Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Eating for Beauty"-David Wolfe  (Прочетена 23065 пъти)

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
"Eating for Beauty"-David Wolfe
« -: 19-04-2010, 08:34:35 »

Тази книга определено ми допадна с доброто и кратко описание на причините и кои храни допринасят за хармония и симетрия на тялото.
Тук ще изложа накратко някой неща.
Заедно с The Sunfood Successfull Diet,смятам че освен тези 2 книги,нямам нужда от други,свързани с храненто в момента.А и ми се струва,че колкото повече чета различни автори,толкова повече се обърквам в някой случай,или изпадам в крайности,близки до вманиачаване,което е неприемливо. :Content_22:
Исках да ви пиша и за лекцията на Д.Улф,на която присъствах.Бях доста предубедена като отидох,смятах че цел Н1 на тази сбирка е комерсиалното.Очакванията ми бяха доста по-нискостоящи от това което видях.
Останах очарована и се радвам че отидох.Лекцията продължи към 5 часа,имаше почивки,в който можеше да си опитаме всякакви лакомства,сурови торти,сандвичи,кракери,енергийни барчета,коктейли и т.н.
Имаше огромна колекция от книги,и разнообразни продукти в продажба,на приемливи цени,който не се намират лесно по магазините,особено книги. В залата,където се проведе лекцията присъстващите бяха около 400 души!Имаше от всички възрасти,много суровоядци,начинаещи,излекувани чрез суровоядство и такива,стремящи се към това.Като цяло публиката беше наясно с трудовете на Дейвид и с принципите на суровоядството.Затова и самата лекция беше насочена към един вид надграждане на общоприетите знания.Говореше за доста неща от рода на-лечебни свойства на различни видове гъби,КАКАО не го пропусна.Имаше и много материали с кирлианова фотография,която всички намират за мн.интересна.
Имаше и препоръки за различни видове пречиствания,като особено наблегна на плодове,какао и кокосови продукти за тези пречиствания. Това,което запомних преди всички от лекцията:
1.да не се консумират никакви продукти в който да пише че съдържат калции,добавки на калции.Трябва костите непрекъснато да се освобождават от калциеви натрупвания,а не да им се дават добавки.
2.челна стойка е хубаво да се прави всеки ден(заради гравитационните сили,доста подробно го обясни,но не помня в момента подробности).
3.чудесен детокс-сутрин на гладно-1.с.л.MSM+20 капки Fulvic Acid(йонизирани океански капки,съдържащи минерали които могат да неутрализират каквито е да е отрови в тялото до 30мин.след приема им),вода и 1 лимон(MSM се усвоява най добре в съчетание с Вит.C).
Най-ценното за мен от тази лекция бе енергията която усетих,атмосферата която създаде този човек,приятно ти да си около него и колектива му,излъчва НЕВЕРОЯТНА енергия И ентусиазъм,оптимизъм,нещо много свежо,приятно ти е да си около него,да го слушаш.Има изключително въздействие и магнетизъм.Но имаше и неща,за който смятам че можеше да даде повече инфо и детайли,освен това лекцията не бе структурирана някак си не както очаквах,и на публиката не им ставаше ясно за доста неща за който се говореше,ако не са чели предварително и не са информирани що е "аджеба"суровоадство и "кви"са тия чудати билки и продукти за които той говори.
Хареса ми че е със заразително добро настроение,и непрекъснато вкарваше много хумор в разказите и коментарите си,и личеше че го прави спонтанно и искрено.Тък като той говореше и водеше лекцията нямаше как да се запозная лично да поговоря с него(а и си тръгнах по рано),но се запознах с целия му екип,които страшно ми допаднаха.Освен това намерих тези книги,който ги няма никъде,повечето са извън печат вече. Много ме ентусиазира и запали. Прибрах се в къщи,веднага запретнах ръкави,извадих дехидратора,и се развихрих хаха...има моменти когато не сам 100% сурово,напримем по разни пътища или моменти в който не си нося нищо,но винаги когато мога съм и Д.Улф ми въздейства страшно силно.
Някак си като го слушаш си казваш,искам да живея,да се смея,да се радвам на живота и това е постижимо,аз го мога,искам го и това е най-лесното нещо на света  :sorcerer - emotloader:
Вечерта ще ви постна и самото съдържание сбито от книгата тък като сега трябва да излизам.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #1 -: 19-04-2010, 09:11:20 »

Жаки, много благодаря за споделеното! :flowers2:И аз си чакам с нетърпение книжката Eating for Beauty. За другата книжка на Дейвид Улф успях да си изтегля около 20стр т.е. само резюмето и ще ми е интересно да науча и нещо повече за нея.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #2 -: 19-04-2010, 10:25:00 »

Много ти благодаря, Жаки!
Чаках с нетърпение да споделиш.

