Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: списание осем  (Прочетена 7897 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
списание осем
« -: 17-12-2009, 14:41:23 »

 :kisss:http://www.ossem.eu/article.aspx?pg=arl270

Вижте какво предлага една вегетарианка в бр.12 на сп.8

В училище да има предмет "Здравословен начин на живот", а държавата да плаща СПА  на всеки, който се пази от болести!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:списание осем
« Отговор #1 -: 17-12-2009, 16:33:45 »

Браво на жената.
Моята свекърва е с диабет и не можем да я убедим, че може сама да си помогне. Оправданието и е, че всичко е скъпо в БГ.

Проектът/идеята на Маргарита дано се осъществи. :)
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:списание осем
« Отговор #2 -: 17-12-2009, 16:44:44 »

Проблемът с такива предмети е - от какъв учебник ще учат децата? И тук има такъв час, ама не ви го препоръчвам. Всеки има различно мнение по въпроса. Кой ще надделее?
Mатерията е много крехка. Може и учителят да е на различно мнение, което ще налага на децата. Тази работа е трудно да се преподава, тя е по-скоро на лично ниво и съзнание, спoред мен.
Kакто и морално-духовното развитие, leadership и т.н., капризни предмети, всяка книга казва различно. Mоже да се въздейства добре или вредно на децата в зависимост от коя книга се учи или кой е учителят. Това не е точна наука (химия, физика, математица) или езици. Манипулацията може да стане още по-силна.
« Последна редакция: 17-12-2009, 16:49:53 от canat »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:списание осем
« Отговор #3 -: 17-12-2009, 16:48:56 »

Така е, Канат, всеки разбира по различен начин здравословното.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:списание осем
« Отговор #4 -: 17-12-2009, 16:54:33 »

На децата се въздейства много силно, но как ще сме сигурни че въздействието е добро? Кой ще контролира авторите на книгите или преподавателите, директорите, инспекторите, министрите на образованието и всички останали, които ще бъдат замесени в прокарването на такъв предмет и решението той какво да съдържа?
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:списание осем
« Отговор #5 -: 17-12-2009, 16:58:54 »

Ще съдържа това,което отърва на официалната медицина. :(
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:списание осем
« Отговор #6 -: 17-12-2009, 17:01:14 »

Аз имам тази идея от години, може би 10. Но си го представям повече като отделни лекции, които се изнасят по училища и университети (както беше споменал Светльо). Само че за да изнасяш такива лекции трябва да си признат вече, да си си създал име, да си издал може би книга... Иначе кой ще ти повярва?


Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:списание осем
« Отговор #7 -: 17-12-2009, 17:01:59 »

Естествено,нали целта е да се подготвят като консуматори :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:списание осем
« Отговор #8 -: 17-12-2009, 17:04:46 »

така че дeиствайте, издавайте книга. В този сайт и форум има толкова инфо и всичкото идва от личния опит на хората. С общи усилия може да се напише нещо.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:списание осем
« Отговор #9 -: 17-12-2009, 17:11:05 »

представяте ли си синът на министъра, или братчеда, или авера да има бизнес, които да е в конфликт с това което ще се преподава в учебника? (ако е наистина за здравослевен начин на хранене и живот) Ами че той веднага ще натисне за неговото премахване!
Колкото по-малко малко замесени и контрол върху това, толкова по-добре! Оставете на хората възможността да избират, иначе ще се превърнат съвсем в роботи и то от малки! Изборът трябва да е доброволен, тогава ще е осъзнат, реален и дълготраен.
« Последна редакция: 17-12-2009, 17:15:45 от canat »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:списание осем
« Отговор #10 -: 18-12-2009, 17:49:25 »

Това, което си представям е как всичко трябва да се одобри от Българското научно дружество по хранене и диетика...проф. Донка Байкова....чат ли сте :Content_4 - emotloader:
Такъв предмет би бил стъпка назад, а не напред...поне близките 10-на години е добре да няма. Нека се избистрят някои неща ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:списание осем
« Отговор #11 -: 19-12-2009, 04:06:19 »

Тази идея за час по "Здравословен начин на живот" звучи малко...наивно. Преди да започнете да ме упреквате за песимизма ми и други неща, ще ви попитам - "Кой има интерес от здраво население?!" Дали химичестката промишленост, дали здравеопазването или фармацивтичната индустрия?
Вчера пуснах едно филмче, за junk храната с фокус върху fats food-а. Та там споменават какви колосални суми се хвърлят за този вид храна. А за здравеопазване? Кой ще е съгласен да ги загуби?!

В един филм за БИО храните споменаха, че например правителството на САЩ НЕ ПОДКРЕПЯ био фермите(canat може да се включи тук да сподели опит от първа ръка).

И не на последно място, възпитанието става основно вкъщи. Който чака на държавата, един живот няма да му стигне  :pensif_29:.

