Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Отровите в храните, козметиката...  (Прочетена 26174 пъти)

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Един полезен сайт:)-    http://otrova.org/
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #1 -: 24-04-2009, 15:43:30 »

Особено интересно ми беше да прочета за флуора. Аз отдавна знам за неговата токсичност и си купувам паста за зъби, лишена от флуор. Но не мога да убедя и останалите в това. Сега поне ще имам какво да им посоча като по-подробна информация :).
Активен
Духът владее материята!

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #2 -: 24-04-2009, 16:56:35 »

И аз си търсех без флуор- аптекарката ме насочи към  Хималая, но като прочетох вкъщи съдържанието, пишеше, че съдържа естествен флуоруд  ::)  Ти каква паста без флуор ползваш, че да зная, какво точно да търся:)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #3 -: 24-04-2009, 17:15:29 »

Май със сода е най-добре да се мият зъбите... Ама те пак пуст навик с паста сме свикнали, содата не е много приятна... Това за флуора го четох в един сайт дето Шльонк май го беше оставил на сайта http://www.greensmoothiegirl.com/, много добре е обяснено всичко, само дето ме подразни някак си дето сайта и цялата загриженост са направени с цел да си продава жената някви уж здравословни продукти... Не знам как точно това green smoothie консервирано в бутилка си запазва цялата хранителна стойност и полезност, ама нейсе... Поне за прочит беше интересно...

Леле, пък като бях малка си спомням, че даже дъвчех некви хапчета с флуорид защото били много полезни за зъбите, не знам кой ме е накарал пък това да правя, ужас  :o
« Последна редакция: 24-04-2009, 17:17:45 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #4 -: 24-04-2009, 18:08:49 »

Ами аз мога тук да споделя моя метод за измиване на зъбите, който звучи странно, но го прилагам вече почти една година и съм много доволна. Преди това и аз ползвах Хималая, но нещо не ми хареса. Аз си правя 3%разтвор на хималайска сол, гълтам по малко и си чистя зъбите с електрическата ми четка няколко минути и изплаквам. След това го няма отвартителния вкус на паста за зъби в устата и не мога да си представя да се мия с такава химия вече. Така че всичко е въпрос на навик.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #5 -: 24-04-2009, 20:29:00 »

Когато имам време си правя паста за зъби от малко сол или сода, капка-2 зехтин и 1-2 капки етерично масло от мента или чаено дърво. Може и предварително да се направи - за 2-3 дена напред. Иначе по-често ползвам аюрведична паста за зъби, за сега е май само 1 на пазара (Supirivicky) - в началото е малко странна на вкус, но след това се свиква. Освен това след измиване на зъбите се жабуря с домашно приготвена вода за уста (вода с 10-тина капки масло от мента и бял бор).

Също в хомеопатичните пасти за зъби няма мента и флуор, обикновено са с мирис на лимон или грейпфрут. Има доста марки - сега се сещам за Билка и Хималая, мисля. И други съм виждала, но съм забравила на коя марка са.
Активен
Духът владее материята!

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #6 -: 25-04-2009, 11:38:50 »

Аз отдавна използвам само тази на Билка. Незнам дали е най- добрата, но аз съм доволна. Има с аромат на лимон и грейпфрут и се намира доста лесно. А иначе съм изчела съдържанието на всички пасти които съм видяла и само в тези на Билка пише, че са без флоурид и ментол.
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #7 -: 02-05-2009, 11:14:52 »

Аз пък съм чувала,че миенето на зъби със сода или сол настъргва емайла на зъбите и така по-лесно се получават кариеси.
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #8 -: 02-05-2009, 11:40:25 »

Тази сентенция правилна ли е или не?
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #9 -: 02-05-2009, 14:02:01 »

Ами със солта няма как да се нарани емайла, защото се прави 1%разтвор.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #10 -: 02-05-2009, 22:46:42 »

По-принцип е вярно, но това, което аз правя е кремообразна смес и не действа абразивно (със зехтина и маслата).
Активен
Духът владее материята!

