Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Деси2  (Прочетена 11929 пъти)

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Дневник на Деси2
« -: 14-01-2011, 18:45:58 »

 ;D ;D ;D здравейте!
Да се разпиша и аз малко,дано да е от полза  :whistling2 - emotloader: малко предистория-след бала не ме приеха първата година и започнах работа в завот за колбаси,това и беше края на яденето им от мен.Така..малко след това спрях да ям  сладки неща от рафинирана захар/а такава в чист вид-от поне 14-15г. само мед/,пържени храни и рафинирано олио.От 3г. съм лакто-веге,хапвам козе сирене и кисело мляко,прясно винаги съм мразила от малка не ям.От готвените неща ям бобови,чисти варени със зехтин накрая,.ориз,някой сладкиш от време на време от сорта на КОРНИ и не пия газирано мн отдавна  :angel:
Обаче искам още,благодарение на една аверка,/която за съжаление не в България/преди около половин година се светнах за суровата кухня,попрочетох това-онова и вече вкарвам по-голям процент от нея . :Content_14:
 ето и вчерашното ми хранене:
към 8ч - една голяма чаша топла вода и после фрешче портокал
към 11ч- 2 банана с купичка накиснати орехчета и мед
обядвах май към 14ч със салатка от цвекло,морков голям и бяла ряпа настъргани и задушен грах
към 16ч се нахвърлих върху шепа сушени кайсийки и череши
за вечеря към 8ч си направих салатка от маруля,спанак,краставица,кълнове от просо и киноа
и пих чайче от лайка
и така...за сега  :police:

Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #1 -: 15-01-2011, 21:38:55 »

Здравей, Деси! Успех сдневника и суровоядството! :flowers2:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #2 -: 15-01-2011, 22:00:15 »

Мерси Марулка,много апетитно ти изглежда аватара,направо ми иде да те загреза  :Content_4 - emotloader:  ;D  :Content_4 - emotloader:
днес малко се поизложих със суровото ,идваха стари и млади роднини на гости и се разхвърчаха едни лозови сърмички и подобни...абе направо ме изсрам,няма да говоря повече за днес...ще го оставя черно петно по моя суровояден път!!!
иначе си мислех да направя житен режим от сряда- 19.01.,пълнолудие е! незнам дали е правилно ,но май така реших,а и искам да хвана режима още докато е в козирог!  :bleh
имам нужда от малко прочистване и най-вече емоционално!!  :surpris_22:
това е за днес,ако някой ще прави житен - може да се обади да си споделяме  tooth
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #3 -: 15-01-2011, 22:42:23 »

Здрасти Деси и добре дошла! Аз започвам от 20-ти житния :Appetit_17:. Успех! :love_006 - emotloader:
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #4 -: 16-01-2011, 08:02:25 »

Здравей, и добре дошла, Деска! :flowers2:
Успешно и приятно - най-вече, ползотворно писане тук :).
Аз житен няма да правя, но мисля от събота да почвам водно гладуване. На 19-ти - един ден на сокове. Житният е много приятен също, майка ми прави всяка година, но аз просто не си падам, не знам защо  :whistling2 - emotloader:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #5 -: 16-01-2011, 13:44:11 »

Аз се чудя дали да не ударя един плодово-чаен с вас, че житния много скоро го правих  :whistling2 - emotloader:
Активен

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #6 -: 17-01-2011, 18:49:37 »

 :thankyou: ЕЕЕЕ браво посабрахме тайфа.Чудесно ,ми да почваме тогава кой каквото му е на душа,важното е да има дружинка,4е така е по-леко и по-меко... :bleh

а КУХЧО да ти кажа като се позамислих и аз ще съм на житен от 20.01 като теб,въпреки че мн исках да е в сряда ,но карай...ами да действаме  :essen:
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #7 -: 17-01-2011, 19:01:09 »

Да ви питам за този житен, аз купих два вида жито, на едното пише парено, на другото-не. Кое е по-добре да се използва?
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #8 -: 17-01-2011, 19:32:26 »

