Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: В търсене на баланс и хармония.. :)  (Прочетена 16254 пъти)

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #20 -: 18-04-2010, 16:00:44 »

Здравей :)

Аз не се чувствам виновна, затова че съм изяла 1/2 шоколад и някакви си 2 филийки, проблемът е, че уж се "чистих" и си представям какъв шок е това за организма, затова ми става кофти... Явно прекалено се изсилвам, ще го карам по-лекичко и с повече търпение :) Много ме мотивират момичетата тук, вече прочетох цялото дневниче на Даниела, сега чета и на Деси :) Много ми харесва атмосферата, зареждате ме с настроение   :Content_22:
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #21 -: 18-04-2010, 18:07:46 »

Здравей отново  :love_026: И аз на първото си захранване (след 12 дни на плодове и чай)преди много години се изложих. Тогава не бях така упорита и мотивирана. После такъв апетит  ми дойде и не можех да го контролирам, върнах си и килограмите че и отгоре. За сега строгите ограничения по-добре ги забрави и прави по един ден на плодове всяка седмица, и повече сурова храна през другото време- точно ще изпробваш повече нови рецепти. Браво че си спряла месото, яйцата и кафето .  :Content_14:
Активен

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #22 -: 19-04-2010, 16:52:20 »

Браво че си спряла месото, яйцата и кафето .  :Content_14:

 ;D

Днес правих сурови зърнени барчета и сега чакат опаковани във фолио, ще изненадам сестричката ми и мама (така обичат  :) ), аз преядох с тях, докато ги правих и вече нямам желание за тях хихи  :Confus_3:

Обачее... не мога така, МНОГО искам да си направя пролетно изчистване на организма, ама цяло със захранване смисъл, мразя да оставам нещата недовършени, гризе ме съвестта  :-X  Ще си ги изкарам аз 5 дена на плодове и 5 дена захранване преди да пристъпя към другите нови рецептички, много искам, защото наистина съм задръстена от гадории (правиха ми ринопластика, понеже имах проблеми с дишането и ми наблъскаха организма с един куп упойки, антибиотици и обезболяващи -много гадно  :( ). 5 дена не са много де, пък и ще съм си самичка в къщи през деня (и никой няма да ме изнервя хихи).

Аз тук ще пиша да си споделям с вас  :flowers2: Леле, Дани..как успявате с Христо на вода, не знам..  :surpris_23:
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #23 -: 20-04-2010, 12:13:50 »

Освен пречистване трябва и пробиотици да примеш. С тези антибиотици може да си докараш някоя дисбактериоза.
Активен

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #24 -: 21-04-2010, 21:11:43 »

Здравейте  :)

Днес ми беше много хубав ден, обожавам слънцетоо, зарежда ме с позитивна енергия и любов  :love_007:

Още не съм започнала да правя плодово пречистване, защото в крайна сметка разсъдих, че е неразумно. Не съм се настройла психически, а и тези дни стресът и негативните емоции ми дойдоха в повечко. Нито ще успея да се изчистя изцяло за 5 дена, нито нищо-просто е безсмислено отново (за 3ти път!) да опитвам и да си тормозя съзнанието и с това (в момента имам толкова много неща на главата, че ако не взема да ги свърша лекичка полека съвсем ще полудея  :Confus_3: ). Чувствам, че ще сгреша, ако пак опитам. Просто все още не съм готова за такова отговорно нещо. Има време за всичко :)

Това е менюто ми днес, стараех се да наблягам на суровата храна, добре се чувствах, само дето стомахът ми е като балонче подут.. защо?  ???

10-12 фурми
шепичка сурово кашу + 3-4 ч.л. сусамов тахан с домашен пчелен мед
5 фурми
2 портокала
голяяяма салата зеле и моркови /и тук си 'мацнах' със зелцето от някакво крема сирене Esquisa  :Confus_3: /

Течности: вода и билков чай около 2л.

