Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Радулка-гъдулка  (Прочетена 10097 пъти)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Здравейте, мили зелени приятели!
Ето го и моя дневник, в който няма да съм редовна. Но пък поне, когато има да споделям нещо за мен, ще има точно място за това :)

По молба на Надето, ще напиша за пречистването, което сега правя.

Правя 21-дневното пречистване по метода на Л. Ковачева. Това ми е третото по ред. Миналите две бяха дълги една седмица. Тъй като имах огромно желание да си направя чернодробното пречистване, но нещо не ми работеше сокоизстисквачката, реших, че ако направя 21-дневно, ще се поизчисти и черния дроб, че и всичко останало. Междувременно си купих нова сокоизстисквачка, хаха, не се стърпях! Другата причина е това ухапване, което може би бе от кърлеж, може би от малко паяче, но така и не можах да разбера, а до лекар не стигнах, и пак реших, че ако се пречистя по-обстойно, все ще се изчисти и кръвта, и ако има нещо, се надявам да се махне.
И последната причина е, че много исках едно хууубаво да се излъскам отвътре.  ;D Е, разбира се ще трябва продължителна работа за това, но сме заредени с търпение и ентусиазъм :)

21 дни за мен си бяха предизвикателство. Винаги съм била чревоугодник, обичам храната, обичам да ям, но вече не знам дали в минало време да говоря, хаха. Много ми харесва как се променям след всяко пречистване и смяна на навиците и вече нищо не е същото.

Сега ми е втората седмица. Остава ми още около седмица и половина. Първата седмица се чувствах тоооооооооооолкова добре!! Изумително добре. Тооооооолкова сила имах за ВСИЧКО. Стоях по цяла нощ будна без да спя и си имах сили! хаха Е, това не беше всяка нощ, разбира се... Тази седмица, след много изкушения през изминалия уикенд, на които устоях, съм малко по-отпаднала, но е нормално. И съм по-гладна. Първата ядях по 300-350 гр плодове и ми беше супер. Сега определено ям по 600-700 гр. Каквото и да е, добре ми е определено. С всяко едно пречистване се чувствам все по-добре и минава все по-леко. Чай рядко пия. Но за сметка на това пия вода като жаба. Първата седмица по 4 литра на ден сигурно. Тази седмица по-малко.

Това е засега :)

« Последна редакция: 24-08-2009, 00:15:23 от Radula »
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневник - Радула
« Отговор #1 -: 04-06-2009, 10:18:37 »

Радулчееее,много се радвам,че и ти си направи дневник :-* :-*.
Кажи ми, моля те не отслабваш ли МНОГО с този 21дневем режим?
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневник - Радула
« Отговор #2 -: 04-06-2009, 11:10:06 »

Василенче, отслабвам, ама и имам нужда да поотслабна. Просто вътрешно усетих, че трябва да го направя, не мога да го опиша.... И, разбира се, никак не съжалявам! В началото не исках на никой да казвам, защото се опасявах, че може и да се проваля, но така и така е минал половината и малко отгоре, вече знам, че ще си го изкарам докрая :)
Също, смятам да не ми е последният 21-дневен! Много добре се усещам и имам супер много свободно време! хихи

И много благодаря за топлото посрещане!!  :-* Много любов!!
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневник - Радула
« Отговор #3 -: 04-06-2009, 11:59:50 »

 :-*-Супер,непременно напиши как се чувстваш на 21 ден,много ми е интересно и на другите ще им бъде.И после захранването,абе въобще всичко.
Аз пък чувствам зверски глад,не знам на какво се дължи,но съм УЖАСНО гладна по цял ден от 2-3 дни насам.Ям ядки и кълнове освен плодовете и зеленчуците,но пак съм гладна.Май трябва да си направя нещо още по-калорично,примерно гъби или хлебчета(с лен и сусам) ???
Целувки  ;)
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Дневник - Радула
« Отговор #4 -: 04-06-2009, 15:19:48 »

И си мълчиш,а.... :o, за гладуването!!! Всъщност съм приятно изненадана от това,че и ти си на гладуване.Браво бе,аз днес съм 9-ти ден,което означава,че си започнала преди мен с гладуването.Но за съжаление аз утре трябва да приключвам,казвам за съжаление,защото мога да продължа и повече,ама около мен се притесняват,следващият път ще бъде по дълъг срока.А на теб ти желая успешно прочистване !
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник - Радула
« Отговор #5 -: 04-06-2009, 15:38:41 »

Не знам как се справяте с това гладуване и килограмите. Радулче как разбираш, че имаш нужда от пречистване като си веган и суровояд. Аз и без да гладувам бавно и славно продължавам да падам на килограми, това би трябвало да е пак един вид пречистване. Или водораслите и те ми влияят по някакъв начин. Чела съм, че изчистват организма на клетъчно ниво и не е необходимо да се гладува.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневник - Радула
« Отговор #6 -: 04-06-2009, 18:30:11 »

Ами, Деси, не знам и аз как да го опиша. Просто усещам, че имам нужда, че трябва да се прочистя отвътре и че точно с глад искам да е, хаха. Може би защото наистина се дава като мощен прочистващ метод и подсъзнателно го търся. А и пак ви казвам, имам си за сваляне килограми, не е като да нямам и да ме притеснява, че свалям...

