Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Едномесечно гладуване с вода и лимон  (Прочетена 22543 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #20 -: 15-05-2010, 21:00:13 »

Мен когато за пръв път в живота ми ме накараха да опитам месо ми се видя, че има отвратителен вкус, ама срещу доводите - "Трябва да се яде и такова нещо" какво можех да направя.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #21 -: 16-05-2010, 07:36:03 »

 аз не помня такива моменти, но спирането на месото при мен беше най-естественото нещо, също и яйцата, при млечните проявих търпение
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #22 -: 16-05-2010, 11:06:47 »

А аз се бях пристрастил към свинското и ми беше трудно да го спра. Останалите меса не са ми харесвали.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #23 -: 16-05-2010, 11:18:15 »

А аз се бях пристрастил към свинското и ми беше трудно да го спра. Останалите меса не са ми харесвали.
Аз предпочитах само свинско. После се мъчих с жилаво кравешко, което ми миришеше странно, а накрая само с вмирисано пуешко докато съвсем се откажа. Бялото месо и пилешката супа винаги са ми били най-отвратителните неща. До последно ме гонеха обаче с купата пилешка супа... Последно бях само на някакви филета и шунки и пастърми, защото под тази форма ми изглеждаше най-приемливо (то толкова е и месо tooth). Имаше един период, в които буквално всичко повръщах след часове - нямате представа какво е усещането да задържаш несмляно месо в стомаха за няколко часа. Тогава разбрах, че не само вкуса не ми харесва, а има и нещо повече.
Чрез разделното хранене доста изразено изпъква истинския вкус на месото, който преди това е бил прикрит между хляб, картофи, боб или ориз. Мисля, че това е един много добър метод към преминаване към вегетарианство.
Като бебе с месото са ме насилвали. Интересното е, че със сладкото е било същата работа - насила са ме научили да ям шоколад. Как да не го е яд човек, после обвиняват вегетарианците че не давали на децата избор!
Нямам нищо против това едно дете да опита месо, след като вече е достатъчно голямо и знае какво представлява месото и как стига до масата. Ако му е вкусно и няма нищо против - нека яде. На този свят принудата е от най-грешните подходи.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #24 -: 16-05-2010, 16:43:13 »

...
Чрез разделното хранене доста изразено изпъква истинския вкус на месото, който преди това е бил прикрит между хляб, картофи, боб или ориз. Мисля, че това е един много добър метод към преминаване към вегетарианство.
...

Това за истинския вкус на месото е много интересно. От обратната страна на медала мога да отбележа, че каквото и да е, ако го запечеш с доста подправки или го изпържиш с много мазнина се получава нещо "вкусно". Колко е полезно е друг въпрос, но пък е път към отказването от месото - много хора просто си търсят нещо мазно, пресолено и с много подправки.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #25 -: 17-05-2010, 08:37:26 »

Теди,диетите и ограничаването на храната ,дават това отражение с инсулина. Трябва да си изградиш хубаво и здравословно меню и всичко ще се нормализира. Не оставяй да прегладнееш,после няма наяждане. През три-четири часа яж . Салати,ядки,бобови и там каквото ти е вкусно. Дъвчи бавно. Аз също имах подобен проблем,много бързо ям,неспокойно.Когато прегладнеех ,изяждах огромни количества. Но когато ядеш правилната храна,всичко се оправя. И по добре не опитвай такива храни,които ще ти е трудно да спреш. Лепи ти се храната,защото гладуваш и не хапваш редовно.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #26 -: 17-05-2010, 16:12:01 »

