Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: gol_Дневник  (Прочетена 23535 пъти)

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
gol_Дневник
« -: 16-08-2010, 20:48:08 »

Превет на всички.  :flowers2:                                                                                                  Благодаря предварително, че помагате със съвети. Да знаете, че разчитам на вас.
               Ето моите хранителни навици- месо не ям, млечни много рядко(няколко пъти в  месеца),кафе и алкохол не пия. Шоколад вече не ям, макар да имам няколко прегрешения. От началото на годината започнах да чета сайта на Мер и оттогава съм тук всеки ден. Започнах да увеличавам процента на суровата храна и поне 2 дни в седмицата са  100% сурови. Понякога ям готвено, веднъж на ден, предимно леща, защото покълната все още ми е ужасна на вкус.
   Какво се промени за мен ли? Ах, толкова много неща….кипя от енергия, щастлива съм, по-търпелива, не избухвам толкова, уча се на дисциплина, чувствам тялото си страхотно, отслабнах 8 кг( макар че това не e моята цел). Започнах да се събуждам свежа, без подпухналост. Преди имах едно постоянно чувство на отпадналост и световъртеж. И всичко това е само заради храната. Понякога не мога да повярвам, колко лесно е било.
   Трудности: :Confus_34:
    1- всички казват, че трябва да се пие много вода, но аз НЕ пия. Сутрин -чай или чаша топла вода. Насилвам да изпия  1ч. вода.  Опитвала съм се да се „наливам” с 1.5 л. но е непосилно за мен. Обяснявам си го с това, че ям плодове и много свежа храна( преди като всеядна пиех по 2 ч. на ден ( вечер с питието в бара  :Confus_3:или  след преяждане :Confus_3:). Също така почти не се потя. Сигурно има няква връзка? Ще се радвам да ми дадете съвети. Как да се науча да пия вода?
     2- правя йога почти всяка сутрин от почти 3 месеца, но упражненията за пластичността на гръбнака са ми много трудни.  Не мога добре да се усуквам  и навеждам напред. Имам напредък, но все още усещам напрежение и съм далеч от еластичността. Сигурно много бързо очаквам резултати?

Ето и менюто:
Вчера:

07.00- чай
10.00- манго
14.00- зелена салата, домат, краставица, маслини. Десерт: шоколадовия сладолед на Мер. Страхотен!!!!
17.00- накиснати във вода лешник и бадем, около 100 гр.
20.00-табуле, но само зеленчуците в него бяха сурови.

Днес:16 август

08.00 - чай
10.00 - ябълка
14.00- салата домати и краставица, печена чушка, чесън, песто сос от рецептата на Мер и накиснато жито за една нощ. Житото го ям преди салатата, защото  ми е доста вкусно.
18.00- накиснати във вода лешник и бадем, около 100 гр.
21.00- сигурно ще ям пъпеш или  праскова, още не знам.

 
   
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:gol_Дневник
« Отговор #1 -: 16-08-2010, 20:53:57 »

Здравей :)
какъв чай пиеш ?
Според мъдрите хора пий вода толкова , колкото ти се пие . Организмът ти сам си изисква.
От плодовете и зеленчуците си набавяш също вода, при това структурирана :))
Много е важно да правиш РЕДОВНО физически упражнения
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:gol_Дневник
« Отговор #2 -: 16-08-2010, 22:44:03 »

И за мене 1.5 литра вода е някакъв непостижим рекорд, макар, че започнах да си взимам вода и на работата (намерих 3 литрова бутилка от минерална вода дето не разваля вкуса на водата).

