Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: малинкин дневник  (Прочетена 8426 пъти)

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
малинкин дневник
« -: 06-09-2011, 22:01:11 »

Такааа....дневник.
Искам да се похваля, че изкарах 60 часа сухо гладуване!-Първото ми.Много голям зор видях.Много ми беше лошо-едвам ходех, виеше ми се свят.Не усетих нищо от описаните неща, само слабост.Свалих 2.5кг за два дни-явно много съм се натъпкала с диня(а преди това със солени маслини).Яд ме е, че не можах да изтърпя повече ама като засънувах едни праскови и гроздета....Та тази вечер ядох грозде и чай(странно,че неми се пие вода), утре- ще видим
Много ми се искаше да направя поне 4-5 дни :Confus_3:Голяма съм лакомия
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:малинкин дневник
« Отговор #1 -: 07-09-2011, 08:08:07 »

Браво! 60ч са образцов срок като за първи път. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:малинкин дневник
« Отговор #2 -: 07-09-2011, 16:46:03 »

Смятам всяка седмица да правя по един такъв ден..
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:малинкин дневник
« Отговор #3 -: 07-09-2011, 22:16:57 »

Днес не се освиних много:
-закуска-чай с лимон(без мед),нектарина,3-4 ореха
-обяд-салата от тиквичка,целина и чесън
-следобед една нектарина
-един домат,две пиперки и няколко ореха за вечеря. И това БЕЗ СОЛ!!
Само дано не се събудя с глава навряна в хладилника...
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:малинкин дневник
« Отговор #4 -: 07-09-2011, 23:04:04 »

това с хладилника мислех , че се случва основно при мен  tooth :Content_4 - emotloader:
браво за сухото гладуване, особено в това топло време...Като за първи път дори е много  :Content_14:
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:малинкин дневник
« Отговор #5 -: 07-09-2011, 23:38:09 »

Благодаря, Даниела! Аз имах желание да изкарам много повече,но се оказа много трудно.С всички тия плодове сега... онзи ден се усетих, че влизам в плод-зеленчука до нас защото страшно ми замириса на пъпеши...и се почувствах най-наказания човек на света и излязох ..Всъщност идеята ми не  е само да отслабна-(аз съм 176-7см.и съм 58кг) ама имам да лекувам някоя и друга болест.Та затова ще трябва да се гладува много повече-нещо за което все още не съм теоретично и психически подготвена.
И като ми стана толкова зле онзи ден ентусиазма ми за дълго гладуване се изпари. После прочетох някъде-мисля, че в твоите постове,че е добре да се почне с един ден седмично( може би не цитирам точно ама си го извъртам както ми е удобно) та така ще я карам за сега
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:малинкин дневник
« Отговор #6 -: 08-09-2011, 09:43:34 »

 malina привет  :love_026:

Смятам всяка седмица да правя по един такъв ден..
Браво на теб!

И аз мисля да се пробвам със сухо гладуване, но малко да се захлади.Предполагам, че за един ден в седмицата ще изкарам.Имам желание да увелича постепенно с времето.

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:малинкин дневник
« Отговор #7 -: 08-09-2011, 19:33:11 »

Абе то вече не е толкова горещо, ама да знаеш миенето на ръцете и лицето,дето милион пъти сме го правили несъзнателно каква радост може да достави!
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:малинкин дневник
« Отговор #8 -: 13-09-2011, 16:18:10 »

Леле, отидоха и екадаши,и пълнолуние..............
Взех че отидох на гости при родителите на мъжа ми и те от три дни ме хранят,ама хранят- че тука най голямото прегрешение е да не ядеш.!! :essen:Ама са много добри хора,а не са виждали децата цяло лято а им обещах, че ще идвам. Кво да се прави супи, манджи -като се прибера във Варна ще гладувам.То добре, че за месото се разбрахме-....че се обривам от месо и млечни,че ..
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:малинкин дневник
« Отговор #9 -: 13-09-2011, 21:37:29 »

Здравей, Малинке  :) Това родителите и бабите са голямо изпитание  :essen: ще спомена само, че най-ярките ми впечатления от последното посещение са свързани с тиквеника на баба ми - уникален!  :Appetit_17: а отидох на гости с торбичка с блендер, спирулина, ечемик, зърна за покълване, тофу, ядки, сусамов тахан... че си хапвах от тях - хапвах си, но не само  ;D може ли човек да устои на изкушението  :angel:  ;D
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:малинкин дневник
« Отговор #10 -: 14-09-2011, 11:07:15 »