Не искам да отклонявам темата, затова ще го кажа на кратко. На нас хората се гледа като на УНИВЕРСАЛНИ ЖИВОТНИ. Кой? Защо? Оставям на вас да си отговорите. От нас може и се добива освен "месо", "мляко", "вълна" така и всичко друго за, което се досетите.
Пускам ТВ-то. На първия канал реклама на храна, ресторанти и подобни. На 2-я реклама на "магически" хапчета и сиропи за загуба на тегло, липосукция. На 3-я реклама на коли и жилища. На 4-я реклама на заеми.
Едните създават проблем, вторите го замазват, като създават друг проблем, появяват се 3-ти, които "решават" проблема на 2-те, но създават поне още един нов, после 4-ти, 5-ти и т.н. Хората(няколко % от нас) просто правят бизнес. А ние си мислим, че мислят за нас... и тичаме ли тичаме като хамстери във въртележката... Все много заети и все нямащи време за нищо. А къде отимаме? Никъде! Все си стоим в буркана.
Тъжното в случая е, че много малко го осъзнават...

Всъщност поведението и начина на живот на хората в този и сродни сайтове може да се квасифицира като "криминално". То се различава от общоприетите норми за поведение. Опасно е за устойте на налагащият ни се ред. И ако не бяхма незначителен % и не беше прекалено грубо, щяха да ни преследват като престъпници. За сега методите на рекламата, дезинформацията, маркетинга (като продажба на "Био" продукти на безбожни цени) и още няколко други вършат работа. А вие говорете за легализацията му?!
« Последна редакция: 19-12-2009, 04:58:30 от Андрей »
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:списание осем
« Отговор #12 -: 21-12-2009, 10:22:18 »

 :kisss:Ей, забихте у часъ , а за СПА-то нищо не думате...Лекции и сега се изнасят в Часа на класния...почти- отбий-номера...
А на мен мноооого ми допада това за СПА-то ...Пу..първа съм !!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:списание осем
« Отговор #13 -: 21-12-2009, 10:56:22 »

Като стана дума за часа на класния си спомням,че в основното училище една от класните ни,ни четеше някаква книга за вегетарианството.Спомням си съвсем малко от чутото,но поне знам,че жената е направила опит да ни каже някои неща,за което сега съм и благодарен.
Благодаря,госпожо Йонова  :fluretaa:
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:списание осем
« Отговор #14 -: 23-12-2009, 10:27:02 »

и като се преберат в къщи невръсните дечица на които туко що си им казал колко е вредно месото и като видят кибапчетата които са приготвени от усмихната им маика.Видат баща си пред телевизора да набива въпросните кибапчета задължително с пържени картофи и бира и зяпа поредната промиваща съзнанието щуротия.Те си вадят и съответните изводи.А те са че така трябва да се прави.Че това е правилният начин на живот и всички останали са глупаци...........после ходи им набиваи в главите кое е вредно и кое не....Според мен всичко опира до една качествена революция.....Можем да я наречем дори и ако искате веганска революция......А колкото до спато то наистина е готино....NO PASARAN
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:списание осем
« Отговор #15 -: 27-12-2009, 17:01:05 »

Каквото и да ти говорят - става дума за ПАРИ :Content_4 - emotloader:
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:списание осем
« Отговор #16 -: 27-12-2009, 17:10:11 »

Каквото и да ти говорят - става дума за ПАРИ :Content_4 - emotloader:
еврейска поговорка....чия ли друга..
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:списание осем
« Отговор #17 -: 03-01-2010, 19:17:31 »

аман от тези пари....направо се отвратен до каква степен лишчетата цветна хартия с красиви картинки на нея са влезли в съзнанието ни.Даже ако нямаш пари все едно неможеш да живееш....много интересно как са се оправяли прадедите ни....без спа,без кока кола,без полезните гено модифицирани храни.....много интересно горките те....пра дядо ми гол спеше през зимата,здрав като скала беше.Камак като стиснеше вода пускаше.Почина на87г.Бог да го прости.Та тои пари немаше ама ич....пък се оправяше доста добре.....а темата за евреите е доста дълга и обширна но мога покраи лошото и доста хубави неща да кажа....кибуците говорят ли ви нещо.....аааааааааа
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:списание осем
« Отговор #18 -: 03-01-2010, 19:46:02 »

Кибуците нищо не ми говорят...
Имах един период в който не само нямах пари, ами даже бях на минус- най-хубавия период от живота ми, имах чуството че покрай мен летят ангели..много освобождаващо! Сега не ми пука повече за парите, но пък като ги имам се възползвам, за да пътувам.
Аксим, не всички имат нужда от пари, за да живеят, и най-вече, за да са щастливи. Някои хора са над тези неща, или просто не са си вкарали в главата идеята, че имането на определено количество пари ще ги направи по-щастливи.  А има хора, които по принцип са си нещастни и песимисти, и използват липсата на пари, за да оправдаят песимизма си :(
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:списание осем
« Отговор #19 -: 03-01-2010, 20:00:29 »

Кибуците май вече не съществуват. :surpris_23:Но дори и да ги има,аз ги считам за не добър модел.Не вярвам в равенството.Ако аз влагам повече усилия и енергия в нещо и като цяло съм по-успешен,аз трябва да имам повече.
А за парите,както съм казвал и преди,те са следствие.Ако намериш това с което искаш да се занимаваш и го правиш с любов и отдаденост,те ще си дойдат,няма къде да ходят.Дори може да са в такова количество,което не сме си и представяли.
Това обаче,не важи за повечето хора,тъй като те не се занимават с това което ги влече,а напротив.Работят нещо което не харесват,но не смеят да си сменят работата от страх...но това е друга тема.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 22 запитвания.