Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Молба за помощ - силен метеоризъм!  (Прочетена 68179 пъти)

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #60 -: 09-01-2012, 09:08:59 »

Fabricia, можеш ли да разкажеш повече за фиброколоноскопията? Къде я прави, как мина, колко струва...с каква упойка? Наистина ли се прави с пълна упойка само това изследване? Има ли странични ефекти..
10X предварително  :flowers2:
Активен

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #61 -: 25-01-2012, 23:18:19 »

олелеее, чак сега виждам въпроса! мислех, че имам опция да ме известяват за отговора!

рима, извинявай наистина за късния отговор, но ще го дам все пак:)

Дълго време търсех при кого да направя процедурата. Именно защото аз исках изрично да е БЕЗ никаква упойка. Може би ще прозвучи странно, но ще поясня. Личната ми философия е, че всякакви интервенции, медикаменти и не природни вещества трябва да бъдат избягвани, когато това е възможно. Всички лекари, с които говорих, казаха, че на запад навсякъде правят тази процедура без упойка, ама тук явно сме глезльовци. Ами не точно. Самите лекари те карат да си я сложиш, защото първо - плащаш повече - плащаш си и упойка - 120 лева, второ /основното/ - не им се "пречкаш" по време на процедурата, тоест - не се гърчиш при дискомфорт, не викаш, не ги дразниш с гримасите си...говоря съвсем сериозно. Ситуацията е малко като при ражданията със секцио - дай да е секцио, щото иначе не се знае кога, какво, как и само му се пречкаш на лекаря.
Тъй и аз почнах да търся лекар, който да се съгласи да направи без упойка.
Слава богу намерих, при това не само страхотен професионалист, но и прекрасен човек - д-р Григорова от Правителствена болница. Прочетох за нея, че прави и без упойка. Веднага й се обадих, още на следващия ден ме прие. Казах й какво искам и че го искам без упойка. Тя каза - няма проблем, тя и без това не е въобще задължителна. Попитах я за болката, каза ми следното - по принцип вътрешната част на тези органи - червата, тоест - там, откъдето ще мине уредът, са безчувствени, тоест - не усещаш болка, няма такива сензори, НО - самата процедура е такава, че се вкарва въздух с цел да се разширят червата и да се огледат добре. Тя обясни, че понеже повечето нейни колеги правят това вкарване на въздуха рязко, бутат маркучето бързо /за да свършат по-бързо ;)/ и въобще - грубо и се получава голям дискомфорт, защото като се издуят рязко червата и допират и съседните органи и въобще...Обаче ако се прави бавно, внимателно, то тогава този дискомфорт го няма.
Правя обаче една вметка - ако червата са кофти, то тогава може и да има болка. Тоест - ако има рани, полипи, сраствания по лигавицата, ако са разранени и т.н...е, раната си боли. Но ако са ок - няма болка. С чисто сърце казвам, че не само че нямах болка, но и почти никакво усещане за маркуча нямах, докато не стигна до там, където се оказа, че червото ми е усукано и трябва да се разсуче, за да се продължи нататък. Е, ами разсука го, не беше приятно, но се изтърпява. Разбира се, не всеки има засукани черва.

И наистина - жената преди мене викаше, пищеше, процедурата й я правеше някакъв мъж. При мене нямаше такова нещо. Лекарката е много внимателна, има отношение, не си парче месо на масата.
Цената на процедурата там е 100 лева. В Токуда искаха 140, ако не ме лъже паметта.

А, иначе упойката наистина е пълна, ако решиш с упойка - нямало как да е частична.
Странични ефекти...не помня никакви:)
Станах сутринта, яхнах колетото, отидох до Правителствена, след 25 минути излязох, яхнах го обратно и се прибрах. Нито дупето ме е боляло /извинете за буквализма/, нито нещо друго...

Дано да съм била полезна. :flowers2:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #62 -: 27-01-2012, 12:39:55 »

Благодаря за отговора  :flowers2:
При теб само усукването ли се оказа проблема? Доколкото разбирам си ок вече, така ли?  :Content_22:
Активен

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #63 -: 27-01-2012, 22:08:28 »

За нищо. :flowers2:

Проблемите се оказа много:)
Смъкване на дебелото черво, което причинява усукване в двата края, това усукване няма как да се отсуче, тя просто мина от там с маркуча, но после пак си остава така, заради самото положение, в което е органът в момента. Отделно и друго /по-сериозно/ се видя след консултация с хирурзи и предстои операция. Това е, надявам се всичко да мине много добре!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #64 -: 28-01-2012, 17:52:11 »

Не смяташ ли,че с йога и други физически упражнения този проблем може да се оправи ?
Активен

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #65 -: 29-01-2012, 00:48:18 »

Не смяташ ли,че с йога и други физически упражнения този проблем може да се оправи ?