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #11 -: 04-05-2009, 02:43:15 »


Преди време взимах хомеопатични лекарства и тогава започнах да ползвам хомеопатични пасти за зъби. Отначало ми бяха малко странни, но след това започнаха да ми харесват. А преди около 2 год. един приятел ми препоръча Supirivicky и паста за зъби "Хималая" и от тогава ги ползвам често ( като ги редувам с хомеопатичните ). Разпространих информацията за тези пастички на роднини и приятели и те също са много доволни.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #12 -: 31-05-2009, 23:23:35 »

Според мен ,много по-важно е какво ще употребим след пастата за зъби . (Даже тя е от  по- малко значение)  Стоматолозите препоръчват разни шишенца ( естествено патентовани) с дезинфектиращи   течности, които убиват лошите бактерии в устата. Дотук добре ,но докато видим цената  за 50 мл !   Аз мога да споря с всички тях  до сдрачаване, че кислородната вода върши същата работа, ако не и по-голяма. Само дето не е патентована :)
 ( Между другото това е много интересна, резултатна  и евтина методика по принцип - лечението с водороден прекис, за която не съм срещал информация на български . Ако има интерес, ще споделя  в нова тема)
  След измиване на зъбите с каквото и да е,( без флуор ,разбира се) се жабури устата с 3 % разтвор на водороден прекис . Това е концентрацията на обикновената кислородна вода, само че ако си я направим сами ,струва няколко десетки пъти !! по-евтино. 
Едно шише от 1 литър водороден прекис 30%   (за 3 лв)  се разрежда на малки порцийки с вода.Общо се получават към 10 литра готова за жабурене течност.     (На малки порцийки е по-добре ,защото концентрацията намалява ,когато се смеси с вода)
 Пробвайте и споделяйте.
   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Maya

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
за пастите за зъби
« Отговор #13 -: 28-06-2009, 22:32:02 »

Четох тази тема отдавна, но сега седнах да напиша нещичко...
Аз се лекувам с хомеопатични лекарства от 10 години.
Не ползвам стандартните пасти заради ментата и флуора в тях.
Преди време нямаше голям избор, единствено можеше да се купи детска паста, която е по-щадяща или хомеопатичната Mildfresh, която сега е Bilka (претърпя някаква маркетингова трансформация...)
Наскоро обаче разбрах (не бях обръщала внимание преди това), че в нея има метилпарабен  :o...
Затова тръгнах да търся алтернатива... Няма такава в България, в Пловдив или поне аз не съм я намерила. Моя приятелка, която е и личния ми стоматолог ми обеща да ми донесе от Германия, мисля че на Велена... Тя е максимално чиста поне, ако се вярва на описанието.

Докато се сдобия с такава паста обаче ползвам също като Мер - аюрведическата паста Suprivicky. За мен не е много подходяща, защото има някаква силна миришеща съставка, но какво да се прави... Това, което също ме притеснява, че че е даден само състава на билките и нищо друго. Специално си направих труда да посетя сайта на производителя, но там също няма подробна информация. http://www.thinkayurveda.com/products/product_detail/cat/2/sub/0/proid/38/page/1 Освен билките, какво друго има в нея си остава загадка...

За край на поста ми ще споделя какво казва Нина - моята приятелка и личен стоматолог - най-важна е техниката на миене на зъбите, а не пастата... Т.е. ако имаме правилна техника и ползваме конци ще поддържаме по-добра хигиена без значение от пастата. Специално ще си направя труда да я попитам за содата и солта - дали са агресивни и абразивни за емайла на зъбите и ще споделя какво ми е казала...

До скоро!

