Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Теао- въздържания от храна  (Прочетена 4378 пъти)

teao

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Здравейте!
Най-накрая реших и аз да напиша нещо, след години чете из форума и пробване на свяка добра идея, която съм чул или ми е хрумнала.
Първо поздрави на Бате Бино, Вов, Тихия и всички други участници които споделят информация и помагат.


Така, днес ми е 8-мият ден от пълно въздържанието от храна. Първите дни минаха сравнително предсказуемо.
Живея в къща на село, работя от къщи между 6 и 12 часа на ден, на компютър.  Имам чудесен естествен извор наблизо. Никакви градски или инсдустриални замърсители в близките 20 км а и повече.

Ден 1- лек глад, лек спад в настроението, нищо фрапиращо, изпих окло 4 литра изворна вода от естествен извор, вечерта си направих клизма, като цяло нищо драматично, енергията ми беше около 100%.

Ден 2- Сутринта, доста лошо настроение, гладен и кисел, към обяд бях готов да ухапя някой от глад, изпих около 5 литра вода в опит да държа усещане за пълен стомах. Не спах добре 5-6 часа.

Ден 3- Чудесно настроение, глада е доста слаб, по скоро е  леко стягане в корема отколкото глад. Работих отлично близо 10 часа, вечерта усетих лека тежест в корема и това е сигнала че имам нужда от клизма. Изпих около 4 литра вода.

Ден 4- Настроението е около 60%, пих вода, глад не усечщам почти, стягането в корема също почти изчезна. Не бях концентриран през деня, енергия около 70%. Спах отлично.

Ден 5- Спад в настроението, няма глад, много леко стягане в корема. Изпих около 4 литра вода. Работих добре  8 часа. Вечерта имаах пак тежест в корема и отново си направих клизма. Спах отлично към 6 часа.

Ден 6- Настроение отлично, корема съвсем леко го усещам колкото да ми каже че е там още. Работих отлично, енергия около 60%. Очаквах ацидозна криза (на 6ти ден ми се случваше преди на всички други гладувания), така и не дойде. Спах добре 6 часа.

Ден 7- Лошо настроение, обложен език, усещане за много плака по зъбите, дъх на ацетон. Настроение на 40%, Енергия около 50%.  Направих си клизма сутринта и това ми подобри общото усещане и настроение до средни нива. Цял ден дъх на ацетон, мих си зъбите 5 пъти, но не промени нещата. Не спах добре 4-5 часа.

Ден 8- Отлично настроение, доста отпаднал енергия около 50 %, ясна мисъл, работих отлично. Изпих около 4 литра вода. Свикнах със леко свития стомах, и не ми прави впечатление.

Висок съм 188, започнах 88 кг, 31г, слаб към атлетичен- тичам, вдигам тежести и се гмуркам. За 8 дена свалих 8 кг. Това ми е 11-то или 12-то водно гладуване за 4 години. Започнах от 3 дни, после 5,  и другите бях по 10 дни и между тях 5 дена сухо ( няма такава гад). Миналата година лятото направих 14 дена само на вода. При всичките съм имал 2 големи проблема - гладна криза на 2-ри ден и ацидозна на 6-ти.  Всички други гладувания съм ги правил в нормална работна атмосфера- работил съм в офис на компютър по 8 часа, гледах последните дни да ми се падат почивни.

Започнах да търся пътя към здравето след 7-8г усилена работа в собствен бизнес и университетско учене. Лош режим ядене на месо, алкохол и сладко. На 27г ми се появи алергия пролетта, след изследване се оказа че е от 4 вида полени - 2 дървета и 2 треви. Изразяваше се в сърбеж в очите и кихане. Кохане по 30 пъти в минута, ако се случи на волана  пусках аварийки и спирах зашото не виждах нищо. Алкохола засилваше адски алергията, месо и шоколад също.
Пробвах с конвенционална медицина- Аериус и други препарати от които не кихах, но се чуствах като на 3 водки, леко неадекватен и мисълта ми течеше като кисело мляко. След консултация в Дар и ирисодиагностика ми обясниха  че това е грешна имунна реакция на организма в следствие на натрупани токсини. Тогава още живеех в София. И че трябва да си изчистя организма. И започнах да чета, намерих форум, започнах да пробвам разни неща. Единственото което ми облекчаваше алергията с окло 30% беше живовлек, на чай или директно ядях 3-4 листа. Подобрението настъпваше след 40 мин. Ходех на работа с 2 литра чай и пиех целия ден. Първите гладувания започнаха да влияят след 3-4 ден, просто спираше. Миналата година алергията се прояви на окло 30% от началната си изразеност, кихах по 40-50 пъти на ден. Месо не ям от Януари 2017, сладко съвсем малко и алкохол само на празници по 1,2 чаши.
Тази година заявката ми е за по-голямо гладуване, но да видим колко и до кога.
За сега толкова. Следващите дни продължавам да пиша, надявам се да е било интересно  и полезно. Ако имате питания, коментари, критики, моля заповядайте.
Хубава вечер на всички!
Активен

