Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Една голяма усмивка ^^  (Прочетена 4486 пъти)

independant

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Една голяма усмивка ^^
« -: 04-01-2010, 22:48:42 »

Здравейте! :)

Не мога да ви опиша колко невероятно щастлива съм, че попаднах на този сайт и на този форум. Наистина!
Но..какво ли всъщност се очудвам при мен нещата почти винаги така стават, когато много силно искам нещо, животът ми предоставя шанс да го намеря  :angel:

Нещо повече за мен. На 17 години съм, момиче, водолейче хихи ^^ Не знам дали е заради зодията или просто си е заложено вътре в мен, но съм страшен инат и съм много, много амбициозна. О, и съм голям перфекционист (чак краен, което го броя за отрицателна черта.).

Занимавам се с доста видове спорт- плуване, йога (в къщи), народни танци, фитнес. Като цяло съм си спортна натура и много обичам да се поддържам (това всъщност май ми е и основният мотив да се занимавам с толкова много дейности). :)

За храната.. ами какво да ви кажа. Мисля, че в момента съм в процес на лекуване на анорексия, от която страдах в продължение на 2 години и в момента още изкарвам последствията (нямам месечен цикъл, изпитвам страх от храната на моменти, случва се съзнателно да гладувам-после да преяждам..), но мисля, че се справям добре със самолечението ми. Или поне го правех до преди известно време, обаче нещо се получи..балансът се наруши и сега усещам пак накъде тръгват нещата. Затова и съм невероятно щастлива, че ви открих!
От 13-14 годишна се старая да се храня здравословно. Никога не съм имала свръхтегло. Когато започнах да диетувам бях 50кг на ръст 163см. Спрях сладко, тестяно, мазно, газирано.. направих няколко лунни диети, съставих си режим след 17ч само на плодове и... свалих 7кг. Спря ми цикъла. Анорексирах се  :Confus_3: Гадно стана, наруши се баланса.
Когато ми просветна лампичката (чета доста психологически книги от рода на Луйз Хей, Джон Кехоу и тнт), започнах да се храня разумно. И го правя и до ден днешен. Или поне се старая. Вярно, 'здравословно' няма да е правилната дума във форум като този, но поне аз си мислех, че се храня така, докато не се осведомих по доста въпроси.. и това съчетано с действията ми напоследък, които усещам на къде ме теглят (преяждане-глад-преяждане..слава богу НЕ повръщам!), ме окуражи да се регистрирам в този форум.
Е..мисля, че бях сравнително изчерпателна  :) :) :)


ПП. Една голяма усмивка за тези, които прочетоха цяяяялото ми писание  :angel:   
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #1 -: 04-01-2010, 23:12:46 »

Здравей! Една голяма усмивка и за теб! :)
На мен не ми е много ясно каксе получава анорексия, и защо се е получила при теб след като си спряла не особено полезните храни...Може би да кажеш какво и как всъщност си яла..?
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #2 -: 04-01-2010, 23:15:03 »

Добре дошла във форума - надявам се да ти хареса.
Перфекционизма не е лошо качество, но амбицията е лош съветник.
И на мен ми беше трудно да се измъкна от цикъла глад - преяждане ( моят тип според аюрведа е вата и вътрешния ми часовник е на моменти, когато става въпрос за ядене - много дълго време не огладнявам и изведнъж след това вълчи глад и омитам каквото и колкото намеря). Сега този проблем не ми е толкова изразен и смятам че е благодарение на йогата - започнах да осъзнавам кога наистина започвам да огладнявам и взимам мерки отдалече.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #3 -: 04-01-2010, 23:19:07 »

Добре дошла усмивчице  :love_026:
Активен

independant

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #4 -: 04-01-2010, 23:48:22 »

Здравейте, здравейте на всички :)))

