Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житен режим  (Прочетена 128928 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #20 -: 26-10-2009, 10:44:07 »

И аз съм чувала, че някой хора свързват житото с неприятни събития, като и босилека. Явно е до човек. Успех с деня на сокчета. Иска ми се и аз да се включа, но тогава ще ми е 10 ден и би трябвало да започвам да се захранвам   :surpris_23: не знам дали ще е много правилно.

[

 :kisss:Деца, това са пси-прагове!!!Не си ги слагайте сами , ами усилие малко направи и прага прескочи!!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Житен режим
« Отговор #21 -: 26-10-2009, 11:14:28 »

И аз така приемах житото и не бях го пробвала никога през живота си до скоро  :) но след житуването през миналия февруари изчезна тая настройка  :)  :heart_2: вкусно е житцето, особено с мед и някой орех вътре  :)
Активен

Ilina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Житен режим
« Отговор #22 -: 03-11-2009, 10:54:14 »

Здравейте!  :)
 Съвсем прясно регистрирана съм и много се радвам, че открих вашия сайт и форум, информацията в него е безценна! :Content_22:
  Благодаря ви,че ви има! :love_007:
От днес започнах житен режим ,за първи път го правя, но имам въпрос - когато ям житото мога ли към него да си добавям мед  или трябва да ги ям поотделно?Чела съм, че медчето сутрин се яде по лъжичка и след това още докато го държиш в устата пиеш вода. Чесно казано житото е малко безвкусно, но пък после ти остава един много приятен вкус все едно се разтваря :Appetit_17:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Житен режим
« Отговор #23 -: 03-11-2009, 11:14:10 »

Може :) Добре дошла!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Ilina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Житен режим
« Отговор #24 -: 03-11-2009, 11:32:08 »

 Благодаря! :)
 Значи ще си го разнообразявам  :essen:
Активен

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #25 -: 30-11-2009, 12:53:44 »

Здравейте,
от няколко дена чета за житния режим.И се каня да направя като за начало 3 дни на жито от понеделник.Не за друго, но много празници наближават.На мен не ми тежи да не ям, но трябва все пак да сядам на маси.Аз иначе от години си постя, но като попаднах на този сайт, реших и да суровоядствам.Изчетох може би всички коментари, но кажете ми нещо за водата.Никой не споменава каква вода пие.Че е 1.5-2 литра е ясно, но каква?
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Житен режим
« Отговор #26 -: 30-11-2009, 12:56:26 »

Аз пия всякаква вода Биби, и минерална, и трапезна и чешмяна- редувам си ги...понякога си слагам едно шише в камерата и като го размразя пия  :Content_22:
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Житен режим
« Отговор #27 -: 30-11-2009, 12:58:39 »

Bibi, аз си правех жива вода без да съм особено стриктна. Ако не успеех, пиех чешмяна.

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #28 -: 30-11-2009, 13:02:57 »

А преварена вода?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #29 -: 30-11-2009, 13:08:08 »

 :kisss:Аз си пия от селската чешма - изворна- пълним стъклена дамаджана и...наздраве- но когато карам на плодове - мога въобще да не пия.

http://www.specializingfoods.com/guppy460/mobile/articles.php?lng=bg&pg=179 и
за житния режим.

виж тази много!!! интересна статия!!!http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=266
« Последна редакция: 30-11-2009, 13:14:13 от mariiina »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Житен режим
« Отговор #30 -: 30-11-2009, 13:10:13 »

Чешмяна-никога!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #31 -: 30-11-2009, 13:15:55 »

Въпросът ми беше колко време се преваряваше, но по спомен от моите деца май беше 10 тина минути.
Знвя,че тук не е темата, но онзи ден пуснах питанка за ябълковото брашно и от никого никакъв отговор не получих. Хайде, моля ви, кой е ползвал такова?
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Житен режим
« Отговор #32 -: 30-11-2009, 20:14:04 »

По добре изчакай още малко, най-добре е да забочнеш след пълнолуние а то е след няколко дни.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Житен режим
« Отговор #33 -: 30-11-2009, 22:14:07 »

Чешмяна вода я отказах още през 1997 г. Тогава си купихме от първите кани "Брита" и усетихме разликата. Сега съм опитвал по една глътка чешмяна, но ми се гади направо
Казаха ми, че един от най-добрите варианти е планинска вода да си наливаме и след това я зареждаме с кристали :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Житен режим
« Отговор #34 -: 01-12-2009, 01:24:12 »

Чешмяна-никога!
Както винаги Бат" Бенато е прав! Чешмяната е ужасна.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Житен режим
« Отговор #35 -: 01-12-2009, 01:39:47 »

едно време са пречиствали водата с хума
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Житен режим
« Отговор #36 -: 01-12-2009, 08:36:32 »

Вал,ти нали си от Варна(даже не знам дали ще го прочетеш скоро това,ама да кажа :D)?Тук до Варна има една чешма.....,абе тя не е точно до Варна,до Побити камъни е.Че някъде 1 км по -нагоре от Побити камъни се свива в ляво и има една чешма-водата била мноооооого хубава.Един лекар ни каза и едни други хора също.Пречиствала идеално-пясък,бъбречни камини,нам какви камъни още :D.Даже ходихме и я намерихме тази чешма понеже ни се наложи-малкия има пясък в урината и лекаря каза да пие вода от там.
Оф много обстоятелствена станах,но мисълта ми беше,че тук до Варна има вода,която не е кофти.
 ;)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #37 -: 01-12-2009, 08:51:25 »

 :kisss:Хай да направем разликата , а тя е гооляма...чешмяна - градска и чешмяна и селска - у наше село тя си е изворна- но е направена като чешмичка...отделно ние си имаме кладенец...това  си е жива вода - не е химизирана...а си имаме и аязмо- лековит извор!!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Житен режим
« Отговор #38 -: 01-12-2009, 08:58:33 »

Ама бабе,тя тази чешма не е в града.Просто дадох като ориентир тази местност,за да обясня къде е чешмата.Иначе тя самата чешма си е точно....на никъде,все една е изникнала насред...гора ли е там какво е и аз не знам как да го нарека.
 ;)
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Житен режим
« Отговор #39 -: 01-12-2009, 10:11:59 »

А преварена вода?
Преварена, да, чайче.  :) Не е като живата, но като си жаден...
На моменти се чудя дали не си втълпявам разни неща за водите. Хисарската, примерно, ми харесва повече от брациговската или ми се пие вода точно от Банкя.  :D
Колкото до водата в Пловдив - понякога след размразяване не остава нищо за филтриране, на дъното на каната/бутилката няма абсолютно никаква утайка; а друг път - 2 пръста "парцали".
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.