Да, определено така смятах. Занимавам се активно и постоянно, тоест - без прекъсване, с йога от известно време, всеки ден практикувам. Доста усърдно и методично, прекалено дори.
Оказа се обаче, че в моя случай това не е най-подходящото. Или поне сега...не знам как точно да се изразя. Всъщност дори не мога да повярвам, че аз го казвам това, тъй като съм най-големият привърженик на йога и смятам, че всеки човек може да се занимава с това и че йога може само да помогне.
Обаче се оказа, че съм получила много голяма диастаза/това е по-сериозното, което се откри/ - това е разкъсване и раздалечаване на коремните мускули, в резултат на което се образува голяма дупка, като пропаст. Точно при това състояние всякакви упражнения, включващи и натоварващи корема се считат за опасни. А пък в йога голяма част от асаните включват корема.
Всъщност аз продължавам да се занимавам с йога, но се ограничих със серията Паванмуктасана, голяма част от асаните, които взимаме ми носят дискомфорт, усещам придърпване и лека болка в областта на корема, не мога да го обясня точно. Например любимата ми Сурия Намаскар в момента много ме натоварва, колкото и лекичко да я правя, това опъване на тялото ми носи огромен дискомфорт в коремната част.
За съжаление тези мускули не могат да се възстановят на предишната си позиция ей така, дори с редовни упражнения, те не са просто отпуснати, за да ги стягаш, а трябва да се зашият.

ИНаче когато разбрах първоначално за смъкването на органите бях намерила в сайта на център Дар някакви упражения, които се правят за връщането им обратно по местата. Упражненията бяха идентични с някои от серията Паванмуктасана на йога, само че се правеха на наклонена дъска.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #66 -: 29-01-2012, 11:31:19 »

Какво е причинило това състояние, раждане или друго? Може би най лекото и умерено натоварващо упражнение, при което организмът да компенсира донякъде проблема е разходката.
Активен

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #67 -: 29-01-2012, 13:49:31 »

Какво е причинило това състояние, раждане или друго? Може би най лекото и умерено натоварващо упражнение, при което организмът да компенсира донякъде проблема е разходката.

Мисля, че е много комплексно...тоест...сбор от много неща. Роля има и бременността - бях наддала само на корем, тоест - имах само корем, нищо друго, а иначе съм слаба, явно са се разтеглили мускулите. След това много се носихме с дечкото - до съвсем скоро - а той е 15 килограма, много ми идваше /ама нали знаете - мами, гуш, мами гуш, и аз не издържам да няма гуш :Content_4 - emotloader:/ Откъде да знам, че може да се получи такова нещо... :surpris_23:. Но най-определящо всъщност е това, че явно имам слаба съединителна тъкан, обясниха ми, че някои хора имат по-слаба съединителна тъкан от други и тя много по-лесно се "разкъсва"...нещо такова.
Активен

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #68 -: 29-01-2012, 13:59:12 »

пробвай с генератора на райф,има програмки за мускулни проблеми,релаx,тонизиране.При мене релаха и тоника определено работят
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #69 -: 29-01-2012, 22:43:54 »

Имаш предвид - цепера. :)  Генераторът на Райф е друг филм, ама още не са го давали.. :)
 Някой те е поизлъгал.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #70 -: 29-01-2012, 23:26:59 »

не зепера,а генератора,

ето честотите за мускулна дистрофия:
153, 180
522, 180
146, 180
880, 180
787, 180
727, 180

healing and regeneration:
2720, 180
47, 180

colon problems general
20, 180
440, 180
880, 180
1552, 180
802, 180
832, 180
Имаш предвид - цепера. :)  Генераторът на Райф е друг филм, ама още не са го давали.. :)
 Някой те е поизлъгал.