Angie , да ти кажа за анорексията и аз не съм много сигурна как се получи. Всъщност докато 'боледувах', дори не го проумявах, доста след това го осъзнах (консултирах се и с психолог-хомеопат). Ами какво да кажа.. изпитвах НЕОПИСУЕМ страх от храната, или по-скоро беше от кантара?! Спомням си, че имаше нощи, в които не можех да затворя очи, защото мислите, че 'съм яла повече и сега веднагически ще кача и ще съсипя всичко постигнато' не ме оставяха намира. Гадеше ми се от яд и безпомощност. Да не говорим, че понеже знаех, че вечер мога да ям само плодове (в последствие станаха ябълки, в последствие САМО по 1 ябълка), само при мисълта за дневната ми порция (бляяяяк пак ябълка) ми се ГАДЕШЕ и предпочитах да я пропускам. Станах апатична, затворена. Не исках да излизам с приятели, не исках да се забавлявам..непрекъснато пресмятах- часове (кога, какво и по колко да ям), калории... Непрекъснато планувах. Абе... ИСТИНСКИ АД!

На никого не го пожелавам, наистина. И никога, ама никога не искам да се върна отново там. Затова и с регистрирах тук, затова и си направих дневник, защото мисля, че може да ми помогнете.. Наистина споделям с родителите си, но не е същото, те не винаги ме разбират и често ме карат да премахна ограниченията си и да си ям на воля (разбирайте-глупости). Но аз наистина не се чувствам щастлива като го правя и не искам да го правя. Тъпченето на безразборна храна ме кара да губя вяра в себе си и после да се самонаказвам чрез гладуване, затова и не разбирам защо започнах да го правя. Вярвам, че ще намеря отговора тук- водейки си дневник, в който ще се радвам на съвети,критики и коментари :)
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #5 -: 05-01-2010, 01:27:58 »

  Здравей :) и добре дошла.. само не разбрах как се казваш :))
Бихме ти помогнали, ако споделиш с какво се храниш
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

independant

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #6 -: 05-01-2010, 09:51:42 »

Здравей, Симонче :)

Казвам се Савина. Храната ми попринцип е разнообразна, но горе-долу 'режимът' ми бе на този принцип:

сутрин: овесени ядки (преди ги ядох с кисело мляко и ябълка), но вече варени със сушени плодове (от 1 седмица насам)/ елда с извара/ ръжени филийки на Нилана с кашкавал и филе... нещо от този сорт.
междинно: 30гр сурови ядки/ плод/ или нищо
обяд: протеин + сурови зеленчуци/ задушени зеленчуци с малко извара/ малко кашкавал или без нищо
междинно: 30гр сурови ядки (ако не съм яла сутринта) или нищо
вечеря: салата от сурови зеленчуци с малко извара/ задушени зеленчуци с малко извара или без нищо/ парче филе от риба на скара + салата

Общо взето в такъв вид ми се състоеше храната.. Обаче, аз имам доста проблемен стомах (имам колит) и някои комбинации от храни ми влияят страшно зле- например кисело мляко (каквото мисля вече да не ям), съчетано с плод или прясно мляко с нещо (независимо какво). Освен това съм установила, че не се чувствам добре като смесвам и няколко вида протеин (яйца, извара и филе на омлет да кажем), а го правех.. защо? Един Господ знае.  :surpris_23:
Проблемът ми на мен е, не че ям много, или че ям страшно вредна храна, защото наистина доста си спортувам и малко или много я 'изгарям', проблемът ми е, че ИСКАМ да се науча да ям максимално здравословна, проста и натурална храна и да давам на тялото си това, което то си иска.
Не вярвам, че ако започна и си свикна да хапвам хубава храна (без да смесвам!!!- това ми е най-големия проблем) и например ям 2 пъти седмично месо или риба, ще е голяма грешка. Аз съм на този принцип, че всичко с мярка е полезно. (Е не говоря за вафли, чипсове и тнт)... :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #7 -: 05-01-2010, 09:59:13 »

