Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Откъде си набавяте протеини и калций?  (Прочетена 70760 пъти)

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #80 -: 17-07-2013, 12:42:58 »

Конопеното семе е супер, обожавам го :)

само дето мирише малко на мухъл  tooth
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #81 -: 17-07-2013, 17:36:03 »

Ами много ясно! Още в светото писание изрично е казано да не се яде (индийски) коноп, защото това са източни бози и много бързо мухлясват.  :Content_4 - emotloader:
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #82 -: 17-07-2013, 18:37:06 »

Конопеното семе е супер, обожавам го :)

само дето мирише малко на мухъл  tooth

Така е  при мен не мирише  но при теб попада мухлясало вече :) нали знаеш защо ?
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #83 -: 17-07-2013, 19:11:00 »

Читавото конопено семе не трябва да има миризма на мухъл. Ако мирише лошо, значи е за боклука. Аз си хапвам от време на време - не се сещам да го правя редовно - и ми харесва, особено ако го добавиш в салата или нещо друго готово. Може направо да го ядеш с лъжицата, и така става. Дейвид Улф в книгата "Суперхрани" пише колко е полезно и какво съдържа. Аз оттам научих за него преди няколко години и почнах да си купувам. Мислех си, че ще е нещо неприятно, но ми хареса.
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #84 -: 15-09-2013, 23:33:36 »

Привет,
Хайде и аз в отбора - започнах  кондиционно трениране   :weight_lift:
Доста съм слаб  (57/170) и трябва да кача около 8-10кг , та храненето съм решил коренно да го променя (без месо и млечни), най-много риба и яйца. Но то и рибата вече не е читава...

Сега издирвам достъпни и здравословни източници на протеин.

Чудя се какъв протеин да поръчам от бълк-а, на първо време.
Знаете ли като бионаличност как са: граховия , конопения, оризовия протеин?
 Питам, понеже се колебая какъв да си взема, може би и суроватъчен (82%) ще си взема (за началото), изолата ми идва скъп, както и конопения, по скоро ще търся отнякъде семе (белено), ако е с люспата  - има ли проблем, понеже само такъв намерих на достъпна цена (6лв/кг), а го дават 50% протеин!

Как да повиша усвоямостта на храната?  
Взех си храносмилателни ензими - кога е най-добре да се пият?

Откъде в София, може да се закупят на добри цени (търся си не-био):
Коноп (белен/небелен)
ръж (за покълване) -42% протеин (най-висок)
ядки - бадем, бразилски, кашу.
Хлорела, спирулина
Чиа - много ми допада, но цена от 38-40лв...
Киноа,
 амарант
други?

Не знам защо само във формат "Био" присъстват на пазара?!
Скоро видях амарант и Годжи бери - неБио (годжито беше 35лв/кг)

Надеждата ми е кълновете, да се надявам че с блендера ще стават по-лесни за прием.

Гледам Балчо правят интересни тахани в големи разфасовки, но нямат цени, ще се проучи:
http://www.balcho.bg/bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/

Засега само сусамовия тахан го взимам изгодно (6.50лв), бадем на 18лв/кг от женския. Борсата в Дружба (за ядките) - ходих преди 2-3г, но не ми се сториха цените по-нсики от тези на пазара.

Какво ви е мнението за фъстъците, бях чувал лоши неща последно време, соята я изключвам, но в някои продукти се натъквам на "соев лецитин"- трябва ли да ме притеснява?!

Тук, хвърлих око на бадемовия тахан и граховия протеин:
http://www.bulkpowders.co.uk/shop-by-category/foods.html
От тук и протеин ще си взема, вероятно от грах (85%).  :essen:
http://www.bulkpowders.co.uk/shop-by-category/protein-supplements/vegan-protein/super-pea-protein-isolate.html
http://www.bulkpowders.co.uk/shop-by-category/protein-supplements/whey-protein/pure-whey-protein.html


Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #85 -: 16-09-2013, 00:44:45 »

