Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Отровите в храните, козметиката...  (Прочетена 26181 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #20 -: 25-07-2009, 09:03:43 »

Сега виждам темата.
За паста Билка е така както пише Мая. Пълна е с боклуци, нищо, че няма флуор и мента.
На Веледа четох, че ставали. Намират се и в България.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #21 -: 26-07-2009, 13:11:36 »

И аз току що видях темата. Напълно съм съм съгласен с Maya. Без конци за зъби гледам да не оставам. Даже и на работа си носих конци. Задължително е за всеки. Знам от моя стоматолог, че не само аз, а и всички хора имат малко или много на брой 'джобове' между зъбите. Четката за зъби и клечките не достигат тези места. Да не говорим, че клечките за зъби са доста нехигиенични и много опасни. Опасни заради вероятността от забиване на част от клечката във венеца. Имам познати патили си точно от такива последствия. Възпаления, подувания, оперативна намеса...и като си помисли човек, само от някаква си микрочастица на клечка за зъби :-X :-X :-X
Личният ми стоматолог ми е казвал, че честото измиване на зъбите е полезно само при ядене на шоколади и подобни полепващи храни. А конецът е за след всяко хранене ;) :)
« Последна редакция: 26-07-2009, 13:14:08 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #22 -: 27-07-2009, 14:54:18 »

Радулке,
Пастата си няма име, така де, има си, но някой местен билкар сигурно я е произвел. То не е паста, а смес от изсушени  треви. Съдържанието е : градински чай (популярен и като салвия), невен, бял равнец, полски хвощ и сол. Солта е някаква местна морска словенска сол (не можах да намеря инфо за състава на тази сол), аз бих я заменила с хималайска . Вероятно помага при възпалени венци и пародонтоза, защото пише в такива случаи венците да се масажират с тази смес. Ако ти е възможно, можеш да си събереш тези билки, да си ги изсушиш, стриеш на ситно, да прибавиш малко сол, слагаш в бурканче, и като искаш да си измиеш зъбите, пъхаш в бурканчето намокрена четка за зъби.
П.С. Тази снимка която си сложила на профила ти да не е на Supreme Master?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #23 -: 27-07-2009, 15:27:37 »

Абе и аз щях да питам Радулка ,тя ли е на снимката?
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #24 -: 27-07-2009, 20:01:07 »

За пастата благодаря, Анджи!  :-*

Даам, на снимката е Учителя   ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #25 -: 27-07-2009, 20:10:50 »

Angie, някъде бях чел, че Салвията се ползва и като халюциноген, поправи ме ако греша. :)
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #26 -: 28-07-2009, 09:12:51 »

Салвия дивинорум (Salvia divinorum) е психоактивно растение от рода Салвия, към които принадлежи и градинският чай (Salvia officinalis). Действието му може да се сравни с това на LSD и гъби (magic) и е най-силния естествен халюциноген.
Тва, което се продава в билковите аптеки е чаец  ;)
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #27 -: 28-07-2009, 11:59:09 »

theQueerN , Daya ти е отговорила. Пастите за зъби са всичките със Salvia officinalis. Според Wikipedia другия, халюциногенния вид се намира в България и не е забранен...
Активен

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #28 -: 28-07-2009, 19:35:43 »

Ахам, значи няма да виждаме летящи маймуни  ;D
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

жмуц

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #29 -: 29-07-2009, 00:44:55 »

..халюциногенния вид се намира в България и не е забранен...

Има доста много в Младост във Варна  ;D Учителят ни по фитотерапия обясняваше как да си го обработим в домашни условия  :D
Активен
If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #30 -: 29-07-2009, 10:18:04 »

Жмуц, раздухай какво ви е обяснил :))
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #31 -: 29-07-2009, 11:30:18 »

Нещо се пече тука , усещам аз .. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #32 -: 29-07-2009, 22:32:06 »

 ;D ;D ;D-кажете и на мен,аз съм на 5 мин. време от "Младост" ;)
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #33 -: 30-07-2009, 23:45:47 »

Да не изпусна инфото, че много интересно ми се струва от изследователска гледна точка дет се вика.
А и нали трябва да знаем кога билките се берат. ;D
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #34 -: 16-10-2009, 16:11:57 »

