Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житен режим  (Прочетена 128968 пъти)

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Житен режим
« Отговор #80 -: 03-02-2010, 23:01:26 »

Привет и от мен. Не мога да си обясня как цяла седмица нямах никакъв апетит, а днес точно ми се прияждаше всичко което видя, смахната работа  :Confus_3:
Активен

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #81 -: 04-02-2010, 08:52:56 »

И КАКВО НАПРАВИ. ИЗЯДЕ ЛИ СВЕТА?
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Житен режим
« Отговор #82 -: 04-02-2010, 10:37:20 »

Не, но мисля да оставя житуването за по-топло време, защото определено не се чувствам добре.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Житен режим
« Отговор #83 -: 04-02-2010, 10:58:09 »

И на мен ми се искаше да го направя този режим, но пак започнах нещо да отслабвам и ще се въздържа. Може да направя един ден само, защото ми се хапва жито, но повече не. :-\
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #84 -: 04-02-2010, 11:12:38 »

 :kisss:Сърдечни привети на всички житени, мацки напети!!!Как сте, каква я свършихте първия ден?Аз съм мнооого добре.І- ДЕН .топла водица с лимонец,ябълка, на обяд житце, след това орехче с медец, вечерта пак житце с орехче, преди лягане -ябълка.Цял ден пия от житената водица, понякога с мед в устата, понякога без.Житената вода от накиснатото жито е мнооого полезна!!!Понякога имам усещането ,че мога да карам само на такава вода.И най-полезното за мене...задрямах до печката пред телевизорът още в 19 ч./Иначе заспивам към 3 посред нощя!/ :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Житен режим
« Отговор #85 -: 04-02-2010, 11:52:02 »

Така да се каже, вчера гладна не останах - предвидените неща ми бяха достатъчни, но където минех по улиците миришеше вкусно, отворя някой сайт - все картинките с манджи забелязвах...отделно някакви въображаеми салати ми летяха в съзнанието и почти с реален вкус. Направо не знаех как ще изкарам 10 дни. Дано да е било криза само първия ден.
По принцип проблеми със заспиването нямам - мога да спя навсякъде. Обикновено в офиса главата ми пада по 1 път на ден, ама вчера заспах поне 3 пъти. В чудо се видях (а кафе през житния не искам). Снощи реших да медитирам, запалих аромолампата, пуснах си там разни руски медитации и естествено, пак заспах  tooth Събудих се, когато медитацията беше започнала вече трети път  :Content_4 - emotloader:
Странното, което ми се случи беше, че бях добре завита, но през цялата нощ ме побиваха едни тръпки и ми беше студено. Сънувах как една роднина, която умря преди 2 г., грабва един стол и замахва с него да ме удари, но аз грабнах масата и ѝ счупих стола  tooth Май я победих.  ;)
Явно съм започнала да се чистя, защото на сутринта езика ми беше обложен. Хубаво ли е през житния режим да жабуря шарлан?
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Житен режим
« Отговор #86 -: 04-02-2010, 23:03:42 »

Готин цитат си сложила, Кобрета :flowers2:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #87 -: 05-02-2010, 09:55:07 »

Здравейте с днешна дата. Толкова ми е леко. Сутрин си стоплям минерална вода и изпивам една чаша, в която има кислородна вода, а втората с малко лимон изпивам след лъжичка мед. До обяд изяждам двете ябълки, за обяд 1/2 жито.За слядобедна закуска ми е последната ябълка.Снощи преди да седна да вечерям се замислих дали наистина съм гладна.Организма ми отговори, че май не съм.Обаче все пак трябваше да изям другата доза житце, за да присъствам на семейната маса. Имам страшен апетит за...портокали.Нищо друго не ме привлича освен плодовете.Как ще изтрая още 7 дни...Ама ината си е инат.Трябва да се преборя.
А при вас как е ?
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Житен режим
« Отговор #88 -: 05-02-2010, 11:19:01 »

Здрасти ,аз днес започнах с житцето  :)

"По време на поста ние трябва да спазим закона за абсолютната чистота не само относно физическата храна, но също и да имаме само светли мисли, чисти чувства и добри и благородни постъпки. Затова е абсолютно необходимо през тези 10 дни да станем СЛЪНЧЕВИ ХОРА и да не допускаме в себе си ни­какви отрицателни мисли и чувства и съзнателно да правим добри и благородни постъпки" Дънов  :)
Активен

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Житен режим
« Отговор #89 -: 05-02-2010, 11:25:22 »

Чак не мога да повярвам, че ми е 3 ден! Вчера пак заспивах седнала като обезумяла, но мисля, че е заради кафето, което бях свикнала да пия всеки ден, а сега го спрях. Вчера пак ми беше трудно и дори си мислех като се прибера да приготвя ангелската супа  :-[  но вечерта го превъзмогнах и продължих. Много ми е готино и се чувствам като перце, но не знам дали ще издържа докрай. Като чета, че се свалят килограми, се стряскам, защото аз имам нужда да кача, не да сваля.
Аз си разделям всичко на три части - мед, орехи и жито ям заедно. Ябълките - междинно, на определени интервали пия топла вода, но не съм слагала лимон досега. Започвам с топла вода, после водата на житото, по-късно ябълката и от обяд ми започва първото ядене на жито, за да може третото да ми е по-късно, че иначе ще изпукам от глад.