Здравей,Независима,
Ако напреднеш в йога,ще разбереш,че всичко е любов и тя започва от любовта към себе си. Обичай се и се харесвай,ти си уникална,всеки е уникален,дори лявата и дясната половина на телата ни е различна :surpris_23:
На първо време спри лук,чесън,кафе и чай(без билковите естествено).Тези храни стимулират ума да мисли непрестанно на висока скорост,а това е много вредно,особенно в твоя случай.
Не се концентрирай в това как изглеждаш,това не го интересува никой,напротив,всеки го е страх от оценката на другите.
Опитай се да си по добра(към себе си най-вече),да помагаш на близки и познати,да си искренна и честна спрямо себе си останалите.
Ако искаш нещо много и полагаш огромни усилия,запитай се ,наистина ли това ще ми донесе удовлетворение.Защото най-красивото и доброто си е в нас самите,от нас зависи да го изкараме на повърхноста.
Също може да се опиташ да не се привързваш силно към предмет или идея,защото загубата или несполуката,ще те докарат до силно душевно безпокойство.
Опитай се да си винаги позитивна,с добро настроение,трудно е и аз се боря с това,да се ядосвам все по малко.
Радвай се на това което имаш и което постигаш.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #8 -: 05-01-2010, 11:18:30 »

Здравей Савина,
Усещала си, че нещо в храненето ти не е както трябва. Търсила си правилното решение, труден път си извървяла. Но смятам, че сега си намерила отправната точка, от която да започнеш здравословния начин на живот. Тук има много хора, които ще ти помогнат.
Чети повече книги - и за храненето, и за душата. На мен лично много ми помагат  :peperudi:

Здравейте! :)

Не мога да ви опиша колко невероятно щастлива съм, че попаднах на този сайт и на този форум. Наистина!
Но..какво ли всъщност се очудвам при мен нещата почти винаги така стават, когато много силно искам нещо, животът ми предоставя шанс да го намеря  :angel:



Искам да споделя една мисъл на Н. Д. Уолш: "Мислете само за онова, което сте избрали да преживеете, казвайте само онова, което сте избрали да превърнете в действителност, и използвайте ума си съзнателно да карате тялото си да прави само онова, което избирате да проявите като своя най-висша реалност. Ето така творита на съзнателно ниво."

ПП. Пробвай овесените ядки без да ги вариш. Накисни ги за една нощ, изхвърли водата и си ги овкуси. Омекват достатъчно /ако искаш си вземи финни овесени ядки/.
Активен
С желание всичко се постига!

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #9 -: 05-01-2010, 12:03:27 »

Здравей и от мен  :flowers2:
И аз в моето търсене на правилна диета се бях закарала чак да се отвращавам от храната като цяло - неможех да седя на маса с някой който се храни обилно - лошо ми ставаше , закачах едвам 36 кила на 161 височина и пак мислех, че задника ми има какво да изчиства  :o . Нямах цикал - ходех да ми слагат някакви инджекции за да ми идва / майка ми настояваше на мен не ми пречеше хич липсата  ;D / в последствия усетих , че като хапна малко шоколад когато е време за цикала - ми идва още на другият ден /или така си бях втълпила / .
Бенато е прав , трябва да обичаш - всичко , себе си близките си - всичко живо и нещата сами ще започнат да се нареждат .

Активен

independant

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #10 -: 05-01-2010, 13:20:56 »

Йей..благодаря ви за отговорите и съветите!  :flowers2: Направо ме карате широооко да се усмихвам, наистина! Чак сега виждам, че има и други хора /близки по мислене на моето/, които ГИ интересува вътрешното самоусъвършенстване чрез силата на любовта. От малка съм израстнала с литературата на Луиз Хей 'Излекувай живота си', 'Излекувай тялото си', 'Жиовт'.. От малка, мама винаги ме е учила, че трябва да мисля положително, че трябва да бъда добра, да давам и да обичам. От малка съм учена, че всяка болест Е излечима, чрез мислите, които сама си създам..

Правех известно време упражненията от 'Методът Силва за контрол на ума' и мисля, че се справях доста добре. Напреднах много. Научих се да визуализирам съвсем ясни образи. Научх се, докато медитирам да централизирам така мислите си върху образа, който искам да видя, че нищо друго да не е в състояние да ме разсейва. Всеки ден правех всекидневните 2 медитации с цялото си желание и енергия, на които бях способна и се чувствах наистина нереално хубаво (по време на медитациите), че и след тях. Може би те бяха едно голямо стъпало към лечението ми от болестта. Но ги прекъснах, защото въпреки, че виждах колко много съм постигнала (напредвах наистина бързо- за около 2-3 месеца постигнах главозамайващи резултати), се страхувах да продължавам напред, страхувах се, че е прекалено рано, че мога да постигна още повече, ако изчакам. И това ме отегчаваше. Вътрешно знаех, че трябва да продължа, но се съпротивлявах и не го правех. Когато започнах да изпитвам неудовлетворение от себе си, вече и желанието си беше отишло. Не ми се ставаше сутрин за медитации, пропусках вечерните.. И в един момент просто си спрях. Реших, че нямам нужда и спрях...  :-\