Mupo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #1 -: 21-03-2018, 19:44:24 »

Други животински продукти ядеш ли (казваш че си спрял месото, но за мляко/яйца нищо не споменаваш)?
Аз първо спрях приема на млечни (вече не знам колко точно години минаха даже) и оказа по голямо влияние откокото спирането на месото след това.

Поздрави и успех!
Активен

teao

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #2 -: 21-03-2018, 19:48:12 »

Млечни ям, но само ферментирали и домашни последните 2 години- не пия прясно мляко. Яйца ям.
Поздрави!
Активен

teao

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #3 -: 24-03-2018, 12:44:02 »

Ден 9- Отлично настроение, енергия на 50%, ясна мисъл, работих отлично. Дъхът ми започна да мирише леко на ацетон. Вечерта си направих клизма, след нея чуствам невероятна лекота. Спах добре, около 6 часа.

Ден 10- Отлично настроение, нергия на 50%, дъхът ми мирише още по-силно на ацетон, чуствам неприятно устата си, четках зъбите и езика 3 пъти,пия към 4 литра вода.
Гледам готварски предавания, явно се храня през очите, даже и готвя на семейството, ароматите ми доставят голямо удоволствие. Спах добре 6 часа. Продължавам нататък, да видим до кога.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #4 -: 26-03-2018, 10:24:11 »

 :Content_14: :Content_14: :pensif_29:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

teao

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #5 -: 26-03-2018, 17:46:26 »

Ден 11- отлично настроение, енергия на 50 %, дъхът ми се оправи. От време на време имам усещане за сухота в устата, изпих 5 литра вода. При опит за за вдигане на 15 кг ми става доста слабо и имам нужда да полегна. Иначе мисълта ми е ясна, работя супер и карам кола, важното е да правя всичко бавно и плавно и няма драми. Спах отлично 6 часа.

Ден 12- Пак така, настроението е около 100%, енергията 50%. Всичко е наред освен че изстивам доста бързо. То и сега е халдно, но спада в телесната температура е осезаем, компенсирам го като си нося зимното термобельо.
Работя отлично. Спах отлично около 6 часа.
Активен

teao

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #6 -: 28-03-2018, 16:46:55 »

Ден 13- Отлично настроение, енергия на 50%, работих над 10 часа отлично. Нямам никакви странни усещания в корема, явно той свикна че няма да го товаря с храна. На моменти ми става кисело в устата. Пих около 5 литра вода. Спах отлично 6 часа.

Ден 14- Настроение на 100%, енергия 50%, с тази разлика че вече всяко рязко джижение леко ми се завива свят. Ако не се джижа бързо, няма проблем. Всичко трябва да е плавно. Няколко пъти ставам рязко от леглото, по навик и ми трябват 2-3 мин да се оправя. Изпих около 4 литра вода. Спах 6 часа.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #7 -: 29-03-2018, 20:46:42 »

Браво Теао,
Можеш и да избегнеш някои грешки... Всеки иска този тип лечение да е без "откъсване от производството", почти - между другото...

Кой е разпоредил да работиш??!?

По-добре е да ходиш 10 - 15 - 20 км на ден.
Да спиш поне 2 пъти на денонощие; да дишаш съзнателно по няколко часа...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

teao

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #8 -: 30-03-2018, 16:01:32 »

Благодаря за съветите!
От къде мога да започна да се ограмотявам за съзнателното дишане? Има ли тема във форума или някоя книга да си купя?
През деня не мога да заспя, пробвах да подремна, но не ми се получава, но си почивам по около 1 час легнал.
Иначе в момента не мога да спра да работя, просто е силен сезон в работата ми, а и гледах да направя това чистене преди да са започнали да цъвтят тревите.

Въздържанието ми продължава:

Ден 15- Настроение на 100%, енергия на 50%, имам налепи в устата и сутрин си я четкам поне 5 минути. Никакъв дискомфорт друг нямам, освен с резките движение. Спах около 6 часа.

Ден 16- Настроение на 100%, енергия на 50%, неприятното усещане в устата го имам все още, ако пия по-често вода, почти не се усеща. Изпих 5 литра вода, спах 6 часа.
Активен

teao

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #9 -: 01-04-2018, 21:20:49 »

Продължавам...