Цитат
Готин цитат си сложила, Кобрета
Благодаря, Петко!  :)

Цитат
Здрасти ,аз днес започнах с житцето  Smiley
Успех, Даниелка! :) Дано ти е по-лесно от на мен! Днес като че ли ми е по-добре от предните дни и не ми е толкова гладно. Сигурно свиквам.
« Последна редакция: 05-02-2010, 13:12:45 от kobretta »
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #90 -: 05-02-2010, 14:46:15 »

 :kisss:Трети бабин житен ден!!!Ура, ура, ура!!!Баби ви устоя!!!Само дето вечер ми се доспива с кокошките, и ако реша да стана рязко от седнало- става лек заходдддд, ама си стъпям здраво на краката и гледам право напред!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Житен режим
« Отговор #91 -: 05-02-2010, 15:14:11 »

Браво, момичета!  :Content_14: Ама хубава компания сте се събрали тук!

Кобретче, аз през декември изкарах 10 дни и свалих 1 кг и нещо. До организъм е.

Успех на всички и другия път като ще правите такива чудеса, пускайте по едно съобщение, че да не ви изпусна.   ;)

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Житен режим
« Отговор #92 -: 06-02-2010, 17:16:36 »

Да се изповядам... тази вечер ще варя ангелската супа.  tooth
Третият ден беше много по-лесен от предните, явно свикнах. Имах енергия и не заспах седнала нито веднъж. Четвъртия обаче като е съботен, много зле ми подейства. Всичко ми се яде. Ходих на сауна, изкарах малко токсини, продължавам с режима до вечерта и от там нататък със супата. Не знам защо така ми се яде, може би е гадния и ящен предциклен период, в който имам много добър апетит? Вие как сте? Пожелавам ви да стигнете докрая! Никога не съм гладувала повече от един ден и не знам как е, но ми се струва, че като се свикне с глада е по-лесно, а при житния хапвам разни неща и стомахът ми само се дразни и му се ядат салатиииии.
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Житен режим
« Отговор #93 -: 06-02-2010, 17:53:06 »

Е пак си успяла да изкараш 3 дни. На мен и един ми стигна-вчера.  :DНо аз и не съм си го поставяла за цел. Просто ми се ядеше покълнало жито.
Активен

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Житен режим
« Отговор #94 -: 06-02-2010, 18:19:33 »

Дори 4, ако броя и днешния.  ;D Обаче установих, че пшеницата ми е зверски вкусна само накисната и никога повече няма да я правя варена. Варената ми е като за смърт.
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Житен режим
« Отговор #95 -: 07-02-2010, 18:57:24 »

При мен житуването върви леко, обаче не мога да изям нито стоте грама жито, нито ябълките за деня, нещо нямам голям апетит и ям колкото ми се яде....чувствам се много добре  :Content_22:
Активен

jumil

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Житен режим
« Отговор #96 -: 07-02-2010, 19:00:11 »

И на мене днес ми е 5-ти ден на житния режим. В началото /особено първи ден/ и аз имах симптомите като на kobretta - много ми се спеше, вечер ме побиваха тръпки и имах много ярки сънища, но нещата се нормализират. Аз продължавам и по време на режима с жабуренето с шарлан и  забелязвам, че сутрин все по-бързо ми се изчиства езика /явно токсините намаляват/. Моят режим е следният: до към 13 ч. изяждам трите ябълки, понеже винаги до обяд ям само плодове, към 15 ч. изяждам част от житото с няколко ореха и към 18 ч. останалото жито и орехи.Чувствам се много добре, а когато вечер усетя глад, пия чай от мащерка, жълт кантарион и липа с мед.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #97 -: 08-02-2010, 14:28:26 »

  :kisss:Хейййй, бабини сладки...как сте , колко устояхме....ЯЗЕ СЪМ НА ПЪТ ДА МАХНА 10 ГОДИН....ВЕЧЕ ЩЕ ИЗГЛЕЖДАМ НА ПЕЙСЕ.... toothНе се шегувам, ама няма как да ме видите!!!Лека /не лековата/, свежа, пъргава, ухилена, чудят ми се на какво пък се усмихвам - на 60йсе и пред пенсия :surpris_23:
За сега продължавам, устоявам и се наблюдавам...Сал вчера согреших с един фреш грейпфурт :surpris_22:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #98 -: 09-02-2010, 12:18:16 »

Здравейте на 7-я ден от моето житуване. А имам ли компания???  Все още устоявам, но от вчера ме гони глад за сладичко и поглъщам медец.Вчера похапнах сигурно 10чаени лъжички мед.Ле-ле.... Иначе не съм изпадала в кризи.Само днес ми е малко наопаки.Може и защото не съм си доспала.На тези годинки явно ме ми стигат 4 часа сън, но някой ден ще понаваксам.
Хей, момичета/и момчета/ кажете каква беше ангелската супичка, та да се подготвя отсега за петъка.
Интересно,че не ми се ядат готвени манджи,въпреки че всеки ден готвя за домочадието. ИСКАМ САМО ПЛОДОВЕ И САЛАТКИ. Не зная колко килограмчета съм смъкнала, ама това не ми е най-важното сега.А започнах м.ноември суровоядство заради 8 излишни кг.
Чудно ми е ,че не ми е омръзнало житото, но вече искам и кълнове и други плодове.Но...малко остана, светлинката в тунела се вижда.
Весел ден!
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Житен режим
« Отговор #99 -: 09-02-2010, 13:03:22 »

Аз вчера прекратих житуването- три дни ми стигат. Чувствах се нормално, освен че  си лягах доста по-рано от обикновено.
Реших един ден на седмица да карам на житце и ябълки. Майка ми продължава, имаше две кризи до сега- болки в жлъчката  и в областта на бъбреците.

Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 24 запитвания.