Жмуц, кога ще получим рецептата за обработка на салвията. Амчи то в двора ми има таквоз чудо, а аз само косата си мия с него ....
Активен
Намасте :)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #35 -: 20-10-2009, 06:10:20 »

Според мен ,много по-важно е какво ще употребим след пастата за зъби . (Даже тя е от  по- малко значение)  Стоматолозите препоръчват разни шишенца ( естествено патентовани) с дезинфектиращи   течности, които убиват лошите бактерии в устата. Дотук добре ,но докато видим цената  за 50 мл !   Аз мога да споря с всички тях  до сдрачаване, че кислородната вода върши същата работа, ако не и по-голяма. Само дето не е патентована :)
 ( Между другото това е много интересна, резултатна  и евтина методика по принцип - лечението с водороден прекис, за която не съм срещал информация на български . Ако има интерес, ще споделя  в нова тема)
  След измиване на зъбите с каквото и да е,( без флуор ,разбира се) се жабури устата с 3 % разтвор на водороден прекис . Това е концентрацията на обикновената кислородна вода, само че ако си я направим сами ,струва няколко десетки пъти !! по-евтино. 
Едно шише от 1 литър водороден прекис 30%   (за 3 лв)  се разрежда на малки порцийки с вода.Общо се получават към 10 литра готова за жабурене течност.     (На малки порцийки е по-добре ,защото концентрацията намалява ,когато се смеси с вода)
 Пробвайте и споделяйте.
   

Бате Бино, жив да си! :Content_14: От известно време ме мъчи един възпален венец и какви ли не глупости за жабурене пробвах. Преди 4-5 дни се сетих за твоя пост и реших да пробвам. Веднага имах облекчение! От няколко дни жабуря и сутрин и вечер и съм адски доволен. Не съм си чувствал зъбите и устата толкова чисти никога. Дори сутрешният лош дъх изчезна! Това даже и в случаите когато вечер съм "злоупотребил" със салатка с повече лук. Абе страшна работа!

За пореден път се учудвам как нещо толкова достъпно, че да ни е под носа, може да реши такива сериозни проблеми. Моля те, пускай отделна тема за кислородната вода. Аз със сигурност съм силно заинтересуван.  :angel:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #36 -: 20-10-2009, 08:59:58 »

Като стана дума за кислородната вода,ето извадки от книгата на Неумивакин.Пише,че може и вътрешно да се приема,но още не съм пробвал  :surpris_23:
http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%ED%E5%F3%EC%E8%E2%E0%EA%E8%ED
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #37 -: 20-10-2009, 10:22:01 »

Светльо, благодаря за линка. Прочетох откъсите и направо звучат смайващи. Да видим кога ще се престраша да пробвам вътрешно кислородна вода.  :o
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #38 -: 21-10-2009, 16:11:16 »

След твоя коментар, Сватльо, веднага си купих от аптеката водороден пероксид - 100 мл.  ;D

Само нещо не мога да разбера в колко мл вода трябва да го разтворя... И колко минути е добре да се жабуркаш?
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #39 -: 21-10-2009, 17:34:56 »

Eто,копирам от книгата:

Ако след взимането на кислородната вода се появят каквито и да е дискомфортни състояния, болка, тежест и др., то за 1-2 дни трябва да се прекрати приема или да се понижи до 3-5 капки. При използването на водата трябва да се взима витамин С (една скилидка чесън на ден ще реши тази задача).
Външна употреба
Използва се във вид на компреси, втривания във всякакви болезнени места (областта на сърцето, съдовете и т.н.), намазване на кожната повърхност при болестта на Паркинсон, при разсеяна склероза: 1-2 ч.л. 3%-ен разтвор на кислородна вода на 50 мл вода, при следващо увеличаване на концентрацията на разтвора чак до 3%-ния.
•   За жабурене на устата да се употребява 1 ч.л. 3%- на кислородна вода на 50 мл вода.
•   При кожни заболявания (екзема, псориазис и др.) може да се използва не само 3%-на кислородна вода (неразредена), но и 15-25-33%-на кислород на вода, която може да се купи в магазините за химически реактиви. Обривът трябва да се намазва 1-2 пъти на ден до пълното му изчезване.
•   Ако имате гъбички по краката или на други места, или брадавици по тялото, и други обриви, то трябва да се мажат с 3%-ен разтвор на Н2О2 няколко дни, и те ще изчезнат.
•   При инфекции на рани, гнойни процеси, ожулено и др. подобни, кислородната вода способства за по-бързото зарастване. Както е известно, добро дезинфекционно средство при недълбоки рани, порязвания и напукано, а също при кожни заболявания, е стипцата. Нейното приложение ще бъде по-ефективно в съчетание с кислородна вода: в 10%-ен разтвор на стипца (на 10 мл вода — 10 г стипца) да се добави 1 ч.л. 3%-на кислородна вода. Този разтвор е прекрасно средство за лечение на трофически язви, кожни прояви от различен характер, повърхности с рани при лимфоденити.

• Употреба в козметиката. Всички съществуващи козметични средства - кремове, гелове, лосиони - оказват преди всичко външно въздействие, а нарушаването на функциите на клетката зависи от вътрешното състояние на организма, от неговата зашлакованост, зависеща преди всичко от степента на обезпечаване на клетките с кислород. Сухата кожа, комедоните, бръчките и много други се отстраняват с кислородна вода.
Трябва да се измие лицето с вода, добре да се избърше и с навлажнено памуче с 1-1,5 %-на кислородна вода, а по-късно - с 2%-на да се помасажират лицето и шията.След 20-30 минути отново да се изплакне лицето с топла вода.
Същата тази процедура можете да я проведете при целулит, само усилвайки действието на кислородната вода с помощта на масажен апарат или аппликатора на Кузнецов, а по-добре на Ляпко. Да се масажират коремът, бедрата, ръцете, краката и след това да се навлажни повърхността на кожата с 3%-на кислородна вода.
Вътрешен прием
Да се взема по 1 капка на 2-3 супени лъжици вода (30-50 мл) 3 пъти дневно, 30 минути преди ядене или 1,5-2 часа след храна. Ежедневно се добавя по една капка, докато се стигне до 10 капки на десетия ден. Да се направи пауза от 2-3 дни и да се взима вече по 10 капки, като се прави пауза на всеки 2-3 дни. Някои болни въобще не правят прекъсване.
Ако има необходимост, на децата до 5 години може да се дава по 1-2 капки на 2 супени лъжици вода, от 5-10 години - по 2-5 капки, от 10-14 години - по 5-8 капки наведнъж, също 30 минути преди хранене или 1,5-2 часа след.
Употреба през носа и в ушите
• При каквито и да е заболявания или некомфортни състояния (грип, простуда, главоболие), особено при болестта на Паркинсон, разсеяна склероза, заболявания на носоглътката (синузит, възпадение на челните кухини), шум в главата и др., трябва да се капе кислородна вода в носа в съотношение 10-15 капки на супена лъжица вода и по цяла пипетка да се накапе най-напред в едната, а след това в другата ноздра. След 1-2 дни може да се увеличи дозата - по 2-3 пипетки във всяка ноздра, а след това да се слага до един кубик с помощта на еднограмов шприц. Когато след 20-30 секунди от носа започне да изтича слуз, трябва да се отиде в банята, да се наклони главата към рамото, с палец да се затисне ноздрата, която е отгоре, а през долната спокойно да се издуха всичко, което излезе от носа. След това да се наклони главата на другата страна и да се повтори същото. 10-15 минути нищо да не се пие и яде.
•   При кръвотечение от носа (това добре знаят лекарите от бърза помощ) носът се тампонира с 3%-на кислородна вода с последващо изясняване на причините на кръвотечението.
•   При различни заболявания на ушите и глухота, в началото трябва да се използва 0,3-0,5 %-ен разтвор на кислородна вода (1 мл Н2О2 на 1 супена лъжица вода), след няколко дни концентрацията може да се повиши до 1-2% (да се капе или да се сложи памучен тампон).

Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 22 запитвания.