За гъвкавоста - като правиш асани не се опитвай да достигнеш границата на възможностите си. Просто увеличи времето на задържане ако асаната няма някакви противопоказания и предупреждения за изпълнението и.
От личен опит  - понякога се налага човек да си прави почивки по 4-5 дни без асани - след това гъвкавоста се е увеличила повече, отколкото за месеци - т.е. по-добре стъпка назад и две напред вместо да тъпче на едно място
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:gol_Дневник
« Отговор #3 -: 17-08-2010, 13:36:32 »

Благодаря за бързите отговори :flowers2:
titan, пия лайка или мента. Не спортувам. В Берлин  дори работех в известен фитнес клуб. Колегите все ме караха да тренирам с тях.Всичко беше безплатно за персонала, но мене не може човек ме " излъга". Аз работех на етажа със сауните и солариумите. Опитвала съм се да тичам, да ходя в зала, но не ми се получава. За това пък, обичам да ходя пеш и не се спирам.  Обичам да ходя в планината, там не може ме настигна човек по баира.
zloqd, случвало се е да пропусна 3 поредни дни и не съм усещала разлика. Ще увелича  времето на задържане и ще наблюдавам дали има промяна. 
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:gol_Дневник
« Отговор #4 -: 17-08-2010, 16:42:24 »

Това твоето не е чай , а билкова отвара.Ходенето е ок , но не е движението , което трябва на организма ти. Трябват ти упражнения за всички мускулни групи и то редовно. Големите светила са го написали отдавна , а и аз да го проверя - от личен опит ти казвам ,че това е правилният начин.

Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:gol_Дневник
« Отговор #5 -: 17-08-2010, 17:45:41 »

Как го правите това с водата, без ръце останах да мъкна туби с вода до 4-тия етаж - голямо пиене пада  :Content_4 - emotloader:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:gol_Дневник
« Отговор #6 -: 17-08-2010, 18:04:47 »

Тази почивка е най-добре да се прави около новолуние (когато тялото има нужда от почивка)- т.е. да започнеш с нови сили на трети лунен ден.
Как го правите това с водата, без ръце останах да мъкна туби с вода до 4-тия етаж - голямо пиене пада  :Content_4 - emotloader:
По колко сол ядеш?
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:gol_Дневник
« Отговор #7 -: 17-08-2010, 18:35:47 »


По колко сол ядеш?
[/quote]
Най-много по щипка в салатата или ако ям маслини колкото има в тях (обичам по-безсолни). Някой дни не ям никаква сол. От дете съм така - много ми е вкусно да пия вода :) Да поясня - нямам диабет и кръвната ми захар е в норма ;)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:gol_Дневник
« Отговор #8 -: 17-08-2010, 18:39:23 »

Да поясня - нямам диабет и кръвната ми захар е в норма ;)
Това, е добре да се знае  :Content_4 - emotloader:
Вода и аз обичам. Усещам,че имам нужда да пия, от време на време.  tooth :peperudi:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:gol_Дневник
« Отговор #9 -: 17-08-2010, 18:42:37 »

Аз преди 10-12 години започнах да пия повече вода. Научих се когато започнах да нося винаги със  себе си пълно шише вода и отпивам по една-две глътки като ми се прииска.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:gol_Дневник
« Отговор #10 -: 17-08-2010, 18:43:34 »

Да поясня - нямам диабет и кръвната ми захар е в норма ;)
Това, е добре да се знае  :Content_4 - emotloader:
Вода и аз обичам. Усещам,че имам нужда да пия, от време на време.  tooth :peperudi:
Нали постоянната жажда е симптом за диабет, за това си казвам  :Content_4 - emotloader: В крайна сметка 2л. не е толкова много :)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:gol_Дневник
« Отговор #11 -: 17-08-2010, 18:52:55 »

Не е разбира се.Особенно в тези жеги.Аз, ей сега си налях,четвъртата кана за днес,а има още доста време до лягане. :)
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:gol_Дневник
« Отговор #12 -: 17-08-2010, 20:33:32 »

Titan, наистина не е чай а билкова отвара, но така съм свикнала да казвам. :Confus_3: Има ли начин да правя упражнения сама вкъщи? За кои светила говориш? Препоръчай ми нещо( книга, име а аз ще си набава инфо). Аз съм на 34, но ме боли гърбът, стойката ми е леко прегърбена. Мисля, че серия от упражнения няма да ме уплашат.  (стига да не тичам и да не ходя в зала). Какво мислиш, има ли нещо подходящо за „ г-ца Претенция” като мен? Само да кажа, че имам желание и твоите съвети и тези на другите няма да останат напразни. Оценям отделеното време, благодаря ви и да знаете че сте страхотни!!!  :heart_2:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:gol_Дневник
« Отговор #13 -: 17-08-2010, 23:29:13 »


Делфинче, през лятото консумирам повече сол от тебе, но маслините съдържат вещества, които се отмиват с много вода.