Житото не се вари, а се залива с топла вода, за да омекне /поне осем часа в термос/.
Накисни 100 гр.жито сега. Използвай топла вода. Но не гореща.Тя се използва само в случаите , когато ти остават осем часа до сутринта , когато ще ядеш. Най-добре е житото да кисне  24 часа, с температура на водата около човешката. Водата се сменя два пъти , а третата се пие. Покривай съда, в който е житото,ако нямаш термос.
ЖИТОТО НЕ Е ПОКЪЛНАЛО/НЯМА ЗЕЛЕНО/.
Аз съм твърдо за жито за покълване. Заради потенциала , който съдържа в началото на покълването.Ако имате нерви и време , сложете житото в един термос 24 часа преди да го ядете. Залейте го с вода /не много гореща/. Смянайте водата през 8 часа/два пъти/. Третата оставете за пиене.
Има и една друга основна причина, която ни кара да използваме такова жито /макар че в някои сайтове пише грухано ,то е за болни и за хора с ''лоши''зъби/.Това е паметта на или от материята.ГРУХАНОТО ЖИТО ПОМНИ КОЙ ГО Е ''БИЛ'' КАТО МАТЕРИЯ И ЕНЕРГИЯ И СТАВА СМЕСВАНЕ НА ЕНЕРГИИТЕ. А НИ ТРЯБВА ЕСТЕСТВЕНА ЕНЕРГИЯ.А  И В НЕГОВАТА ЛЮСПА ИМА МНОГО ХРАНИТЕЛНИ ВЕЩЕСТВА.АКО ПОЛЗВАТЕ ГРУХАНО ЖИТО ,ПОМНЕТЕ ,ЧЕ ТО МНОГО БЪРЗО СТАВА НА КАША, АКО СЕ ЗАЛЕЕ С ГОРЕЩА ВОДА.
Слагайте 10 лъжици жито/напълнени без ''връх''/. ЕДНА ЛЪЖИЦА ЖИТО Е ОКОЛО 8-12 гр. ЗАВИСИ КАК Е НАПЪЛНЕНА.
Ако мерите с лъжици,сложете 10-12 лъжици.Не е фатално, че не сте измерили точно 100 гр.

Търсете българска обикновена пшеница за покълване.
копирах го от бг -мамма ,искате ли да пишем в темата за Житния режим ,да не спамим...и аз имам желание  :flowers2:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #9 -: 17-01-2011, 19:35:12 »

Малейй... green flower, и аз имам подобен проблем със житото..чудя се какво да е то, по принцип по Дънов трябва да е грухано,някой смятат ,че трябва да е сурово,цялото зърно и да кисне във гореща,топла или студена вода от предната вечер,а трети че е най-добре то да е покълнало....незнам,но след дълго умуване реших да го направя с покълнало жито,не много само да се покаже кълнчето...може да не е класика в жанра,но смятам , 4е така ще извлека най-голяма полза от него...все пак покълналата пшеница е невероятна бомба от ползи,дори и лек..,а и някак си така ми е най-по суровоядски...вие как мислите, как ще е най-добре  8)
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #10 -: 17-01-2011, 19:35:44 »

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=86.0 ето линк,към темата.Деси извинявай за спама
 :flowers2:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #11 -: 17-01-2011, 19:39:57 »

оле стана тя... ;D Mariya  побликувахме се по едно и също време  :bleh
ок, да да пишем там,тъкмо да е по видно и за другите... :P пък аз тука да си продължа да си излагам чаршафчетата от преживяно и изядено... tooth
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #12 -: 17-01-2011, 19:49:05 »

Благодаря и аз и да, сори за спама, който стана заради въпроса ми  :Content_22:, но все пак 10х много  :love_026:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #13 -: 18-01-2011, 22:32:18 »

Започваме ли? а? ааа? аааа?   :peperudi:  tooth
Активен

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #14 -: 19-01-2011, 17:53:01 »

 Дааааааааааамммммм.. с нас ли си  :Content_14:  oum le dauphin blanc ?
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #15 -: 19-01-2011, 22:24:32 »

Уф, за съжаление не мога да започна преди края на тази седмица. Просто ще създам неудобство на твърде много хора. Много ме е яд, че изтървам пълнолунието, но здраве да е. Желая ви леко и приятно изкарване на режимите, а от понеделник ще се включа и аз :)
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #16 -: 22-01-2011, 23:57:00 »

Включвам се и аз. Няма да мога да пиша сега, защото известно време ще съм без компютър, но мислено съм с вас и се надявам да протича леко при всички:)
Активен

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #17 -: 07-03-2011, 17:25:50 »

Да си поизвадя дневничето от прахта  ;D
ще напиша какво хапвах днес,въпреки че ме мъчи един зъб..обаче въобще не помня часове-гледам само на детето....
-сутрин винаги чаша топла вода,без лимони без нищо
-закуската ми беше като на детето-разбих ананас с вода...поне 300гр беше
-обядвах салата айсберг метнах отгоре 2-3с. лъжици от тиквения хумус на marulka,копърче,маслинки и кълнове просо и киноа
-преди малко пих чай от лайка и изядох 1-2л мед-домашен
-за вечеря мисля да сгъна: салатка от няколко гулии,цвекло,морков и да хрупам после пред тв-то накиснати бадемки
да не забравя че драпах поне половин час на степера  :fun_096:
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #18 -: 07-03-2011, 17:37:18 »

ох, вкусно  :Appetit_17:.....напомни ми че отдавна не съм яла сочен ананас  :essen:
Активен

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Дневник на Деси2
« Отговор #19 -: 08-03-2011, 20:23:22 »

честит празник на дамите  :flower:
за днес менюто :топла вода
-фрешче грепфрут
-на обяд си спретнах сурова супичка с авокадо и кълнове от сминдух
-после нямах време да ям  ???
-за вечеря : сурова сладка царевичка с копър,зехтин и чесънче
-смлях си орехи с кремообразен акациев мед и канела,направих го на мини тортичка и го поръсих с кокосови стърготини и чия
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 22 запитвания.