taurus, ти да не си гледал наскоро някой екшън с Вин Дизел или чичо Арни , че така от раз си се подпалил?  tooth
Мога да ти дам  изчерпателен отговор на всичките въпроси, а пък средствата , които ще икономисаш, ще са в такъв размер, че просто няма как да не ме потърсиш за почерпка  :essen:  
 За твоя радост нещата при теб са много лесни - имаш да спазваш само едно просто правило: не се захващай с всички тези маневри по храненето, защото няма да има смисъл от тях  tooth  
Съзнавам, че ти разрушавам илюзиите и си казваш: "Откъде се взе точно сега пък тоя, бе..." , но така стоят нещата за радост или за жалост ..:)
 Какво имам предвид ли: Типът организъм , който си! Почти ЧИСТА ВАТА! Най-неблагодарният тип за помпане на мускули! Ще хвърлиш огромен ресурс за миниатюрен или дори никакъв! резултат. Какви 8-10 кг, няма да можеш да качиш и 3 кг, да не говорим ,че ако в един момент намалиш белтъка или тренирането, НА МОМЕНТА се връщаш в изходна  позиция ,тоест - 57-те кг. То даже и с месо няма да можеш, а пък какво остава до тези екзотични гъдели, дето ги изброяваш :)
Да си тренираш -може, разбира се и ще се чувстваш супер, само че просто не чакай мускули, без значение колко години ще се бъхташ  :)  
Това, дето ти го казвам, на теория го знам от 25 години,  а на практика - го виждам постоянно през всичките тези години ( от 1985 до сега) по залите, в които не съм спирал да се бъхтам и аз като теб ( а преди да има зали- по мази и сушилни), само дето отдавна съм се отказал да чакам момента, в който най-сетне ще имам и аз вече по-голям номер потник  tooth
Защото и аз съм с преобладаваща вата, при това  - далеч не така чиста , както е при теб! ( тоест - при теб нещата са още по-кофти  :-\  А аз поне съм 82/182 без значение дали тренирам или филосовствам, все съм толкоз  :) )
Този спорт даже според Аюрведа изобщо не е за нас, ватите, софтуерно не сме разчетени за него :) ... :'( ,каквото и да ти говорят фитнесинструкторите.. (Да ме извиняват тези красавци, но досега не съм срещнал нито един, който да е научил нещо повече и по-различно от това, което пише в културистичните списания..Няма как да даваш препоръки за трениране и хранене, без да си чувал за Аюрведа! Точно в тази област това е равносилно на неграмотност. )
Можеш и да не се съгласиш с мен, няма проблем, аз не се сърдя, само дето ще ми отиде почерпката   tooth
Ако въпреки това се захванеш, засечи си данните и  ще ми е извънредно интересно да споделиш какво си донадил като килца. Ако се окажат повече от 2-3 кг, значи леко съм сбъркал  типа, който си . Но все пак само по килограми, ръст и по малката снимчица от ника ти се ориентирвам..
  
 А пък и високобелтъчното хранене, (дори с растителен протеин!) не е добро за организма.. Товари го в извънзаводски режими. Шаталова употребяваше по 11гр белтък на ден  и до последно ( до 95) беше в отлична кондиция.
  
« Последна редакция: 16-09-2013, 01:08:09 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #86 -: 16-09-2013, 18:40:16 »

Приятелю, обясни на аудиторията защо "трябва" да качиш килограми. От това зависи всичко нататък. Колкото до тия добавки от всякакъв характер, които си изредил, няма въобще да коментирам. Попрочети малко повече из този форум и ще стигнеш сам до разумен отговор.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #87 -: 16-09-2013, 20:47:14 »

На онази снимчица, съм преди 3-4г, там бях 5кг отгоре (грубо).
Идеята ми е да занижа негативите от дисковата ми херния - затова искам да се екипирам с костюма на "Iron Man" (основно търся балансиране, здрава броня, визията е на второ място, засега) и да мога сравнително спокойно да си живея и спортувам каквото искам  :sorcerer - emotloader:

Започнаха да ми се броят ребра и не ми харесва!
Възможно ли е с такъв тип хранене да се поддържа сравнително добре сложено тяло и по-трудно ли ще е от традиционни начин?

Мислех си и аз за това с дошите (четох по-старата тема), та се питах каква съм - това което прочетох хич не ми хареса  >:( Нямам понятия от Аюрведа, но как се определя типа, за да знам със сигурност - от един пост все ми се ще да вярвам, че не е реалистично?!  :angel:
По принцип бързо качвам и свалям кг.

Та, сега ще ми изготвят хранителен план (треньора е вегетарианец и кандидат веган), та ще ми е от полза да споделите някой друг съвет/подход за храненето/тренирането.  :Confus_34:





« Последна редакция: 16-09-2013, 21:09:20 от taurus »
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #88 -: 16-09-2013, 21:56:36 »

Широко разпространено е да се бърка масата, със сила. А напомпана физика, не винаги значи силно тяло. Моя съвет е да спреш да се притесняваш за качването на маса и да тренираш просто за сила. Големите мускули може да не се постижими за всички, но това не те ограничава да станеш невороятно по-силен от сега, ако тренираш усърдно и ентусиазирано. Така разбира се ще добиеш и някаква маса, може би не толкова колкото ти се иска сега, но пък и прекалената маса, постигната на всяка цена е по-скоро временно явление, което носи много негативи след себе си.