Ух, ама как ме боли коремчето не е реално.. почвам сериозно да се замислям за тези клизми..не обичам да съм подута и да се чувствам кофти..грр

Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #25 -: 22-04-2010, 06:38:54 »

Кога забеляза да те боли корема?
Активен

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #26 -: 22-04-2010, 08:26:14 »

Започна да ме боли вечерта, след салатката, но иначе цял ден ми беше МНОГО подут, наистина много. И днес, сега, е в същото положение  :surpris_23:
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #27 -: 22-04-2010, 14:19:13 »

Според мен това е симптом на дисбактериоза т.е. храната не се смила както трябва и ферментира. И този проблем мисля, че ти е отдавна или се лъжа?
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #28 -: 22-04-2010, 14:56:32 »

Здравей,
за да се чувстваш така се сещам за няколко причини. Първата Деси я е написала. Второ: Възможно е тялото ти да се настройва към приема на сурова храна и да реагира с подуване на стомаха. Случва при някой хора, но е само в случай, че до сега си се хранила основно с готвена храна. Трето: Ако принципно си свикнала да ядеш по-малко като количество от това. И Четвърто: Внимавай какви плодове или зеленчуци купуваш. По това време ги пръскат с какво ли не. Особено внимавай с марулите и краставиците и мий всичко много добре.
Надявам се скоро да се чувстваш във форма :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #29 -: 22-04-2010, 15:32:42 »

А ,само марулите,а плодовете намазани с восък? ;)
Изгради си едно стабилно хранене и се придържай към него,ако не си узряла за глад,отложи го ,когато нагласата ти е за 100% успех и лекота  :peperudi: :laugh: тогава ще го направиш.
Пробвай метода на изключването,за да видиш,ако подуването е от дадена храна.
От стрес също може да се подува корема.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #30 -: 22-04-2010, 15:44:19 »

и от течности, ако ги пиеш неправилно.но най-важното е наистина да подходиш бавно и разумно
за да дадеш време на организма ти да свикне
солта също задържа вода и пречинява подуване
особено в началото
тъй че се наслаждавай на хубавото време, на хубавата пролетна храна и се опитай да си в хармония с природата и себе си
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #31 -: 22-04-2010, 18:41:06 »

sunshine, голяма комбинация си направила. Хем фурми, хем тахан, хем портокали, хем кашу. Естествено, че ще ти е дискомфортно. Недей да започваш изведнъж с такива менюта. Утре можеш да хапнеш обелени ябълки и моркови на пара да ти се успокои малко стомаха. Сега има всякакви зеленяши - коприва, лапад, киселец...Нищо не ти пречи да хапнеш малко супа.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #32 -: 22-04-2010, 19:09:21 »

sunshine, голяма комбинация си направила. Хем фурми, хем тахан, хем портокали, хем кашу.
И аз се зачудих на тази комбинация, но се въздържах да пиша, защото е споменала 2 пъти фурмите. Т.е. не знам през какъв интервал е хапнала всичко това.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #33 -: 22-04-2010, 19:21:26 »

sunshine, голяма комбинация си направила. Хем фурми, хем тахан, хем портокали, хем кашу.
И аз се зачудих на тази комбинация, но се въздържах да пиша, защото е споменала 2 пъти фурмите. Т.е. не знам през какъв интервал е хапнала всичко това.
Няма такова голямо значение интервала, защото всички се водят трудносмилаема храна, особено за нетрениран стомах.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #34 -: 22-04-2010, 23:00:21 »

Добър вечер на всички  :Content_22:
Днес-отново прекрасен ден  :peperudi: (Коремчето в момента е ок, само е подуто).

Май всички сте прави, защото:

първо, че храната ми до преди да ям салатата вечерта беше през много малки интервали (предимно сутринта общо взето, фурмите и портокалите на обяд, ама правих доста интензивна тренировка,сутринта, ии.. :whistling2 - emotloader:  :Confus_3:)

второ, че комбинацията беше убийствена, наистина ми стана мнооого тежко на стомаха след нея и още повече се поду (а отделно, че от сутринта не беше съвсем в ред, защото предишните дни бях прекалила с глупостите  :-X )

и трето, за водата, май наистина трябва да внимавам кога я пия.. докато ям не пия, обаче, честичко, веднага след ядене си пийвам по мъничко  :Confus_3: Ще внимавам..