Да, Теди, и аз бих те посъветвала да хапваш по малко, но често. Пробвай, примерно, една седмица да си на плодове - през час-два пий чаша вода и изяждай някой плод. Така ще ти се ускори метаолизмът. Буквално за няколко дни дава резултат! Ако имаш склонност към задържане на течности, пий много вода - двойно повече, отколкото обикновено - така организмът няма да задържа това, което постъпва в достатъчно количество.
Това, че постиш и гладуваш е хубаво, но наистина ако после прекаляваш, донякъде се обезсмисля. Вярно, по-добре е отколкото хич да не се чистиш, ама е все едно веднъж в седмицата да чистиш къщата много усърдно, а през останалото време да цапаш - няма сми, някак си :).
Не мисля, че е голям проблем, че провеждаш гладуванията с чай. Вярно, това донякъде противоречи на идеята за гладуването като пълно лишаване от хранителни вещества (с чаят постъпват някакви, макар и незначителни минерали), но пък така няма да ти пада кръвното и ще те държи по-бодра. Не е както със соковете - те са храна; докато с чаят, чакай ти да се наядеш - това си е вода с билки  tooth. Трябва да се чувстваш добре, това е най-важното.
И не, не всички тук са вегани и суровоядци, даже доколкото знам не са всички вегетарианци :). Ами, все се тръгва отнякъде - никой не се ражда н`аучен  ;). Всичко става след време, важното е да имаш желание. Успех! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #27 -: 17-05-2010, 16:37:28 »

Това за водата е вярно, но ако я удвоиш е хубаво да слагаш по 1 щипка морска сол в бутилката.
За инсулина - избирай храни с нисък гликемичен индекс, като ядките и несладките плодове.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #28 -: 17-05-2010, 17:34:29 »

Това за водата е вярно, но ако я удвоиш е хубаво да слагаш по 1 щипка морска сол в бутилката.


Това защо? Не разбирам, нали солта задържа водата в организма и така се създава илюзията за подуване  :surpris_23:. Доколкото разбрах, момичето иска да отслабва... Каква точно е логиката? ???
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

teditka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #29 -: 18-05-2010, 13:57:50 »

 :fluretaa: Здравейте на всички ,
Моята цел не е само да отслабвам, а най-вече да промена начина си на хранене, да нормализирам високия  инсулин. Абе с една дума да промена досегашните си хранителни навици, от което ще се променат и обменните процеси в организма ми :)
Любопитно ми е след увеличаването на водата защо трябва да добавям сол в нея?
Иначе аз вече 6-ти  ден съм на вода и чай и се чувствам перфектно. До 10 дни ще бъда така след, което ще се захраня и след това ще прочиста черния дроб. Доколкото си спомням от прочетеното трябва след гладувнето и захранването да минат няколко дни и след това да се прочиства черния дроб. Това е за да не се погълне зехтина от организма и да се получи итоксикация. Дано само нещо да не бъркам.
Много е трудно, когато цял живот си се хранил 2 пъти на ден ама юнашката, след това да минеш на хранене през 3-4ч. benato  ти казваш, че трябва човек да се храни бавно и спокойно. То при мене нито едното нито другото е така. Ям на крак и толкова бързо поглъщам всичко, че в един моемнт, когато свърши храната се очудвам, кога толкова бързо я изядох  :Confus_3:. Ужаст направо  :Confus_3: Честно казано акъла не ми го побира как ще стане номера с това да се храна няколко пъти на ден по-малко и то спокойно. Но ще се боря докато не успея :D Имам стимул. Благодаря на всички, който пишете във форума и помагате със съвети.
 :fluretaa:
Активен
Жената винаги трябва да има последната дума в един спор. Всяка казана дума след нея е начало на нов спор!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #30 -: 18-05-2010, 20:57:33 »

Тук някои ( като например Томирис)  отказват да отдадат дължимото внимание на науката Аюрведа  и затова  не могат да си обяснят правилно съвсем елементарни неща. 
  От хеликоптер се вижда  ,че Тедитка е ярко изразена конституция  "кафа" .
 (  широки скули, отлично понасяне на гладуването на вода, склонност към напълняване , предпочитание към  по-редки похапвания )
Несъобразяването с този факт може да доведе до много  проблеми и най-вече до липса на правилен отговор на различни въпроси най-вече за храненето и гладуването. 

