Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: В търсене на баланс и хармония.. :)  (Прочетена 16255 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #40 -: 23-04-2010, 07:50:27 »

Аз също не спазвам кой знае колко принципите за комбиниране на храните при суровоядството. Споделям мнението на останалите, че ако е здрав стомахът, няма да има проблем.
Активен

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #41 -: 23-04-2010, 09:21:48 »

Ама чакайтее..аз не съм смесила и фурмите, и портокалите, и кашуто... :D Интервалите ми бяха по около 3 часа, между портокалите и салатата около 6-7  :P

Но ще внимавам, наистина.. не знаех, че плодовете не е хубаво да се смесват, то тук повечето рецепти в сайта са комбинации от плодове и ядки/семена   :whistling2 - emotloader:

Доколкото за Вата-та, че не е извинение, не е..ама просто понякога не се разбирам. Преди бях толкова дисциплинирано дете (преди 1-2 години), правих си всичко 'по правила', тренирах, храних се, всичко, всичко по график (обаче сега не искам да е чак така  :angel:, но пък и в другата крайност не е готино..). Може и това, че не ми е идвал цикълът от 2 /или вече 3  ???/ месеца да ми влияе по някакъв начин- имам чувството, че постоянно съм в ПМС.. ама нищо де, ще се оправят нещата, всичко става така както трябва да стане, стига човек да го иска, всичко ще си дойде по местата  :)

Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #42 -: 23-04-2010, 10:13:16 »

Но ще внимавам, наистина.. не знаех, че плодовете не е хубаво да се смесват, то тук повечето рецепти в сайта са комбинации от плодове и ядки/семена   :whistling2 - emotloader:
И аз смесвам като правя нещо сладичко.
Но ти сега в началото бъди по-внимателна.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #43 -: 23-04-2010, 16:51:43 »

И аз съм Ватта (или Ватта-Питта) и се чувствам много по-добре, когато съм дисциплинирана и всичко ми е по режим.
sunshine, отговорът е един - фази в пубертета tooth
Това за ПМС ми е познато, просто се успокой, създай си режим и всичко ще бъде наред. И яж някакви мазнини - зехтин, авокадо, ядки, тахан и т.н.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #44 -: 23-04-2010, 20:32:12 »

Привет :)

Ходих днес на ирисова диагностика при един доста интересен човек, от който съм убедена, че мога да науча много! Какво спокойствие само излъчваше..уникално  :angel: Както и да е, аз отидох да ми каже защо нямам цикъл той ми каза един куп други проблеми, още в зародиш слава богу!Първото му изречение: "МНОГО, МНОГО СТРЕС!!!". Цикъл нямам, заради проблеми с щитовидната жлеза от там идва и хормоналният дисбаланс, в следствие на което- аменорея. Иначе, това което него повече го притеснявало е, че сърцето ми не функционира много добре, нещо кръвта не циркулирала свободно там, затова трябва още от сега да взема мерки, иначе в бъдеще ще си имам неприятности. Друго, друго, а склоност към диабет, заради повишени нива на кръвната захар (никаква захар, бяло брашно и шоколад-официално, йесс  ;D м*мка му обичам правилата  :angel:), склоност към остеопороза (в бъдеще), износване на бедрената става и разширени вени на десния крак (заради гръбначното изкриваване) ; хроничен цистит, лека форма на колит, камъче и песъчинки в десния бъбрек. О, дебелото ми черво е задръстено (защо ли си го знам  :whistling2 - emotloader:) и нарушено храносмиляне. Су-пер, нали?  :weight_lift:

Нищо, няма нищо стресиращо, всичко е отбелязано на време, така че ще успя да го оправя. Имам желание, ще се справя (вие ще ми помагате, нали?  :) ).

Човекът ще ми изпише хранителен режим (йес, йес, йес и той е вегетарианец,няма пак да ме карат да се тъпча с месо  :Content_22: ), ще ми даде упражнения от йога, който да правя за гръбначния стълб, ще ми даде билки за цикъла и ще ми каже как да прочистя дебелото черво (каза задължително клизми). А и много спорт, каза (ама аз си тренирам де).

Обаче от този стрес как да се освободя?  :surpris_23: Ени айдиъс? Йогата, да, медитации, може би..ама на последък съм толкова неспокойна, че не мога да седна със затворени очи, каму ли пък да медитирам  :-\

Ще се радвам на съвети  :)



Аааа, чакайте да ви се похваляяяя....ще започна обучение по рейки!!!! От тооооолкова време го искам и съм толкова щастлива!!!! Най-накрая ще се науча (дай Боже) да я концентрирам в нещо тази енергия, която имам, защото иначе ще полудея  :angel:
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #45 -: 23-04-2010, 21:04:12 »

Имах абсолютно същата причина за аменорея преди време. Минава доста бързо стига да вземеш адекватните мерки. За сърцето и другите неща не се притеснявай - това са тенденции, не заболявания. Ако взимаш мерки няма да ги развиеш никога. И на моя ирис излязоха куп неща, включително тенденция към онкологично заболяване.