. Аз съм на 34, но ме боли гърбът, стойката ми е леко прегърбена.







Сложил съм картинки, но не знам защо не излизат  :Confus_3:

http://www.youtube.com/watch?v=lCQOPq82iYQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ipCJW9iZs6o
http://www.youtube.com/watch?v=r0ueCMhQmDQ&feature=channel
http://www.youtube.com/watch?v=Gntgyd2IYcQ&NR=1

Освен тези е добре да се правят гомукхасана, вришчикасана и чакрасана
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:gol_Дневник
« Отговор #14 -: 18-08-2010, 00:14:14 »

Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:gol_Дневник
« Отговор #15 -: 18-08-2010, 06:27:43 »

Titan, наистина не е чай а билкова отвара, но така съм свикнала да казвам. :Confus_3: Има ли начин да правя упражнения сама вкъщи? За кои светила говориш? Препоръчай ми нещо( книга, име а аз ще си набава инфо). Аз съм на 34, но ме боли гърбът, стойката ми е леко прегърбена. Мисля, че серия от упражнения няма да ме уплашат.  (стига да не тичам и да не ходя в зала). Какво мислиш, има ли нещо подходящо за „ г-ца Претенция” като мен? Само да кажа, че имам желание и твоите съвети и тези на другите няма да останат напразни. Оценям отделеното време, благодаря ви и да знаете че сте страхотни!!!  :heart_2:
В зала е по-добре да тренираш , хубаво е да редуваш йога със силови упражнения и оне 20 минути тичане на ден . Светила много ...започни с Харви Даймънд като за начало.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:gol_Дневник
« Отговор #16 -: 18-08-2010, 17:15:04 »

По-добре с добър учител,комплекса от асани е много важен,дишането и задържането в поза.
Малко ти копирах автара,сори tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:gol_Дневник
« Отговор #17 -: 18-08-2010, 20:19:05 »


Zloqd,  не излизат картинките, но няма проблем. Много ти благодаря. Изгледах линковете, оказа  се че познавам само Тhe Cat Pose. Ще ги прибавя към останалите една по една, защото четох , че не трябва да правим повече от 2 асани от дадена група. Какво мислиш по този въпрос?

Benato, кво ти копиране...искам и аз така да копирам като теб. :Content_14: :Content_14: :Content_14: За съжаление не мога да ходя на курс. Живея в едно малко градче, забито, па макар и на Френската ривиера.Тук 1 час с учител струва 27 евро, на всичкото отгоре в съседен град. Правя асани сама, свалих си видео, чета в нета и се надявам да ми се получава. Догодина ще съм  в БГ за 40 дни и със сигурност ще потърся някой да ми даде напътствия. За първи път в живота си, ставам сутрин рано, правя асани, имам страхотно желание за това и ми е кеф на душата. Ако се сетите нещо, казвайте, препоръчвайте...отворена съм за всичко.

Titan, мерси...вече си поръчах” Fit for life”.


18 август:

10.00 –ябълка
12.00 –зеленчуково смути и една филия пълнозърнест хляб
16.00- 2 праскови и 1 банан.
18.00- голям глад ме гони днес, ей...шепа сурови лешници и 2 л. мед
20.00- мляко от сусам и мисля да спирам, че нямам спирачки. Незнам вие как сте, но има дни, дето от сутринта ставам гладна и до вечерта мисля само за ядене.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:gol_Дневник
« Отговор #18 -: 18-08-2010, 23:05:56 »

Другата картинка, която се губи - ръцете са в положение "намасте" - дланите са допрени с успоредни пръсти, но вместо пред гърдите ги слагаш зад гърба. Може да се изпълнява от изправено положение или от лотос.
И аз не правя повече от 2 асани от дадена група.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:gol_Дневник
« Отговор #19 -: 19-08-2010, 05:43:01 »

Добре дошла и честит дневник! (малко със закснение)  :kisss:
Да си жива и здрава и успех! :Content_14: :Content_22:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 24 запитвания.