А, и най-вероятно доста съм го стресирала този моя стомах (който и без това е доста чувствителен) с трите ми неуспешни опита за чистене (5 дни по 800гр плодове и после един ден бааам отива хладилника  :Confus_3: и така 3 пъти...спрях се вече де, явно още не съм готова за такива неща  ::) ). Хубаво поне че явно метаболизмът ми е бърз (хихи), защото просто не знам как е възможно да не съм качила и грамче (не че това от значение в случая де, ама и да го мисля стомаха и да не го мисля вече съм направила белята, няма смисъл да се обвинявам, не мога да върна времето). И така...
вече се старая да съм по..хммм..толерантна към себе си и да се отнасям с повече търпение, защото (това ми качество не е много хубаво) съм доста променлива и крайна. От едно състояние скачам на друго, от една идея на друга (понякога е доста стресиращо  ::) ), ама така е Вата съм аз, нормално..  :)

Утре ще ходя на ирисолог (за цикъла и за стомаха) и ще видим какво ще ми препоръча.  :)


Хубава вечер на всички :)
 
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #35 -: 23-04-2010, 00:10:31 »

Цитат
От стрес също може да се подува корема.
Бенато, от много време обяснявам на една позната, че ми се подува стомаха като съм в стрес и тя не ми вярва. Как обаче всъщност се получава това? Разкажи по-конкретно, ако знаеш разбира се. Защото ми е много интересно какъв е всъщност този процес?

sunshine мисля, че при теб подуването е било в следствие на това, че си смесила плодовете с друг вид храна. |Плодовете се ядат винаги самостоятелно и никога не се смесват нищо. Да не говорим, че самите плодове в зависимост от това дали са сладки, кисели или неутрални също не се смесват. Аз поне това правило никога не го нарушавам. Може някой път да изляза от строя - примерно да ям късно вечер, да надвиша количеството храна, но това правило относно плодовете го спазвам стриктно. Успех!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #36 -: 23-04-2010, 02:17:39 »

sunshine, голяма комбинация си направила. Хем фурми, хем тахан, хем портокали, хем кашу.
И аз се зачудих на тази комбинация, но се въздържах да пиша, защото е споменала 2 пъти фурмите. Т.е. не знам през какъв интервал е хапнала всичко това.
Няма такова голямо значение интервала, защото всички се водят трудносмилаема храна, особено за нетрениран стомах.
Защо?
На портокалите какво им е трудносмилаемото?

"Хем фурми, хем тахан, хем портокали, хем кашу"- не виждам проблем, ако примерно първо е яла портокали; след половин-един час да кажем кашу; останалото- след 2-3 часа.

sunshine, не комбинирай сладки (фурмите) с кисели или полукисели плодове (портокалите).
« Последна редакция: 23-04-2010, 02:19:41 от Вери »
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #37 -: 23-04-2010, 06:31:04 »

Вери, на мен лично ми е ставало тежко от портокали, други хора от същото се оплакват. Явно е от целулузата. Сега се сещам, че със сухи и пресни плодове съм си правила същия проблем, може тая комбинация да е причината.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #38 -: 23-04-2010, 07:18:32 »

Аз пък нямам проблем със смесването на сладки с кисели плодове и ядки. Редовно си хапвам за обяд примерно една голяма плодова салата с банан, ябълка, портокал, мед, стафиди и малко накиснати орехи. Абсолютно засищаща салата. Такива комбинации за здрав стомах не са проблем. Но според мен нейния стомах не е здрав т.е чувствителен и повече трябва да внимава с комбинациите. Междудругото и аз съм вата, така че това не е извинение да се скача от режим на режим толкова лесно.
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #39 -: 23-04-2010, 07:24:41 »

 :Content_22:
добро утро на Вати-те
и аз съм Вата- пита
и също мисля, че няма проблеми, когато е здрав стомахът, да се смесват хубави неща...но просто рядко изпитвам такова желание.
Но наистина, като цяло не се ИЗМЪЧВАЙ..
не си поставяй нереалистични цели
опитвай се да си създадеш малки 'ритуалчета' си ги наричам аз, едно по едно
пййвай водичка 2 часа след хранене поне, защото разрежда храносмилателните сокове.
аз лесно свикнах и се подредих
а стомаха наистина мнооого фактори има, и нерви дори, и притеснянеия
а някакви си 12 фурми не могат ей така да ти го надуят
спри за малко с 'пречистванията'
организмът ти още расте. просто промени отношението си към него
а и е нормално ако ядеш някаква целулозна храна, да ти се подуе корема в първият половин час :pensif_29:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.113 секунди с 23 запитвания.