Отдавна не се впечатлявам че някой лъже,не ми е проблем,отбирам си информацията която ми е нужна и си работя с нея.
А да налагам рифе на някого въобще и не се опитвам.
Би било добре за мускулите малко електричество,нали има такива спортни уреди.
Активен

Мая

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #71 -: 30-01-2012, 01:32:57 »

пробвай с генератора на райф,

Ти наистина ли си сигурен че имаш генератор на Райф?                                                                         Купил си го от някъде, ... или е твоя или на някой друг самоделка?

Знам че излизам от темата, само този въпрос.......
« Последна редакция: 30-01-2012, 01:34:52 от Мая »
Активен

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #72 -: 30-01-2012, 11:38:05 »

пробвай с генератора на райф,

Ти наистина ли си сигурен че имаш генератор на Райф?                                                                         Купил си го от някъде, ... или е твоя или на някой друг самоделка?

Знам че излизам от темата, само този въпрос.......

Нещо такова е,от zepir, и за гърба съм пробвал програмки за дългите гръбначни мускули,ефекта е след известно време,6Hz за отпускане на врата е добро.Но не е само той,трябва и сурово,и пречиствания,и клизми,и движение-спортуване,тея и малко аналитично мислене могат много,Маиа
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #73 -: 30-01-2012, 13:36:55 »

Имаш предвид - цепера. :)  Генераторът на Райф е друг филм, ама още не са го давали.. :)
 Някой те е поизлъгал.
точно генератора на Райф съм си конструрал миналата година у дома сам,като дублирах един трик на американците ,имащи този бизнес,и  го пригодих да може  да се направи у дома.Използвам нискочестотен усилвател,който е нов ми струваше 200евро минала година,програма ,средномощен компютър и онова което се налага да се направи е медни ръкохватки без припой.Запояването става с други метали и съответно при протичане на ток отделят други вибрации и частици ,вредни за тялото.Макар и само припой -това дава отражение,но кой ти гледа това -важни са кинтите ,които бизнеса взема.Така че ,след дълго обмисляне ,изнамерих как да рационализирам и реализирам машината на Райф.Работи без грешка.Мога да обясня на практика какда си я направи всеки сам.има много измамници ,които продават калпава стока -жаста-праста е правено всичко.В България -също както и  другаде.В Испания има 5-6 центъра дето дерат кожите на богатите откъм пари-но ги лекуват.А работата не е толкова сложана.мога да обясня на всеки как да си построи машината,защото не е машина ,а две такива -един компютър,усливател специален ,медни ръкохватки,кабели и програма.и точно хитър начин как да се вържат кабелите без припой.Така ,че това е.Който иска да има машината-да знае ,че проблема го е решил друг съфорумец в мое лице.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Мая

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #74 -: 30-01-2012, 16:56:47 »

пробвай с генератора на райф,

Ти наистина ли си сигурен че имаш генератор на Райф?                                                                         Купил си го от някъде, ... или е твоя или на някой друг самоделка?

Знам че излизам от темата, само този въпрос.......

Нещо такова е,от zepir, и за гърба съм пробвал програмки за дългите гръбначни мускули,ефекта е след известно време,6Hz за отпускане на врата е добро.Но не е само той,трябва и сурово,и пречиствания,и клизми,и движение-спортуване,тея и малко аналитично мислене могат много,Маиа

Всъщност не стана ясно запер ли е или генератор на Райф. Но както и да е, ...може би при проблема за който се пита тук да помогне. Ако наистина е само метеоризъм, а не нещо по сериозно! Аз имам около 25 процедури в рамките на 8 месеца +едновременно пречистване на организма с уж Райф генератор....да не забравя и мисленето ми влезе в действие......., но може би е за проблеми които все още не са засегнали сериозно тялото на физическо ниво.

С един синдром на раздразненото черво или метеоризъм  сигурно би се справил!
Активен

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #75 -: 30-01-2012, 21:32:02 »

Мая,озадачаваш ме,не знам какво да ти отговоря  ???мисля да не ти отговарям,имала 25 процедури пречистване с...

"Купил си го от някъде, ... или е твоя или на някой друг самоделка?"

като не знаеш да не мислиш че ще ти кажа :Content_4 - emotloader:
Активен

Мая

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #76 -: 31-01-2012, 14:47:02 »

Мая,озадачаваш ме,не знам какво да ти отговоря  ???мисля да не ти отговарям,имала 25 процедури пречистване с...

