Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ревматоиден артрит  (Прочетена 22076 пъти)

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Ревматоиден артрит
« -: 17-10-2010, 14:48:49 »

Здравейте отново, на майка ми и поставиха диагноза ревматоиден артрит. Много ще съм ви благодарна, ако някой ме посъветва за алтернативни методи на лечение.
Според вас гладолечението по метода на Лидия Ковачева дали ще има резултат?

Благодаря ви предварително.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #1 -: 17-10-2010, 16:25:37 »

Много,много зеленчукови сокове,никакво месо и млечни,кафета,алкохол и подобни. Ако не си промени изцяло начина на живот,нищо няма да има дълготраен ефект. :surpris_23:
Двигателна активност въпреки болките.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #2 -: 17-10-2010, 17:54:19 »

Много ти благодаря за отговора. И двете сме категорични, че лекарствата само ще й навредят. В Нет-а прочетох за Клиниката по ревматология в София. Мислех да се консултираме и в клиниката на д-р Емилова.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #3 -: 17-10-2010, 20:30:42 »

Моля,да направи 14-20 дни на сокове и ще види за какво подобрение става въпрос и после ,лека вегетариянска храна ,без млечни. След година ще е като момиче.
Поздрави на теб и мама. :love_006 - emotloader: :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #4 -: 18-10-2010, 09:10:01 »

Здравей Бенато, благодаря ти за съвета и подкрепата. Двете със сестра ми, а и майка ми в момента сме много разтревожени след като се информирахме зе тежките последици от това заболяване.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #5 -: 20-10-2010, 00:16:48 »

 Привет, ще ти пиша на лични утре, че сега ми се затварят очите. Начини има много и до един успешни (изпробвани на собствен гръб) - не се притеснявай всичко ще се нареди и скоро майка ти ще забрави, че е страдала от подбно нещо  :peperudi:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #6 -: 20-10-2010, 13:05:54 »

Защо на лични,напиши ги тук,ще е полезно за много хора,нали за това е форума.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #7 -: 20-10-2010, 16:39:52 »

Здравей oum le dauphin blanc, благодаря ти за подкрепата. Писала съм ти на лични. Много ще се раздвам, ако ни посъветваш как да постъпим.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #8 -: 20-10-2010, 20:23:14 »

Бенато има логика в това, което казваш - ще копирам съобщението си до Troqnovo и тук. Може пък да се окаже от полза и за някой друг:

Здравей,
Не знам дали ще съм от помощ, но поне няма да навреди да споделя опита си и какво ме отърва от този ад.
Преди 5-6 години започнах да получавам болки в лактите и китките на ръцете. Постепенно болката се засилваше и се пренесе и към рамената. Заклюението на докторите беше ревматоиден артрит, въпреки че тогава бях на 18, което си е доста ранна възраст за такова заболяване. Започнаха да ме тъпчат с лекарства на принципа "има 7 групи лекарства не знаем коя ще помогне, за това ще ги тестваме една по една". Още на втората гупа отказах да ги пия, а положението ставаше все по-зле. Смених лекаря и започна ново лечение с инжекции в ставите мисля, че лекартвото беше Melbek. Получавах временно облекчение за няколко дни и после пак беше същото. Пиех по 3 аулина на ден, а ме болеше все повече и повече. В един момент стана нетърпимо - да натисна бравата на врата беше кошмар, миенето на зъби невъзможно, спомням си една сутрин как се разплаках, защото просто не можех да се облека... Някъде в този момент докторите ми обещеаха, че в най-скоро време ще осакатея и с двете си ръце... е за щастие сгрешиха.
Баща ми се сети да опитам иглотерапия. Отидох при д-р Шан Фей (във Варна е), който ми направи пулсова диагностика и в интерес на истината никак не искаше да слуша какво му обяснявах, че ми има. Изписа ми една торба с билки и в продължение на 10 дни всеки ден ме лекуваше с иглотерапия, масажи и вендузи. Още в началото ми обясни, че ще трябва да направя 2 курса на лечение, защото само от един е малко вероятно да се повлияя. Още към 6-7 ден имах огромно подобрение. Така и не направих втори курс. До ден днешен не само, че не съм осакатяла, но и съм в по-добра форма от всякога. Не казвам, че не ме боли , но това става когато много се претоваря или когато продължително време е много влажно. В такива случаи се мажа със сингапурски балсам (има го по китайските магазини), който слага в малкия си джоб всичките фастум гел-и и т.н. За финал държа да отбележа, че ако бях слушала докторите сега не се знае в какво състояние щях да бъда. Дано не досадих с дългите си писания, пожелавам на майка ти бързо да се оправя.  fluretaa Търсете алтернативи. Има доста упражнения от йога които много помогат (ако не е в много напреднала форма и не може да ги изпълнява). Горещо препоръчвам Д-р Шан Фей, но той е чак във Варна. Знам че има една много добра жена в София д-р Тиен, но от нея нямам лични впечтления, само съм чувала добри отзиви за нея. Ето това е сайтът й: http://www.health-dr-tian.dir.bg/
Добра идея е и да отидете до "Дар" - там също са доста навътре в нещата. 
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #9 -: 20-10-2010, 20:51:36 »

Аулина е обезболяващо - бяха ми го предписали след операцията на менискуса, но така и не го пих.
Нищо чудно, че тогава положението се е било влошило - в един момент организма свиква с обезболяващите и те спират да му действат в такава степен като в началото.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #10 -: 20-10-2010, 20:52:46 »

Прав си Злояд, само че не можех да се движа без него...
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #11 -: 20-10-2010, 22:44:59 »

Бенато има логика в това, което казваш - ще копирам съобщението си до Troqnovo и тук. Може пък да се окаже от полза и за някой друг:
...