Вале, мълча си, щото можех и да се проваля, ако много говорех... За първи път пробвам 21 дни. Мислех да ви кажа като почна да захранвам :) По-добре човек да не споделя много поне в началото. Или поне при мен е така... Успех на теб със захранването!! :)

Ще ви споделям с удоволствие, Василенче  ;)

Много  :-*
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Дневник - Радула
« Отговор #7 -: 04-06-2009, 20:59:47 »

Radula, правилно правиш като не говориш много за лечебното гладуване, което си предприела  :) Пожелавам ти от все сърце всичко да мине добре и разбира се захранването да е успешно  . . . въпреки че при суровоядството е доста по-лесно захранването  ;)

И Лидия Ковачева препоръчва " да не се коментира и говори за предприетото, за да се осигури спокойствие. Не коментирайте с хората, които контактувате! Споделяйте само с най-близките си около вас, и то с тези, които ви разбират. В противен случай ще се сблъскате с глупостта, предразсъдъците, невежеството, фанатизма, дори със . . . завистта. Могат да ви кажат, че сте луди, че душевното ви състояние е съмнително и имате нужда от психиатър. Лошотията и завистта са безконтролни и могат да ви подхвърлят такива реплики, че да загубите душевното си спокойствие за цяло денонощие. А това пречи и връща лечението назад, нарушава неговия нормален ритъм. ИЗВИСЕТЕ СЕ НАД ВСИЧКО ТОВА И ГЛЕДАЙТЕ НА ДРУГИТЕ КАТО НА НЕПОСЛУШНИ И ГЛУПАВИ ДЕЦА.

Коментарите и разговорите вече ще имат своето място при получения ефект след приключване на лечението. И тогава ако не разкажете и не споделите как сте се излекували, ще бъде ваша грешка. Ето какво пише японският професор д-р Хенри Осава : " Ако не разкажете на болния си съсед как сте се излекували, за да му помогнете, неминуемо ще настъпи рецидив на вашето заболяване. Вероятно животът има и своите неизменни закони! " цитатът е от Книгата на Лидия Ковачева " Гладът - приятел и лекарство "
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневник - Радула
« Отговор #8 -: 04-06-2009, 22:21:33 »

Благодаря ти, Ками!  :-*
Много хубав цитат от Лидия! И аз така го усещам за себе си...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневник - Радула
« Отговор #9 -: 05-06-2009, 13:19:45 »

Радулче, здравей и от мен! Присъединявам се към момичетата с поздравленията си. Прегръдки и успешно захранване!

Деси, аз също усещам кога имам нужда да гладувам само на вода. Вътрешно чувство е. Понякога нямам желание за храна, друг път - вкусът й е променен, или не мога да реша какво точно ми се хапва. Опитвам се да се вслушвам в тялото си. След глад само на вода всичко, което сложа в уста, е толкова по-сладко, приятно и засищащо.

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Дневник - Радула
« Отговор #10 -: 05-06-2009, 21:51:50 »

Наистина след някакво гладуване или пречистване всусовите рецептори са по-обострени и по-добре работят, а и всяка храна ( имам предвид истинската жива храна ) я усещаш много, много, много по-вкусна  :)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник - Радула
« Отговор #11 -: 15-06-2009, 20:48:55 »

ехии, Радулче, а честито ти захранване! ;) време беше, че колко рецепти за вкусотии на чакат още :D и да не забравиш да разкажеш как се чувстваш, колко дена и как се захранваш, колко кг свали и въобще всичко за което се сетиш :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневник - Радула
« Отговор #12 -: 15-06-2009, 20:55:47 »

Eeeeй, Марулче, така се изненадах като видях нещо ново в моя дневник!  ;D
Мерси, че наминаваш и мерси за поздравите!   :)
И аз съм много щастлива, че вече захранвам, че малко ми доскуча, хаха.

Всичко, което мога ще споделя тези дни! ;)  :-*
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневник - Радула
« Отговор #13 -: 16-06-2009, 15:40:25 »

Хора, на кой ден от захранването мога да ям кълнове, тахан и зехтин?  ???

Благодаряяяя!
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневник - Радула
« Отговор #14 -: 16-06-2009, 16:16:38 »

Ми Радулче,ти както беше 21 ден,май не трябва да бързаш с тахана и кълновета,ама  не съм много наясно със захранването при суровоядците.......ако някой е наясно да каже.
 :-*
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневник - Радула
« Отговор #15 -: 16-06-2009, 16:20:22 »

Знам, че е рано, но просто искам да знам кога мога да почна да ги включвам, защото така или иначе кълновете отнемат няколко дни, а тахана - евентуално като заливка за салати.. Но ще мине поне седмица докато мога да го добавям него май... :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Дневник - Радула
« Отговор #16 -: 16-06-2009, 18:05:58 »

Зехтинът след 7 дена
кълнове- те са си зеленчук, така че може веднага...
за тахана- не зная, но може би  след 7-10 дена...
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневник - Радула
« Отговор #17 -: 16-06-2009, 19:39:23 »

Много ти благодаря!!  :-*
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник - Радула
« Отговор #18 -: 17-06-2009, 09:10:26 »

на 5-ия,по малко 8)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневник - Радула
« Отговор #19 -: 17-06-2009, 15:13:48 »

Охоо, това за зехтина ли се отнася, или за тахана? Или и за двете!  ;D
Пускам сега да се раждат кълнове...  8)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 24 запитвания.