Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хималайска сол  (Прочетена 39658 пъти)

purelove

  • Гост
Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:Хималайска сол
« Отговор #41 -: 16-02-2013, 04:08:16 »

За мен лично и без много анализ може да се види че във видеото се опитват всеячески и ако е възможо по научно да рекламират хималайската сол. Една голяма реклама солта си е сол от зеленчуците и плодовете си извличаш всички минерали които са ти необходими. Та нима Пол Брег да е умрял като не е консумирал сол. Дълги години Пол Брег не е консумирал сол.
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Хималайска сол
« Отговор #42 -: 16-02-2013, 12:59:51 »

Бате Бино за пореден път извежда основния въпрос - как да се научим да избираме в многообразието на живота. Аз имам отговор и той е стар като света. Няма по верен път при избор, от нашата интуиция. За целта обаче, трябва първо да стигнем до нея, а в това начинание похвати  много. " Истината е земя без пътища." Кришнамурти
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Хималайска сол
« Отговор #43 -: 21-04-2014, 17:11:34 »

В София откъде си купувате сол (фина) каменна (алпийска) или т.нар. хималайска (розова)?
Искам да си спестя меленето в кафемелачка.
Намерих това (под 10лв/кг), но не се знае дали е фина.
http://www.balevbiomarket.com/kamenna-sol-500gr.html

http://www.zoya.bg/Хималайска-сол-от-Пакистан-1-кг.415?filters=_D0_BA_D0_B0_D0_BC_D0_B5_D0_BD_D0_BD_D0_B0_20_D1_81_D0_BE_D0_BB-s
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Хималайска сол
« Отговор #44 -: 15-05-2014, 15:57:54 »

Хималайската сол си е 97% натриев хлорид. Дори понякога морската сол удря такова процентно съотношение ала цената и не е космическа. Ако тръгвате да разчитате на хималайска сол за набавяне на минерали и микроелем.... Не, аз не мога да ви разбера. Вие рубувате на етикети !
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Хималайска сол
« Отговор #45 -: 15-05-2014, 22:08:34 »

дори да е 97% натриев хлорид хималайската сол или другите добри соли, то поне в трите оставащи процента няма добавен гаден химически йод  ;D

ти нали каза "чао" в темата за кафето   ;D
явно реши да се полюбуваш на това как повечето тук не са в час   tooth
 
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Хималайска сол
« Отговор #46 -: 15-05-2014, 22:12:01 »

В отговор на това, мога да кажа, че морската сол освен че съдържа естествен йод, съдържа и други ценни микро елементи с които се слави морската риба например - селен, естествен флуор..
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Хималайска сол
« Отговор #47 -: 15-05-2014, 22:24:06 »

много добре, аз съм "за" това и самата аз ползвам морска сол, но не от обикновената, защото аз не знам да има такава нейодирана на нашия пазар, а келтска сол и сол от атлантически океан, поне в момента.

ако ти знаеш за обикновена, нейодирана морска сол, то ще те помоля да ни кажеш марката й и отде се набавя   ;D
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Хималайска сол
« Отговор #48 -: 15-05-2014, 22:35:42 »

Не може да няма в цяла България естествена морска сол..
А всъщност за мен най-добрия избор е калиевата сол от всякаква друга сол, била тя каменна, уралска ли ква беше другата еверестка ;дд Хималайска
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Хималайска сол
« Отговор #49 -: 15-05-2014, 22:39:46 »

ми, като не може да няма, аз чакам да ми кажеш - марка и място за закупуване  ;D
а калиевата сол, не споря, не съм запозната, но мисля, че е химия, в смисъл - не знам дали има естествена калиева сол   :surpris_23:
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Хималайска сол
« Отговор #51 -: 15-05-2014, 22:44:10 »

Щом д-р Гайдурков казва, че тя е по-малкото зло, защо въобще да коментираме ? за калиевата сол става въпрос..
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Хималайска сол
« Отговор #52 -: 16-05-2014, 00:37:24 »

доктор Гайдурков не е всезнаещо светило по всички въпроси :)
все в нещо греши  ;D
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Хималайска сол
« Отговор #53 -: 16-05-2014, 10:21:51 »

feliks, не губи време в безмислени спорове,защото някои хора тук яко разцъкват разни статийки в google,
вместо да прочетат литература от признати натуропати и корифеи в здравословното хранене и гладолечение.
Този пост е за тези, които ще решат да се вържат на някои от съветите тук.Сори все пак,ако някой се е засегнал,не е умишлено... :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Хималайска сол
« Отговор #54 -: 16-05-2014, 23:55:17 »

feliks, не губи време в безмислени спорове,защото някои хора тук яко разцъкват разни статийки в google,
вместо да прочетат литература от признати натуропати и корифеи в здравословното хранене и гладолечение.
Този пост е за тези, които ще решат да се вържат на някои от съветите тук.Сори все пак,ако някой се е засегнал,не е умишлено... :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader:

драга заядливке, / заради непризнаването ми на чакрите ще да е   tooth / противоречията в разбиранията на признатите ти натуропати  и корифеи са толкова много, че даже на разцъканите статийки им е трудно да ги отразят всичките   tooth
успокой си малко седмата чакра - за тази цел може и да ти помогне малко хубава сол, в никакъв случай калиева  tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.137 секунди с 25 запитвания.