Какви са отново тези нещастни докторченца , които  пак не са чели където трябва та да разглеждат всички хора като направени по калъп?  И да търсят причините в сухарските си инфантилни "академични "  учебници....   ( Ей, няма да поумнеят никога)
 За тип "кафа" всичко това е съвсем естествено - просто има склонност към пълнеене. Не е нито от храната , нито от броя на яденета. По-точно , промяната в това отношение винаги ще влияе само донякъде.  Защото самият тип метаболизъм е друг по рождение ! а не , че са те хранили здраво като малка, Теди.   Това е  единственият недостатък на "кафа" . За сметка на това има доста сериозни предимства - може да се издържа много дълго на вода, като цяло почти винаги има енергия в излишък, лесно  изкарва зимата , старостта се понася по-леко ... и тн и т.н. ... 

 Чаят в твоя случай на глад на вода е абсолютно ненужен.  Ти ще минеш прекрасно и без него. ( препоръчват го само на тези ,  които понасят глада много трудно - това са хората "вата" )  Обаче ти не използваш  шанса си  да бъдеш "кафа" .   10 дни  е нищо за теб. (  Изобщо не смятай , че всички понасят глада толкова лесно , аз като "вата" виждам голям зор да гладувам дори 3 дни.)  полека -лека можеш да гладуваш и до 30 че и до 40 дни при  определени  заболявания
 ( под надзор на специалист естествено )

Трябва да се знае , че без съблюдаване на индивидуалните конституции не може да се направи  читава оздравителна система !! 
 Това Малахов го повтаря почти на всяка страница в книгите си.  Непознаването на тези конституции може да доведе до сериозни проблеми със здравето , за които после неосведоменият ще обвини или самият метод, или себе си , или Бог знае кого друг.
( Защото всяка една процедура или храна  засилва или отслабва определен жизнен принцип . Например ако си "вата"  и гладуваш през зимата / което засилва "вата"/ и правиш уринови клизми  /което много засилва "вата"/  нещата могат да излязат извън контрол  заради силно превъзбуждане на жизнения принцип "вата" . За да стават нещата , жизнените принципи трябва да бъдат балансирани и да не се допуска превъзбуждането на който и да е от тях. Трябва да има баланс. Но за да го има, трябва да се познава собствената конституция и кои от мероприятията  и храните  да се подберат , за да не се излезе от този баланс. За целта естествено трябва да се знае коя процедура кой жизнен принцип засилва или намалява.  А нещата  не са толкова сложни  , трябва само да се прочете мъничко и  да се осмисли.

Затова първата работа на Тедитка е да се консултира със специалист по Аюрведа.  (Къде има такъв у нас не знам. Някои уж разбираме от тук от там, но не е достатъчно за  оптимален резултат)
Няма валидни препоръки , които да пасват на всички че и на 100%  ( за съжаление ) 
 Кафа е програмирана да яде 1-2 пъти на ден. Защо да яде по 5 пъти , след като това не е естествено за нея? ( Докато за "вата" е дори допустимо)
 Още повече, че  който е казал да се яде по-често от 2-3 пъти на ден ,  едва ли е имал предвид  5 пъти да се яде готвено с хляб , с месо +  десерт.   Съвсем спокойно само 2 от храненията могат да са  концентрирани, другите 3  например - плодове.   То хубаво да се борим , ама да не е както се викаше - "на война с прашки .."  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #31 -: 19-05-2010, 08:13:12 »

Хубаво е всички да можем да се консултираме с аюрведа лекар, ама незнам къде има такъв. Аз от всички тестове които правих съм кафа- вата. За мен бе много трудно гладуването 6 дни на вода, едва вървях накрая  :surpris_23:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #32 -: 19-05-2010, 08:34:46 »

