Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: gol_Дневник  (Прочетена 23525 пъти)

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:gol_Дневник
« Отговор #40 -: 07-09-2010, 19:30:31 »

Добре си се насочила, в избора си на четиво  :Content_14:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:gol_Дневник
« Отговор #41 -: 07-09-2010, 19:37:50 »

Пак рано ми се вижда. Като се има предвид, че все още упорито отричат кръглата форма на Земята.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:gol_Дневник
« Отговор #42 -: 07-09-2010, 20:32:32 »

Още съм в началото на книгата, но е доста странна. Миналата година гледах някви негови ликции и доста се втрещих. :surpris_22: Сега понасям идеите му по-нормално. За Инквизицията знам, че е избила  около 2 милиона жени за няколко века.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:gol_Дневник
« Отговор #43 -: 07-09-2010, 20:42:08 »

Аз съм гледал повечето му лекции в нета и наистина инфото е доста, смущаващо да го наречем или поне в началото. По правило, този род информация е доста объркваща за повечето хора, докато не навлязат в материята, по-дълбоко. После започва да се чуди, как отсаналите не виждат всичко това? Та, то става пред очите им  :surpris_23: :surpris_22:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:gol_Дневник
« Отговор #44 -: 07-09-2010, 21:04:23 »

Католическата църква дали се е извинила публично на хората за това ,че ги е горила на клади ? Или за това ,че ги е измъчвала ??
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:gol_Дневник
« Отговор #45 -: 07-09-2010, 22:12:27 »

изпаднах в потрес като разбрах, че Католическата църква е признала, че жената има душа едва през 1545 г.  :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22:
А по-интересно е как се е стигнало до това заключение: папата събрал всичките кардинали да гласуват по този въпрос и тези, които гласували "за" били само с 2-ма или 3-ма повече от другите.
А тези дето вярват в исляма все още не са стигнали до този извод - смятайте - вървят поне с 5 века след останалия цивилизован свят.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:gol_Дневник
« Отговор #46 -: 08-09-2010, 08:42:18 »

Колкото и да не харесвам християнството, не мога да не се съглася, че е доста по-напредничава религия от исляма, който се е затвърдил като най-примитивната религия. Отделно повече от половината християнски ритуали, притчи и т.н. са основават на древни вярвания и легенди имат смисъл, макар и забравен. Естествено, ислямът си има и по-философско-езотерично течение - суфизма, например, който пак е съграден на стари основи, но не е популярен.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:gol_Дневник
« Отговор #47 -: 08-09-2010, 10:36:45 »

И какво му е напредничавото на християнството ??
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:gol_Дневник
« Отговор #48 -: 08-09-2010, 10:54:54 »

И какво му е напредничавото на християнството ??
Ами, това че в християнските страни има най-голяма анархия е достатъчно показателноtooth . Църквата е притискала, но до време. Ислямът продължава.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:gol_Дневник
« Отговор #49 -: 08-09-2010, 15:43:20 »

Миличка , много си заблудена . В определени условия просто хората се развиват по-бързо и са последвали много фактори , които все още продължават да подтискат развитието на личността. Но мисля ,че можеш да направиш отделна тема да не спамим тук
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:gol_Дневник
« Отговор #50 -: 08-09-2010, 20:06:25 »

Ватикана  скоро реабилитира Галилей...и  призна, че Земята е кръгла. tooth tooth tooth                    Извинения никой не очаква , въпреки, че църквата 2 000 г. е  държала хората в калта.               Ислямският свят е  бил по-развит(арабите първи отварят университети и училища, болници и преписват ценни ръкописи). А това, какви хора застават зад религията (фанатици или будни вярващи) е отделен въпрос.  Представете си какви биха били и двете религии ако зад тях стояха хора без амбиции и мръсни цели, хора образовани и будни, с добри сърца...? 
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:gol_Дневник
« Отговор #51 -: 08-09-2010, 20:27:18 »

 
Цитат
Ислямският свят е  бил по-развит(арабите първи отварят университети и училища, болници и преписват ценни ръкописи).
Наследството на Персия. Арабите са били едни пустинни номади и ще си останат такива. В действителност точно арабските ръкописи по медицина, физика и астрономия дават тласъка на Ренесанса в Европа. Но това се случва само в горните слоеве на обществото. Винаги има два варианта на официалната религия - един за простолюдието и един за висшестоящите.
Цитат
Представете си какви биха били и двете религии ако зад тях стояха хора без амбиции и мръсни цели, хора образовани и будни, с добри сърца...? 
Организираната религия изключва въобще тази възможност и е невъзможно дори да си го представим.