Ден 17- енергия на 50%, настроение около 70%, доста слабо ми е, но ако се движа бавно всичко е наред. Поработих 6-7 часа лека физическа работа на двораи още 5 на компютъра. На моменти ми е кисело в устата, но ако пия достатъчно вода, всичко е наред. Доспива ми се мног лъсно, въпреки че съм уморен заспивам около 12 часа. Спах 7 часа отлично.

Ден 18- енергия на 50%, настроение около 100%, чуствам се сравнително комфортно, гледам готварски предавания и готвя на семейството. Не испитвам глад, но ароматите ме карат да се чуствам отлично.
След клизма не изхвърлям нищо, бистра вода само. А и не ми влияе так ползотворно както в началото.
Пия около 5 литра вода на ден. Спах добре 6 часа.
Активен

teao

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #10 -: 03-04-2018, 12:29:18 »

Ден 19- енергия на около 40%, настроение 50%, става ми кисело в устата ако не пия вода по-често от 2 часа.
Изпих 5 литра вода. Спах Добре. Вече липсата на енергия се усеща сериозно. Всяко рязко движение води до неприятно чуство и световъртеж.

Ден 20- енергия около 40%, настроение на 80%, все още ми е кисело в устата, като че ли намалява полека.
Работих добре около 8 часа. Изпих 5 литра вода. Готвенето ми доставя страшно удоволствие. Всички аромати ги усещам мнооого силно. Спах добре около 8 часа.

То не остана, което ми дава доста положителна енергия.
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #11 -: 03-04-2018, 16:36:09 »

Ден 19- енергия на около 40%, настроение 50%, става ми кисело в устата ако не пия вода по-често от 2 часа.
Изпих 5 литра вода. Спах Добре. Вече липсата на енергия се усеща сериозно. Всяко рязко движение води до неприятно чуство и световъртеж.

Ден 20- енергия около 40%, настроение на 80%, все още ми е кисело в устата, като че ли намалява полека.
Работих добре около 8 часа. Изпих 5 литра вода. Готвенето ми доставя страшно удоволствие. Всички аромати ги усещам мнооого силно. Спах добре около 8 часа.

То не остана, което ми дава доста положителна енергия.
Здравей!
Излекува ли се след толкова дълги водни постове?
Активен

teao

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #12 -: 04-04-2018, 19:24:08 »

Здрасти!
Миналата година алергията ми беше на около 30% от първоначалното състояние.
А за тази ще видим, като цъфне пшеницата...


Ден 21- Енергия на 40 %, липсва ми много маса, вече съм свалил 14кг. Още ми е леко кисело в устата. Спах добре, като идеята за захранването дава много психически сили.

И както казват готово!

Захранване:

Ден 1- около обяд изпих литър вода с лимонов сок от 1/2 лимон. След 3 часа- сок от кисели ябълки разреден с вода 1:1 и така общо 4 пъти сок, около 1,5 литра. Чуствам се страхотно, никакъв дискомфорт никъде. Само червата леко напомнят че съществуват, колкото да не ги забравя съвсем. Спах отлично 7 часа.
Активен

teao

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #13 -: 11-04-2018, 10:09:31 »

Захранване:

Ден 2- 1 литър сок от ябълки и моркови, разреден с вода на 4-5 приема до обяд. След обяд 3 ябълки изядени през 1 час с мног дъвкане. Последно ядох в 4 след обяд и не чуствам никакъв глад.

Ден 3- 1 литър сок от ябълка, морков и червено цвекло изпит на 2 пъти до 12 часа на обяд. След обяд 1 кг ябълки на 4 приема през около час. Последно хранене в 4 часа. В 9 бях зверски гладен и изядох още 2 ябълки.
Изходих се успешно вечерта към 10 часа. При по-ранните гладувания, изхождането настъпваше до към 12 часа след приема на твърди плодове. Сега явно на червата им трябваше повече време да заработят. Спах отлично 8 часа.

Ден 4- 1 литър сок от ябълка/морков/цвекло. Около 12 часа смути банан/ябълка/киви и половин лъжица сусамов тахан. След обяд 4 ябълки на 2 приема. В 5 часа 2 моркова. Спах отлично 8 часа.

Ден 5- 1 литър сок ябълка/морков/цвекло, на обяд 20 бадема и 2 моркова. След обяд около 3 часа- зелена салата, много леко овкусена с олио и ябълков оцет. В 5 часа се изкуших и изядох малък печен картоф- реакцията беше стягане в стомаха и киселини за около 40 минути. Изпих около 2 литра вода и ми размина.


