Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване на организма с кислородна вода  (Прочетена 100898 пъти)

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37

Преди време бях прочела за кислородната вода в Бялата книга за живота, че лекува паразити в организма.След краткотрайно гладуване започнах по схемата с кислородна вода- по 1 капка в супена лъжица 3 пъти на ден и така се стига до 10 капки. Честно казано започна да ми се случва точно това, което Малахов описва в книгата си "Прочистване от паразити". Нямах нужда от много храна, не ми се употребяваше алкохол, задоволявах се с малко храна , предимно вегетарианска. Та в книгата му прочетох, че прочистеният от паразити организъм не изпитва вече нужда от алкохол, тютюн и тежка храна. Той мисля визираше т.нар.полеви паразити. Вчера прочетох едно интервю на проф. Неумивайкин мисля че беше,който твърди че вода с няколко капки кислородна вода чисти организма от всякакви отрови, плаки, токсини и прочее. Според него болести като Паркинсон, диабет и рак не съществуват- а това са състояния на организма, които самите ние си докарваме от невежество- един вид замърсени клетки. И според него кислородната вода изчиства организма на клетъчно ниво , което е предпоставка за подобряване на общото състояние на тялото на човека. След това четох една статия за пречистване с вода и сол. Другото, което ми направи впечатление е че проф. Неумивайкин отрича клизмите- според него никаква клизма не може да премахне налепите по червото. Аз съм си правила клизми, резултатът е добър да, но методът със вода+водороден прекис или вода+морска/каменна/ сол ми се стори по-лесен и по-приятен. Някой пробвал ли е това прочистване и какво е мненито ви за кислородната вода, тъй като срещнах и доста негативни мнения относно кислородната вода.
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

След това четох една статия за пречистване с вода и сол. Другото, което ми направи впечатление е че проф. Неумивайкин отрича клизмите- според него никаква клизма не може да премахне налепите по червото.

Явно никога не си е правил клизми, затова ги отрича. ;D
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Преди време бях прочела за кислородната вода в Бялата книга за живота, че лекува паразити в организма.  От какви болести пише че ги лекува , Сабинче? :)
Аз да те посъветвам ,ако разрешиш, щом ти е паснало това методче, да си придобиеш книжката на Неумивакин за кислородната вода, издадоха я ,макар и с отвратителен превод на български. ( но няма грешки в цифрите, сравних с оригинала на руски,който също имам)
Защото иначе става нали знаеш -кой какво чул недочул, пък какво разказал...:)
Не е съвсем точно заглавието на темата обаче. Кислородната вода въздейства върху живите организми - бацили,паразити разни ( притеснява ги здраво явно ) но шлаки ,токсини и др. отпадни продукти не може да очисти, камо ли на клетъчно ниво. (На клетъчно ниво чисти само здрав лечебен глад)  За по-големите паразити не е много сигурно обаче.
На клетъчно ниво прекисът подобрява окислително-възстановителните процеси , явява се много силен антиоксидант ,стимулатор даже, и затова е добър за сърцето и съдовете. (А от там и за много други неща естествено)

За отношението на Неумивакин към клизмите - също не е вярно (някой не е разбрал пак, но няма проблем, случва се :)  )  Защото една от методиките му за приемане на кислородна вода е именно чрез клизми. Аз за нея знам от 4 г. , самият Неумивакин я прилага вече 15г, той има център в Москва. (Другите варианти са пиене , венозно и външно-обтривания)  Но и преди не е отричал клизмите, имам около 20 негови книги, така че не ги слушай ..
Един месец пия прекис вече , има усещане за тонус, какво избива изотвътре не мога да кажа :)
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Има и друго важно обаче по темата. (Както винаги ,и тук има дилема :)  )