Ум, и си много права. Майка ми е в същото положение и мисля да я засиля към д-р Тиен или Дар. Благодаря за ценната информация.

Бенато, това за соковете също звучи добре.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #12 -: 20-10-2010, 22:53:37 »

Радвам се, че е от помощ за някого. Каквото и да правите само не ходете по доктори. То всички тук си го знаете де, но аз да предупредя. Не ми се мисли какво можеше да стане, ако бях продължила да се "лекувам". :-\
Активен

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #13 -: 21-10-2010, 16:28:51 »

Здравей oum le dauphin blanc, много ти благодаря за ценната информация. Диагнозата на майка ми и беше поставена преди 3 седмици. Не е пила лекарства. Аз категорично съм й забранила, както й всички животински продукти. У нас все още не могат да приемат идеята, че месото дава сили или тем подобни глупости. :-[ Прочетох ужасни неща в Нет-а.  :-\ Убедена съм, че те само ще влошат състоянието й. Ще споделя написаното от теб.
Сестра ми вече е говорили с клиниката на д-р Емилова във Варна. Смятаме да започнем с това. Но определено ще опитаме всички алтернативни методи.
Знаех си, че това е най-подходящото място, за да споделя проблема си.  :)

Благодаря ви приятели.  :thankyou:

Надявам се, че скоро ще мога да постна добри новини и така на свой ред ще мога да помогна и на други страдащи от това заболяване. За съжаление, доколкото разбрах от нет-а е генетично, като в комбинация с нервно и физически изтощение става нещо неприятно. При майка ми ги има и трите в едно.  :-[
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #14 -: 21-10-2010, 19:36:40 »

Радвам се, че мога да бъда от помощ. Няма нищо страшно в диагнозата. Лекува се, ама не с лекрства. Щом ще ходите до Варна непременно отидете при д-р Шан Фей дори само за второ мнение. Стискам палци за скорошни добри новини  :fluretaa:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #15 -: 21-10-2010, 20:20:58 »

Здравейте!
Случи се нещо невероятно....  :peperudi:
Баща ми има ревматоиден артрит и положението се влошава постоянно, направо не може да ходи (на 46 години е)! Той е лекар и разчита на конвенционалната медицина, макар че преди беше по-широко скроен, дори ходи на курс по рейки, четеше по-различни книги....Но откакто го сполетя тоя артрит, мн. напълня от обездвижването, изнерви се и стана голяма "консерва"-никакво чуждо мнение и съвети, само гадните хапчета! Вече не мога да го позная, с 30 кила отгоре, изнервен и негативен.....А това е човекът, който от малка ме влачеше по баирите!
Делфинче, снощи му препратих поста ти и той, учудващо, днес ми звъня да каже, че е мислил  :pensif_29: и решил да опита и да потърси и други методи за лечение! Аз му казах, че това е страхотно и трябва и мозъчето да оправи, обаче  :bleh! Дано се размърда малко и стъпи на крака..ама буквално!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #16 -: 21-10-2010, 20:43:45 »

Стискаме ви палци,за съжаление това е грубата действителност,лекарите не могат на тях да си помогнат,камо ли на останалите.
Дано има поне повече,които се интересуват и разглеждат човека като едно цяло,а не парчета мръвка-органи.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #17 -: 21-10-2010, 21:32:36 »

Ох, как ми се разхлопа сърцето от вълнение. Много положителни мисли изпращам на всички ви с пожелание близките ви скоро да са здрави    :love_026:
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #18 -: 22-10-2010, 02:01:56 »

Доколкото знам, ревматоидният артрит е от така наречените "автоимунни заболявания" - като множествена склероза, не съм сигурна дали и диабетът не спада към тях. Тялото проявява "прекален имунитет" - напада своите тъкани като чужди. Чеетох, че всички тези заболявания се повлияват много добре от водното гладуване, а също от уринотерапията - поинтересувайте се, може да е от полза.

Има и определени поведенчески модели на заболяванията, потърсете книгите на Торвалд Детлефсен и Д-р Рюдигер Далке или на Луиз Хей, също може да са от полза.





"Man lives on one quarter of what he eats. On the other three quarters lives his doctor."
- Inscription on Egyptian pyramid, 3800 BC.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Ревматоиден артрит
« Отговор #19 -: 03-11-2010, 16:02:54 »

 :kisss:Уфффффффф, това лято и аз си го докарах...това с артрита...дясна  ръка от рамото до края на пръстите...естествено не съм одила при доткори...нема и да ида...да боли...ще боли, ще боли ...пък ще му омръзне...и май,че взе да му омръзва...щот съм си инат...Това същото, аз си му викам дискова на ръката, бях го получила преди мноооого години 15-20 от ляво...и тогава моят мил ме води при един дядо-чекръкчия /хайде открийте що е така наименованието/, та дядото ми направи един единствен масаж отзад на плешката, там където е точката на тонуса...и ми мина на часа!!!Е за съжаление дядото вече го няма ...канех се да одя при масажист, обааче ме е страх да не вземе да ми хареса...и най-вече ЗНАМ, ЧЕ СЪМ ОБЪРКАЛА КОНЦИТЕ С ДЕЛАТА...ОНИЯ...ДОБРИТЕ...ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, СЕГА СИ НОСЯ ПОСЛЕДСТВИЯТА!!! :Confus_3:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.245 секунди с 29 запитвания.