Активен

teao

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #14 -: 22-04-2018, 08:16:41 »

Ден 6- сок от ябълка за закуска, салата от марула с краставица на обяд с малко домашно содено хлебче с лимец (100тина грама), орехи и моркови след обяд, вечеря салата от домати и краставици, в 22 часа страшен глад ме обзе- изадох 50 грама сурови бадеми и 5 фурми. Спах отлично около 8 часа.

Ден 7- сак за закуска ябълка/морков/цвекло, на обяд супа от коприва с малко ориз, с много малко сол и олио.
След обяд 3 ябълки и 50 грама орехи, вечеря варен картоф и салата от маруля. Вечерта пак глад окло 22 часа, изядох 50 грама ореги.

Ден 8- закусна сок от ябълка, в 10 часа 3 чаени лъжички ленено семе смляно и лъжичка мед и канела (правя го на топчета и децата мног му се кефят), на обяд супа оот картоф морков и лук и ръжено содено хлебче, всичко солено ми е много вкусно. След обяд салата от домати и маруля. На вечеря пак супа от обядя... Спах отлично окло 8 часа.

Ден 9- закуска сок от цвекло и морков, на обяд печен картоф около 250 грама със зелена салата, след оябд пак  същото, мнго ми е вкусно и ми е доста трудно да спра да ям, на вечеря супа от коприва и зелена салата.
И тук се случи нещо интересно- седейки да работя вечерта след 8 почнаха да ме сърбят краката, от коленете до стъпалата. Доработих си и имах чуството че съм качил бързо килограми. Като стана време да си лягам и си погледнах глезените ми бяха сериозно подути и нагоре към колената, явно бях прекалил със солта. Веднага отидох до близката рекичка (на 50 метра от къщи) и си натопих краката до колената и постоях 10 минути, докато ми стана сериозно студено. Отока беше още там и си легнах.

Ден 10- ототка е леко намалял, закусих сок от ябълка. На обяд 4 ябълки. След обяд пак така 3 ябълки и 1 банан. На вечеря  киви, ябълка и банан на смути. Отоко до вечерта беше наполвина спаднал.

Ден 11- отока почти изчезна. Закусих сок от ябълка, на обяд зелена салата и сурови бадеми. На вечеря 3 ябълки и 100 гра орехи. Отока беше изчезнал- според мен избързах със солта и това доведе до отока, а и ми беше адски вкусно всичко солено...
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #15 -: 24-04-2018, 21:51:11 »

Повечето хора сме така: Главата в стената, проба - грешка... Понякога грешките са много грешни.
Важно е, че целта е достойна. Дори и да го почнем само заради една досадна алергия, има голяма вероятност да усетим, разберем същността.
Внимавай със солта - винаги. Продължавай колкото можеш по-дълго със суровата храна - отлично, търпеливо и с любов сдъвкана...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #16 -: 26-04-2018, 11:08:30 »

Интересни неща споделя Теао – отоците при захранване, а Вов предупреждава да внимаваме със солта.

А обратният случай, когато липсва сол по време на гладуване?

Аз нямам опит с толкова дълго гладуване – 21 дни, като на Теао. Но при 14 дневно гладуване, и то не на 14-тия ден , а значително по-рано, получих крампи. Наложи се да пия солена вода по време на гладуването, за да възстановя електролити. Какъв е вашият опит? Налага ли ви се да пиете солена вода по време на гладуване?
Активен

teao

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #17 -: 30-04-2018, 13:39:48 »

Налага ли ви се да пиете солена вода по време на гладуване?


До сега не ми се е налагало подобно нещо, нито съм имал крампи, нито съм пил солена вода.

Иначе захранването ми продължи до ден 15 на плодове, зеленчуци и задушени или печени, почти без мазнина и по малко ядки. На ден 15 изядох 3-4 лъжици кисело мляко, ден 16 малко сирене 50-60 грама, обезсолено и нещата от предходните дни. Яйца проядох около ден 18 с което смятам захранването за прекратено. Не съм имал никакви други оплаквания.
Поздрави!
Активен

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #18 -: 01-05-2018, 07:42:51 »

Браво, поздравления!

Пожелавам си скоро да събера сили и достатъчно мотивация да последвам добрия ти пример.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #19 -: 05-05-2018, 19:45:37 »

Здравей Ирис,
Не бих давал препоръки без много подробно познаване състоянието на даден човек...
При някои участници, в някои дни, прилагам не само сол, но и йод, може и други съставки - в нищожни количества... Но лечението включва още много елементи и казано само така  - със сол или без сол - е направо ...просто НЕ се прави така.  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 23 запитвания.