Мая
« Последна редакция: 28-06-2009, 22:45:37 от Maya »
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #14 -: 28-06-2009, 23:40:53 »

Ей, Мая, като каза Нина - да не е една сладурка с дълга руса коса, която е бременна в момента?! :)

Този раздел ми беше изчезнал и бая съм изпуснала.... Много интересно това за водороден разтвор, ще го пробвам, непременно. Май все още си мия зъбите с паста с флуор... Ще я пробвам тази аюрведическа, обаче ако не е ментова, сигурно няма да я повторя. Просто много обичам аромата на мента в пастите.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #15 -: 12-07-2009, 22:22:38 »

Майчее, много поздрави на твоята лична стоматоложка от мен. Питай я ,навремето когато не е имало нито пасти,нито четки ,нито конци, как са си сдъвквали хората храната ,би трябвало още като младежи да са с изронени зъби.. Май ще се окаже ,че има и по-важни фактори от начина на миене :)
 И сега има хора,дето много много не си замиват зъбите, но трошат орехи с тях. 
 Можеш да питаш стоматоложката и дали можеш да си набавяш калция от дъвките  " Орбит" .. Почти съм сигурен ,че ще отговори утвърдително :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Maya

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #16 -: 12-07-2009, 22:32:48 »

Техниката на измиване е по-важна от това, с какъв продукт ще се мием. Това твърди тя и аз намирам логика. Освен това е важно веднага след хранене да се почистват зъбите, а не просто сутрин и вечер... Даже по мен си виждам, че да си изплакна устата дори с вода след хранене е много по-добре, отколкото да не правя нищо, а вечерта да търкам с паста, сода или каквото ще да е друго било то и водороден прекис :)
Тези съвети за техниката и време на миене не отменят в никакъв случай по-важното - какво ядем... Никой не е твърдял подобно нещо.

Навремето е нямало конци, но сега като има аз намирам това за огромно предимство и ги използвам.

Не знам защо тръгна със заядлив тон, без даже да познаваш момичето и вадиш думи от контекста... :)
Никога не ме е съветвала да дъвча дъвки Орбит, ако искаш да знаеш  :D (Oсвен това според рекламата - Орбит понижава киселинността в устната кухина, а не се говори за никакъв калций. Не ги употребявам, но добре помня рекламата на продукта.)
Но това няма никакво значение. С каквито и разбирания да е даден стоматолог, тези съвети по-горе аз ги намирам за повече от логични и общовалидни, особено отнесени към днешна дата и взимайки предвид начинът HИ на хранене (на повечето хора) и живот като цяло :)

По-здрави ;)

PS Ти от тези, дето не си мият зъбите и трошат орехи с тях ли си? :)

Всеки споделя информация, която има, а този, който чете - сам решава дали и какво да приложи от прочетенето. Аз споделям, а не призовавам, така че казаното от теб не беше на място. Да видим кой призовава всъщност... :)
« Последна редакция: 12-07-2009, 22:58:24 от Maya »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #17 -: 13-07-2009, 08:22:46 »

Шегувам се понякога,Майче, знаеш. Аз и с моята стоматоложка  се закачам понякога на тия теми ,въпреки ,че ми е еталон за професионализъм вече 22 г.
Но за дъвките "Орбит" си пропуснала, имаше после реклама и за нов модел- с калций .
При мен е зле със зъбите - нито ги мия,нито мога да чупя бадеми с тях :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #18 -: 20-07-2009, 12:24:06 »

Аз си купих една алтернатива на пастата за зъби- представлява смес от няколко билки. В момента не мога да се сетя за всичките, но със сигурност имаше салвия, и май бял равнец... и сол със сигурност, хималайска ако не се лъжа. Като се докопам до вкъщи след седмица, ще погледна опаковката и ще ви пиша. Между другото в някакъв български IT сайт се бяха заговорили на тази тема, и там им писах съставките, но естествено няма да се сетя какъв беше адреса ... ???
За козметиката- има един американски сайт, поддържан от ентусиасти (неправителствена организация), които си правят труда да изследват различни козметични продукти, да ги раздробят на съставните им части и да ги категоризират по токсичност (ако така се превежда hazardous..). Ето линка: http://www.cosmeticsdatabase.com/index.php?nothanks=1
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Отровите в храните, козметиката...
« Отговор #19 -: 20-07-2009, 17:34:54 »

Еха, супер!
Анджи, непременно да пишеш името на пастата :)  :-*
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 22 запитвания.