"Купил си го от някъде, ... или е твоя или на някой друг самоделка?"

като не знаеш да не мислиш че ще ти кажа :Content_4 - emotloader:

Това по горе в смисъл отношението, ... е може би проява на висша  духовност и психична зрялост?!  На любов, на мъдрост,  на истина, на толерантност и....и на други добродетели?!

В бързото писане проблем със запетайките се е получил. Имам около 25 процедури с уж  Райф Генератор преди 4–5 години..."уж" защото не мога да знам точния произход на машината която не е моя а на един човек от София. Наричам го машина, защото не беше просто някакво апаратче, а доста голямо.
Пречистването на организма за което говоря е паралелно действие с общо казано билкови и не само продукти, които сега няма да коментирам.


А що се отнася до израза "твоя или на някой друг самоделка", смисъла му е че много хора правят такива уреди и въртят бизнес с тях, които за нищо не стават. Е стават само за здравословни проблеми, които така или иначе могат да бъдат повлияни/излекувани със или без райф със или без запер.

vogon, този който дава духовни съвети какви емоции съответствали на еди си кой физически проблем както на мен ми даде такива съвети в една друга тема,... първо той трябва да си владее емоциите, да има в тях някаква толерантност/съпричастност  особено пък ако дава съвет.
Извинявам се ако не съответствам на някои правила и норми заложени във форума, в смисъл норми  за "нормално" поведение, ....но аз със правила и норми не се занимавам....


« Последна редакция: 31-01-2012, 14:51:32 от Мая »
Активен

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #77 -: 31-01-2012, 17:30:22 »

без коментар,
отивам да мисля какво е думата механистична- маха ни с тичане,смях ни и статични,механ и точене,муха която си е проточила хобота,маха истината :surpris_23: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:глуха :surpris_23: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #78 -: 31-01-2012, 17:36:15 »

Мая,озадачаваш ме,не знам какво да ти отговоря  ???мисля да не ти отговарям,имала 25 процедури пречистване с...

"Купил си го от някъде, ... или е твоя или на някой друг самоделка?"

като не знаеш да не мислиш че ще ти кажа :Content_4 - emotloader:

Това по горе в смисъл отношението, ... е може би проява на висша  духовност и психична зрялост?!  На любов, на мъдрост,  на истина, на толерантност и....и на други добродетели?!

В бързото писане проблем със запетайките се е получил. Имам около 25 процедури с уж  Райф Генератор преди 4–5 години..."уж" защото не мога да знам точния произход на машината която не е моя а на един човек от София. Наричам го машина, защото не беше просто някакво апаратче, а доста голямо.
Пречистването на организма за което говоря е паралелно действие с общо казано билкови и не само продукти, които сега няма да коментирам.


А що се отнася до израза "твоя или на някой друг самоделка", смисъла му е че много хора правят такива уреди и въртят бизнес с тях, които за нищо не стават. Е стават само за здравословни проблеми, които така или иначе могат да бъдат повлияни/излекувани със или без райф със или без запер.

vogon, този който дава духовни съвети какви емоции съответствали на еди си кой физически проблем както на мен ми даде такива съвети в една друга тема,... първо той трябва да си владее емоциите, да има в тях някаква толерантност/съпричастност  особено пък ако дава съвет.
Извинявам се ако не съответствам на някои правила и норми заложени във форума, в смисъл норми  за "нормално" поведение, ....но аз със правила и норми не се занимавам....