Както и да е, исках да ви кажа, че това- да започна да се обичам, да живея в храмония и любов със себе си е първостепенната ми по важност цел за мен. Чета много такива книги, наистина са ми много интересни и ми действат страшно мотивиращо! :)

ПП. За овесените ядки, добре :) Аз напоследък хапвах финни, заради стомахчето. А ако ги кисна по половин час в топла водичка, няма ли пак да стане? :)
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #11 -: 05-01-2010, 13:53:07 »

sujalqvam che pisha na kirilica,ste sviknete tooth

zdravei,uspeh v nachinanieto,no molq te ne pishi s tozi shrift,che na bql ekran mi razgoni familiqta,dokato go procheta :)

zloqd,zashto ambiciqta da e neshto losho? vseki chovek trqbva da e ambiciozen,za da ne boksuva na edno mqsto,a da se razviva.za iogata sushto trqbva ambiciq i volq,ne e li taka?

ako ste dobri sledvashtiqt mi post moje i da e na kirilica tooth (mnogo se radvam,che q addnaha tazi emotica tooth tooth tooth )
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #12 -: 05-01-2010, 16:36:34 »

че какво му е на шрифта  tooth  на мен не ми разгони фамилията  tooth  много хубаво си се чете  tooth
Активен
Намасте :)

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #13 -: 05-01-2010, 17:32:39 »

абе ей tooth
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #14 -: 05-01-2010, 17:36:27 »

Здравей и добре дошла и от мен!
Само ще ти дам един практически съвет. Не смесвай много продуктите. Храната когато е простичка е най приемлива за организма. Виж някоя разделна книга. Това смесване ми е  докарвало и на мен доста проблеми, докато не установих, че корема не ме боли нито от лук и чесън, нито от сурово мюсли, или зелев сок... абе от нищо не ми се е отвръщавала храна, както след лошо смесване. Успех!  :Content_22:
Активен

independant

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #15 -: 05-01-2010, 18:11:20 »

Здравей и добре дошла и от мен!
Само ще ти дам един практически съвет. Не смесвай много продуктите. Храната когато е простичка е най приемлива за организма. Виж някоя разделна книга. Това смесване ми е  докарвало и на мен доста проблеми, докато не установих, че корема не ме боли нито от лук и чесън, нито от сурово мюсли, или зелев сок... абе от нищо не ми се е отвръщавала храна, както след лошо смесване. Успех!  :Content_22:


Благодаря за съвета, така и ще направя :) Още утре ще си купя някоя хубава книжка :)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #16 -: 05-01-2010, 21:34:14 »


zloqd,zashto ambiciqta da e neshto losho? vseki chovek trqbva da e ambiciozen,za da ne boksuva na edno mqsto,a da se razviva.za iogata sushto trqbva ambiciq i volq,ne e li taka?

Амбицията с течение на времето може да се превърне във фикс-идея и да пусне корени в съзнанието. Човек се изгубва. Не си ли чувал да казват за някой "Дърветата му пречат да види гората".
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #17 -: 05-01-2010, 22:02:04 »

много изрази,оксиморони и народни мъдрости съм чувал,но не определям мирогледа си и начина на живот въз основа на тях.и веднага контрата-не се страхувай от съвършенството-никога няма да го постигнеш

е?
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #18 -: 05-01-2010, 22:16:46 »

Така е - не можеш да намериш съвършенството - то само ще те намери (само трябва да го изчакаш достатъчно)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Една голяма усмивка ^^
« Отговор #19 -: 06-01-2010, 10:49:07 »

Савина,за ядките прочети това:Ядките - начин на консумация?
http://www.zemianazaem.com/category/%d1%85%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d0%bd%d0%b5/
« Последна редакция: 06-01-2010, 10:51:19 от Keit »
Активен
С желание всичко се постига!
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 22 запитвания.