Титан, не вярвам във форума да има по-голям антихристиянин от мен, така че най-малкото заблудена по тия въпроси не съм tooth. Срещу религии мога да ти говоря до утре, но не е тук мястото. Пък на някой може да не му хареса - сигурно има вярващи все пак. Пак правиш прибързани, безпочвени изводи.
Исках да кажа, че в днешно време е по-добре да се родиш в християнска, отколкото в мюсюлманска държава. Или по-добре според нашите разбирания за свобода на личността
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:gol_Дневник
« Отговор #52 -: 08-09-2010, 21:54:11 »

Добре , при това положение съм съгласен с теб , но за арабите не си права .. вземи Авицена , персиец ли е ?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:gol_Дневник
« Отговор #53 -: 08-09-2010, 21:55:56 »

Майка таджик , баща персиец , но защо имам спомените ,че изцяло арабско образование има ??? Поправи ме ако греша ?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:gol_Дневник
« Отговор #54 -: 09-09-2010, 08:51:38 »

Много често Близкия изток се свързва непременно с арабите, което не е редно, защото те са само един от многобройните народи, населяващи областта. Много народи са всъщност "арабизирани". Самите араби са семити, населяващи първоначално Арабския полуостров и Сирийската пустиня. Така че кой какъв е е малко трудно да се определи.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:gol_Дневник
« Отговор #55 -: 09-09-2010, 15:21:54 »

Персиецът не е арабин, моля.  ;)
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:gol_Дневник
« Отговор #56 -: 09-09-2010, 17:03:04 »

08 септември

11.00- фреш портокал смесен с вода
13.30- салата от краставици, домати, маслини и 2 крекера (рецепта- Бутенко.)
16.30- банан и две сини сливи
20.30- гранола бар ( рецепта-Деси)

09 септември

11.00- чаша оризово мляко( от био магазина, но никъде не пише, че е сурово. )
13.30- зелена салата рукола, краставици, домати, песто и 1 маслинено хлебче (рецептата-Мер). Изядох и няколко лъжици варена леща. Днес видях в дневника на Даниела, как си е направила покълнала леща. Ще пробвам за последно...                                         
15.30-  шепа орехи с 1 л.мед и тахан.
За вечеря ще ям праскови.


От известно време мисля за пречистванията. Направих жабуркане с шарлан и  пречистване с хрян. Прочетох всичко  в сайта ( по няколко пъти), но незнам в какъв ред да ги правя. Мер пише, че най-важно е пречистването на дебелото черво с урина и за доброто и качество планувам житен режим от 22 септември до 22 октомври (както препоръчва Мер). Какво мислите по въпроса ? Ще се радвам да споделите опит.



Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:gol_Дневник
« Отговор #57 -: 09-09-2010, 17:12:44 »

Цитат
11.00- чаша оризово мляко( от био магазина, но никъде не пише, че е сурово. )
Пастьоризирани са всички млека. Иначе няма как да издържат с месеци.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:gol_Дневник
« Отговор #58 -: 09-09-2010, 17:42:26 »

Мерси за инфото Томирис...и  аз си го мислех днес и няма да купувам повече. На тахана също не пише дали е суров. Дали мога да  разпозная по нещо?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:gol_Дневник
« Отговор #59 -: 09-09-2010, 17:52:12 »

Мерси за инфото Томирис...и  аз си го мислех днес и няма да купувам повече. На тахана също не пише дали е суров. Дали мога да  разпозная по нещо?
Обикновено си пише. Само един вид суров съм виждала - на Балчо.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 24 запитвания.