За Д.Улф знам, че винаги след полет се зарежда като ходи бос или лежи на земята/тревата.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #3 -: 19-04-2010, 10:34:20 »

Супер, благодаря за инфото :)
Но това, което казваш, за непознатите думи...какво е това МСМ?
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #4 -: 19-04-2010, 11:46:49 »

3.чудесен детокс-сутрин на гладно-1.с.л.MSM+20 капки Fulvic Acid(йонизирани океански капки,съдържащи минерали които могат да неутрализират каквито е да е отрови в тялото до 30мин.след приема им)

На сайта му може да видите продукта за продан. Този човек има единствена идеална цел, реклама и търговия.
Да дойде да легне в праха или на тревата след полет тук из Варна. Тъкмо да попие малко кучешки био материал.
Ако ви се струва енергичен, това е от стимулантите, които гълта всеки ден.

www.davidwolfe.com
www.sunfood.com
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #5 -: 19-04-2010, 12:02:52 »

Но това, което казваш, за непознатите думи...какво е това МСМ?
http://www.msmpure.com/

Сега след като Жаки сподели, разбирам за него. Няма да се втурна да го купувам и гълтам. Но не ми и пречи да чета впечатленията и. Колкото повече толкова повече. :)

Жаки, това за след полета се отнасяше най-вече за теб.  ;) Макар че може би го знаеш. Другите да не се бунтуват и да не съскат.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #6 -: 19-04-2010, 20:16:11 »

Вери  не вярвам да си в състояние да научиш каквото и да било ново от Дейвид Улф.
И без него на всички е ясно че шопската салата се яде сурова. И 200 книги да избълва  в нито една няма да има нещо измислено от него.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #7 -: 20-04-2010, 00:05:04 »

Човек винаги има какво да научи. :)
Орто, ти също непрекъснато се интересуваш от разни плодове и храни, които не отговарят на българската географска ширина.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #8 -: 20-04-2010, 11:25:22 »

Готов съм на всичко за перфектно здраве. В момента съм я докарал до неустойчиви резултати, ден добре два зле. Под зле да се разбира  муслулна треска от претрениране  tooth
Искам да обърна резултата и непрекъснато следя всички скали на супер продукти. Има независими източници, от които се научава цялата истина , не както е при Дейвид, лансиране на удобни за продажба продукти.
Поговорката гласи:  "Мъничко червеничко царя от пътя отбива"   . Улф верен на поговорката е сложил на челно място плодовете на палмата ACAI.  
# Certified Organic & Sustainably-Harvested Freeze-Dried Açai Berry Powder
# USDA Organic Certified by Oregon Tilth
най-евтино в света  900 грама - 100 долара без доставката
Какво значи freze dried, сушене чрез замразяване на -50 или - 80 градуса. Какво сме чували да се случва на толкова ниска температура с живите организми?  (разрушаване на витамини, натрупване на пурини)

От посочената таблиза се вижда хитър подход за вадене на данни. Боровинката, малината и други масово достъпни са посочени в нормалното си състояние, а акайката е посочена след като и е отстранена водата или сгъстяване  в пъти.

Палмата е удобна за бране и дава големи количества плод с чували, само от едно дърво.

И какво да видим някаква тъпа канела, и подправката карамфил държи световния рекорд по антиоксиданти.
Евтини достъпни неща се забравят в сянката на супер рекламираните екзотики
Интересно нашенската трънкосливка дето никой не я близва дали ще отвеее акай ?
« Последна редакция: 20-04-2010, 13:36:49 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #9 -: 20-04-2010, 11:55:42 »

Аз не за първи път чувам за МСМ. Това е органична сяра, която е много важва за кожата, косата и ноктите. Помага за прочистване от паразити, кандида и т.н. Ето един материал за тези, които се интересуват:
http://209.85.135.132/search?q=cache:Sy3DdXPN2sgJ:www.falconblanco.com/health/msm/faq.html+MSM+against+acne&cd=6&hl=bg&ct=clnk&gl=bg
Жаки, по колко грама препоръчително да се приема?
Аз успях да намеря на Natures way, но на капсулки по 1000мг едната. Аз отдавна се каня на тази добавка, но може наистина сега да я пробвам.
« Последна редакция: 20-04-2010, 11:57:41 от desi82 »
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #10 -: 10-05-2010, 21:53:44 »

И аз съм супер благодарна на Дейвид Уулф за целия ентусиазъм и заряд, който носи навсякъде със себе си. Изгледала съм почти всичко негово в youtube и много съм научила. Негова е и фондацията The Fruit Tree Planting Foundation, ако не се лъжа. Слушах и негови лекции, които ги има фрий в нета. Там споделя, как са обикаляли с един дизелов рейс изцяло на отпадъчно растително олио от веригите за бързо хранене и са правили лекции в цяла Америка. Той не само пропагандира здравословни начини, методи и загриженост към природата, но и живее по този начин.
Жаки, много ти благодаря, че ни разказа за това ти преживяване. И на мен много ми се иска да присъствам някой ден на живо на подобна лекция.
MSM-a е уникално нещо, на мен ми горчи като го пия и ми е малко трудно да го приемам (макар, че сумати други неща са ми трудни за пиене, дори и водата от лененото семе и спирулината). Пише, че може да се добавя към сокове, особено богати на витамин С, тогава е по-лесно. Ето в това видео Филип споменава и обяснява как той го е ползвал и защо - http://www.youtube.com/watch?v=z_psJfckeog (малко преди 5тата минута започва да говори за МСМ). От това видео за пръв път чух за МСМ-а и от тогава все исках да си поръчам, та чак сега стана.
« Последна редакция: 10-05-2010, 22:02:36 от Mep »
Активен
Духът владее материята!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #11 -: 11-05-2010, 10:17:20 »