Неумивакин не е откривател на метода. Навсякъде се позовава на Уйлям Дъглас. А аз Дъглас го имам на руски. ( на български не е преведен, мисля, че никога няма да бъде)  Обаче Дъглас изобщо не препоръчва да се пие кислородна вода.  :essen:
Казва ,че ако някой реши, трябва задължително  да е на гладен стомах. Попадайки в жлъчния мехур прекисът встъпвал в реакция с мастните киселини и се получавали много силни свободни радикали. Организмът разполага с ферменти, които да разградят прекиса на кислород и вода , но точно в хранително-смилателния тракт такива ферменти нямало. И затова радикалите действали радикално -  предизвиквали  язва, хиперплазия и накрая рак. (Това установили японски учени , които тунинговали мишки . Но все пак мишките не са хора. Авторитетите   спорили здраво и се наложило мнението ,че ако не се превишава дозата от 10 капки, нямало страшно)

Иначе Дъглас разказва за чудодейни  а понякога и моментални изцеления при венозно вливане. (Моментални например при ликвидиране на вируса Епщайн-Бар, който водел до хронична умора )  Тоест Дъглас уважава само  вътревенно вливане.

Има и още нещо :)
Дъглас пък се позовава на друг авторитет, който бил най-големият спец по прекиса - Чарлз Фарр, доктор по медицина и философия. Фарр също докладвал за  случаи на влошаване от подпийване на прекис.
Неумивакин не споменава за такива странични ефекти, дали не са му известни или друго - не знаем.
Обаче всички са единодушни ,че пиенето на прекис има най-слабия ефект измежду методиките.
Доста по-добре е да се приема чрез клизми , като се спазва дозата естествено. Така няма да контактува с проблемния орган - жлъчката и ще останат само плюсовете.
Това от мен - почвайте и да докладвате!
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

Нещо бъркаш, как така изпитата кисл. вода (или каквото и да е чревносъдържимо) ще попадне в жлъчката?? Там нищо не може да влезе. Действително Н2О2 влиза в реакция с мастните к-ни и става кофти, но в стомаха. За това е наложително да се приема на гладно! Липсата на ензима каталаза е сериозно заболяване (болест на Такахара, от нея боледуват главно японци и ескимоси), но здравите хора имат ензима в по-голяма или по-малка степен. За това се започва от 1 капка Н2О2 и увеличавайки дозата се увеличава нуждата и съответно изработването на каталаза. За шлаките по СЧТ, Неумивакин казва че след няколко седмици вътрешен прием излизат доста интересни и зловонни находки.
Аз съм пил системно Н2О2 около месец, нищо особено не забелязах (може би трябваше да устискам поне два), сега пия когато се сетя. Обаче капането в носа и жабуренето на устата е страхотно! Хич да нямате вяра на вътрешния или интравенозния прием, това трябва да се пробва поне, особено го препоръчвам на хората със синузит и/или парадонтоза във всички стадии (аз имах леко начално кървене на венците, това ме оправи по-бързо от всякакви смрадлики или Лакалути)!
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

п.п.
Забравих нещо важно, вякакъв прием трябва да е с подходящата концентрация (за справка - книгата на Неумивакин, има я в Спиралата, макар и орязана версия). Първия път по погрешка си накапах в носа почти 1:1 (т.е. 1,5%), никога не съм тичал толкова бързо до банята  :surpris_22:, въпреки това, не ми се увреди лигавицата или нещо подобно, така че тези приказки според мен са малко преувеличени.
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246

Значи аз съм пил кислородна вода поне година. Причината беше себореен дерматит, но имаше ефект само няколко седмици и пак всичко си мина по старому. Единствената разлика, която забелязах е в началото започнаха доста зловонни неща да излизата, като ходих до тоалетната. После не съм забелязал нищо, но това незначи че е нямало ефект, няма как да знам всичко, което се случва в организма ми. Пил съм и 6 % процентова до 25 капки и пак няма проблем. Някой хора се оплакват от болки в очите при приема, но при мен ги нямаше тези моменти. Незнам колко ми е помогнала, но със сигурност не ме е увредила (поне видимо).

Това за носа и устата наистина е много добро. Препоръчвам го силно.

В youtube гледах как един обясняваше че е пил 3 пъти на ден по 30 капки 35 % и твърдеше, че се е спасил от сърдечна операция за байпас. Каза, че кислородната вода му е помогнала да се премахне всичкото наслояване от холестерол по кръвоносните съдове, което е възпрепятствало кръвопотока. Колко е вярно това само той си знае.

