вечер салата+нещо разделничко.
Приятна вечер
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Здравей Надинка! Благодаря за милите думи! Аз отдавна се интересувам от здравословен начин на живот, чета много книги на тази тематика ,а от  около 6месеца от както се запознах със сайта на Мер започнах да чета и чужди сайтове за суровоядство и значително си разнообразих менюто със сурови рецепти. Много ми харесва да се храня по този начин, но единствения проблем при мен е, че отслабвам много, а това ваобще не желателно при мен. Затова включвам и по малко живатински продукти като ги съчетавам разделно. Можеш да прочетеш повече в дневника ми във форума.
Отговорила съм ти на лични за другото запитване! :)
Активен

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

Здравейте!
А искам да ви попитам, какво ядете ,когато сте навън или някъде в друг град или село?  Заведенията за бързо хранене, не стават, пиците "Вегетариана", обикновено са със кашкавал, банички и Сие със със сирене, доста е трудничко! Аз винаги се изправям през този проблем, особенно, като съм някъде в друг град!
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Когато съм на ресторант хапвам салатки, в краен случай - задушени зеленчуци. Когато не съм вкъщи - на работа, пътувам в друг град и т.н. си нося храна. Да не ти пука, че някой ше те гледа странно ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Охоооооо, постоянно ме поднасят! Вече хич не ми пука! И аз като Петко! Дори съм си поръчвала само една ябълка. Обикновено синося храна като пътувам за няколко дни. Крекери, тахан, някакви гранола бар, в най-тежки случаи съм си купувала Корни, а плодове и зеленчуци почти навсякъде продават. Трудно е първия до третия път. Следващите пъти вече знаеш какво трябва да си вземеш.
Активен
Намасте :)

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

Извинявам се за непростетеноста ми, ама тези храни, които тука пишете,че ги ядете, аз някой дори не съм ги чувала, а и не навсякъде ги продават, дори и по здравословните щандове във  магазините няма кой знае  какво разнообразие или поне нещо, което на мен да ми хареса, все пак не бих могла да ям нещо, което е полезно, но не ми харесва, по принцип живея в малък град, и е трудно, но   месо не ям отдавна, а напоследък млечни и яица, но наистина е много трудно навън, дори в ресторантите повечето "пости" яденета са със сирене и кашкавал, а когато ми се е случвало да съм някъде другаде, в друг град, за тогава нямам думи!
Извинявам се, но какво е гранола бар, корни, за тахана имам някаква бегла представа?
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Ести, привет! Гранола бар ние си го правим - виж в рецептите! Корни е блокче от мюсли - продават ги в магазините има с различни плодове и ядки, аз си купувам само от зеленото и много рядко когато закъсам за хапване. Сусамовия тахана е пресован сусам. 
Активен
Намасте :)

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

Благодаря, ще прегледам!
Но аз по принцип не обичам сусам, така и не ми хареса!
Иначе засега ям от по традиционните немесно- млечни храни, а и съм единствената такава в нас! >:(
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93

:peperudi:Здравейте приятели! :peperudi:
Реших да извадя тази темичка от последната страница,защото мисля,че е полезна за работещите хора,които имат идеята да се хранят здравословно.
Искам да споделя с вас,че всеки ден термоса е нвеизменно с мен,но се питам доколко е полезен чая в него,защото той е метален?термоса,де tooth ???Дали някакви вредни съставки преминават в течността?Преди две години реших да си купя този вид термос,поради простата причина,че обикновените термоси при мен не издържат,просто все така се случва,че ги чупя >:(А чай си нося всеки ден,.Днешната ми закуска към 10.00часа беше суров микс-овес.и пшен.ядки и трици+канела и 1ч.л.кокосово масло-това залято с черен чай,леко запарен и подсладено с мед.Обичам такава закуска,понякога добавям ядки.
Мисля да пиша в тук често,когато имам време и се надявам да ме съветвате,ако видите,че греша!
Хубав ден на всички! :peperudi:
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:И аз си нося...торбичката с манджичката...днес е ...задушени на пара, розичка карфиол, броколи, половин праз, две-три от мойте  обрани зелени, /но на балкона порозовяха/, доматчета копър, магданоз и ги пасирах.За десерт, задушена с гореща вода елдичка плюс замразени от магазина боровинки иииии мааааааалко домашен сироп от смокини.Чая си го правя на работата, и тук имам още едно чайниче от порцелан- половин литър. :essen:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93

Марииина :)все се каня да ти напиша и не му е тук мястото,но като те видях на снимката за първи път така ми заприлича на една моя позната кака Т...от Русе....не си тя де tooth и другото,защото съм си с очила,прочетох името ти най-напред - Марилина и така ми лепна,че сега като те "видя"и така си те наричам :flowers2:
Сега по същество - все се каня да го пробвам този задушен карфиол,понеже ми бяха казвали,че е много полезен.....но така и не ми остана време - вкусен ли е наистина ???
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Ами да...Линдорина, Марилина...рима има... tooth Аз си обичам броколи, карфиолчо...пък вкуса го докарват ...подправките...слагай от тези ,които са ти  на душа...аз си сложих, копър, магданоз, понякога и риган, чер пиперчо.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106

Аз си нося обикновено плодове и салати... днес например - абълки и проста салата от зеле със зехтин.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Аз обикновено ям салата или ако няма сурова салата (понякога има руска или снежанка с кисели крастваички, бляк) си вземам нещо посно готвено. Ако съвсем нищо не ми хареса, ям салата навън или отскачам до нас, според финансите.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 22 запитвания.