Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпрос за клизма по време на водно гладуване  (Прочетена 2180 пъти)

AnastasiyaS

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте,
Казвам се Анастасия и имам запитване към вас :)
В момента правя 14 дневно водно гладуване в клиника в Щатите. При консултацията с доктора тук и след пристигането ми, той ме увери, че няма нужда от клизми по време на гладуване, защото нормалния ритъм след захранване се възстановява много по-бързо. Въпреки че съм изчела хиляди мнения и трудове, в които се казва, че клизмата е 100% задължителна, аз го послушах. В момента съм ден 9ти от своето гладуване, не съм правила нито една клизма, нито преди, нито по време на гладуването. Не съм изпитала никакъв дискомфорт по време на гладуването, нито глад, освен липсата на храна психически. След още доста четене съжалих, че съм послушала своя гладолечител и искам да започна да правя клизми в последните 5 дни от своето гладуване. Въпросът ми е има ли смисъл да ги правя след като вече 9 дни я карах така и след като нямах никакви странични ефекти, мислите ли, че съм си навредила от това, че не почиствах дебелото черво. Аз съм на 22 години и съм много слаба, за това правя 14 дни и мисля, че повече няма да бъде добре. Гладувам заради много силно бяло течение, болезнено акне с кисти и постоянно обложен бял език от няколко години. Благодаря за отделеното време! :love_007:
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Здравейте,
аз мисля,че клизмите са задължителни.А при вас след като сте толкова слаба дали е нормално 14 дни гладуване ?
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Добре дошла , AnastasiyaS.  :love_006 - emotloader:
А какво значи  "много слаба" ?  :) Всеки си има свое разбиране за "много", "малко",  за "слаб" и за "дебел" :)

В тази клиника  не са ли запознати с типовете на тялото по Аюрведа и на  тази база да назначават сроковете на гладуването? Това е ОПРЕДЕЛЯЩО. За запознатите , разбира се  ;)
14 дни от раз  е твърде брутално, резултатите може да са непредсказуеми

На мен  лично ми е много интересно колко струва един такъв курс в такава клиника? Ще се радвам да споделиш.

А какви точно патологични процеси вървят в това младо тяло, че още толкова рано се е стигнало до такива  състояния? Бялото означава кандида. Как се  е появила? Антибиотици? Или като придружаваща други патогени? 



Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Хм, описаните страдания може да са причинени от съчетание на обичайните ни грешки: пиене на вода далеч по-малко от необходимото и от дъъълго време, потребяване на много бързи въглехидрати, много млечни произведения, опаразитяване, душевни притеснения, страхове, наследствени предразположения...
Всички тези са лечими, разбира се.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.125 секунди с 23 запитвания.