Той Неумивакин препоръчва и ходене пеш по 1 час сутрин и 1 час вечер, уж имало много здравословен ефект. Аз в последната 1 година толкова километра пеш съм навъртял, че ако това беше вярно трябваше да съм безсмъртен вече :) .
Предполагам е имал предвид хора работещи на бюро, на които единственото им физическо усилие цял ден е да се почесват с моплива зад ухото.

Много хора преувеличават фактите, както и Батманджелидж с неговата теория за водата. Не че не е вярна, просто не в такава степен, колкото се изкарва. Предполагам подобно е положението и с кислородната вода.
Активен

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37

Аз също мисля, че кислородната вода пречиства от паразити, въпреки че на два пъти на носа ми излиза един гаден херпес, който с какво ли не го мазах-с елексир 3 на Хлебаров, със сребърна и с кислородна вода, с прополис и пак си отидеде 7-8 дни, после коричката докато не падне. На работа бях като анимационен герой :Content_4 - emotloader:Сега се опитвам да си вдигна имунитета ,белкем ми избива по-рядко. Бях прочела за метода ТЕС и лечение на херпес - та и това практикувах.
Заинтригува ме това, което бате Бино написа по-горе,че организмът се изчиства на клетъчно ниво чрез глад. И прочетох малко повече по темата из интернет. Понеже лично на мен ми е трудно да гладувам , карала съм на дова по ден, ден и половина, но на втория ден не мога да работя, пробвала съм и с плодове , но не повече от 3 дни. Но мозъкът ми нещо отказва понякога да мисли като седя гладна и не ми се ще да се излагам пред шефката. :)Но се опитвам да спазвам по-често вегетарианска диета, особено сега по време на пости, нямам проблеми, не ми се яде и месо дори. Даже и вино и ракийка не ми се пие- :)Пийвам си малко домашно винце от време на време и догодина съм решила даже да си направя сама. Между другото вегетарианството позволява ли от време на време приемане на алкохол-например червено вино? Аз понеже не съм много веща в тия неща, честно казано гледам да се вслушвам в сигналите на тялото ми. Има дни , в които тялото ми жадува за определена храна. Аз, която знам за вредата от сланината и никога не бях яла и все се карах на нашите, тази зима на работа една колежка донесе такава вкусотия,че няколко дни я сънувах тази сланина и накрая си хапнах с червено винце- зимата единствено ми се похапва месце.
Видях в нета за тази книга: Борис Аранович и мисля да си я купя-Комплексно пречистване на организма на клетъчно ниво- струва ли си да се опита според вас? И още нещо- срещнах за пречистване с хуминова киселина, но никъде не видях нищо за нея-каква е тази кисселина,от къде се набавя,от някой продукт или как?Как се приема от организма на човек?Извинявам се чие питам така, но все пак не съм химик ;)
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Това че не можеш да гладуваш обикновено е признак че имаш много за чистене.
Колкото до това с чистенето на клетъчно ниво при гладуването - вярно е! НО това става едва след втората ацидоза - времето е индивидуално обикновено след 2-3 седмично гладуване на вода.

Преди това организма чисти други неща. Клетъчното чистене става едва тогава когато тялото е изчерпало всичките си резерви и започва разграждане на клетъчни структури за набавяне на необходимата енергия.
Понеже в ДНК е закодиран приоритет се разграждат първо ненужните увредени структури след това най малко нужните и т.н.
Именно това разграждане на ненужните и увредени структури е клетъчното чистене.
То се случва най изразено в края на едно пълно(завършено гладуване) за различните хора периода е различен но дори за слабите е над 3 седмици.

Преди това също има някакво клетъчно чистене но процеса е много слабо изразен - най силен е в края на гладуването.