Цитат
Обаче от този стрес как да се освободя?
Ако знаех отговорът на този въпрос сигурно въобще нямаше да се интересувам от подобни неща. С добри начинания си се заела, успех! :flowers2:
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #46 -: 25-04-2010, 11:22:48 »

Sunshine, интересно ми е какъв режим ти е предписал доктора. :)
Активен

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #47 -: 25-04-2010, 15:42:48 »

И на мен ми е интересно, Деси, все още чакам /утре би трябвало да ми го даде/.

Иначе не пиша тук, защото от 2 дни съм в такава емоционална дупка, че няма да ви казвам що гадории влезнаха в малкото ми стомахче /беше малко, вече не е  :Confus_3:/. Не мога, не знам и аз какво ми става, попринцип съм толкова упорита и старателна, обичам да си се грижа за себе си /доста съм суетничка/, да ям хубава храна и да си спортувам, а сега... не мога да се позная. Знам само, че понеже не съм била на даскало 2 седмици, имам толкова много за учене, че само като си помисля и отивам...при хладилника  :whistling2 - emotloader: И се почва....

Ужас.

Успокоявам се само с мисълта, че от утре си почвам по старому /училище, приятели  :Content_22:, тренировки../ и се надявам да влезна в ритъм. Е, ще трябва да си сложа по-широкичките дънки, че сигурно съм едно 46-47 килограма /бях 44 последния път/, мхм..   :-[

Аз самата не мога да си обясня поведението си, просто го правя /яденето на гадории, ама разбирайте НАИСТИНА гадории, каквито дори попринцип не обичам..директни дебелариуми/, без да го мисля..а после и за капак се ядосвам, глупава работа  :surpris_23: Не съм глупава, знам МНОГО добре какво си причинявам на организма /да не говорим на хубавите крачета, толкова хубави ми бяха станали от тази аеробика  :angel:..добре де, и на цялото тяло, ето имам и здравословни проблеми,знам го!!/, и не ми пука, ама грам...  :-\ Дали не съм изтрещяла? /то 2 седмици затворен в къщи...  :o/

Не знам вече и аз какво да правя, смисъл какво да предприема.. Нямам желание да предприемам нищо  :surpris_25: /като диети на плодове, сокове, вода и тнт/, защото... ще се проваля, каквато съм лабилна..

Единственото нещо, което реших е, че ще пиша тук /ама от утре, че днес ако ви кажа, ще ме изгоните от форума сигурно  :Confus_3:/, какво ям, смисъл както си бях решила в началото, защото друго си е да си го видиш черно на бяло и да си кажеш 'е, ок..ама следващия път може и по-добре', особено ако получиш и една две забележчици, супер  :pensif_29:  Сега да не ми кажете, че това е глупаво и не е решение..може и да не е, знам че настройката идва от вътре, не от вън, но явно само от вътре не става /аз правя опити, сериозно/. Така ще правя. Решила съм го, не ме разубеждавайте  :P



Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #48 -: 27-04-2010, 21:32:12 »

Здравейтеее  :peperudi:

Наистина друго си е да се видиш с приятели, да излезнеш насам-натам, да се върнеш към нормалния живот  :angel:

Днес:

ябълка
фреш от портокал, ягоди, банан и малини  :Appetit_17:
фреш от портокал ; банан
ябълка ; дооста фурмички (имаше едно 100гр)
салатка от доматки, краставичка, зелен лук, магданоз (овкусена със зехтин и лимон) ; 2 домашно направени изсушени ръжени крекерчета ; 7-8 маслинки

Интервалите са големи (4-5 часа), не съм спортувала, но затова пък наблегнах на ходенето  :Content_22: (много за учене няма време за нищо..)


Оо, да не забравя, човекът ми даде режима, билките, пречистванията всичко. Ще правя всичко постепенно както ми го е описал. В общи линии хранителния режим е вегански (никакви животински храни-мляко,яйца,масло,месо,риба и тнт ; бяло брашно и захар ; кафе и какао ; консерванти и оцветители ; вегета.. и това се сещам за момента)- трябва да го спазвам докато провеждам пречистването на дебелото черво с клизмите (една седмица всяка вечер клизма) и после 13 дни преди всяко пълнолуние (3 пъти подред) отново клизма.
И още един куп други билки, схеми на пречистване (пълнолуния ала бала), които ще си купя, разбира се, и всичко ще си направя :) Просто в момента много ми се спи, за да търся листчето и да описвам подробно. Тук ще споделям как върви :) Иначе тези клизми ще ги почна от другия четвъртък, до тогава ще го карам така като днес пак на по-лекичка храна и предимно сурово, без животински храни, защото ако сега тръгна да правя клизми ще е много тежко..стомахът ми е задръстен  :-\ В момента се чувствам страхотно  :angel:

Това е от мен, лека вечер на всички  :peperudi:
« Последна редакция: 27-04-2010, 22:03:51 от sunshine »
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #49 -: 28-04-2010, 07:11:40 »

Успех с пречистванията! :)
Активен

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #50 -: 28-04-2010, 18:05:03 »

Мерси, Деси  :flowers2:

Днес е такъв хубав деееен...обожавам слънчицето, направо така ме зарежда..като нищо друго!   :Content_22:
Пролет, зеленина, свежест, спокойствие...това е моят сезон!  :peperudi:

Ето ми менюто, много съм доволна от себе си :)


овесени ядки с намачкани банан и ягодки (вече любимата ми закуска!)
50 гр сурово кашу
фреш от зелени ябълки
фурми, банан
салата от моркови и магданоз (овкусена със зехтин и лимон)

Спорта за момента мисля да е 30 мин велоергометър, но ако изведнъж ми дойде приливът на енергия и желание (обикновенно така става), може да спретна и една аеробика или пилатес :) Ще адд-на, ако е нужно :)

Хей, и да ви се похваля покълнах си броколи, рукола и зелена соя..ще ги изчакам още ден-два и ще ги почвам   :essen:
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #51 -: 28-04-2010, 18:06:12 »

Кълновете от броколи къде ги намери? Отдавна си търся.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #52 -: 29-04-2010, 16:08:04 »

От едно диетично магазинче,съвсем близо до спирката на тролей 1 и 5 на НДК :)
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #53 -: 29-04-2010, 16:18:33 »

От едно диетично магазинче,съвсем близо до спирката на тролей 1 и 5 на НДК :)
Ей, аз всеки ден минавам покрай него почти;)
Мерси, ще вляза някой път.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #54 -: 30-04-2010, 22:57:47 »

Кълновете от броколи къде ги намери? Отдавна си търся.
Кълнове от броколи има вече редовна в Пикадили.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #55 -: 30-04-2010, 23:07:03 »

Кълновете от броколи къде ги намери? Отдавна си търся.
Кълнове от броколи има вече редовна в Пикадили.
Аз искам семена за покълване. Купешките кълнове за малко да ме отвратят от яденето на подобна храна въобще.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #56 -: 01-05-2010, 15:05:00 »

Кълновете от броколи къде ги намери? Отдавна си търся.
Кълнове от броколи има вече редовна в Пикадили.
Аз искам семена за покълване. Купешките кълнове за малко да ме отвратят от яденето на подобна храна въобще.

Значи от онова диетично магазинче, което ти казах :)

Обаче моите не покълнаха, защото май ги наводних и мухлясаха (то и със соята ми стана така)  :D Нищо, следващия път, сега и без това от 2 дена си правя житения режим, защото в четвъртък започвам първата част на пречистването (3 денонощия на всеки 2 часа по 1 щипка смлян на брашно пелин с чаша вода + всяка вечер клизма и след това още 4 дена същото, но само през деня-клизмата вечер) Това (житения режим)  за сега ми е най-ефиксният и лесен за изпълнение пречистващ режим, дори си спортувам без проблем (примерно като съм само на плодове нямам сили  :P ) . Знам, че се прави по-скоро с духовна цел, от колкото за физическо пречистване, но за мен това си е един вид разтоварване и се чувствам много добре, което е важното.

Обаче времето е тоооолкова хубаво  :angel:
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #57 -: 01-05-2010, 18:52:30 »

Йеййй искам да ви се похваля, вече и аз си имам БЛЕНДЕРРР  :Content_22: Много съм щастлива  :Content_22: Супер готин е, вече си направих първото фрешче от 2 зелени ябълки (от порциона за деня, вместо да ги хрупкам цели, мнооого яко  tooth:peperudi:
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #58 -: 01-05-2010, 18:53:29 »

Йеййй искам да ви се похваля, вече и аз си имам БЛЕНДЕРРР  :Content_22: Много съм щастлива  :Content_22: Супер готин е, вече си направих първото фрешче от 2 зелени ябълки (от порциона за деня, вместо да ги хрупкам цели, мнооого яко  tooth:peperudi:
Честито. И аз наскоро си взех. Голямо чудо е тая машинка!
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:В търсене на баланс и хармония.. :)
« Отговор #59 -: 01-05-2010, 18:57:54 »

Йеййй искам да ви се похваля, вече и аз си имам БЛЕНДЕРРР  :Content_22: Много съм щастлива  :Content_22: Супер готин е, вече си направих първото фрешче от 2 зелени ябълки (от порциона за деня, вместо да ги хрупкам цели, мнооого яко  tooth:peperudi:

Честит да ти е  :Content_14:. Аз си взех по Коледа - кухненски робот. Абе, друго си е, удобно е ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 22 запитвания.