Мер, би ли споделила какво точно забеляза от употребата на МСМ. Много суровоядци приемат тази добавка.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #12 -: 11-05-2010, 10:56:01 »

Аз за пръв път тук прочетох, след като Жаки сподели. Ще ми е интересно и Мер какво ще каже. Аз нещо не съм фен на добавките. Може и да пробвам.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #13 -: 11-05-2010, 11:06:15 »

Кожата ми е видимо по-добре - свежа, но не се знае дали това се дължи точно на МСМ-а. Всичко е много комплексно. Пък и аз не съм много постоянна в приема. Ту приемам за 2 седмици всеки ден, след това забравя за цял месец и т.н. Филип Макклъски казва, че МСМ-а подобрява способността на кожата да диша, на кръвта да усвоява по-добре полезните вещества. Той го е приемал докато е отслабвал от 200 килограма до 80 кг. Сега още го приема до колкото знам и казва, че кожата му се възстановила и прибрала (след отслабването) най-вече благодарение на него. Кожата му е мека и изпълнена с живот (горе долу думите му от клипчето). Лично на него доста му вярвам, той не го пропагандира с търговска цел поне, а го казва от опит. Той си е ценен човек, изгледала съм му всичките 50 и повече клипчета - уникални са.
Активен
Духът владее материята!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #14 -: 11-05-2010, 11:29:27 »

Права си за Филип, Мер.
Кожа имаме да прибираме и ние.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #15 -: 11-05-2010, 11:58:33 »

Абе, какво е това skin brushing дето го разправят там.... вие правите ли го и с каква цел ?
Активен
"няма грешки, има само уроци"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #16 -: 11-05-2010, 18:25:51 »

Мер, благодаря за споделеното. Аз нямам кожа за прибиране, но има още какво да се желае за кожата на лицето и затова попитах за МСМ. Може някой път да го пробвам. В момента експериментирам с пшенична трева на прах. Няма смисъл да се ползват хиляда неща наведнъж, защото не могат да се разберат ефектите от дадена добавка.
Гарванчо, skin brushing e четкане на кожата на тялото с четка от естествен косъм на сухо. Започва се от долу на горе. Подобрява кръвообращението, отстранява мъртвите клетки и детоксикира. След това се взема душ и се маже тялото с органично растително масло.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #17 -: 11-05-2010, 20:04:40 »

Гарванчо, skin brushing e четкане на кожата на тялото с четка от естествен косъм на сухо. Започва се от долу на горе. Подобрява кръвообращението, отстранява мъртвите клетки и детоксикира. След това се взема душ и се маже тялото с органично растително масло.
Хммммм, то по принцип ми звучи добре, че подобрява кръвообръщението, отстранява мъртвите клетки и детоксикира. Ама защо четката трябва да е от естествен косъм точно? Не става ли с каквато и да е четка да се направи тази процедура... идеята не е ли в самото търкане там да разтриваш разните му точки, нерви, клетки и работи. Може би наистина с естествен косъм е най-подходящо, ама с другите четки няма ли същия ефект? Питам, щото имам една пластмасова и мога да се четкам с нея ако става :)
Пък това за душа и органичното растително масло ми звучи много по женски някакси.... не са ли излишни тия неща. Предпочитам да си взема душ след като се изпотя като играя мач навънка, отколкото като се търкам с четката. Във втория случай какъв смисъл има от това да си вземам душ като четката си е чиста? :)
А за органичното масло - но комент, даже не знам какво е това  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #18 -: 12-05-2010, 11:27:30 »

Ами аз малко си поокрасих процедурата и прибавих от мен някои неща. Аз лично си търкам кожата с копринена ръкавичка. А ти както си прецениш. По принцип се прави преди душ това четкане на кожата. Още по-добре е преди това да си спортувал. Можеш да използваш накря и някакво друго масло, но е хубаво да е студенопресовано и на-добре органично т.е без пестициди и други химии. А пък може и да не се мажеш. Както си прецениш.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #19 -: 12-05-2010, 12:19:31 »

Опасна си ти. Знаех си аз, че нещо си разкрасила от себе си :)
На мен само основните работи ми казвай.... че колкото повече неща ми се струпат на главата, толкова повече почвам да се отказвам. Ама иначе виж - ако става бързо и лесно съм навит  :bleh
Тия пилинг ръкавици гледах в нета, че нямат никакъв косъм обаче.... как успяваш да се търкаш с тях като май са гладки, или знам ли и аз.... не е ли по-добре с четка ?
Активен
"няма грешки, има само уроци"
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 22 запитвания.