Абе дето изкушението е голямо ами и много се сърдят сякаш света свършва като не ядеш.А не искам да ги обиждам.
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:малинкин дневник
« Отговор #11 -: 17-04-2012, 15:17:50 »

Втори ден на водаааа...нормално ли е да ми е студено и да ме тресе? Не почват ли по-късно очистителните кризи?
Аз верно, че още не мога да се оправя от тая баница дето я оплюсках на Великден-още ми са подути очите и обриви имам...
« Последна редакция: 17-04-2012, 15:19:45 от malina »
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:малинкин дневник
« Отговор #12 -: 17-04-2012, 18:49:57 »

нормално е да ти е студено... а и времето навън е едно никакво :) мисля, че сухото гладуване сгрява повече организма, при водното може и лятото да ти е хладно, недей да се тормозиш толкова и си гладувай там  :bleh
и очистителните кризи просто се засилват... т.е. очистването се засилва с дните, а не че не започваш да се очистваш от първия ден :)
Активен
"няма грешки, има само уроци"

purelove

  • Гост
Re:малинкин дневник
« Отговор #13 -: 17-04-2012, 19:33:15 »

Е, обичайното излизане от зоната на комфорта  ;D се изразява само със студените крайници и усещане за студ, но за "треска" и повишаване на телесната температура ( ако е това при теб) не знам да е присъщо за лечебна криза  :surpris_23:
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:малинкин дневник
« Отговор #14 -: 17-04-2012, 19:44:41 »

не, температура нямам, но ми е толкова студено че треперя ужасно
ама няма да се отказвам заради един студ сега я!
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:малинкин дневник
« Отговор #15 -: 17-04-2012, 19:50:27 »

хммм.. абе за всеки случай виж дали не си си забравила вратата на хладилника отворена  :surpris_23:
а след това се пъхай на топло под завивките и недей да цъкаш много на лаптопа, най-много някой филмче и го остави настрани да не ти тежи ако го държиш върху теб докато цъкаш, че така пак ти намалява кръвообръщението... или поне с мен така ставаше де ..и на краката ми беше студено, щото лаптопа си държах върху мен  tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:малинкин дневник
« Отговор #16 -: 17-04-2012, 20:17:46 »

хе, хе няма страшно, лаптопа ми е от малките- не ми тежи, пък и аз съм дебеличка- 60кила станах като отказах цигарите
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:малинкин дневник
« Отговор #17 -: 18-04-2012, 07:48:24 »

трети ден....
как ми е лошооо, ама какво пък ще си полегна, нали съм в отпуска. Тая сутрин едвам заведох детето на училище, даже приседнах до даскала докато ми каже две думи, защото много ми се зави свят...
Знам аз ,че се лигавя хората гладуват по сто дни,първите 7-8 за никого не са проблем, само за мен...
Абе кога ще ми светне, ще ми се избистрят мислите?в момента действам на толкова бавни обороти, че се чувствам като надрусана
Активен

purelove

  • Гост
Re:малинкин дневник
« Отговор #18 -: 18-04-2012, 10:30:22 »

Процесът на естественото лечение често включва кратко влошаване на състоянието, преди човек да се почувства по-добре. Или поне от химична гледна точка и протичащите процеси в тялото, дните с изблици на енергия се явяват на по-късен етап - свързан с дълбокото прочистване на клетъчно ниво, извеждане на токсините от кръвта и прочие. Докато предходните дни до около 4-я поне в повечето литература ги разглеждат като посветени на преорентирането на тялото. И точно тук на този етап дават и цялата позната симптоматика на грипа. Като за трети ден - всичко върви по план при теб, malina. Може би единствено самата препратка с предходните хранения и атракцията около консумираната баница не са удачни като преход към гладуването. Рязкото свеждане на калориите до отрицателни при въздържанието от храна, също натоварва неблагоприятно. Или поне при мен е така-ако предния ден съм била на сокове, на другия ден летя.., но преди особено когато бях и повечко кг и за вечеря съм яла нещо свързано с ядки или фурми, какао, тахан ... по-трудно влизам в ритъм и до около 2-3я ден изпитвам желание за храна.
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:малинкин дневник
« Отговор #19 -: 18-04-2012, 11:05:15 »

Благодаря ти за успокоителните думи, аз съм новобранец, имам куп глупави въпроси и несполуки...
От година и нещо съм 100% веган и суровояд (преди си поддържах килограмите с ДЮКАН!!!,цигари и кафета)
Гладувала съм само 6-7 дни на вода с лимон преди мн.време и три дни сухо миналото лято-от тогава сам само на един ден глад седмично
(и как можах след една година без май нито едно нарушение да оплюскам половин тава баница....)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.352 секунди с 22 запитвания.