Бате Бино, съгласна съм с теб, разбира се, мисля че никой не подлага на съмнение казаното, само че някои съвети (поне според мен) са си валидни и полезни независимо от различиятаа в индивидуалната конституция - например, да се яде бавно и да се дъвче добре (мисля, че вече го споменахме). А за да се яде по малко, но често - определено нямам предвид готвено с хляб и месо + десерт, но с плодове е напълно допустимо. Идеята ми беше главно за ускоряване на метаболизма, защото колкото по-малко ядеш, толкова повече тоя мискинин се забавя, независимо от кой тип си - като се намухаш 1 път дневно, юнашки, това при всички положения не е в твой интерес  ;).
Теди, да хапваш 1-2 пъти дневно и да сгъваш надве-натри храната е пагубно за организма! Преди години и аз бях така - цял ден никакво ядене, само вечер се наплюскам като прасе и то без да гледам какво, ама се чудех що не съм в цъфтящо здраве... Сега знам, че каквито и ангажименти, каквато и заетост да имам, нищо не е по-важно от мен самата, а това означава и да съм наспана и нахранена. Ако гладуваш, добре, да не обръщаш внимание на храната; но ако се храниш, прави го редовно и както трябва. Казват, че дори водата "улавя" и "помни" безразличното ни отношение при пиене и ни го "връща" - същото се отнася и за яденето. Отношението - лапаш, гълташ и толкоз, свърши всичко айде - не води до нищо полезно и само ще ти навреди в дългосрочен план. По-добре седни, наяж се внимателно, като хората - може и една ябълка да е, но я изяш бавно и докато дъвчеш, мисли за нея, а не за глобалните въпроси  :D. Светът може и да почака малко, ТИ си най-важната, и не си за един ден (да се надяваме де). Дъвчи много - най-малко по 20-30 пъти, докато храната стане на течност - това е една от най-сигурните стъпки към бързо отслабване.
За водата вече не знам, може пък и едно сухо гладуване да е добър вариант да се отървеш от натрупаната излишна вода в организма... Но това вече си е по-рисковано, не е фасулска работа.
Бате Бино, а това "под надзор на специалист" как да стане? Къде да го намерим тоз специалист, като у нас почти всички доктори ще те линчуват само ако им споменеш за гладуване? ??? :( А при Малахов или Елисеева все пак не всеки би имал възможността да отиде лично... Въобще, има ли у нас "експерти" в тая насока и, ако да, не вземат ли пари, избягали от психиатрията (луди, демек  :whistling2 - emotloader:)?
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #33 -: 19-05-2010, 12:06:26 »

 Да , така е, Вики,  "основните препоръки"  са си основни ,независимо от типа метаболизъм.  Добре си ги обощила  според мен.

И за специалиста по гладуване е резонен въпросът ти. У нас  може да има такива , но да не се афишират така нагло ( както леля Емилова)  и затова да не ги знаем.  Като цяло (тъй като избрахме пътя към матрицата - ЕС , Атлантизма..)  такива специалисти у нас ще остават все по-малко.  Затова аз ги търся в рускоговорящите страни , където примката от страна на Традиционната медицина още не е  така стегната  и си съществуват множество центрове за алтернативна медицина. Докато тук самият закон за здравето е силно рестриктивен и демонстрира ненавист към "неконвенционалните " способи за лечение ( чл. 169   Забраняват се всички форми на реклама на неконвенционални методи, включително свързването им с дейности по профилактика, диагностика, лечение и рехабилитация. )    като ограничава  до минимум техният брой (  да им отпуснем все пак едно -две  неща като акупунктура и лечебно гладуване , колкото да не е без хич , от нас да мине... ) 
Например лекуването с пиявици у нас е противозаконно. ( Да оставим ,че  някои се стремят да го представят за налудничаво) Докато в Украйна  и Русия  огромен брой хора ги използват ( сигурно защото са много доволни от химичните лекарства.. )  и голям брой центрове лекуват  по такъв начин. Това е един уникален способ за повишаване на имунитета и за разгонване на закучени патологии.  В школите на Семьонова  това е и част от прочистващата и антипаразитната терапия. На мен лично са ми слагали сигурно към 150 .   На един познат, руски милионер  , му ги доставят чак в Берлин, човекът казва : " когато ги използваме, никой в семейството не боледува от нищо през цялата година " .

 Отклоних се , но все пак давам и информация :) 
 Затова и да се търсят ( но и да се намират) добри  "алтернативни " специалисти у нас   ще става все по-трудно , колкото и де се твърди обратното..

