Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: списание осем  (Прочетена 7896 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:списание осем
« Отговор #40 -: 28-01-2010, 02:02:16 »

Кибуците май вече не съществуват. :surpris_23:Но дори и да ги има,аз ги считам за не добър модел.Не вярвам в равенството.Ако аз влагам повече усилия и енергия в нещо и като цяло съм по-успешен,аз трябва да имам повече.
А за парите,както съм казвал и преди,те са следствие.Ако намериш това с което искаш да се занимаваш и го правиш с любов и отдаденост,те ще си дойдат,няма къде да ходят.Дори може да са в такова количество,което не сме си и представяли.
Това обаче,не важи за повечето хора,тъй като те не се занимават с това което ги влече,а напротив.Работят нещо което не харесват,но не смеят да си сменят работата от страх...но това е друга тема.
Малко ще те коригирам. Не е достатъчно да си смени човек работата а трябва държавата.
Около 2000-та година в Германия един специалист с моята специалност взимаше три пъти повече от един техен генерал.
Сега когато и ние влязохме в ЕС ценностите ни си останаха балкански - все още не взимам дори колкото кадрови войник в България. За сметка на това взехме от европата само най-лошите работи - високите цени, вдигането на пенсионната възраст, безработицата, документите с биометрични данни, следенето в интернет, закона за ГМО...
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:списание осем
« Отговор #41 -: 28-01-2010, 09:16:57 »


Ама по основната тема за обучението на децата в училище , освен железните доводи на canat , мога да добавя и  допълнителна сериозна спънка :  на  10-15-20 годишни хора  просто няма как да им промениш навиците .  Физиология. Просто за някои неща трябва да се " узрее" . Това може да се преподава евентуално в университета, но в началното училище си е загуба на време.   

Бате Бино не мога да се съглася с теб- бях на 16 г.когато прочетох ''Сила за живот'' на Дайъмънд,на 17 г. посетих д-р Гайдурков и гладувах 10 дни.Родителите ми не ме подкрепиха в начинанието ми -имаше големи спорове.Майка ме караше да закусвам обилно ,защото мислеше това за правилно и задължително.За мен това беше мъчение.щеше да е добре,ако родителите ми поне се бяха информирали малко-повечето хора наистина не се замислят,защото е по-лесно.Ако имаше часове в училище посветени на правилното хранене и здравословен начин на живот щях да съм много щастлива. Веднага щом разреша малък проблем с писането на кирица ще се включа по-активно във форума. :)
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:списание осем
« Отговор #42 -: 28-01-2010, 11:30:54 »

Драга Хриси, правилно не си съгласна - визирал съм 99% , но съм забравил  да спомена за единия процент , в който влизаш ти.    :) 
  Мога само да те поздравя и да те давам за пример!  И всъщност - да се радвам ,че младото поколение малко от малко  прогресира в това отношение. (може дори 5 % да са, и това е много, защото по мое време нямаше и толкова)

Причината съм я споделял и друг път  - информираност. Щастливи са сега младежите  .  Най-лошо е да искаш, а да нямаш информация за нещо.  По мое време нямаше съвсем никаква литература.( Е, нямаше обаче и дрога )  Преди "Сила за живот" ,която излезе към 93-та , беше почти пълен мрак.  Няма книги, няма нет, даже и майка ми като доктор не може да ми каже нищо -  следваше догмите  от нейните учебници - на всяко покашляне - антибиотик за десерт :) , месо за сила , бяла захар за мозъка ...    Това обяснява и защо сегашните родители и баби са "консервативни" в това отношение.  Не са чели  когато е трябвало :)   

Малко хора могат на стари години да си сменят навиците . Трябва нещо да им се случи ,за да се замислят по въпроса.  Но има и такива, които могат да умрат ,но навиците си не бутат. :)   ( Бащата на мой приятел ,с когото сме от първи клас ,  от край време е пушил лула. Каквото и да прави, тя си виси там в единия ъгъл на устата му и си дими. Човекът е  много интелигентен и симпатичен . Но преди няколко години  му откриха рак ( вероятно от лулата, никой не знае)  Както се досещате , дори и тази болест не го стресна. И сега си пуши  като пич .
Сетих се и за една позната от Университета. Тя обича да пуши като за последно. Пушеше яко и като студентка, и като бременна! , продължава и сега  след като й махнаха цялата щитовидна жлеза заради тумор .
Казва : "умирам, но не спирам да пуша" .  Мъжът й е безсилен.  Навикът е страшна работа !
« Последна редакция: 28-01-2010, 12:42:28 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:списание осем
« Отговор #43 -: 28-01-2010, 12:38:53 »

Здравей бате Бино,

Прочетох доста твой неща във форума-впечатли ме колко книги си прочел. :) Поздравявам те! :) Не съм съгласна с теб единствено за това:'' на  10-15-20 годишни хора  просто няма как да им промениш навиците'' . Според мен има как да се случи макар и трудно. Повече информация за децата в училище е добро начало. Не искам да спорим,включих се само защото има и изкл. и исках да го споделя. :)
 Вярно е повечето хора предпочитат да умрат вместо да променят навиците си или постигат това много трудно. Има обаче и други хора (не знам колко процента са ) ,които искат да го направят и им трябва само повече подкрепа и информация. Дори само на едно дете да се помогне с предоставяне на информация в училище е много.
Мен ме насочи батко-той беше на 17-18г.,когато за първи път гладува(беше си взел някаква книга с мн малко информация,по-скоро беше експеримент). Разликата ни е 5 г. Тогава не разбрах много за какво става въпрос(а и както казваш ти нямаше откъде),но след няколко години започнах да се интересувам.Лошото е че навиците наистина са много трудни за изкореняване и нямах подкрепа отникъде- 3 години някъде се лутам м/у разделно хранене,гладолечение,вегетарианство и т.н. Толкова много информация и различни мнения-накрая тотално се обърках и дори се бях отказала. Доста май се отклоних от темата ,а и още не мога да се оправя с писането на кирилица :D направо е трагедия :) като за финал ще кажа само ,че за многооо неща съм сaгласна с теб и много от разсъжденията ти доста ми допадат ;) :)
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:списание осем
« Отговор #44 -: 28-01-2010, 12:48:48 »

Благодаря , Хриси.(  Не само четем, а и прилагаме :)

 А иначе ,както се казва : Дано да не сме прави в лошите заключения  :)к
« Последна редакция: 28-01-2010, 13:02:09 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:списание осем
« Отговор #45 -: 29-01-2010, 01:44:05 »

Пушеше яко и като студентка, и като бременна! , продължава и сега  след като й махнаха цялата щитовидна жлеза заради тумор .
Казва : "умирам, но не спирам да пуша" .  Мъжът й е безсилен.  Навикът е страшна работа !
Тук вече се касае не само за навик, но и за интелект! Да ме извинява тази жена, но това аз наричам простащина :pensif_29:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:списание осем
« Отговор #46 -: 29-01-2010, 15:49:58 »

и безотговорност  :(
А като пушат непрекъснато в присъствие на малки деца? Това да не би да е по-умно? >:(
Активен
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 22 запитвания.