А за кълновете....те така или иначе са добра идея.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #89 -: 18-09-2013, 21:09:47 »

Taurus, включвам си заради молбата ти на лични.
Първо, не мисля че порива ти да качиш маса е толкова "безмислен". Някога на 20-22 години бях 179 и тежах 56 кг. Сега на 33 при същия ръст тежа 70-72 кг. Почти всичко, което съм качил е мускулна маса. Най- важното в случая - на тялото му трябва ПРИЧИНА да натрупа тегло като мускули, т.е. да се адаптира към стил на живот, изискващ повече мускулна маса.  Майката му е в постоянството - спортуване. На мен най-добре ми действат силови тренировки със собствено тегло (комплексни упражнения като кофички, набирания,лицеви опори и мъртва тяга) в комбинация с екстремни спортове.
 Относно храненето - конопеното мляко от домашно изкиснато семе е най-доброто, което съм открил до момента. Ако си веган - задължителна храна е кокосово или какаово масло- все пак половите хормони се синтезират от наситени мазнини. Основно обаче плодове и зеленчуци, особено зеленолистни. За добра кондиция е хубаво да спазваш 8-1-1 стил. Надявам се съм ти полезен  ;)
« Последна редакция: 18-09-2013, 21:11:21 от vesselin777 »
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #90 -: 18-09-2013, 22:01:39 »

Веско, ти си ПИТА, приятелю! И твоите постижения са възможни за ПИТА! Не и за вата!! Препоръките ти за интензивност на натоварването - също. Разликата между пита и вата е  О Г Р О М Н А ! Просто не можете да си представите колко е огромна!
Аз съм вече 28 години по залите! (Доста повече от теб  :) ) Защо не съм качил и 3 кг?   :'(  ПРи това до двайсет и няколко години приемах много белтъчини.  А taurus  да си направи един тест или да отиде при специалист.( ако не си вярва) Ако клони към пита - ще нацепи баниците като теб. Ако клони към вата - изтегля късата клечка и се нарежда до мен  tooth  
Тоя спорт не е за вата! Възможно е даже да е вреден за нея, това го казва и Малахов , а той самият е бил тежкоатлет дълго време! (  Аз го продължавам, защото дава тонус, нещо като вреден навик ми е .. :-[ )  

Сега чак прочетох поста ти, taurus . Може и да изкараш късмет  :)  Прочетох, че бързо качваш и бързо сваляш.
Това е характерно за ПИТА.
 Другото най-определящо  дали си с преобладаваща вата или пита , е усещането ти за топло и студено.
Ако трудно изтрайваш на студ и нямаш търпение да дойде лятото - вата.
Ако трудно изтрайваш  на топло  и чакаш да се застуди - пита.  
И пак ти напомням - за да ти е наистина балансиран хранителния режим , съобрази го с Аюрведа и типа , който си!
А за треньора - по-важно  в случая е да е запознат с Аюрведа, отколкото че е вегетарианец :)   
« Последна редакция: 18-09-2013, 22:21:44 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #91 -: 21-09-2013, 17:18:28 »

Бате Бино, твоите баници са далеч по-големи от моите. При това далеч не съм сигурен , че съм пита. Не го приемай лично, но далеч не съм сигурен, че вярвам в Аюрведа или поне в това, което е останало от това учение в днешни времена.
 Аз по фитнеси не ходя и пари за протеини не давам. Правил съм го и резултата беше по-скоро обратен. Доста си навредих , но по тази тема бях писал някъде...
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #92 -: 21-09-2013, 23:38:16 »

И аз имам подобен опит. Никога не съм ползвал протеинови добавки. Докато ходих на фитнес и исках да кача малко маса, резултатите бяха доста посредствени. Когато се заех с тренировки със собствено тегло, за кратко време натрупах повече маса отколкото за доста повече време фитнес. Но друго е по-важното. Натрупах и доста повече сила, и след това загубих интерес от самоцелното трупане на маса. Сега тренирам защото искам да изпълнявам определни движения, за които се изисква повече от наличната ми сила. А масата която идва от тази сила е просто приятен бонус. Друг плюс е че тренировките със собствено тегло са ми доста по-интересни, бих казал пристрастяващи и така нямам никакви проблеми с мотивацията.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #93 -: 22-09-2013, 20:34:40 »

 От цялото ми сърце  :Content_14: :Content_14: :Content_14: !
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #94 -: 22-09-2013, 22:33:38 »

какво ще рече това "тренировки със собствено тегло"?
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #95 -: 22-09-2013, 22:47:57 »

Бъдещето на детето зависи през 9-те месеца на бременността от майката, и е изцяло нейна отговорност!
Насочих 4u6ka към Вери и Деси по простата причина, че са майки, имат опит, а самите те пишат и тук.
Никой не е съвършен, но е хубаво да се стремим да бъдем информирани и добри!
Така, че 4u6ka, сондирай мнение,  и прецени разумно какво ще правиш!
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #96 -: 22-09-2013, 22:50:47 »

Извинявам се, предишният пост се отнася за друга тема.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #97 -: 22-09-2013, 22:51:21 »

какво ще рече това "тренировки със собствено тегло"?

Ще рече да използваш тежестта на тялото си, а не изкуствени тежести. Например да правиш лицеви опори, коремни преси, набирания и т.н.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #98 -: 22-09-2013, 23:24:33 »

благодаря!
логично е, но не бях го чувала като термин!  :)
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Откъде си набавяте протеини и калций?
« Отговор #99 -: 23-09-2013, 21:19:12 »

Извинявам се, предишният пост се отнася за друга тема.

 :Content_4 - emotloader: Една по-мъжкарска тема се заформи и ти точно нея сбърка с тази за майчинството.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 22 запитвания.