Ако има силно желаещи , моят приятел д-р Хрушчов може да консултира с удоволствие и почти безплатно. ( писал съм за него, доктор суровоядец, лекуващ с глад на вода и сам гладуващ вече 30 год.  )  Не е толкова далеч - гр. Евпатория е на около 1200 км от Варна .  А вероятно ще може и по телефона.

Аз затова се учудвам, дето някои търсят  разни екзотични именити доктори по света ( например този Джон Пагано )  ,докато рускоговорящите лечители са им на разположение и наблизо. Особено по-малко популярните. Като например този д-р Хрушчов, д-р Свирски йогата-уровоядец... и др. (Елисеева е добра , но аз лично не се видях с нея , защото е вече прекалено известна и за нея работи цял лекарски екип. Когато аз ходих, исках да я видя , но я нямаше , пишела поредната книга.. Комуникираш си винаги с някой от екипа :(    )
 Най важното , това са хора със съвсем различна душевност ,повечето от тях   ще те консултират и по телефон , ще ти отговорят ако имаш въпроси, ще следят лечението , с една дума - ще са съпричастни на самият процес.  А  западняците едва ли ще се занимават с нас точно. По различно е с тях, любезността им е по-друг тип.
 А само по книга да се лекуваш не  винаги е оптимално , все възникват разни въпроси , нормално е , теорията си върви винаги с  практиката.     
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #34 -: 19-05-2010, 12:16:07 »

Даниелче, то да се установи ти какъв тип си, е първата крачка. Ако  стигнеш само дотам, няма голяма полза , ако не  се запознаеш  с факторите , които уравновесяват или превъзбуждат твоят точно тип.  Не е никак сложно , може и със самоподготовка да се набере необходимият минимум от информация.  Добро книжле ( за 5 лв)  в тази насока е " четирите кръвни групи и индивидуалната конституция " на Малахов . ( За кръвните групи не става въпрос, той само взема на подбив тази "теория" и я съпоставя с Аюрведа. ) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #35 -: 19-05-2010, 12:34:34 »

Благодаря бате Бино, ти вече втори път ми препоръчваш тази книжка, а аз още не съм отишла да я потърся :Confus_3: но постепенно интереса ми към аюрведа се засилва и е време да започна да чета повече  ;D
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #36 -: 19-05-2010, 12:54:03 »

Благодаря бате Бино, ти вече втори път ми препоръчваш тази книжка, а аз още не съм отишла да я потърся
...

Поръчах я (след препоръката на бате Бино) онлайн от bgbook и ми я донесоха. Сега остава и аз да я прочета.  :whistling2 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #37 -: 24-05-2010, 09:57:47 »

Аз мисля, че пречистването, което прави Теди, си е много добро - точно за зеления чай не съм много сигурна дали е най-подходящият вариант, но иначе гладуването си има доказани предимства.
Активен

силви

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #38 -: 24-05-2010, 10:50:47 »

 :fluretaa:Здравейте,на всички.Теди,сърдечни поздрави и от мен.Реших да пиша тук ,зашото имам същия проблем.Аз също ям всичко,но откакто Ви открих започнах да се грижа повече за себе си. Вие сте вдъхновение за всички като мен.През пролетта изкарах житния режим и малко след това 10 дни на плодове и чай-гордея се много със себе си.Проблема ми започва след това.Следват едни системни преяждания и не знам защо.Не мога да се контролирам. :Content_14: на Теди ,че е решила да промени нещата.Ще последвам примера ти, а ти не се отказвай. :flower:
Активен

Gerity Borisova

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Едномесечно гладуване с вода и лимон
« Отговор #39 -: 03-07-2011, 21:01:40 »

Теди,здравеи и от мен.За всяко нещо си има първи път! Изапомни то се слу4ва,само веднъж,в живота.Един единствен път,и то е правилното решение! А то е твоето решение!!! :kisss: :Appetit_4: :flowers2: :flowers2:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.117 секунди с 22 запитвания.