мисля че апарата , с който си се лекувала при този човек е наистина "уж" машината на Райф.Сега ще ти обадя защо.Точно преди  няколко години-2-3 а може и пожеяе или по малко,но по това време,в едно мазе един тип от София правеше тези машини.Сглобени от части от него и хората му..Заедно с  тези Запер,другите подобни...Програмата,с която  са работелиа са я свалили ,махайки защитите от западни и американски сайтове-проверих и струваше заедно с дръжките за машината над 250 евро тогава,доколкото помня.Тези хора ,в оня глад в софия са ревили да направят малки кинти-това добре.Но взеха да лъжат доста на дебело от лакомия.Аз съм се обаждал няколко пъти на мобилните телефони  от сайта  и казвам -искам да поръчам една машина/тогава не си бях мисли че мога да я направя/.Питах кажете ми адреса на офиса си и ще пратя човек от София да донесе парите и да я получи направо,защото не съм в Бг .Постановката им беше-по добре пратете парите на посочените в сайта сметки ,а ние ще ви я изпратим,защото в момента офиса се мести на друг адрес и сме заети с пренасяне на цялата документация.Добра врътка,като за онова време,малко тъпа ,ама доста хора са клъвнали tooth :Content_4 - emotloader: :Confus_3:Така имаше и реклами как се излекували много хора-измислени интервюта в  сайта.След месец се обадих и казаха ,че се местят отново с офиса.Колко трябва да е бил голям офиса? tooth tooth tooth-Вероятно колкото може повече ,за да има място да прибере паРрите на баламите.Цената беше някъде около 120-150 лвпнещо такова.За тези пари трябва да кажа ,че може да се нправи машината по на й глупавия начин.Запояването са го правили с калай а това изменя честотат ,която излиза от програмата или има излъчване на вредни аниони/катиони от калая.Затова един добър апарат не бижа да има друго освен мед и само медни жици.Твърдя всичко това,защото пространно изучвах темата преди да направя машината.Така че най вероятно са те врътнали,а може и човека да не е знаел че е така дори.Това предполагам.Ако човек сам си я направи и изучи точно механизма на работа и кое как е в детайли,тогава няма как да бъде излъган от някогопще се излекува сигурно е.Но трябва да е добросъвестен в процеса на работа и позлване до най малките детайли,защото те са и най важните
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Нин

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Молба за помощ - силен метеоризъм!
« Отговор #79 -: 01-02-2012, 18:36:55 »

Здравейте и от мен приятели!!! :flowers2:
Много удобна темичка,за да се включа и да споделя и аз през какво минах с този мой любим корем  :)
  При мен нещата започнаха преди повече от четири месеца.Лежах и в болница със съмнение за преплитане на червата,напомпаха ме със системи с аналгетици и от там си изострих проблема с черния дроб...Което от една страна ме доведе до вас и този прекрасен форум де... ;)
   Правих две чернодробни пречиствания в два поредни медеца.Мисля този да пропусна...за да не натоварвам много пък и там нещата... Но на темата за коремчето.
 Миналата седмица бях при хомеопат.Сега вече няма да крия -доктор Мария Папазова.Имах и и имам доверие на тази жена от момента,в който я чух за пръв път в "На кафе" при Гала.Фантастична е!
 Първо да кажа,че експериментирах с какви ли не храни  преди да отида при нея.Хапвах малко и чаках известно време,за да видя как ще реагира коремчето ми.Гастроетеролога ми беше казал колит  и общо взето трябваше да избягвам същите неща ,които и на теб са ти ги казали Фабриция.Ноооо не се чувствах по-добре.Напротив проблема се задълбочаваше,диапазона на любимите ми храни се стесняваше все повече.Защото от една страна избягвах всичко,което гастроентеролога ми препоръча плюс всичко,към което корема ми реагира с подуване.
В крайна сметка след като доктор Папазова ме изслуша известно време внимателно каза: алергия към глутен.На някои от вас може да им се стори,че това е невъзможно да се потвърди само с радистезия,но тя ми каза ако искам да си направя и изследване,за да потвърдя твърдението и, и се оказа АБСОЛЮТНО ПРАВА!!!! Алергията ми е била вродена,но просто сега на 30 години е решила да се отключи и да се изяви остро.Хора,една седмица вече не ям храни съдържащи глутен и се чувствам страхотно. :peperudi:
Днес даже за пръв път имах две нормални хубави дефекации.При положение ,че преди това се случваше през два ,три дни. И в бонус с подутия корем,можете да си представите за какъв дискомфорт иде реч.
Повече вода...съветва тя  поне 2-2.5 литра на ден и правилно отношение към водата най-вече.По този повод няма да се расърдя,ако някой от вас реши да качи някое линкче към тази тема,а също нещо и за това как да си правим сребърна вода в домашни условия.(това за друго ми трябва)
И така-споделих и ми олекна.Не е лошо да сме малко по-доверчиви към тези прекрасни специалисти хомеопатите.
В крайна сметка Фабриция,може и да имаш проблем сходен с моя.Който иска ще му дам координати на тази прекрасна жена.На мен ми помогна.Успех!!!! :thankyou:
« Последна редакция: 01-02-2012, 18:45:21 от Нин »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.