При сухото гладуване нещата се случват по бързо но щом не можеш да гладуваш на вода значи сухото при теб изобщо не е вариант.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

sabinka,не се знае дали не можеш да гладуваш!Предаваш се пред психическата зависимост от храненето.На първото си гладуване до 10-12ден,можех да работя физическа работа.Ако имаш мотивация,ще гладуваш ако трябва и на всяка цена.Вегетарианството за теб е партия с устав към който да се придържаш ли?Етиловия алкохол е клетъчна отрова,но в света се консумират милиони тонове спиртни напитки,избора си е твой.Интересуваш се,докъдето стига любознателноста ти и правиш доколкото стига мотивацията ти-това е!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Диего , наистина  за стомаха става въпрос , не за жлъчката. В бързината "желудок" съм го превел "жлъчка".
ПРи гладуването много силно  (вероятно най-осезаемо ) се проявяват индивидуалните различия между хората. Един добър приятел  е "пита" . Направи 7 дни на вода ( първото му и единствено 7 дневно гладуване) и до 5ия ден ходеше в залата .(Обаче не "някакъв" фитнес , а  обичайното  вдигане на сериозни тежести. Каза : " Нещо май ми е паднала силата, много интересно.. "   ЗА мен това би било абсурд дори на втория ден сутринта.
( Този човек има някаква невероятна енергия, макар че не му личи. Той е по корабите -сервитьор / сигурно сте чували какво е работното време там- 14-16 часа без почивен ден, 6 месеца./   След работа слизаше в залата да  вдига щанги. Другите,които до един вземали различни видове дроги или стимуланти за да издържат, се изредили да го врънкат да им казва какво точно взема , че има такава енергия. А той дори и кафе и цигари не употребява.  / Месенце тачи наистина./  В крайна сметка никой не му повярвал ,че "чист" като чаршаф на свещенник. )
Всичко е въпрос на метаболизъм, всичко е Аюрведа.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Цитат
Всичко е въпрос на метаболизъм, всичко е Аюрведа.
И на степен на задръстване,когато се разбалансират дошите
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

По време на последното гладувате след втората седмица реших да си направя експеримент.
Започнах да пия кислородна вода по 10 капки на ден - нямах никакви проблеми.
Така че - Незнам дали помага за нещо но ОПРЕДЕЛЕНО не вреди  tooth
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:А бе мотики няма ли за вас, че тоооолку се тревожите...като копаш, копаш, копаш, копаш,копаш...и като се умориш...тогава и кислорода идва на дълбоки глъдки, пък и водата една укусна, укусна... :kisss:пък и ти идва да летиш като птички, да си пееееееееееееш, пеееееш!!! :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Стига бе ,лельо Маринче, с тази мотика, голяма си скица :)
Права си ,естествено , но чакай да се пенсионираме първо, че тогава мотиката и търмъка. В големия град не е така лесно и бързо да си стигнеш до лозенцето даже :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Идеята за пречистването на вътрешностите с кислород не е от вчера. В йогата има една процедура при която се поглъща въздух и се задържа около 20 минути в червата преди за се изпусне отзад(това, което е останало от него). Това убива анаеробните микроорганизми, но може да предизвика кислородна ферментация и след това няколко дни човек има газове (предимно въглероден двуокис, за разлика от метана, който се образува анаеробно).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Злоядев, в случая говорим обаче за две идеи - 1. чрез кислород и 2. чрез атомарен кислород. :)
Атомарният не може да се получи от обикновения.( химия :)  ) Активната съставка на прекиса е именно атомарния кислород .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

При обикновения кислород няма начин да объркаш нещата с концентрация или количество а за другото трябва да си имаш капкомер. Освен това атомарния кислород при поглъщане на кислородната вода се отделя само в стомаха. След това става молекулярен.  Ако го искаш по-нататък  към червата трябва да я приемаш в желатинови ампули.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Е да де , за едно и също говорим. :)   Нали прочете по-горните ми постове. Терапевтите, постигнали най-добрите резултати, използват другите варианти - вливане, и чраз клизми .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Уф, уморих те ме...Наистина ли, ама съвсем наистина ли не ви стана ясно на всички, че ЕДИНСТВЕННО И САМО СЛЕД КАТО ИЗЧИСТИТЕ ДУШАТА, ЩЕ ИМАТЕ ЗДРАВИ ТЕЛА!!!!И няма нужда да следите какво точо и колко и кога и как и защо сте КОНСУМИРАЛИ- изяли???Това е СВОБОДА , КАКВАТО ВИ Е ТРУДНО ДА СИ ПРЕДСТАВИТЕ!!!Няма конспирации, няма конспиратори, няма фармация... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 22 запитвания.